کارتون کودکی، قلعه هزار اردک

count-duckula1قلعه هزار اردک مجموعه ی کارتونی کمدی-درام ترسناک بریتانیایی برای کودکان بود که در سپتامبر سال ۱۹۸۸ برای اولین بار پخش شد. آسمونی در این بخش اطلاعات کاملی در مورد کارتون قلعه هزار اردک برای شما عزیزان تهیه کرده است که در ادامه می خوانید.          

 نام اصلی

Count Duckula

 

کشور تولیدکننده

 انگلستان

 

شرکت تولیدکننده   

 کاسگرُو هال (Cosgrove Hall)

 تمز (Thames)

 سنترال (Central)

 

count-duckula3کارگردان

 کارلوس آلفونسو (Carlos Alfonso)

 کریس رندال (Chris Randall)

 کیت شوبل (Keith Schoble)

 

 نخستین پخش (نسخۀ اصلی)

 1988 میلادی

 

مدت زمان (هر قسمت)

 22 دقیقه

ژانر      

کمدی، ماجرایی

«قلعه هزار اردک» نام قلعه‌ای است که طی سالیان طولانی منزلگاه اردکهای خون‌آشام بوده است. پس از مرگ آخرین وارث قلعه (ارباب داک)، «ایگور» و «نانی» که خدمتکاران باوفای قلعه هستند، تصمیم می‌گیرند با اجرای مراسم خاصی ارباب خود را به زندگی بازگردانند. بنا بر دستورات کتاب راهنما، باید از یک قطره خون در مراسم مربوطه استفاده می‌شد، اما ایگور به اشتباه از سس گوجه‌فرنگی استفاده می‌کند. در نتیجۀ این اشتباه، «ارباب داک» قابلیت خون‌آشامی خود را از دست می‌دهد و به یک اردک گیاهخوار تبدیل می‌شود.

قلعۀ هزار اردک قابلیت جالبی دارد. توسط این قلعه می‌شود در یک چشم به هم زدن به جاهای مختلف سفر کرد. البته هنگام غروب، قلعه به صورت خودکار به جای اولیۀ خود باز می‌گردد.

ایدۀ اصلی کارتون «قلعه هزار اردک» در واقع از رمان ترسناک و مشهور «دراکولا» اثر «برام استوکر» گرفته شده است؛ البته با این تفاوت که با نگاهی طنز و شوخی‌آمیز به این رمان نگریسته شده است. حتی نام «ارباب داک» در نسخۀ اصلی کارتون، «کُنت داکیولا» می‌باشد که در واقع برگرفته شده از نام «کُنت دراکولا» است.

در نسخۀ دوبله فارسی، مرحوم «اصغر افضلی» به جای شخصیت اصلی مجموعه (ارباب داک) صحبت کرده است.count-duckula2

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید