ترفندهای بازی موبایلی کلش رویال

clash-royale2کلش رویال بازی جدید شرکت سوپرسل می باشد که مانند بازی کلش آف کلنز طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است. رویال برگرفته  از کاراکتر های بازی کلش اف کلنز می باشد و یک بازی آنلاین چند نفره است که در آن با شخصیت های مورد علاقه خود در کلش نزدیکتر برخورد خواهید کرد. پورتال آسمونی در این بخش اطلاعات کاملی در مورد بازی کلش رویال و همچنین ترفندهای کلش رویال را بری شما عزیزان تهیه کرده است که در ادامه می خوانید.

1-درست خرج کنید!

به عنوان اولین نکته درنظر داشته باشید که برای شروع باید یک دسته از نیروهای بالانس شده را انتخاب کنید. از همین رو حتماً نباید از نیرو‌های قوی که به مقادیر زیاد اکسیر نیاز دارند، استفاده کنید. سعی کنید در کارت‌های خود از نیرو‌های کم‌ هزینه‌تر و با سرعت بالا نیز استفاده کنید.

2-تمرکز داشته باشید!

وقتی دشمن شما سعی در زیر فشار گذاشتن و به‌هم ریختن تمرکزتان حتی با فرستادن شکلک‌ها را دارد و یا حتی زمانی که یکی از برجک‌های شما از بین رفته تمرکز خود را از دست ندهید. در نظر داشته باشید هر گیمری که در بازی تمرکزش را از دست بدهد یک رقیب از پیش باخته محسوب خواهد شد.

3- وقت اضافه!

نکته دیگر اینکه، زمانی ‌که یک دقیقه از نبرد باقی ‌مانده نباید تمام نیرو‌های خود را به جلو بفرستید. نیروهای خود را با توجه به میزان سلامت برجک‌های خود و دشمن و برجک پادشاهی به بازی بگیرید و مدیریت کنید.

راهکارهای مربوط به کارت‌های کلش رویال

زمانی‌که کسی به بازی کلش رویال وارد می‌شود تنها به استراتژی و سبک حمله نیاز ندارد بلکه باید بداند که از چه نوع کارت‌هایی برای حمله استفاده کند. در حقیقت داشتن استراتژی برای حمله و انتخاب صحیح کارت‌ها مکمل یکدیگر هستند. این را نیز باید در نظر داشت که به‌طور حتم، ترکیبی از استراتژی و یا کارت‌های بی‌نقص برای این بازی وجود ندارد. برای موفقیت بیشتر در بازی کلش رویال به راهنمایی‌هایی که در ادامه اشاره می‌کنیم نیز توجه داشته‌باشید.

همان‌طور که در بخش راهنمایی بازیکنان مبتدی گفتیم حتماً نیازی نیست که از نیروهای پرهزینه استفاده کنید. البته این به آن معنی نیست که به‌طور بالعکس، به‌طور تمام و کمال از نیروهای کم‌هزینه استفاده کنید زیرا کلید موفقیت در این بازی، بالانس صحیح نیروها است. به عنوان یک قاعده کلی باید از نیروهای با سرعت بالا که در نبرد هوایی هم موفق هستند و برای صدمه زدن به برجک‌های رقیب و دفاع از برجک‌های خودی توانا هستند استفاده کنید.

کارت‌های خود را بر اساس اولویت مبارزه خود انتخاب کنید. به طور‌مثال اگر شما علاقمند به فعالیت در فاز هجومی هستید، سعی کنید از نیروهای با سرعت بالا استفاده کنید اما برای کسانی که تاکتیک‌های دفاعی را به هجومی ترجیح می‌دهند بهتر است از نیروهایی که تحمل آسیب فراوان را دارند بهره ببرند، با این وجود، به‌طور حتم موفقیت در ایجاد توازن دقیق در نیروها است.

آن‌دسته از بازیکنانی که در مقابل حملات رقیب عکس‌العمل سریع نشان نداده و با سرعت کمی به فرستادن نیروها اقدام می‌کنند در برابر دیگر بازیکنان از هیچ شانسی برای پیروزی برخوردار نخواهند بود. بازیکنان باید برای نوع حمله و استفاده از کارت‌هایشان از قبل، تفکر و برنامه‌ریزی کرده‌ باشند.

clash-royale1در ادامه به چند استراتژی در این زمینه اشاره خواهیم کرد.

1- ابتدا قبل از بازی هر‌کارتی صبر‌کنید تا نشانگر اکسیر شما عدد ده را نشان دهد و پس از آن شروع به پیاده کردن نیرو‌هایتان کنید. از نیروهای خود در برابر حملات دشمن دفاع کنید، برای مثال ابتدا جاینت (غول) را فرستاده و از پشت سرش اسکلت بمب‌انداز را اعزام کنید تا با از بین‌بردن نیروهای حریف از جاینت دفاع کند.

2- اگر شما یکی از برجک‌های دشمن را از بین بردید این بهترین فرصت برای  دفاع از پیروزی خودتان است و در این فرصت باید به‌خوبی به حملات دشمن پاسخ دهید. این موضوع در مورد بازیکنان حرفه‌ای که در مراحل بالاتر بازی هستند بیشتر صدق می‌کند. زمانی که شما در گارد دفاعی هستید این توصیه را به شما می‌کنیم که بر‌ روی از بین‌بردن یک برجک دقت بیشتری به خرج‌دهید.

3- اگر به از بین رفتن یکی از برجک‌های خود اطمینان دارید نیازی به دفاع بی‌مورد از آن برجک نیست و بهتر است نیروهای حمله خود را از سمت دیگری برای از بین‌بردن برجک‌های رقیب به کار بگیرید، این موضوع که از یک برجک با سطح انرژی خیلی پایین دفاع کنید حرکت هوشمندانه‌ای نیست زیرا در هر‌ صورت آن برجک ممکن است با یک بمب آتشی یا حتی پرتاب دسته‌ای تیر از کمان پادشاه حریف از بین ‌برود.

4- برجک‌های شما در مقابل طیف وسیعی از نیروهای دشمن می‌توانند از خودشان دفاع کنند. به‌طور مثال اگر گوبلین‌ از خانه گوبلین‌ها به سمت برجک شما حمله کند نیازی نیست تا شما از نیرویی برای دفاع از برجک خود در برابر دشمن استفاده کنید. آن برجک می‌تواند با متحمل شدن صدمه ناچیزی از خودش در برابر حمله‌ها دفاع کند.

5- نیروهایی که با قدرت بالایی دست به تخریب برجک‌ها می‌زنند مانند (جاینت و شوالیه و غیره) از حساسیت بالایی در برابر سایر نیروهای تدافعی مخصوصا نیروهای کوچکتر و ریزتر برخوردارند اما شما با دانستن این موضوع باید برجک‌های خود را دور از دسترس آن‌ها قرار دهید زیرا این موضوع احتمال شکست در نبرد را برای شما افزایش خواهد داد.

6- این موضوع را به خاطر بسپارید که در مواقع ضروری از طعنه‌ها و فشار آوردن به رقیب استفاده کنید. این ابزار به صورت کلمات و صورتک‌هایی در پایین صفحه قابل مشاهده است، پیش روی شما قرار خواهد گرفت. خود را به جای دشمن فرض کنید، به جای او فکر کنید و ‌با توجه به این موضوع در مواقع نزدیک بودن شکست از صورتک گریه و یا در زمان رخ دادن اشتباه مضحکی از سمت دشمن از صورتک خنده استفاده کنید، اما این موضوع را به خاطر بسپارید که این فقط یک بازی است و رعایت اصول جوانمردی در آن شرط اساسی است.

clash-royale4کدام کارت‌ها و در واقع نیروها را در کلش رویال ارتقاء دهیم؟

در کلش رویال شما می‌توانید به محض اینکه نیرو‌های شما به سطح بالاتر دست یافتند آن‌هارا با طلاهایی که در صندوقچه‌ها و یا به واسطه‌ کمک کردن به درخواست‌های دوستان خود در کلن به دست آورده‌اید به سطح بالاتر ارتقا دهید اما این سوال برای شما پیش‌می‌آید که ابتدا باید کدام نیروی خود را ارتقا دهید. در این قسمت ما به ‌شما کمک خواهیم کرد تا جواب سوال خود را پیدا‌کنید و تصمیم منطقی‌تری بگیرید.

ارتقا دادن کارتی که به دیگر کارت‌ها ترجیح می‌دهید از ساده‌ترین راهکارها برای مشخص کردن اولویت‌بندی در این بخش است. کسانی که از پول واقعی برای خرید طلا در بازی استفاده می‌کنند به‌طور حتم از توانایی بالاتری برای ارتقا سربازان خود برخوردار خواهند بود.

علاوه براین، به‌روزرسانی نیروهایی که معمولا از آن‌ها استفاده نمی‌کنید نیز خالی از لطف نخواهد بود زیرا با به‌روزرسانی نیروها، علاوه بر افزایش قدرت، امکان استفاده از استراتژی‌های متنوع‌تری نیز فراهم خواهد شد.

نقش صندوق‌ها و جواهرات در کلش رویال

به عنوان نکته اول، درنظر داشته باشید که صندوق ها پس از گذشت مدت زمانی کوتاه، باز خواهند شد اما اگر شما به هر دلیلی نمی‌خواهید و یا نمی‌توانید صبر کنید، می‌توان آن‌ها را با استفاده از جم‌ها بلافاصله باز کرد. گیمرها با دستیابی به مراحل و موفقیت‌هایی که بازی برای ما تعریف کرده می‌توانند به جواهرات برسند. به‌طور مثال شما می‌توانید با تماشا‌کردن تلویزیونِ رویال به پنج جم دست پیدا کنید.

