مراقب اینترنت رایگان در پیاده روی اربعین باشید

fata-policeبه گزارش آسمونی:

رئیس پلیس فتا سمنان به زائران اربعین حسینی توصیه كرد: به هیچ وجه گوشی تلفن همراه خو18د را به وافای های ناشناس در طول مسیر متصل نكنید.
 سرهنگ “سیدعلی میراحمدی” گفت: شور و اشتیاق حضور در صف عاشقان حسینی در ایام اربعین چند سالی است که بین مردم ایران به شدت افزایش یافته و همه ساله هزاران نفر از ایران روانه كربلای معلی می شوند. 
 
وی افزود: در این میان هزینه بالای برقراری تماس از طریق تلفن همراه و همچنین عدم ارسال تصاویر از طریق بسترهای مخابراتی، بسیاری از کاربران، اینترنت و شبکه های اجتماعی را برای تماس با خانواده خود انتخاب می كنند.
 
به گفته این مسئول انتظامی زائران گرامی همواره باید در استفاده از این خدمات ملاحظات ایمنی و  امنیتی را در نظر بگیرند.
 
وی تاكید كرد: استفاده از شبکه های بی سیم در کنار مزایای فراوان خود، برای كاربران تهدیداتی نیز دارد كه از آن طریق سودجویان و كلاهبرداران سایبری به اهداف شوم خود می رسند.  
 
سرهنگ میراحمدی به منظور آگاهی بیشتر زائران اربعین و پیشیگیری از وقوع جرائم سایبری و ایجاد مشكل برای هموطنان، توصیه كرد: از اتصال به  دستگاه های وای فای ناشناس در طول سفر خودداری كنید.
 
وی افزود: در پایان استفاده از اینترنت وای فای تلفن همراه خود را غیر فعال كنید. 
 
میراحمدی تاكید كرد: از ذخیره اطلاعات مهم بانکی برروی حافظه های تجهیزات هوشمند که در طول مسیر همراهتان است، بپرهیزید و اطلاعات شخصی و محرمانه خود را دراختیار دیگران قرار ندهید. 
 
رئیس پلیس فتای استان سمنان ضمن آرزوی سفری معنوی و پرباتر برای زائران اربعین حسینی، به عموم هموطنان توصیه كرد: در صورت بروز مشكل در روند ثبت نام و اخذ ویزا و یا هر مورد دیگری در حوزه فضای مجازی، مراتب را با پلیس فتا در میان بگذارید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید