بیست و سومین دوره جشنواره تجسمی جوان کشور در سنندج آغاز شد

95/06/15

Twenty-young-incarnation-of-the-festival-began-in-Sanandaj

طی مراسمی و با حضور هنرمندانی از سراسر کشور، بیست و سومین دوره هنرهای تجسمی جوان کشور در جوار گلزار شهدای سنندج آغاز به کار کرد.

به گزارش آسمونی به نقل از خبرنگار مهر، شامگاه یکشنبه و با برگزاری مراسمی در گلزار شهدای سنندج، بیست و سومین دوره جشنواره هنرهای تجسمی جوان کشور آغاز به کار کرد و این جشنواره تا روز ۱۷ شهریور ماه ادامه دارد.

در این دوره از جشنواره هنرهای تجسمی جوانان کشور هنرمندانی از سراسر کشور حضور دارند و علاوه بر تقدیر از نفرات برتر قرار است که در طول سه روز زمان برگزاری جشنواره کارگاه ها و دوره های آموزشی با حضور اساتید برجسته کشوری برگزار شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان در مراسم افتتاحیه این جشنواره در سنندج اظهار داشت: خوشبختانه کردستان در حوزه تجسمی هنرمندان شاخصی را دارد و انتظار می رود که برگزاری این گونه رویدادها زمینه برای شناسایی استعدادهای جدیدی در این عرصه را فراهم کند.

حجت الاسلام رحیم جعفری با اشاره به برنامه های پیش بینی شده برای برگزاری در این جشنواره در کردستان، عنوان کرد: براساس برنامه ریزی های صورت گرفته از صبح فردا هنرمندان حاضر در این جشنواره در ۹ کارگاه تخصصی حاضر خواهند شد.

وی افزود: هنرمندان این دوره در کارگاه‌های نگارگری، طراحی، حجم، تصویرسازی، پوستر، عکاسی، کاریکاتور، نقاشی و خوشنویسی زیر نظر اساتید برجسته کشوری حاضر خواهند شد و به خلق آثار هنری خواهند پرداخت.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان گفت: برگزاری شب فرهنگ کردستان، آیین تجلیل از برگزیدگان جشنواره هنرهای تجسمی بسیج استان کردستان و آیین نکوداشت استاد هادی ضیاالدینی و استاد احمد خلیلی فرد از دیگر برنامه‌های این جشنواره خواهد بود.

وی گفت: در ایام برگزاری این جشنواره حدود ۲۰۰ نفر از هنرمندان جوان بین سن ۱۵ تا ۲۵ سال در سنندج حضور پیدا می کنند و ۵۰ نفر از اساتید برجسته کشوری نیز در قالب داور و همچنین مدرس به کردستان سفر می کنند.

حجت الاسلام جعفری افزود: در مجموع ۷۱۹ نفر برای حضور در جشنواره هنرهای تجسمی جوان کشور اثر ارسال کرده بودند که در مرحله انتخاب حدود ۲۰۰ نفر راهی بخش مسابقه جشنواره شدند.

وی با اشاره به حضور چهار داور کردستانی در ترکیب هیات داوران این دوره از جشنواره، اظهار داشت: هادی ضیاء الدینی، حمیدرضا زری، فاتح عزت پور و سامان صولی چهار داور کردستانی هستند که در ترکیب ۲۷ داور نهایی جشنواره قرار دارند.

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید