سخندان: موفقیت‌های ما انگیزه داوران جوان را بیشتر می‌کند

به گزارش آسمونی، کمک‌داور برتر آسیا در توصیه‌ای به داوران جوان ایرانی گفت: تلاش زیادی داشته باشید، زبان خود را تقویت کنید و برای خود الگو داشته باشید.

1450777840136_sokhandan-th3

رضا سخندان که به همراه علیرضا فغانی و محمدرضا منصوری به عنوان تیم داوری برتر آسیا انتخاب شدند، در گفت‌وگو با ایسنا گفت: این افتخار بزرگی است که برای اولین بار نصیب ایران شده است. حضور ما در بازی‌های مهمی مثل فینال جام ملت‌های آسیا، فینال جام باشگاه‌های جهان و فینال المپیک شرایطی را پیش آورد که AFC ما را انتخاب کند.

او ادامه داد: این افتخار بزرگ تنها با تلاش زیاد به دست آمده است و نگه داشتن این شرایط سخت‌تر از به دست آوردنش است. ما نباید برای این موفقیت مغرور شویم بلکه باید تمرکز کنیم و تمرین‌هایمان را سخت‌تر و بهتر از همیشه ادامه دهیم. ما از یک سال پیش در پروسه جام جهانی قرار گرفته‌ایم و فیفا عملکرد ما را در تورنمنت‌های مختلف بررسی می‌کند.

کمک‌داور بین‌المللی فوتبال ایران همچنین گفت: داوران بین‌المللی ما مسابقه‌های مختلفی را قضاوت کرده و عملکرد خوبی داشته‌اند. ما بیشترین داور و کمک داور الیت در آسیا را داریم و این باعث می‌شود جوان‌هایی که پشت سر ما هستند یا کسانی که می‌خواهند وارد کلاس‌های داوری شوند انگیزه بیشتری پیدا کنند.

او افزود: در چند سال قبل به خاطر حاشیه‌هایی که برای جامعه داوری پیش آمده بود کمتر کسی علاقه‌مند به حضور در این حرفه بود اما در یک سال اخیر با موفقیت‌هایی که پیش آمده، استقبال از کلاس‌های داوری زیاد شده است. همیشه گفته‌اند اگر انسان چیزی به دست می‌آورد ابتدا عشق خدا و سپس تلاش خود فرد باعث آن می‌شود.

رضا سخندان در ادامه با عنوان توصیه‌ای به کمک‌داوران جوان ایرانی گفت:‌ آن‌ها باید سعی کند که قوانین را بخوانند. کار داوری فقط با تلاش کردن به اوج می‌رسد و به حرف زدن نیست. آن‌ها باید از حاشیه‌ها دور باشند. همچنین کمک‌داوران باید زبان انگلیسی را تقویت کنند و فوتبال‌های روز دنیا را ببینند تا الگوی خوبی برای خود انتخاب کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید