طرز نوشتن صحیح نام و نام خانوادگی به انگلیسی

برای برگرداندن کلمه‌های فارسی و اسامی ایرانی به الفبای زبان انگلیسی قاعده رسمی و یگانه و پذیرفته‌شده‌ای وجود ندارد. اغلب برخی شیوهای ساده‌ای را معمول کرده‌اند که ظرافت‌های زبان در آن گم می‌شود. پورتال آسمونی در این بخش طرز صحیح نوشت نام و نام خانوادگی به انگلیسی را به شما عزیزان آموزش می دهد که در ادامه می خوانید.

برای نمونه، هنگام گرفتن گذرنامه، به‌عنوان سندی رسمی و حقوقی، در نوشتن اسامی به الفبای لاتین، با توجه به استفادهٔ سلیقه‌ای از حروف لاتین، سردرگمی‌هایی ایجاد می‌شود. مثلاً سه برادر ممکن است فامیل خود یا نام پدر خود را با املاهایی متفاوت نوشته‌باشند که می‌تواند پیامدهای حقوقی و مالی داشته‌ باشد.

توجه نمایید که مطالب ذیل یک قانون و یا یک قاعده رسمی نمی باشد وفقط در حد یک روش پذیرفته شده متداول درعرف جامعه می باشد.

در حال حاضر، ثبت واجی یا آوانگاری نام ­های خاص فارسی به زبان انگلیسی، به گونه ای می­ باشد که در برخی موارد آوانگاری انگلیسی واژه با تلفظ فارسی آن تطابق کامل ندارد؛ از این رو ممکن است آن نام (چه توسط فارسی زبان و چه غیرفارسی زبان) اشتباه خوانده شود . به عنوان نمونه، چون در حروف الفبای لاتین، نشانه ایی برای انسدادی چاکنایی /?/ (برای حروف «ع» یا همزه«ء» که البته از زبان عربی به فارسی دری آمده اند) وجود ندارد، فارسی و عرب زبانان به هنگام نوشتن اسامی­ ای که دربردارنده ی این دو واج می­باشند، یا آن را حذف می­ پندارند و یا با واج دیگری جایگزین می کنند. یا مثلا چون تفاوت  ـــِــ  و « آ» در نگارش انگلیسی اسامی فارسی تاکنون متمایز نبوده است، لذا در خوانش آنها دچار مشکل می شویم. مثلاً: saman را «سامان» بخوانیم یا «سمن»؟

در حال حاضر، به دلیل فقدان الگوی زیربنایی و مبنا در ثبت واجی اسامی فارسی و عربی، گاهی ممکن است تلفظ صحیح فارسی، در زبان انگلیسی درست منتقل نشود، مثلاً بر روی بطری «دوغ اعلاء»، نوشته شده :  Ala  ( ؟!). این مشکل، در نام نویسی گذرنامه ها، تابلوهای خیابانی و نام­های تجاری مشاهده می گردد. به عنوان نمونه :

 • نام­های «سعید» و «ساعد» هر دو نوشته می شوند← Saeed
 • نام­های «سمیع» و «سامی» هر دو نوشته می شوند← Sami
 • نام­های «رعنا» و «رانا» هر دو نوشته می شوند ← Rana
 • نام­های «سعادت» و «سادات» هر دو نوشته می شوند ← Sadat یا Saadat
 • واژه­های «دامان»، «دامن» و «دَمَن» هر سه نوشته می شوند ←Daman
 • نام «هامون» ممکن است اشتباه خوانده شود ← هَمون Hamoon

همچنین تکواژهای « پور»، « نور» و از این قبیل در نام­هایی مثل پورسعدی ، نورزاد و کورش به صورت­های متفاوتی مشاهده می­شوند : ← / Poor/, /Pour/, / Pur /, /Noor/, / Nour /, / koorosh /, / kourosh /.

راه حل پیشنهادی

دریک پژوهش که با جمع آوری فهرستی از اسامی فارسی که در اداره ی گذرنامه ی ایران به الفبای انگلیسی آوانگاری شده اند، این موضوع مورد بررسی و انتقاد قرار گرفت، که چرا در دفاتر مختلف نام و نام خانوادگی افراد به شیوه های متفاوتی به انگلیسی برگردانده میشود. این مسئله گاهی برای فارسی زبانان و حتی افراد غیرفارسی زبانان ایجاد مشکل میکند.

بنابراین پس از تلاش فراوان و بررسی های متعدد، الگویی جامع و یکدست ارائه می گردد که با توجه به اصل اقتصاد کمینگی، در آوانگاری اسامی، ساده ترین و کوتاه­ترین و از همه مهمتر صحیح ترین حالت پیشنهاد می شود.

گذاشتن علامت نقل قول « ‘ » به­ جای همزه یا ع:

در فرهنگ لغت انگلیسی لانگمن کلمه ­ی مبارک «قرآن» نوشته شده : /Koran/ یا / Qor’an / یعنی صدای انسدادی چاکنایی /?/ قبل از «آ» به صورت ویرگول نشان ­داده شده است . چنانچه ثبت آوای «ع» را به صورت ویرگول بپذیریم و در آوانگاری نام هایی مثل سعدی، سعادت، اعظم، مسعود و … اعمال کنیم.

یعنی بنویسم : sa’di ، Sa’adat ، A’zam ، Mas’ud ، باز هم در ثبت نام­ هایی مثل «آصف، عادل، عارف و…» که در هجای اول آن­ها، واکه به دنبال انسدادی چاکنایی آمده، با اشکال روبرو می­شویم؛ چرا که به نظر نمی رسد آوردن ویرگول در ابتدای واژه و به این ­منظور، مناسب باشد؛ مگر اینکه در این­گونه موارد واج /a/ تکرار شود : Aaref , Aadel , Aasef که در نهایت موجب ناهماهنگی و یکدست نبودن واج­ نگاری­ های دسته ی اول با گروه دوم خواهد شد. به عبارتی دیگر، جای یک واج خالی است. در راستای اصلاح شیوه ی نگارش نام­های خاص یا تجاری فارسی به زبان انگلیسی و برطرف نمودن این مشکل، بهتر است براساس اصول آواشناسی، الگویی ارائه گردد؛

نوشتن a : برای صدای _َ _ و aa : برای صدای «آ»:

همچنین برای تفاوت آ و اَ چنین طرح ریزی شده است که « آ » /aa/ نوشته شود و برای «اَ »/a/. توجه کنید که در سیستم آوانگاری علامت هایی مانند: ā ã ặ نیز برای « آ» آورده شده است. اما ملاک ما بر این است که نگارش را به شیوه ای طراحی کنیم که ساده ترین و خواناترین روش برای عموم مردم فارسی زبان و غیر فارسی زبان باشد. پس دیگر «-زاده» پسوند بیشتر نام های خانوادگی دیگر «-زده» خوانده نمی­شود: Zade / Zaade

نکته: از آنجا که در زبان فارسی، هیچ کلمه ­ای نیست که با صدای واکه کوتاه _ّ_ ختم شود، بنابراین «آ» آخر کلمه را تنها با یک « a » می نویسیم: حنا ← Hana و نیازی نیست بنویسیم Hanaa .

نوشتن u برای صدای «او» و o برای _ُ _ :

names-in-english1وقتی در انگلیسی u را برای صدای «او» بگذاریم، دیگر نیازی به آوردن oo یا ou نمی باشد. و همچنین با کلماتی مثل poor به معنی فقیر ، یا pour به معنی جاری شدن، اشتباه نمی شود. بنابراین:

– نور: nur

– پور: pur

در مواردی که صدای s و h یا z و h در وسط کلمه به صورت متوالی می آیند، ممکن است «ش» یا «ژ» خوانده شوند. مانند:

– فصحت: Foshat ← آنگاه به اشتباه «فوشَت» خوانده می­شود.

– نزهت: Nozhat ← آنگاه به اشتباه « نوژَت» خوانده می­شود.

بنابراین برای پرهیز از چنین مشکلات احتمالی، بهتر است بین آنها یک فاصله کوتاه گذاشته شود : Fos hat- Noz hat

تبدیل صدای «ه» آخر به e انگلیسی:

چون در زبان فارسی، «ه» آخر صدای e : « اِ» می­دهد، نیازی به نوشتن h در پایان واژه نیست. مانند حمیده: Hamide

معادل‌های ساده و مشخص: حروفی که معادل حرفی انگلیسی آنها مشخص می‌باشند: ب، پ، د، ر، ز، س، ف، ک، ل، م، ن.

 • معادل‌هایی با رعایت تشابه:

Tt = ، ط ت Zz= ز ، ذ، ض، ظ Gg = گ Ss ث، س، ص = Ww , Vv= و Ii , Yy = ی Jj ج = Hhح، ه = ع = توضیح ویژه دارد

معادل‌هایی با حروف ترکیبی:

ch =چ sh=ش kh= خ Zh = ژ gh= ق ، غ

اشتباهات اساسی

در این بخش می‌پردازیم به بررسی حروف و صداهایی که موجب اصلی‌ترین و مهمترین اختلاف نظرها گشته است:

صدای آ، َ : معادل هر دو علامت Aa می‌باشد: آذر Azar (توجه داشته باشیم که در نگارش اسم ها تمام حرکت ها باید مورد توجه و استفاده قرار گیرند)

صدای ت ، ط : علیرغم تفاوت بیانی این دو صدا، هردو را با Tt نشان می‌دهیم:

طاهرTaher – تینا Tina

صدای ث، س، ص : این صداها(مانند گروه ز) علیرغم شباهت ظاهری، از نظر تلفظ با هم متفاوتند اما چون در فارسی تفاوتی در تلفظ آنها رعایت نمی‌گردد، لذا برای معادل هر سه‌ی آنها از Ss استفاده می‌کنیم : صابر Saber – سحر Sahar – ثانی Sani

صدای ج : معادل آن حتماً و فقط Jj می‌باشد و استفاده از Gg که بصورت عوامانه بکار برده می‌شود کاملاً غلط است . این استفاده‌ غلط از این عدم آگاهی ناشی می‌شود که در انگلیسی حرف Gg را جی می‌نامیم، اما باید توجه داشت که نام حرف جی است نه صدایش. به عنوان مثال در فارسی می‌گوئیم جیم اما در داخل کلمه آنرا ج می‌خوانیم. همچنین در خود انگلیسی حرف Gg در دو سه مورد صدای ج می‌دهد و در ۲۴-۲۳ مورد صدای گ می‌دهد: Large – big . نکته جالب دیگر اینکه در برخی موارد اندک افراد تحصیل کرده از معادل Dj برای ج استفاده می‌کنند. مانند مجید Madjid – جواد Djavad که قابل قبول نیست. البته استدلال آنها نیز این است که چون شکل تلفظ ج در فارسی و انگلیسی متفاوت است، لذا برای ادای درست و ارجینال ج قبل از j حرف بی‌صدای d می‌گذارند.

این استدلال کاملاً درست است یعنی نحوه‌ی ادای صدای ج در انگلیسی کمی غلیظ تر از فارسی است اما نکته در اینجاست که اگر قرارباشد به این تفاوت های جزئی و ناچیز توجه کنیم در آن صورت باید به تفاوت های قابل توجه و مهمتری نظیر تلفظ ث، ص، ژ، ذ، ض، غ هم دقت کرده و رعایت کنیم. حتی نحوه تلفظ ل و ک هم در فارسی و انگلیسی با هم اندکی تفاوت دارد، پس آیا برای آنها نیز باید از معادل هایی من‌ درآوردی نظیر ج =dj استفاده کرد؟ این تفاوت ها تفاوت صدا نیست، تفاوت لهجه یا گویش است و در شکل نگارش جای بحث ندارد.

names-in-english3خلاصه اینکه اگر قرار باشد ج را بصورت dj بنویسیم پس باید رضا را هم بنویسیم Rehza یا Reda یا Rezha (!!!) که کاملاً غلط است. یا مثلاً ثمین را هم باید اینطور بنویسیم : Ssamin یا Hsamin یا Thamin (!!!) که کاملاً غلط است. پس معادل ج در انگلیسی فقط Jj می‌باشد: جلیلی Jalili – جاجرودJajroud – مجید Majid

صدای ز ذ ض ظ : چهار صدای مذکور علیرغم شباهت ظاهری، از نظر زبانشناسی و آواشناسی و محل ادای آنها در دهان متفاوت هستند، اما نظر به اینکه این تفاوت در فارسی رعایت نمی‌گردد و تمام این چهار صدا با صدای ز تلفظ می‌گردند، بنابراین همه‌ی این چهار حرف را با Z نشان می‌دهیم : رضا Reza – حافظ Hafez – ذاکری Zakeri – عزیزی Azizi

صدای ژ : طبق اصول نگارش ژ را با Zh نشان می‌دهیم : ژیلا Zhila اما از آنجائیکه در برخی موارد ترکیب آوائی ژ با سایر صداها، تلفظ آنرا بسیار شبیه ج می‌کند لذا می‌توان از j برای صدای ژ استفاده کرد: علی‌نژاد Alinejad

نکته :

در انگلیسی اسم هایی که با صدای ج ادا می‌شوند، در فرانسوی تبدیل می‌شوند به صدای ژ : (جان – ژان) (جرج – ژرژ ) ( جانت – ژانت) (لارج – لارژ) (جنرال – ژنرال)

صدای ع: نظر به اینکه چه حرکتی دارد، می‌تواند معادل مختلف داشته باشد:

اگر فتحه داشته باشد، Aa : علی Ali

اگر کسره داشته باشد، Ee : عماد Emad

اگر ضمه داشته باشد، Oo : عثمان Osman

اگر حرف ع ساکن باشد، بحث‌انگیزترین و مشکل‌ترین بخش نگارش اسامی خواهد . بود که عموم اطلاعی از آن ندارند . در صورتیکه حرف ع ساکن باشد از علامت apostrophe ( ُ) استفاده می‌کنیم: سعید Sa’id – مسعود Mas’oud در این مورد به علت عدم آشنایی عموم با صدای ع ساکن و کاربرد آپاسترفی در انگلیسی، این شیوه‌ی نگارش جا نیفتاده و به صورت اشتباه به شکل های دیگر استفاده می‌گردد مانند:Saied ، Saeid ، Saeed. ،… در کل شکل معتبر و مقبول برای این صدا علامت‌apostrophe است: سعید Sa’id– . . معصومهMa’soumeh – سعدی Sa’di- … جهت تکمیل و مرجعیت بحث اشاره می‌کنیم . به شیوه‌ی نگارش نام Eto’o بازیکن کامرونی تیم بارسلون. همچنین دیکشنری چهار جلدی . فارسی – انگلیسی (فرهنگ جامع پیشرو آریانپور ¬ منابع)

صدای ق، غ، گ : صدای ق و غ را با gh نشان می‌دهیم و گ را با g . برخی اشتباهاً ق را با g می‌نویسند که از نظر صدا و بیان صحیح نیست: Shagayeg که در اینصورت این اسم را می‌خوانیم: شگایگ. پس گ با علامت g و ق با علامت gh باید نوشته شوند: اصغریAsghari – عسگری Asgari – شقایق Shaghayegh

صدای و : عمده‌ی صدای (و) در فارسی معادل V است و در اندک مواردی W. به تفاوت تلفظ VوW در انگلیسی(و همینطور عربی) دقت کنید: V با تلفظ شدید و غلیظ یعنی دندان های بالایی به لب پائین می‌چسبند اما هنگام تلفظ W فک بالا و پائین نباید به هم بچسبد و حالت دهان به اصطلاح غنچه می‌شود. دقت کنید به تفاوت تلفظ (و) در دو کلمه‌ی : فوت (مردن) – فوت (دمیدن) در فارسی اکثراً صدای (و) معادل V است اما در کلماتی نظیر فردوسی – توحید – نو – صوت – … نحوه‌ی ادای و خفیف است و معادل W برای آن مناسب می‌باشد:

Vahid وحید Ferdowsi فردوسی

Navid نوید Sowlati صولتی

Kaveh کاوه Towhid توحید

صدای ی : با استفاده از معادل Ii یا Yy . اگر صدای ی در شروع سیلاب باشد الزاماً باید از y استفاده کرد: یحیی Yahya – یوسفی Yusefi – مریم Maryam – مهیار Mahya .

اما اگر صدای ی در وسط یا آخر کلمه باشد از I استفاده می‌کنیم: آذری Azari – شیرین Shirin – کبیری Kabiri

در نهایت ذکر این نکته لازم است که هنوز شیوه یکسانی در مورد نگارش اسامی فارسی به انگلیسی شکل نگرفته و نمی توان نوشتن اسامی به شکلی خارج از دستوالعمل های بالا را اشتباه دانست.

بعضی از اسامی معادل انگلیسی دارند مانند( دانیال Daniel) البته نمی تونید در مدارک رسمی مثل گذرنامه استفاده کنید.مثلا  اگه اسمتون فرشته است نمی تونید در گذرنامه معادل انگلیسی اونرو بزارید (Angel). برای اینکه ببنید کدوم اسم ها معادل دارند می تونید از مترجم گوگل استفاده کنید.Google Translate

4/5 ( 15 نظر )


دیدگاه های این مطلب

 1. نویسنده دیدگاه: شهرزاد
  01 مهر 1398

  سلام. پس یا این تفاسیر نام و نام خانوادگی شهرزاد ارحمی پور به صورت shahrzad arhamipur صحیح هست؟ آیا بین arhami و pur باید فاصله گذاشت؟

  • نویسنده دیدگاه: روابط عمومی
   01 مهر 1398

   فرقی نداره اما برای فامیلی چون تو یک پارت خوانده میشه کنار هم باشه بهتره

 2. نویسنده دیدگاه: سپهر
  30 شهریور 1398

  سلام
  نام خانوادگی متین افروز چجوری نوشته میشه؟

  • نویسنده دیدگاه: روابط عمومی
   31 شهریور 1398

   Matin Afrooz

 3. نویسنده دیدگاه: ایوب
  30 شهریور 1398

  سلام اسم ایوب به انگلیسی چگونه نوشته میشود ayub یا ayob ممنون میشم پاسخ بدهید با تشکر

  • نویسنده دیدگاه: روابط عمومی
   30 شهریور 1398

   Ayyub

 4. نویسنده دیدگاه: آندیا
  29 شهریور 1398

  ,در انگلیسی آندیا را چگونه می نویسند ؟

  • نویسنده دیدگاه: روابط عمومی
   30 شهریور 1398

   Andia

 5. نویسنده دیدگاه: بهروز
  25 شهریور 1398

  اسم بهروز چگونه نوشته میشه

  • نویسنده دیدگاه: روابط عمومی
   25 شهریور 1398

   Behrouz

 6. نویسنده دیدگاه: rad
  25 شهریور 1398

  با سلام
  نام فامیل بیجارزایی به لاتین چطور نوشته می شود؟

  • نویسنده دیدگاه: روابط عمومی
   25 شهریور 1398

   Bijarzayy

 7. نویسنده دیدگاه: حسن
  24 شهریور 1398

  با عرض سلام وخسته نباشید همچنین سپاس فراوان بابت پاسخگویی به کامنت ها و راهنمایی های مفیدتان ببخشید قصد جسارت نداشتم فقط برام سوال هستش که آیا حسن انگلیسی مگر صحیح ورسمی آن که دراکثر مدارک نوشته میشود به این صورتHassanوبا دو اس یا دابل اس نیست چون خیلی جاها Hassan نوشته شده با دو اس ولی شما گفتین Hasan با تک اس نوشته میشه لطفا رسمی واصلی ودر کل عامیانه رو بنویسید وفرقش رو با هم تک اس با دابل اس بگیید بینهآیت سپاسگذارم

  • نویسنده دیدگاه: روابط عمومی
   24 شهریور 1398

   فرقی با هم ندارند معمولا با 2 تا s مینویسند اما چون تاکید روی حرف س ندارد در فارسی با یک s هم میشه نوشت در کل برای تبدیل اسامی هیچ گونه قواعدی موجود نیست

 8. نویسنده دیدگاه: مهدیه
  20 شهریور 1398

  سلام ميخواستم بدونم مهدیه به انگلیسی چگونه نوشته میشه

  • نویسنده دیدگاه: روابط عمومی
   20 شهریور 1398

   Mahdieh

 9. نویسنده دیدگاه: حسن
  14 شهریور 1398

  سلام
  لطفا انگلیسی صحیح نام ونام خانوادگی (حسن اعتمادی) را مینویسید
  تشکر

  • نویسنده دیدگاه: روابط عمومی
   16 شهریور 1398

   Hasan Etemadi

 10. نویسنده دیدگاه: سعید
  14 شهریور 1398

  سلام اسم های
  سعید فولادی
  و
  قربان چجوری نوشته میشه

  • نویسنده دیدگاه: روابط عمومی
   16 شهریور 1398

   Saeid Pooladi
   Ghorban

 11. نویسنده دیدگاه: مهرداد عشوری
  12 شهریور 1398

  باسلام ووقت بخیر
  خوشحال میشم کمکم کنیدتا اسم خودم رو درست به انگلیسی بنویسم
  مهرداد عشوری….باتشکر

  • نویسنده دیدگاه: روابط عمومی
   13 شهریور 1398

   Mehrdad Ashouri

 12. نویسنده دیدگاه: حسن
  12 شهریور 1398

  قلی پور چطور نوشته میشه ؟

  • نویسنده دیدگاه: روابط عمومی
   13 شهریور 1398

   Gholipur

 13. نویسنده دیدگاه: حسین
  12 شهریور 1398

  سلام وقتتون بخیر.عیسی رو در انگلیسی چطوز مینویسن!؟برای نوشتن توی فرم درخواست پاسپورت لازم دارم

  • نویسنده دیدگاه: روابط عمومی
   13 شهریور 1398

   Isa

 14. نویسنده دیدگاه: بینام
  04 شهریور 1398

  اسفندیاری رو چطور مینویسن؟

  • نویسنده دیدگاه: روابط عمومی
   04 شهریور 1398

   Esfandiari

 15. نویسنده دیدگاه: امید
  02 شهریور 1398

  امید قزاق چطور نوشته میشه

  • نویسنده دیدگاه: روابط عمومی
   02 شهریور 1398

   omid kazak

 16. نویسنده دیدگاه: سعید
  01 شهریور 1398

  سلام خسته نباشید نام و نام خانوادگی زیر چگونه نوشته میشود:
  سلیمان ایمانطلب

  • نویسنده دیدگاه: روابط عمومی
   02 شهریور 1398

   soleiman imantalab

 17. نویسنده دیدگاه: مینا
  30 مرداد 1398

  سلام فامیلی زیر چگونه نوشته میشود
  کیانی مهر

  • نویسنده دیدگاه: روابط عمومی
   30 مرداد 1398

   kianimehr

 18. نویسنده دیدگاه: غلامرضااسماعیلی
  29 مرداد 1398

  غلامرضا اسماعیلی انگلیسی چطورنوشته می شود

  • نویسنده دیدگاه: روابط عمومی
   30 مرداد 1398

   Gholamreza Esmaeili

 19. نویسنده دیدگاه: زارعی
  29 مرداد 1398

  سلام. طرز نوشتن زارعی به کدام صورت درستتر است؟
  zarei
  zare’ie
  xaare’i
  1. استفاده از x (xantia,xaniar,…) یا z برای حرف ز؟
  2.استفاده از a یا aa برای ا (الف)؟
  3.استفاده یا عدم استفاده از آپستروفی ‘ ؟
  4.عی یا ی آخر بصورت i یا ie یا ey؟ eyنظیر رفیعی موجود در کامنتا
  در کل با توجه به موارد بالا، زارعی رو به 24 صورت مختلف میشه نوشت که متدوال ترینش zarei که تو کامنتاتونم هست و تلفظش زَرِی هجا میشه. ولی سوال اینه درست ترینش کدوم یکی از اون 24 حالته؟
  یه پا سوال کنکوره برای خودش…

  • نویسنده دیدگاه: روابط عمومی
   30 مرداد 1398

   در کل برای تبدیل اسم به زبان های مختلف قواعد و قانونی در هیچ جا تعیین نشده است معمولا به صورتی که متداول و رایج هستش مینویسن که برای زارعی رایج ترین همان Zarei هستش

 20. نویسنده دیدگاه: امیر بلوریان
  27 مرداد 1398

  با سلام و احترام.
  با تشکر از مقاله، اما توی مقاله تون اشتباهاتی هست
  مثلا اینکه فرمودید ه آخر مثل فاطمه نیازی به جایگزینی با H نیست، غلط است چون، در اینصوریت e هم خوانده نمی شود. در انگلیسی e آخر خوانده نمی شود و معمولا صرفا تمیز دهنده نوشتاری است.

  یا یک غلط مصطلح که معمولا در نوشتن نام ها به انگلیسی دیده می شود استفاده از gh برای حرف ق هست که شما هم در نوشته تان این غلط را تکرار فرمودید
  هرچند این اشتباه مصطلح است، اما در برگردان نگارشی انگلیسی حروف عربی و فارسی
  gh معادل غین و q معادل قاف هست

  لطفا متن را بازنگری فرمایید

  • نویسنده دیدگاه: روابط عمومی
   28 مرداد 1398

   ممنون بابت اطلاعات مفیدتون ، به روز رسانی در حال انجام میباشد .

 21. نویسنده دیدگاه: ناشناس
  27 مرداد 1398

  سلام ببخشید محبوبه ملایی چجوری نوشته میشه؟؟

  • نویسنده دیدگاه: روابط عمومی
   27 مرداد 1398

   mahboubeh molaei

 22. نویسنده دیدگاه: تحسین رفیعی
  27 مرداد 1398

  درود.
  تحسین رفیعی به انگلیسی، Tahsin Rafiey درسته؟
  خیلی ممنون.

