تاریخچه شبکه ورزش + فرکانس

varzesh1شبکه سراسری ورزش، یکی از شبکه‌های تلویزیونی ملی کشور ایران است که در مجموعه صدا و سیما مدیریت می‌شود. این شبکه، پنجمین شبکه تلویزیونی ایران می‌باشد که تنها بصورت دیجیتال پخش می شود. اگر می خواهید در مورد تاریخچه شبکه ورزش بیشتر بدانید این بخش آسمونی را مطالعه کنید چرا که مطالب کامل و جامعی در مورد شبکه ورزش و همچنین فرکانس آن را عنوان می کنیم.

تاریخچه

پس از اجرای سیستم پخش دیجیتال و گسترش این سیستم در ایران تعداد شبکه‌های سراسری افزایش یافت که در این راستا پس از افتتاح شبکه مستند، شبکه شما، شبکه بازار و شبکه نمایش، شبکه ورزش که از اول فروردین ۱۳۹۱ شروع به پخش آزمایشی خود نمود از ۲۸ تیر ۱۳۹۱ با حضور محمود احمدی‌نژاد ریاست جمهوری وقت ایران افتتاح رسمی شد. مدیریت این شبکه بر عهده احسان شیعه قرار دارد.

varzesh3شبکه ورزش از روز ۱۰ مرداد ۱۳۹۱ در استان‌ها تا نصب فرستنده سوم روی فرستنده دوم گرفت.

نحوه دریافت شبکه ورزش

دریافت تصاویر شبکه ورزش سیما از طریق ماهواره‌های بدر (عربست) و آسیاست۳اس به وسیله گیرنده‌های ماهواره‌ای اچ دی امکان‌پذیر شد. دو هفته بعد از سراسری شدن شبکه ورزش سیما، سیستم کدینگ این شبکه در فرکانس ۱۱۸۸۱ / افقی / ۲۷۵۰۰ ماهواره بدر (عربست) و فرکانس ۱۲۳۷۵ / عمودی / ۱۷۸۴۵ ماهواره آسیاست۳اس که صرفاً به وسیله گیرنده‌های اچ دی قابل دریافت هستند، فعال و در نتیجه از روز بیست و یکم مرداد ماه ۹۱ مشکل دریافت این شبکه در اغلب فرستنده‌های دیجیتال در سراسر کشور برطرف شد. صدا و تصویر شبکه ورزش سیما در دو فرکانس یاد شده تنها به وسیله گیرنده‌های اچ دی و با وارد کردن کد بیس (BISS CODE) زیر امکان‌پذیر است:

شبکه ورزش فعالیت آزمایشی خود را ابتدا با شش ساعت برنامه در روز و پخش مستندهای المپیک، تاریخچه مسابقات جام جهانی، مستندهای آموزشی در زمینه ورزش و پوشش برخی مسابقات آغاز کرد و هم اکنون پخش‌های آن به صورت ۲۴ ساعته می‌باشد.

varzesh2برنامه‌ها

  • فوتبال ۱۲۰ : این برنامه به پخش خلاصهٔ بازی‌های لیگ‌های اروپایی و حواشی آن می‌پردازد که مجری آن محمدحسین میثاقی است و تهیه کنندگی آن بر عهده عادل فردوسی پور می‌باشد و پنجشنبه‌ها ساعت ۲۱:۰۰ روی آنتن می‌رود.
  • میدان: این برنامه نیز به حواشی روز ورزش کشور می‌پردازد.
  • دنیای فوتبال: این برنامه به پخش زنده فوتبال‌های اروپایی می‌پردازد؛ و گاهی هم فوتبال ضبط شده به صورت خلاصه پخش می‌کند.
  • شب‌های فوتبالی: این برنامه به تجزیه و تحلیل بازیهای لیگ برتر فوتبال ایران بعد از پایان هر بازی می‌پردازد، مجری برنامه عبدالله روا و کارشناس دائمی برنامه افشین عبداللهیان است.
  • برنامه موج: این برنامه اخبار ورزش ایران و جهان را اطلاع‌رسانی می‌کند.
  • لیگ ۱: این برنامه به تجزیه و تحلیل مسابقات لیگ دسته یک یا لیگ آزادگان می‌پردازد، که اجرای آن بر عهده مجتبی پوربخش است.
  • روح پهلوانی:این برنامه به بررسی و تحلیل ورزش کشتی می پردازد و اجرای آن بر عهده صدرالدین کاظمی است.

varzesh4فرکانس شبکه ورزش:

زمینی

ایستگاه جماران

Ch43 UHF Digital

ماهواره‌ای

Arabsat-5C

۲۰°E / 39640 / 30000 / 3/4 ۰

Iransat(Badr-5)

۲۶°E / 11880 / 27500 / 3/4 H

Intelsat-902

۶۲°E / 11555 / 30000 / 2/3 V

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید