صدرنشینی ایران با کسب سه امتیاز شیرین از ازبکستان

به گزارش آسمونی، دیدار تیم‌های ملی فوتبال ایران و ازبکستان از هفته سوم مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، امروز (پنج شنبه) از ساعت ۱۶:۳۰ در ورزشگاه بنیادکار تاشکند آغاز شد. قضاوت این دیدار را بنجامین ویلیامز از استرالیا بر عهده دارد.

57363592

این دیدار در پایان به پیروزی یک بر صفر ایران هفت امتیازی شد و به صدر جدول گروه A صعود کرد. کره جنوبی نیز با همین امتیاز و تفاضل گل کمتر در رتبه دوم قرار گرفت و ازبکستان هم به سه امتیاز به جایگاه سوم سقوط کرد.

گزارش نیمه نخست:

در دقیقه چهار، نخستین نفوذ را تیم ملی ایران با همکاری حاج‌صفی و محمدی انجام داد اما سانتر مدافع راست جوان ایران ضعیف بود و لوبانوف این توپ را در آغوش گرفت.

در دقیقه ۶ و پس از حمله ازبک‌ها، وحید امیری با همکاری سایر بازیکنان ضد حمله‌ای را برای ایران ترتیب داد و پس از دو دریبل، توپ را به روی دروازه ازبکستان ارسال کرد که با اختلاف بسیار کم از بالای سر قوچان‌نژاد عبور کرد و به رضاییان رسید که بازیکن ازبکستانی با خطا او را متوقف کرد.

در دقیقه هفت، رامین رضاییان توپ برگشتی از زمین ازبکستان را یک بار دیگر به روی دروازه این تیم ارسال کرد که قوچان‌نژاد توپ را از چند قدمی دروازه لوبانوف بیرون زد.

در دقیقه ۹، بار دیگر مهاجمان ایران حمله‌ای را ترتیب دادند که توپ در موقعیت خطرناک به قوچان‌نژاد رسید اما ضربه او به اشتباه به پای مدافع ازبک برخورد کرد و به لوبانوف رسید تا مانع از ایجاد موقعیت خوب برای ایران شود.

در دقیقه ۲۰، پس از چند دقیقه، بار دیگر ایران توسط مسعود شجاعی در آستانه خلق موقعیت خطرناک بود که ازبک‌ها سانتر او را قبل از رسیدن به قوچان‌نژاد قطع کردند.

در دقیقه ۲۷، مسعود شجاعی ضربه ایستگاهی به دست آمده در سمت راست زمین ازبکستان را روی دروازه این تیم ارسال کرد که سید جلال حسینی بالاتر از همه بازیکنان، توپ را با ضربه سر وارد دروازه لوبانوف کرد تا ایران با یک گل از حریف خود پیش بیفتد.

در دقیقه ۳۰، رضاییان نفوذی را از سمت چپ زمین ازبکستان انجام داد که ازبک‌ها یک کرنر را به ایران دادند اما ضربه کرنر حاج صفی در موقعیت مناسب از دست رفت.

در دقیقه ۳۹، سرور جپاروف پس از برخورد با بازیکنان ایران، احساس مصدومیت کرد و نتوانست به بازی ادامه بدهد و جای خود را به الکساندر گنریخ داد.

تا دقیقه ۴۵، ازبکستان که یک بر صفر در خانه عقب افتاده بود، نتوانست از سد مدافعان ایران عبور کند و این بازی در نهایت در نیمه نخست با برتری یک بر صفر ایران تمام شد.

گزارش نیمه دوم:

هر دو تیم نیمه دوم را بدون تغییر نسبت به نیمه نخست آغاز کردند.

در دقیقه ۴۸، ضربه‌ آزاد ازبک‌ها از سمت راست دفاعی ایران توسط مدافعان ایران دور شد.

در دقیقه ۴۹، شوت بازیکن ازبکستان از پشت محوطه‌ جریمه‌ی ایران با فاصله‌ی زیاد از بالای دروازه به بیرون رفت.

