گفتگویی با خدا

در خواب کتاب گذشته ام را باز کردم و روزهای سپری شده عمرم را برگ به برگ مرور کردم . به هر روزی که نگاه می کردم ، در کنارش دو جفت جای پا بود. یکی مال من و یکی مال خدا . جلوتر می رفتم و روزهای سپری شده ام را می دیدم . خاطرات خوب ، خاطرات بد ، زیباییها ، لبخندها ، شیرینیها ، مصیبت ها، … همه و همه را می دیدم .

اما دیدم در کنار بعضی برگها فقط یک جفت جای پا است . نگاه کردم ، همه سخت ترین روزهای زندگی ام بودند . روزهایی همراه با تلخی ها ، ترس ها ، درد ها، بیچارگی ها .

با ناراحتی به خدا گفتم : «روز اول تو به من قول دادی که هیچ گاه مرا تنها نمی گذاری . هیچ وقت مرا به حال خود رها نمی کنی و من با این اعتماد پذیرفتم که زندگی کنم . چگونه ، چگونه در این سخت ترین روزهای زندگی توانستی مرا با رنج ها ، مصیبت ها و دردمندی ها تنها رها کنی ؟ چگونه ؟»

خداوند مهربانانه مرا نگاه کرد . لبخندی زد و گفت : « فرزندم ! من به تو قول دادم که همراهت خواهم بود . در شب و روز ، در تلخی و شادی ، در گرفتاری و خوشبختی .

من به قول خود وفا کردم ،

هرگز تو را تنها نگذاشتم ،

هرگز تو را رها نکردم ،

حتی برای لحظه ای ،

آن جای پا که در آن روزهای سخت می بینی ، جای پای من است ، وقتی که تو را به دوش کشیده بودم …

0/5 ( 0 نظر )


دیدگاه های این مطلب

 1. نویسنده دیدگاه: حبيب شكورى
  09 اردیبهشت 1396

  اى عاشق مست راه حقيقت بپوى
  كجاست جزدلت منزل معشوق بگوى
  (حبيب شكورى)

 2. نویسنده دیدگاه: رعنا
  29 دی 1392

  خداجون می دونم که هیچ وقت تنها نمی ذاری وهمیشه در کنارمی .خدای عزیزو مهربانم من که جزتو هیچ کسی رو ندارم که دردو دل کنم می دونم که حرفامو می شنوی می دونم که دوسم داری کی می شه نیم نگاهی هم به ما کنی ؟خداجون اگه تو مارا به اندازه ی یه بند انگشت دوست داشته باشی ما تو رو به اندازه ی هفت اسمان دوست داریم ومی گم خداممنونتم.آسمونی عزیز خیلی زیبا بود اگه می شه از مطالبهای بسیار زیباتون برایم ایمیل کنید منتظرتون هستم قربان شما رعنا.

 3. نویسنده دیدگاه: ناشناس
  25 آبان 1392

  :mrgreen: 💡 👿 😮 😛 😕 🙂 🙁 😯 😆

 4. نویسنده دیدگاه: نفس
  23 آبان 1392

  بسیار زیبا و تاثیر گذار 😳 حسی از جنس عاشقی 😳 آن هم عشق واقعی 😳 عشق به خدا 😳 ممنون آسمونی جون عالی بود 😉

 5. نویسنده دیدگاه: هرمز
  27 مرداد 1392

  خداوند همیشه با ما همراهه، کافیه حس کنیم
  مرسیییی

نظر خودتان را ارسال کنید