  • نویسنده دیدگاه: روابط عمومی
   27 مرداد 1398

   بله درست هستش

 23. نویسنده دیدگاه: مجتهدی
  23 مرداد 1398

  سلام نام حورا السادات برای گذرنامه چه شکلی نوشته میشه?

  • نویسنده دیدگاه: روابط عمومی
   23 مرداد 1398

   Hoora Alsadat

 24. نویسنده دیدگاه: سعید
  22 مرداد 1398

  تاریخ ۹۳/۰۴/۱۴ به میلادی چی میشه؟

  • نویسنده دیدگاه: روابط عمومی
   22 مرداد 1398

   5ام ماه جولای ، سال 2014
   روز یکشنبه

 25. نویسنده دیدگاه: سعید
  22 مرداد 1398

  سلام امیرحسن به انگلیسی چطوری نوشته میشه؟

  • نویسنده دیدگاه: روابط عمومی
   22 مرداد 1398

   Amir Hasan

 26. نویسنده دیدگاه: زند
  06 مرداد 1398

  نوشتن ملیحه زند به لاتین

  • نویسنده دیدگاه: روابط عمومی
   06 مرداد 1398

   Malihe Zand

 27. نویسنده دیدگاه: ایلماه
  31 تیر 1398

  ایلماه چه جوری به انگلیسی نوشته میشه

  • نویسنده دیدگاه: روابط عمومی
   01 مرداد 1398

   ilmah

 28. نویسنده دیدگاه: مقصود
  31 تیر 1398

  سلام لطفا نام لاتین مقصود را برام بنویسید.

  • نویسنده دیدگاه: روابط عمومی
   31 تیر 1398

   maghsoud

 29. نویسنده دیدگاه: آرمان
  30 تیر 1398

  سلام.آدریان چطور نوشته میشه؟

  • نویسنده دیدگاه: روابط عمومی
   31 تیر 1398

   adrian

 30. نویسنده دیدگاه: زینب پورکمر
  30 تیر 1398

  سلام..به من گفتن که نام و نام خانوادگی رو طبق نوشتار توی پاسپورت بفرستم..میشه لطف کنید و اسم (زینب پورکمر)رو طبق اصولی که توی پاسپورت نوشته میشه برام بفرستین..ممنون

  • نویسنده دیدگاه: روابط عمومی
   30 تیر 1398

   Zaynab Pourkamer ، البته میتونه متفاوت باشه با پاسپورت چون داخل پاسپورت از قواعد خاصی برای نوشتن اسم ایرانی استفاده نمیکنن

 31. نویسنده دیدگاه: سلام
  29 تیر 1398

  فامیل نوری رو چطور می نویسند؟

  • نویسنده دیدگاه: روابط عمومی
   29 تیر 1398

   Nouri

 32. نویسنده دیدگاه: آیناز
  27 تیر 1398

  اسم آیناز. ainaz یا aynaz????

  • نویسنده دیدگاه: روابط عمومی
   27 تیر 1398

   ainaz

 33. نویسنده دیدگاه: پیام
  22 تیر 1398

  لطفا بفرمایید نوشتن فامیلی سورنی چگونه است؟

  • نویسنده دیدگاه: روابط عمومی
   23 تیر 1398

   Soorni

 34. نویسنده دیدگاه: ن
  16 تیر 1398

  سلام…. ادامه پیام قبلیم…برا جوشن کدوم درسته….joshan…joushan…
  Jawshan…jowshan…

  • نویسنده دیدگاه: روابط عمومی
   17 تیر 1398

   Jawshan درسته

 35. نویسنده دیدگاه: ن
  16 تیر 1398

  سلام….جوشن چگونه نوشته میشود….
  Joshan…joshan…jawshan…
  Joshan…دعای جوشن کبیر بعضی جاها نوشته jawshan…

 36. نویسنده دیدگاه: حسین
  11 تیر 1398

  سلام نام خانوادگی( قربانی ) چطور نوشته میشه

  • نویسنده دیدگاه: روابط عمومی
   12 تیر 1398

   Ghorbani

 37. نویسنده دیدگاه: فاطمه
  11 تیر 1398

  خیلی مچکرم از پاسخگوییتون.

 38. نویسنده دیدگاه: فاطمه
  10 تیر 1398

  ممنونم ازتون. فقط میشه با ou نوشته بشه؟ بجای o

  • نویسنده دیدگاه: روابط عمومی
   10 تیر 1398

   موردی نداره برای نوشتن اسم های ایرانی قواعد خاصی وجود نداره همین که تلفظ کلمه به هم نخوره موردی نداره

 39. نویسنده دیدگاه: فاطمه
  07 تیر 1398

  سلام. غمیلویی چطور نوشته میشه؟

  • نویسنده دیدگاه: روابط عمومی
   09 تیر 1398

   ghamiloei

 40. نویسنده دیدگاه: Parisa
  05 تیر 1398

  سلام لطفا بگین آروشا به انگلیسی چجوری نوشته میشه، با تشکر…

  • نویسنده دیدگاه: روابط عمومی
   06 تیر 1398

   Arusha

 41. نویسنده دیدگاه: حسین
  04 تیر 1398

  سلام خسته نباشید نوشتن صحیح حسام الدین چجوریه ؟؟؟؟

  • نویسنده دیدگاه: روابط عمومی
   05 تیر 1398

   Hesam aldin

 42. نویسنده دیدگاه: fatemeh
  03 تیر 1398

  لطفا طرز نوشتن غزل و غزال را بگویید

  • نویسنده دیدگاه: روابط عمومی
   04 تیر 1398

   ghazal
   نوشتاری این 2 اسم به یک صورت میباشد

 43. نویسنده دیدگاه: mohammad
  03 تیر 1398

  سلام محمد عامری اختیار ابادی چطور نوشته میشه ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  • نویسنده دیدگاه: سعید زنگنه
   04 تیر 1398

   mohammad ameri ekhtiar abadi

 44. نویسنده دیدگاه: ناشناس
  02 تیر 1398

  فرشته هوشیار به انگلیسی چه جوری بنویسم

  • نویسنده دیدگاه: روابط عمومی
   04 تیر 1398

   fereshte hooshyar

 45. نویسنده دیدگاه: اسدی
  26 خرداد 1398

  اسم مسعود گل زاده و حوریا گل زاده و سیده فاطمه اسدی به انگلیسی چه طوری نوشته میشه؟

 46. نویسنده دیدگاه: ناشناس
  16 خرداد 1398

  اسم ایلیا به انگلیسی چگونه نوشته میشود

 47. نویسنده دیدگاه: ناشناس
  02 خرداد 1398

  اااااااااااااههههههههههه

 48. نویسنده دیدگاه: فائزه
  28 اردیبهشت 1398

  فائزه دشتی به انگلیسی برای گذرنامه.