در دقیقه ۵۵، سانتر بازیکن ازبکستان از روی نقطه کرنر را علیرضا بیرانوند در آغوش گرفت.

در دقیقه ۵۷، الکساندر گنریخ پس از خطا بر روی احسان حاج‌صفی به تصمیم ویلیامز معترض شد و داور نخستین کارت زرد بازی را به او نشان داد.

در دقیقه ۶۲، سردار رشیدوف جای خود را به جلال‌الدین ماشریپوف داد.

در دقیقه ۶۳، رضا قوچان‌نژاد از زمین خارج شد و به جای او سردار آزمون وارد زمین شد.

در دقیقه ۶۵، مهدی طارمی با توپ‌ربایی از بازیکنان حریف و ورود به محوطه جریمه ازبکستان بود که اسماعیلوف روی طارمی خطا کرد و کارت زرد گرفت.

در دقیقه ۶۸، در یک رفت و برگشت و با همکاری حاج صفی و شجاعی، رضاییان حرکتی را در محوطه جریمه ازبکستان آغاز کرد که ازبک‌ها این توپ را به کرنر زدند.

در دقیقه ۷۳، مارات بیکامیف جایگزین ایگور سرگیف شد تا ازبک‌ها هر سه تعویض خود را انجام داده باشند.

در دقیقه ۷۵، مهدی طارمی جای خود را به علیرضا جهانبخش داد.

در دقیقه ۷۷، پس از حمله‌های متعدد ازبک‌ها، بازیکن این تیم در نزدیکی محوطه جریمه ایران یک ضربه ایستگاهی را از مدافعان ایران گرفت اما ضربه آن‌ها را رامین رضاییان دور کرد.

در دقیقه ۸۱، پاس در عمق مسعود شجاعی به وحید امیری رسید اما پاس او را مدافع ازبک به کرنر فرستاد تا مانع از خلق موقعیت تک به تک برای ایران شود.

در دقیقه ۸۳، آندرانیک تیموریان به عنوان سومین تعویض تیم ملی فوتبال ایران به جای مسعود شجاعی به بازی آمد.

در دقیقه ۸۶، علیرضا جهانبخش با سخت‌کوشی توپ را به تیموریان ارسال کرد و او هم توپ را به آزمون فرستاد اما آزمون با شوت نه چندان قدرتمند، این موقعیت را از دست داد.

در دقیقه ۸۹، این بار سردار آزمون ضد حمله‌ای را در زمین ازبکستان شروع کرد و با خطای مدافع حریف در نزدیکی محوطه جریمه متوقف شد. ضربه ایستگاهی ایران را حاج ‌صفی زد که با برخورد به دیوار دفاعی به آزمون رسید. سردار این موقعیت را هم از دست داد.

در دقیقه ۹۴، سردار آزمون در موقعیتی خطرناک پاسی را به وحید امیری داد اما او نتوانست توپ را وارد دروازه ازبکستان کند.

این دیدار حساس در پایان با پیروزی یک بر صفر ایران همراه شد.

ترکیب تیم ملی فوتبال ایران:

علیرضا بیرانوند، سید جلال حسینی، مرتضی پورعلی گنجی، رامین رضاییان، میلاد محمدی، سعید عزت‌اللهی، احسان حاج‌صفی، مهدی طارمی (علیرضا جهانبخش)، وحید امیری، رضا قوچان‌نژاد (سردار آزمون) و مسعود شجاعی (کاپیتان) (آندرانیک تیموریان).

ترکیب تیم ملی فوتبال ازبکستان:

الکساندر لوبانف، ایگور کریمتس، انذور اسماعیلوف، سرور جپاروف (الکساندر گنریخ ۳۹)، عزیزبیک حیدراف، سردار رشیدوف (جلال‌الدین ماشریپوف)، ایگور سرگیف (مارات بیکمایف)، اوتابک شوکوروف، ویتالی دنیسوف، اسلام توختوجائف، الدور شومورودوف.

منبع: خبرگزاری ایسنا

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید