چایی که از پارگی عروق جلوگیری می‌کند

tea-that-helps-prevent-rupture-of-artery

95/06/08

تحقیقات نشان داده است مصرف یک نوع چای می‌تواند باعث پیشگیری از بروز شرایط مرگبار ناشی از پارگی عروق شکمی شود.

 به نقل از خبرگزاری مهر به گزارش آسمونی: طبق یافته های مطالعاتی، چای سبز از بروز یک وضعیت مرگبار در عروق اصلی بدن پیشگیری می کند.
 
 تیم تحقیق دانشگاه کیوتو ژاپن دریافته اند مصرف چای سبز مانع از بروز پارگی آئورت شکمی که وضعیتی خطرناک و مرگبار بوده و شرایطی است که در آن، عروق اصلی بدن بیش از اندازه کشیده شده و متورم می شوند، پیشگیری می کند.
 
محققان دریافتند پلی فنول چای سبز که مولفه اصلی چای سبز بشمار می اید می تواند به پیشگیری از پارگی آئورت شکمی کمک کند.
 
در این مطالعه تیم تحقیق، موش ها را با آنزیم های که موجب بروز پارگی آئورت شکمی می شد، تحت عمل قرار دادند و دریافتند این شرایط در موش های که پلی فنول چای سبز نوشیده بودند به مراتب کمتر بروز کرده بود.
 
کنجی میناکاتا، عضو تیم تحقیق، در این باره می گوید: «از آنجائیکه پارگی آئورت شکمی هیچ علامتی ندارد، معمولاً ناشناخته باقی می ماند. بدون درمان هم معمولا در ۵۰ درصد مواقع منجر به مرگ می شود.»
 
به گفته محققان، نوشیدن چای سبز موجب کاهش التهاب و تولید بیشتر الاستین می شود؛ اینها دلیل اصلی بروز پارگی آئورت شکمی و همچنین پارگی دیواره عروق هستند.
 
مطالعات قبلی نشان داده اند که نوشیدن چای سبز می تواند از بروز سرطان، بیماری های قلبی، التهاب و اکسایش پیشگیری کند.

 

0/5 ( 0 نظر )


دیدگاه های این مطلب

 1. نویسنده دیدگاه: Tamina
  28 فروردین 1396

  ببخشید اما نظر در مورد مطلب باید باشه ها نه ایمیل عوض شدن . اگه قراره عروق پاره بشن همون بهتر که بشن والا اینا همه دل خوش کنکه . ضمنا” وقتی حرف از ” اینم جالبه ! خب باید راستش خیلی مطلب جالب باشه آنفلولانزای پرنده و ماکیان و….. کجاش جالبه ؟ نکته همین جا است دفت بفرمائید …بعله

 2. نویسنده دیدگاه: France sedaine
  17 دی 1395

  ba salam. e maile man avaz shodeh.
  merci az tavajohetan.

نظر خودتان را ارسال کنید