هوشیاری زنی که نقشه مرد تبهكار را به هم زد

سرهنگ «علي اصغر خرم‌روي» رييس پليس اطلاعات و امنيت فرماندهي انتظامي استان همدان از دستگيري فردي با نيت اغفال دختران جوياي كار با شيوه درج آگهي استخدام در نيازمندي روزنامه‌ها خبر داد. سرهنگ خرم‌روي به سابقه فرد دستگير شده و احتمال تكرار چنين سوءاستفاده‌هايي اشاره نكرد. اين فرد وقتي دستگير شد كه خانمي با مراجعه به اداره نظارت بر اماكن عمومي انتظامي استان همدان خبر داد كه به دليل نياز مالي براي ادامه تحصيل، درصدد يافتن شغل از طريق آگهي‌هاي استخدام در قسمت نيازمندي روزنامه‌ها بوده است. رييس پليس اطلاعات و امنيت استان همدان همچنين افزود: اين خانم با تماس با شماره‌يي كه در يكي از آگهي‌هاي استخدامي نيازمندي روزنامه‌هاي همدان چاپ شده بود با كارمندي از آن اداره كه خود را مدير شركت معرفي كرده بود صحبت مي‌كند و آن فرد از خانم جوياي كار درخواست ملاقات حضوري در محيط كار را مطرح مي‌كند. سرهنگ «خرم‌روي» تصريح كرد: فردي كه خود را رييس شركت معرفي كرده بود پس از چند تماس تلفني و ارسال پيامك‌هاي غيراخلاقي، خواهان ملاقات حضوري خارج از محيط كار و در ساعات شب با خانم جوياي كار مي‌شود كه اين خانم با هوشياري از رفتن به سر قرار سر باز مي‌زند و موضوع را به پليس اطلاع مي‌دهد. اين مقام انتظامي در توضيح چگونگي دستگيري اين مرد افزود: با پيگيري‌هاي پليس و ترتيب دادن يك قرار صوري با همكاري دختر جوان جوياي كار، فرد متخلف دستگير و به مرجع قضايي معرفي شد.

سرهنگ اقبالي رييس مركز اطلاع‌رساني پليس همدان نيز در اين باره به خبرنگار «اعتماد» گفت: نظارت بر روزنامه‌ها محوريتي مشخص دارد و اين كار جزو وظايف وزارت ارشاد است و البته نبايد فراموش كرد كه هر آنچه در روزنامه نوشته مي‌شود مسووليت آن بر دوش روزنامه نيست و خود روزنامه هم در زير آگهي‌هاي تبليغاتي خود درج مي‌كند كه مسووليت آن بر عهده روزنامه نيست.

اين مقام مسوول در پليس همدان افزود: ما هم بايد به عنوان شهروند به دنبال كار خويش زيركانه‌تر عمل كنيم تا فريب ظواهر موجود در تبليغات، حال چه در روزنامه و يا در جاي ديگر را نخوريم و با وجود پيچيده‌تر شدن زندگي و پيچيده‌تر شدن انواع جرايم خود را كنترل كنيم تا تحت تاثير احساسات خود قرار نگيريم. اكثر اين آسيب‌هايي كه به ما مي‌رسد به دليل نفع‌جويي همين افراد سودجو است و ما با دقت بيشتر مي‌توانيم امنيت را براي خودمان تضمين كنيم.

سرهنگ اقبالي در توصيه به ساير جويندگان كار به ويژه زنان گفت: اگر واقعا استخدام مد نظر است حتما بايد جوانان با بزرگ‌تر‌ها يا حتي والدين خود به درستي هماهنگ باشند و حتي راجع به اين مسائل افراد جوان به خوبي تحقيقات جانبي داشته باشند. اگر اين مراكز استخدام داخل اماكن شلوغ و تجاري باشد، وضعيت روشن‌تري نسبت به اماكن خلوت يا حتي اماكن مسكوني و غير تجاري خواهند داشت، حتي در اين رابطه و چگونگي اعتماد به اماكني كه كمتر جنبه تجاري دارند و به صورتي خلوت‌تر هستند مي‌توان از كسبه و افرادي كه ساكن همان محل هستند راجع به آن پرس‌و‌جو كرد و نسبت به آن به نوعي اطمينان رسيد. اين تحقيقات ميداني هر چند كوچك باشد، مي‌توان موضوع را حل و فصل كرد و براي نمونه اگر اين دختر جوان احتياط نمي‌كرد و از خود تيزهوشي به خرج نمي‌داد به راحتي طعمه اين فرد سودجو مي‌شد. بعد از تحقيقات ميداني و مشورت با افراد با اطلاع‌تر، بهتر است هر فردي بر اساس جايگاه شخصيتي خود به اينگونه اماكن مراجعه كند تا اگر كلاهبرداري وجود داشته باشد، حتما از آن با خبر شود. افراد در اين نوع از آگهي‌ها به شماره‌هاي تلفن همراهي كه مي‌دهند به هيچ‌وجه اطمينان نداشته باشند و حتما مشخصاتي روشن و واضح از اين نوع موسسات داشته باشند.

0/5 ( 0 نظر )


دیدگاه های این مطلب

  1. نویسنده دیدگاه: نفس
    08 آبان 1392

    واقعا کسی چیزی هم مونده ک بشه بهش اعتماد کرد و تکیه داد ❓ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ❓ متاسفم ک روز ب روز وضع جامعه مون بدتر از دیروز میشه و زندگی کردن تو این جامعه دشوارتر 👿 😥 ممنون آسمونی جون ک زحمت کشیدی و این اطلاعات رو جمع آوری کردی 😉

نظر خودتان را ارسال کنید