زمان باز شدن صندوق‌ها را پیگیری کنید. شما در مواقعی که سرتان شلوغ است و ‌یا برای چند ساعت به اینترنت دسترسی ندارید مثلا آخر شب که می‌خواهید به خواب بروید، می‌توانید دست به‌ باز کردن صندوق‌های بزرگ با زمان باز شدن زیاد مثلا 8 یا 12 ساعت دست بزنید که با این کار در‌وقت خود صرفه‌جویی کرده و با سرعت بالاتری پیشرفت خواهید کرد.

clash-royale3ترفندهای میان‌بر کلش رویال

برای کلش رویال هنوز هیچ ترفند میان‌بری برای بهبود سریع سطح بازی ارائه نشده است. همچنین شما باید از پیشنهاداتی که به شما در ازای دریافت اطلاعات، جم می‌دهند نیز دوری کنید. تمام این پیشنهادات، کلاهبرداری بوده و می‌توانند موجبات ازدست رفتن حساب کاربری شما را فراهم کنند.

اگر شما بازی را تازه شروع کرده اید از نیرو های خیلی گران استفاده نکنید. همچنین توصیه چی جوری به شما این است که از نیرو های خیلی ارزان و ضعیف نیز استفاده نکنید.(تعادل بخرج دهید!)

طبق قانون انگشتی شما باید انشگت شست فرزی داشته باشید تا بتوانید در سریع ترین زمان ممکن با فعال شدن نیرو ها آنها را انتخاب کنید. این عمل در نیرو های هوایی و بخصوص برج های دفاعی زن خود را بیشتر نشان می دهد.

کارت های شما باید با اولویت هایتان در یک حمله متناسب باشد. اگر از حمله های سریع و برق آسا خوشتان می آید باید از نیرو هایی که سرعت بالایی دارند استفاده کنید، ولی اگر شما ساختاری دفاعی را بیشتر ترجیح می دهید، باید از نیروهایی استفاده کنید که دارای damage بالایی هستند.

به حریفتان اجازه دهید اول او حمله کند، بنابراین می توانید تلافی کرده و آسیب بیشتری به او بزنید. برای مثال اگر او از Knight یا Mini P.E.K.K.A استفاده کرد شما می توانید به راحتی با استفاده از ارتش اسکلت ها (Skeleton Army) با او مقابله کنید. یا اگر او Goblin Barrel را به طرف دفاع شما پرتاب کرد، درست پیش از اینکه به دفاعتان آسیب برسد از کارت Arrows استفاده کنید.

اکسیر خود را هدر ندهید. هنگامیکه کارت هایتان در حال آماده شدن هستند صبر کنید و پس از آن تنها زمانیکه نیروهای قدرتمند شما آماده شده باشند به حریفان حمله کنید. سایر نیروهایتان تنها به عنوان پرت کننده حواس کار می کنند.

همه اکسیر خود را در یک دور استفاده نکنید. اگر شما بخواهید تمام اکسیر خود را برای به پایین کشیدن یک برج به کار ببرید ممکن است حریفتان از این فرصت استفاده کرده و کل پایگاه شما را از بین ببرد. همیشه یک برنامه پشتیبانی داشته باشید!

همیشه حداقل یک کارت را که باعث بازداشتن از حرکت (stalling) می شود به همراه داشته باشید. تاکنون ده ها بار پیش آمده که دیده ام هر دو طرف منتظر حرکت حریف می مانند. در این مدت شما باید کارتی را که باعث بازداشتن از حرکت می شود در اختیار داشته باشید که از نزدیک 10 اکسیر شروع می شود. پرشدن اکسیر تنها یک زیاده روی است که هیچکس تمایلی به این کار ندارد

همیشه کارت های انواع مختلف نیروها را با خود به همراه داشته باشید تا بتوانید به نبرد با هر حریفی که ممکن است در روبرویتان قرار بگیرد بپردازید.

به یک کلن بپیوندید تا با درخواست نیرو از هم گروهی هایتان با سرعت بیشتری در بازی پیشرفت کرده و آپگریدهای جدیدتری را باز کنید. مطمئن باشید کمک های زیادی را در کلن ها دریافت می کنید.

نیروهایی را که از آنها استفاده نمی کنید آپگرید نکنید. همیشه کارت هایی را که می توانند قدرتمندتر و مخرب تر باشند آپگرید کنید.

بعضی اوقات شما در نبردها می بازید اما این بدین معنی نیست که کارت های بدی در دستتان بوده بلکه شما تنها مشکلی در ترکیب نیروهایتان داشته اید. مشاهده تکرار حملات بازیکنان بهتر همیشه یکی از بهترین راه ها برای یادگیری و رفع مشکلات استراتژیک است.

همه ما از باخت خوشمان نمی آید اما به هیچ وجه نباید دلسرد شد. تمرکز کنید و با دقت و به آرامی در بازی پیش بروید. هروقت که احساس کردید چیزی اشتباه است استراتژی خود را تغییر دهید. ترکیب ارتش های خود را نوسازی کنید و آنقدر تجربه کنید که به استراتژی خاص و موفقیت آمیز خودتان برسید.

نیازی نیست که شما با هر نیرویی به مقابله بپردازید. همچون مثال بالا، برخی اوقات نیازی نیست که به آنها توجه زیادی بکنید زیرا آنها نمی توانند هیچ کاری بکنند. بعضی مواقع تنها اجازه دهید برج شما به مقابله بپردازد و 50 آسیب را قبول کنید.

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید