قیمت بلیط هواپیما ، پروازهای خارجی

airfares

اگر قصد مسافرت خارجی دارید نیازمند اطلاعاتی هستید که در زمان خرید بلیط حتما باید رعایت کنید، به همین بهانه پورتال آسمونی در این بخش نکاتی که برای پروازهای بین المللی باید مورد توجه قرار گیرد را تهیه کرده است که از شما همراهان همیشگی آسمونی دعوت می کنیم تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید..

رزرو بلیط خارجی

1- مقتضی است نام و نام خانوادگی مسافر عینا مطابق با نام و نام خانوادگی مندرج در گذرنامه در سیستم وارد شود تا هنگام پذیرش مشکلی بوجود نیاید . افرادی كه دارای دو گذرنامه ایرانی و خارجی می باشند كه نام و نام خانوادگی آنها در دو گذرنامه متفاوت است در هنگام رزرو بلیت ابتدا نام درج شده در گذرنامه ایرانی و سپس خارجی مطابق نمونه زیر درج گردد .

مثال : اگرنام مسافر درگذرنامه ایرانی BABAK و نام خانوادگی KIANI باشد و همچنین نام و نام خانوادگی مسافر درگذرنامه خارجی NIKOLAS KENTH باشد طریقه درج آن درصفحه اطلاعات مسافربصورت زیر می باشد

چارتر

NAME: BABAKNIKOLAS

LASTNAME: KIANIKENTH

  • تغییر نام در این سیستم بعد از صدور بلیت امكان پذیر نمی باشد.

رزرو بلیط هواپیما خارجی

2- مسئولیت رعایت قوانین و مقررات سفر از جمله داشتن گذرنامه و ویزای معتبر بر عهده خود مسافر می باشد  ،درصورت نیاز با واحد روادید ایران ایر با شماره 51007441 تماس حاصل فرمایید .

نكات مهم:

  • گذر نامه مسافر از زمان شروع مسافرت باید حداقل شش ماه اعتبار داشته باشد.
  • برای صدور بلیط های یك طرفه یكی از موارد زیر الزامی می باشد:

الف) دارا بودن گذرنامه كشور مقصد

ب) دارا بودن کارت اقامت كشور مقصد

ج) دارا بودن ویزای بالای شش ماه یا ویزای شینگن نوع D

  • در صورتیكه مسافر بلیت رفت خود را ازایران ایر و برگشت آن را از ایرلاین های دیگر به صورت جداگانه(دو بلیط مجزا) تهیه كرده باشد ارائه هر دو بلیت به كانتر پذیرش مسافر در فرودگاه الزامی می باشد.
  • مسافرانی كه دارای ویزای محدود می باشند برای صدور بلیط هواپیما و خرید بلیط خارجی بصورت رفت و برگشت به محدوده ی اعتبار ویزای خود دقت لازم را به عمل آورند.

3- مسافرانی كه خواستار استفاده از بلیط های تخفیف دار ایران ایركه شامل افراد بالای 60 سال-دانشجویان-اساتید دانشگاه و……..می باشند باید حضوری به دفاتر ایران ایر مراجعه نمایند.

  • بلیط های دانشجویی فقط در دفاتر شعب خارج از كشور صادر می گردد.

4- مسافرانی كه خواستار خدمات ویژه ی پزشكی هستند باید حضوری به دفاتر ایران ایر مراجعه كرده و فرم پزشكی را دریافت كنند.برای اطلاعات پزشكی می توانید با شماره تلفن 46624071-46624333 تماس حاصل فرمایید.

5- مسافرانی كه خواستار خدمات ویلچر-غذای مخصوص و یا تخت نوزاد هستند بعد از صدور بلیط از طریق همین سامانه با شماره تلفن46621888 تماس حاصل فرمایندو تقاضای خود را اعلام نمایند.

6- توالی استفاده از کوپن های بلیت ( توالی مسیرها ، اول مسیر اول ، دوم مسیر دوم ، سوم مسیر سوم ،…) لازم و ضروری است در صورت استفاده از کوپن دوم ، کوپن اول غیر قابل استفاده و استرداد خواهد بود .

7-در خصوص حمل بار اضافی تلفن 51007484 ، در خصوص موجود زنده(حیوان و غیره ) تلفن 51007318 و همچنین در خصوص جنازه متوفی تلفن 51003557 پاسخگو خواهند بود

0/5 ( 0 نظر )


نیازمندی های مرتبط

لطفاً هنگام تماس اعلام نمایید که در آسمونی شماره تلفن را دیده اید

نظر خودتان را ارسال کنید