 49. نویسنده دیدگاه: میثم
  22 اردیبهشت 1398

  اسم حسنیه رو چجوری باید نوشت؟؟

 50. نویسنده دیدگاه: میلاد
  17 اردیبهشت 1398

  بدرد نمی خوره

 51. نویسنده دیدگاه: ناشناس
  15 اردیبهشت 1398

  پوست و مو باحروف انگلیسی چگونه نوشته میشه.

 52. نویسنده دیدگاه: ناشناس
  03 اردیبهشت 1398

  هانیه به انگلیسی چگونه نوشته میشود

 53. نویسنده دیدگاه: ناشناس
  30 فروردین 1398

  خوب

 54. نویسنده دیدگاه: ناشناس
  25 فروردین 1398

  ناصر جعفرنیا چجوری نوشته میشه

 55. نویسنده دیدگاه: ناشناس
  07 فروردین 1398

  Esmaeil SeyedAbadi

 56. نویسنده دیدگاه: Mªwəűđ 7
  05 فروردین 1398

  سلام اسم موعود چطور نوشته میشه لطفا زود جواب بدید لطفانمیدونم اسمم و صحیح نوشتم یا نه لطفا جواب بدید 🙁

 57. نویسنده دیدگاه: پوریا فاضلی
  27 اسفند 1397

  ترو خدا بگین پوریا فاضلی چجور نوشته میشه.لطفا بگین مرسی.

  • نویسنده دیدگاه: ناشناس
   07 فروردین 1398

   Pourya Fazeli

 58. نویسنده دیدگاه: سامان
  24 اسفند 1397

  من خیلی مشکل دارم تو نوشتن اسم سامان
  چون بهترین نوشتار این اسم برای انگلیسی زبانان میشه
  saammaan
  ولی چون طولانی میشه مجبورم بنویسم saman ولی این رو سمن میخونن

 59. نویسنده دیدگاه: اسماعیل
  11 اسفند 1397

  اسم اسماعیل سیدابادی چ طور نوشته میشه ؟؟ممنون میشم جواب بدین

  • نویسنده دیدگاه: wolf
   26 اسفند 1397

   Esmael Seyed Abadi

 60. نویسنده دیدگاه: ناشناس
  10 اسفند 1397

  فردین زارعی چگونه نوشته میشه

  • نویسنده دیدگاه: Wolf
   26 اسفند 1397

   Fardin Zarei

 61. نویسنده دیدگاه: عشق فقطs
  03 اسفند 1397

  اسدی رو چجوری بنویسم

  • نویسنده دیدگاه: ناشناس
   03 اسفند 1397

   فرشاد کمکم کن

  • نویسنده دیدگاه: fwefw
   26 اسفند 1397

   Asadi

 62. نویسنده دیدگاه: کسرا تیهویی
  24 بهمن 1397

  سلام کلمه تیهویی به انگلیسی چطور نوشته میشه.

  • نویسنده دیدگاه: fwef
   26 اسفند 1397

   tihoe

 63. نویسنده دیدگاه: mehdi
  24 بهمن 1397

  باسلام لطفا بگید اسم حسنیه به انگلیسی چطور نوشته می شود

  • نویسنده دیدگاه: ناشناس
   03 اسفند 1397

   hosainihفک کنم

 64. نویسنده دیدگاه: ناشناس
  15 بهمن 1397

  سلام
  عالیه سرایدارباشی
  چگونه نوشته میشه

 65. نویسنده دیدگاه: سید جواد علیزاده
  15 بهمن 1397

  سید اکرم ندیمی توسیروندانی را چطور مینویسند. با سپاس

 66. نویسنده دیدگاه: منا
  01 بهمن 1397

  با سلام نام غلامعلی و غلامرضا و مولود را می توانید بگویید چگونه نوشته میشود ؟
  Gholamreza یا Qolamreza ?
  Gholamali یا Qolamali ?
  Mowlud ?

  • نویسنده دیدگاه: غزل
   11 بهمن 1397

   باسلام وخسته نباشید نام غزل را میتوانید بگویید چگونه نوشته شود باتشکر

 67. نویسنده دیدگاه: ناشناس
  30 دی 1397

  نیایشلطف بفرمایید بگید نیایش چه طوری نوشته میشه . باتشکر

  • نویسنده دیدگاه: Farshaad
   01 بهمن 1397

   Niayesh

 68. نویسنده دیدگاه: مجید
  29 دی 1397

  لطفا بفرمایید نام سروین به انگلیسی چگونه نوشته میشود.پیشاپیش تشکر

  • نویسنده دیدگاه: Farshaad
   01 بهمن 1397

   Servin

 69. نویسنده دیدگاه: معصومى
  27 دی 1397

  الهه معصومى به انگليسى چطور نوشته ميشه؟

  • نویسنده دیدگاه: Farshaad
   01 بهمن 1397

   Elaahe Ma`sumi

 70. نویسنده دیدگاه: مرتضی
  17 دی 1397

  خوب کارامد

 71. نویسنده دیدگاه: فریدون نجفی
  17 دی 1397

  سایت کاربردی هست

 72. نویسنده دیدگاه: مرتضی پارسایی
  16 دی 1397

  سلام میشه یکی بگه مرتضی چه جوری نوشته می شود ؟

  • نویسنده دیدگاه: Farshaad
   01 بهمن 1397

   Morteza

  • نویسنده دیدگاه: ناشناس
   05 بهمن 1397

   MoRTZA

 73. نویسنده دیدگاه: عبدالله تقی نژاد
  15 دی 1397

  لطف کنیدنام عبدالله تقی نژاد رابه انگلیسی بنویسید.
  تشکر.

  • نویسنده دیدگاه: عبدالله تقی نژاد
   15 دی 1397

   لطف کنیدنام عبدالله تقی نژاد رابه انگلیسی بنویسید.
   تشکر.

   • نویسنده دیدگاه: Mah
    23 دی 1397

    Aabdellah Taghi Nezhad

    یا
    Aabdollah Taghi Nezhad

    • نویسنده دیدگاه: Aabdollah Taghi Nezhad
     01 بهمن 1397

     Aabdollah Taghi Nezhaad

 74. نویسنده دیدگاه: مریم
  15 دی 1397

  سلام خسته نباشید
  اگه ممکنه “دُچار “رو بفرمایید به چه شکلی باید نوشت؟

 75. نویسنده دیدگاه: زهرا
  12 دی 1397

  سلام لطفا بگید بیدویی به انگلیسی چجوری نوشته میشه

 76. نویسنده دیدگاه: حسین
  12 دی 1397

  سلا بخشید میشه کیشی سیه دولان رو به انگلیس بنویسین

 77. نویسنده دیدگاه: مونا
  11 دی 1397

  سلام صنایعی چگونه نوشته میشود؟

 78. نویسنده دیدگاه: ......
  08 دی 1397

  صادقی چجور نوشته میشه

 79. نویسنده دیدگاه: Narges
  08 دی 1397

  ابولفظل چه جوری نوشت میشه

 80. نویسنده دیدگاه: شهاب الدین
  06 دی 1397

  لطف کنید که شریفی به حرف انگلیسی چجوری نوشته میشه

 81. نویسنده دیدگاه: ناشناس
  03 دی 1397

  لطفا بگین نام عبدالروف رحیمیان چگونه نوشته میشود

 82. نویسنده دیدگاه: ناشناس
  25 آذر 1397

  سلام اسم سمیه صفایی به انگلیسی لطفا برای پاسپورت میخام

 83. نویسنده دیدگاه: ناشناس
  22 آذر 1397

  طرز نوشتن ژیلا زارع اکبری

 84. نویسنده دیدگاه: ناشناس
  05 آذر 1397

  روی آب خس

 85. نویسنده دیدگاه: سودابه به انگلیسی چجوری نوشته میشه
  01 آذر 1397

  سلام املای صحیح سودابه به انگلیسی چجوری نوشته میشه

  • نویسنده دیدگاه: ناشناس
   03 اسفند 1397

   sodabh

 86. نویسنده دیدگاه: سید ابراهیم حسینی
  27 آبان 1397

  سلام،ابراهیم حسینی،چگونه نوشته میشود؟

  • نویسنده دیدگاه: Parsa
   20 دی 1397

   Seyed Ebrahim Hosseini

 87. نویسنده دیدگاه: ناشناس
  27 آبان 1397

  سلام،ابراهیم حسینی،چگونه نوشته میشود؟

 88. نویسنده دیدگاه: ایمان
  27 آبان 1397

  ایمان رو چطور میشه نوشت؟

  • نویسنده دیدگاه: hossein
   04 دی 1397

   Iman

 89. نویسنده دیدگاه: ناشناس
  20 آبان 1397

  سلام شیدا به انگلیسی چگونه نوشته میشود؟

 90. نویسنده دیدگاه: ناشناس
  15 آبان 1397

  مرزبانی به انگلیسی لطفا

 91. نویسنده دیدگاه: ناشناس
  13 آبان 1397

  الهام السادات اگه elhamsadat نوشته بشه اشتباهه؟

 92. نویسنده دیدگاه: ناشناس
  02 آبان 1397

  لطفا معادل صیفوری را بنویسید

 93. نویسنده دیدگاه: ایمان
  25 مهر 1397

  سلام ذربون حسن زاده چگونه نوشته میشود

 94. نویسنده دیدگاه: ناشناس
  19 مهر 1397

  سلام میشه بفرمائید اسم و فامیلی تراب مقدم رو به انگلیسی چگونه نوشته میشه

 95. نویسنده دیدگاه: حمیدرضا
  19 مهر 1397

  سلام
  اسم دخترانه پَرسا چطوری نوشته میشه که با پارسا (اسم پسرونه) اشتباه نشه؟

 96. نویسنده دیدگاه: طاهره مخدومی
  12 مهر 1397

  بابایی

  • نویسنده دیدگاه: ناشناس
   16 دی 1397

   babaee =بابایی

 97. نویسنده دیدگاه: زهرا
  11 مهر 1397

  سلام زهرا کوهی
  و
  مهدی پاک نژاد چطور نوشته میشه به انگلیسی
  واسه گذرنامه میخواهم

 98. نویسنده دیدگاه: مارسیا
  10 مهر 1397

  نعمت الله چجوری نوشته میشه؟

 99. نویسنده دیدگاه: امین
  08 مهر 1397

  خوشنودی به انگلیسی?

 100. نویسنده دیدگاه: ناشناس
  04 مهر 1397

  سلاما طرزصحیح نوشتن اسم آرزو چطوریه؟

 101. نویسنده دیدگاه: Aria
  23 شهریور 1397

  اینکه شما میگید آریا به انگلیسی arya نوشته میشه غلطه. چون من تو هر دیکشنری ای هم که مینویسم میگه aria. البته من از عموم که انگلیسی توی دانشگاه درس میده پرسیدم ولی مثل شما گفت arya درسته ولی اگه بنویسیم aria هم هیچ اشکالی نداره. منکه فرقی بین شون نمیبینم

 102. نویسنده دیدگاه: شعله
  19 شهریور 1397

  شعله چگونه نوشته می شود.لطفاااا

 103. نویسنده دیدگاه: Rozita
  08 شهریور 1397

  سلام لطف میکنید بگید
  اسم اسو چطوری نوشته میشود.

 104. نویسنده دیدگاه: خدادوست
  06 شهریور 1397

  تشکر از شما. برای نوشتن نام های وسط مثلا هومن احمد نژاد قمی به این صورت صحیح است؟

 105. نویسنده دیدگاه: میعاد
  01 شهریور 1397

  سلام. میشه نحوه صحیح نوشتن اسم میعاد رو برام بگید.ممنون

 106. نویسنده دیدگاه: ali
  31 مرداد 1397

  عیسی ب انگلیسی لطفا

 107. نویسنده دیدگاه: nasa
  21 مرداد 1397

  اصلا خوشم نیومد

 108. نویسنده دیدگاه: دانیال
  31 اردیبهشت 1397

  سلام دوستان اسم من دانیال هست و تو پاسپورتم اسممو Danyal نوشتن و این برای من تو خارج از ایران مشکل ایجاد میکنه ممکنه بتونم فرم نوشتاری پاسپورتمو به DANIEL یا DANIAL تغییر بدم بنظرتون کدومشو میزارن؟

 109. نویسنده دیدگاه: حجت
  29 اردیبهشت 1397

  سلام
  به نظر شما کلمه چارسو صحیحش کدومه؟
  CHRSOO؟
  CHARSOU؟
  CHARSU؟

 110. نویسنده دیدگاه: کریم
  27 اردیبهشت 1397

  سلام

  اسم قاسم رَسی به لاتین چه جوری میشه

 111. نویسنده دیدگاه: sky
  18 اردیبهشت 1397

  سلام.مقاله خیلی مفیدی بود واقعا زحمت کشیدید و متشکرم.
  اما چند تا اشکال وجود داشت که برطرفش کنید عالی میشه.
  یکی اینکه تو مقاله گفته شده برای *او* از u استفاده کنیم اما توی متن خودش از ou استفاده کرد(معصومهMa’soumeh )
  دوم نکته ای که کاربر حسین اشاره کردن به نظرم جالب و منطقی میاد.در رابطه با ه و حذف نکردنh در اخر کلمه
  و در نهایت یک سوال هم دارم ممنون میشم ج بدید.
  اسم *نعمت الهی*چطوری نوشته میشه؟ ایا باید بصورتne’matollahi نوشته میشه؟ یا به صورت ne’matallahi ؟

 112. نویسنده دیدگاه: منیژه
  30 فروردین 1397

  سلام درست نوشتن این منیژه ؟؟؟؟

  • نویسنده دیدگاه: Parsa
   20 دی 1397

   Manizheh

 113. نویسنده دیدگاه: سمیه
  14 بهمن 1396

  سلام ممنون از متن خوبتون. استفاده کردمولی چند تا اشکال داشت
  مثلا نوشته بودین او رو فقط با u و یا ه آخر اسم هم فقط با e نشون بدین اما معصومه رو تو خود متن نوشته بود Masoumeh!!!

 114. نویسنده دیدگاه: Sajjad
  10 بهمن 1396

  طرزصحبت نوشتن اسم هدیه

 115. نویسنده دیدگاه: mahsa
  18 آذر 1396

  سلام من برای صدور پاسپورت اقدام کردم فامیلیم ب لاتین دوتا s میخواست ک یدونه توی فرم نوشتم و ب ثبت احوال فرستاده شده کاریشم نمیشه کرد ایا ب مشگل ر میخوره یا ن

 116. نویسنده دیدگاه: Shima
  18 آذر 1396

  رضایی به انگلیسی چطور نوشته میشه
  هرکی یجور بهم گفته
  Rezaei یا Rezaee یا Rezai

  • نویسنده دیدگاه: سیاوش
   11 آبان 1397

   Rezaei درسته

 117. نویسنده دیدگاه: Shima
  18 آذر 1396

  سلام طرز درست نوشتن صالحه به انگلیسی چیه
  لطفا جواب بدید خیلی برام مهمه

 118. نویسنده دیدگاه: رادمان
  12 آذر 1396

  سلام می خواسیم اسم رادمان دبلیو رو بنویسید کمک کنید بنویسم

 119. نویسنده دیدگاه: حسین
  08 آذر 1396

  سلام
  می خواستم راهنمائی کنید که چطوری
  کیمیای خلیل اباد
  را می تونم به انگلیسی بنویسم

 120. نویسنده دیدگاه: علی
  08 آذر 1396

  با درود فراوان
  فامیلیم
  فیروزنوروزی

  میخاستم بدونم به انگلیسی چطوری نوشته میشه ممنون میشم کمک کنید

 121. نویسنده دیدگاه: پرنیا
  29 آبان 1396

  پرنیا میشه parnia یا parniya؟

  • نویسنده دیدگاه: علیرضا ابراهیمی
   07 آذر 1396

   parnia صحیح هست دوست گرامی

 122. نویسنده دیدگاه: علی
  21 آبان 1396

  سلام
  زارع رو چجوری می نویسند؟

  • نویسنده دیدگاه: علیرضا ابراهیمی
   07 آذر 1396

   نوشتن صحیح انگلیسی اسم مورد نظرتون zare هست

  • نویسنده دیدگاه: ناشناس
   11 آبان 1397

   میشه بگید تکتم محزون به انگلیسی چطور نوشته میشه؟

 123. نویسنده دیدگاه: وحیده
  11 آبان 1396

  سلام. طرز صحیح نوشتن اسم وحیده کدومه؟ چون دیدم دوجور نوشته میشه ؛vahide or vahideh ?????

  • نویسنده دیدگاه: علیرضا ابراهیمی
   07 آذر 1396

   vahideh صحیحه دوست عزیز

  • نویسنده دیدگاه: علیرضا ابراهیمی
   07 آذر 1396

   vahideh صحیحه

 124. نویسنده دیدگاه: مرتضی
  22 شهریور 1396

  میشه بگید آریا چه جوری نوشته میشه aria یا arya

  • نویسنده دیدگاه: علیرضا ابراهیمی
   08 آذر 1396

   arya صحیح هست

 125. نویسنده دیدگاه: حسین
  30 مرداد 1396

  سلام
  کی گفته چون ” ه ” آخر در کلمات خونده نمیشه لازم نیست h بگذاریم ؟ اگر h نگذاریم که e هم خونده نمیشه که . e اخر کلا توی انگلیسی خونده نمیشه . ینی اگر بنویسیم fateme اونوقت فاطم خونده میشه نه فاطمه .

  • نویسنده دیدگاه: ارسلان
   01 اردیبهشت 1398

   خواهشا وجدانا جواب بده… خیلی ضروریه
   “مولودی” به انگلیسی چ جوری نوشته میشه دمت گرم

 126. نویسنده دیدگاه: اقبال
  09 مرداد 1396

  سلام میشه بگید ریگی به انگلیسی چطور نوشته میشه‌‌‌‌

 127. نویسنده دیدگاه: امیر حیدری
  08 مرداد 1396

  سلام – من بالاخره نفهمیدم حیدری رو چجوری باید بنویسم heydari یا heidari یا heidary یا heydary یا چی ؟ گیج شدم ادیتورهای آنلاین هم همرو درست میزنن – کدوش – اسم من امیر حیدری هست.

  • نویسنده دیدگاه: کامران حیدری
   03 شهریور 1396

   Amir Heidari

 128. نویسنده دیدگاه: فرهان
  28 تیر 1396

  لطفا بگین نوری چجوری نوشته میشه noori یا nouri یا noury

 129. نویسنده دیدگاه: زینب
  16 تیر 1396

  سلام . لطفا ابرام طرز درست نوشتن اسم زینب رو بفرستید…….

 130. نویسنده دیدگاه: عیسی
  27 خرداد 1396

  سلام لطفا بگید اسم عیسی آنوشا و آرشیدا به انگلیسی چطور نوشته میشه واسه پاسپورت میخوام ممنون

 131. نویسنده دیدگاه: هومن
  25 خرداد 1396

  سلام لطفا اگه میشه جواب بدید اسم هومن چجور نوشته میشه houman یا hooman کدوم بهتر است؟

  • نویسنده دیدگاه: کیوان
   04 اسفند 1396

   لطفا بفرمایید نام

   پروانه علیقلی مایل زاده

   عرفان علینژاد انور فرد

   چگونه نوشته میشود برای گذر نامه لطف میکنید

نظر خودتان را ارسال کنید