صادرات سه میلیون تنی گندم در راه است

wheat-exportingبه گزارش آسمونی:

مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی گفت: با توجه به میزان خرید تضمینی و رکورد شکنی تولید گندم امکان صادرات سه میلیون تن گندم و آرد وجود دارد.

علی قنبری مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی از صادرات سه میلیون تنی گندم و آرد خبر داد و گفت: با توجه به میزان خرید تضمینی و رکورد شکنی تولید گندم امکان صادرات سه میلیون تن گندم و آرد وجود دارد که در شرایط فعلی پیگیر دریافت مجوزهای آن هستیم.
 
وی افزود: از ابتدای فصل برداشت 11 میلیون و 523 هزار و 800 تن گندم با ارزش ریالی بالغ بر 147 هزار و 120 میلیارد ریال از کشاورزان خریداری شد و بدين ترتيب تمامي مطالبات گندمکاران پرداخت شد.
 
به گفته قنبری میانگین وزن افت مفید گندم 1.5 درصد و افت غیر مفید 1.5 درصد بوده است.
 
مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی بیان کرد: 11 استان کشور توليد بالاي 500 هزار تن داشته اند که  استان خوزستان با یک میلیون و 396 هزار و 520تن، بيشترين سهم توليد کشور را داشته و  گلستان با یک میلیون و 364 هزار و 481 تن و استان فارس با 906 هزار و 664 تن رده هاي دوم و سوم توليد را به خود اختصاص دادند.
 
معاون وزیر جهاد کشاورزی از موجودی 12 میلیون و 600 هزار تني ذخیره گندم در سیلوها خبر داد و گفت: در سال جاری میزان گندم دروم با افزایش 20 هزارتنی به نسبت سال گذشته به عدد 417 هزار تن رسيده و با اين شرايط مي توان گفت که مشکلی برای تامین گندم معمولی و دروم در کشور وجود نخواهد داشت.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید