نکاتی در مورد جعفری

tips-on-parsley

خواص جعفری:

جعفری سبزی‌ای خیلی گرم و خشک است. این سبزی‌ را نه‌تنها به خاطر عطر و طعم مطبوع‌اش به صورت پخته در انواع و اقسام غذاها مورد استفاده قرار می‌دهند،بلکه این روزها بعضی‌ها آن را به دلیل خواص زیادی که دارد به صورت خام نیز به ترکیب سبزی خوردن مصرفی‌شان اضافه کرده‌اند. جعفری اگرچه مانند دیگر سبزی‌ها سرشار از ویتامین‌های مختلف و همچنین املاح و موادمعدنی مفید است ولی به لحاظ آهن، ویتامین‌های A ، C، فسفر، پتاسیم، کلسیم و ید، منبعی غنی به حساب می‌آید؛ به‌طوری که به عنوان مثال مقدار ویتامین C موجود در آن از تمام سبزی‌ها و میوه‌ها بیشتر است.

خواص دارویی :

-جعفری گیاهی است که همه قسمت‌های آن شامل دانه، برگ و ریشه مورد استفاده دارویی قرار می‌گیرد.

-جعفری اشتهاآور، مقوی معده، هضم‌کننده غذا، بادشکن و صفرابر است.

-این سبزی همچنین ادرارآور، تنظیم‌کننده قاعدگی، دفع‌کننده سنگ کلیه و مثانه، تصفیه‌کننده خون و صفرابر است.

-از جعفری به‌عنوان مسکن، برای پایین آوردن تب نیز استفاده می‌کنند؛ در ضمن در رفع ناراحتی‌های ریوی نیز مؤثر است.

-با توجه به اینکه جعفری سرشار از ویتامین C و آهن است، برای درمان کم‌خونی توصیه می‌شود.

-اگر از بوی بد دهانتان خسته شده‌اید، روزانه چند برگ جعفری را به مدت یک ربع جویده و سپس بیرون بریزید و پس از آن یک عدد سیب بخورید.

-شست‌وشوی پوست صورت با جوشانده یک دسته برگ جعفری در یک لیتر آب، پوست را شفاف می‌کند.

-جعفري به عنوان بهترين  تميز کننده کليه شناخته شده و طبيعي است.

سالها يکي پس از ديگري ميگذرند و کليه هاي ما خون ما را با دفع نمک ، سم و هر گونه شيء ناخواسته که وارد بدن ما ميشود فيلترميکنند. با گذشت زمان ، نمک تجمع مي يابد و اين نياز به تميز کردن توسط عمليات نظافتيدارد.

چگونه مي خواهيم بر اين مشکل غلبه کنيم؟

بسيار آسان است ، اول يک دسته جعفري را برداشته و تميز بشوييد.سپس آن را در تکه هاي کوچک بريده و آن را در يک قابلمه بريزيد و با آب.تميز به مدت ده دقيقه بجوشانيد و بگذاريد سرد شود و سپس فيلترش کنيد و آن را در يک بطري تميز ريخته و در داخل يخچال بگذاريد تا خنک شود. با نوشيدن يک ليوان روزمره شما متوجه خواهيد شد که تمام نمک و ديگر سموم انباشته شده در کليه شما خارج ميشود. هنگام ادرار کردن هم شما متوجه تفاوتي خواهيد شد که شما هرگز قبلا احساس نکرده ايد.

10 گرم برگ تازه جعفری چه دارد؟

 منبع : (اختصاصی آسمانی)

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید