امنیت بی نظیر واقتدار ملی زمینه مناسبی برای سرمایه گذاری ایجاد کرده است

aminzadehبه گزارش آسمونی:

محمد امین رضازاده در نشست فصلی احزاب و فعالان سیاسی استان البرز که بعد از ظهر سه شنبه در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد افزود: بنا به شرایط فعلی سیاسی کشور از جهت امنیت، ثبات و تعامل مثبت و سازنده ای که با دنیا از ابتدای دولت یازدهم محقق شده، کشور در جایگاه خوبی قرار دارد.
رضازاده گفت: اگر در گذشته کشور در انزوای خاص سیاسی و در معرض تهدید و ناامنی بود، اکنون به کشوری تبدیل شده که امنیت ملی خود را تضمین کرده و به درجه رفیع اقتدار ملی رسیده است.
وی خاطر نشان کرد: ایران اسلامی اکنون در منطقه به کشوری موثر برای حل و فصل مناقشات منطقه مبدل شده و ایران هراسی و شیعه هراسی را به حداقل رسانده است.
مدیرکل سیاسی وزارت کشور با اشاره به مسائل و مشکلاتی که در تمام دنیا و ایران به دلیل وابستگی به نفت در گذشته ایجاد شده بود، گفت: بسیاری از معضلات اقتصادی کنونی از این جهت است که البته حل این موضوع نیز در دستور کار دولت یازدهم قرار دارد.
وی افزود: فعالیت سیاسی جریان های مختلف اکنون وجود دارد و کمترین برخوردهای امنیتی صورت گرفته است.
رضازاده گفت: مجوزهای سخنرانی و برگزاری همایش های مختلف صادر می شود که مربوط به گرایش های مختلف بوده است.
وی افزود: 16 آذر سال گذشته 2 هزار سخنرانی در سطح کشور برگزار شد، 4 مورد به دلایل مختلف لغو و 4 مورد نیز مجوز نگرفت.
مدیر کل سیاسی وزارت کشور با اشاره به اینکه امنیت عینی در کشور حاکم است، اضافه کرد: گاهی برخی ناامنی های ذهنی در بین احزاب وجود دارد که این امر بسیار مختصر بوده و نباید به جریان خاصی تعمیم داده شود.
وی گفت: احزاب و جریان های مختلف در چارچوب قواعد، اصول و اخلاق می توانند با گرایش های مختلف رقابت و فعالیت کنند.
رضازاده افزود: خانه احزاب پس از 10 سال تعطیلی در نهایت با تعامل و توافق تمامی فعالان سیاسی به صورت دموکراتیک فعالیت می کند.
وی عنوان کرد: 14 تشکل صنفی معلمان پس از حدود 12 سال که تعطیل بود مجوز برگزاری جلسات و همایش ها به آنها داده شد.
این مسئول گفت: در شرایط فعلی سیاست های کلی انتخابات توسط مقام معظم رهبری ابلاغ شد و قانون جدید احزاب ظرف چند روز آینده ابلاغ می شود.
وی افزود: شرایط کشور برای حضور احزاب و صاحبنظران بسیار مطلوب است و برای تاثیر گذاری در تصویب قوانین نیز در این امر دخیل هستند.
رضازاده ادامه داد: از همه صاحبنظران حقوقی و سیاسی دعوت می شود برای تدوین قانون انتخابات نظرات خود را بیان کنند.
وی گفت: پذیرش نقش های ذاتی احزاب در دو قانون انتخابات دیده شده و شرایط برای فعالیت احزاب فراهم تر است و انها باید برای تقویت ساختار حزبی و آموزش نیروهای خود اقدامات لازم را انجام دهند.
این مسئول افزود: اکنون شبکه های مجازی به سرعت بسیار بیشتری مرزها را در نوردیده و افکار عمومی را تحت شعاع قرار می دهند که باید از این ظرفیت ها نیز استفاده کرد.
وی گفت: گاهی شبکه های اجتماعی فاقد شناسنامه نمی توانند مورد وثوق باشند ولی احزاب می توانند بسیار موثر تر از آنها اقدام کنند.
رضازاده عنوان کرد: احزاب با توسعه کمی دفاتر و شعب خود و تخصصی کردن فعالیت ها به تعمیق نظارت در کار دولتمردان بپردازند.
وی گفت: احزاب باید رقابت ها را به سمت فکری و سیاسی ببرند که تهدیدات قومی و قبیله ای در کشور نداشته باشیم.
مدیر کل سیاسی وزارت کشور افزود: دولت با مشی اعتدالی روی کار آمده و بنا دارد که از ظرفیت تمام افراد جامعه اعم از احزاب و گروه های فعال استفاده کند.
وی گفت: در کشور برای اولین بار تعامل سازنده برای ارتباط با جهان مطرح شد و بر اساس یک سیاست برد برد به مذاکره با سران کشورهای قدرتمند دنیا پرداخته است.
رضازاده افزود: امنیت حاکم در کشور اکنون شرایط اقتصادی را تحت تاثیر قرار داده و بستر امنی برای سرمایه گذاری فراهم شده است.
وی اضافه کرد: انتخابات گذشته در فضای بسیار امنی برگزار شد که تمامی جریان های سیاسی در این امر مشارکت گسترده ای داشتند.
مدیرکل سیاسی وزارت کشور گفت: البرز یکی از استان های مهم به لحاظ جمعیتی، اقتصادی و اجتماعی در کشور محسوب می شود این استان در مسائل مهم سیاسی کشور همواره تاثیر گذار بوده است.مدیر کل سیاسی وزارت کشور با اشاره به تلاش های دولت یازدهم برای برقراری تعامل با جهان و ایجاد امنیت تضمین شده در کشور، گفت: امنیت بی نظیر و اقتدار ملی موجود زمینه مناسبی برای گسترش سرمایه گذاری در کشور ایجاد کرده است.

منبع: شهر خبر

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید