سلبریتی به چه معناست و به چه کسانی گفته می شود؟

 • مشاهده اخبار داغ سلبریتی های ایرانی و خارجی در لینک زیر:

اخبار چهره ها

سلبریتی واژه ای است که معمولا برای افراد معروف یا فرد مشهور به کار می رود، افرادی که طرفداران زیادی دارند. این افراد می توانند خواننده، بازیگر، فوتبالیست، ورزشکار، مجری تلویزیون و … باشد. شاید بسیاری از افراد دوست داشته باشند روزی سلبریتی شوند اما از آنجایی که هر حرفه ای سختی های خاص خودش را دارد، سلبریتی بودن هم همینطور است. چرا که دائم در کانون توجه هستند و کوچکترین حرکاتشان ممکن است حواشی زیادی برایشان به وجود آورد. پورتال آسمونی در این بخش سعی دارد شما را بیشتر با واژه سلبریتی آشنا کند و اینکه به چه کسانی سلبریتی می گویند. پس با ما همراه شوید.

celebrities58 سلبریتی به چه معناست و به چه کسانی گفته می شود؟

سلبریتی چیست (Celebrity) و کیست ؟ سلبریتی ها چرا سلبریتی می شوند؟

روزگاری، سلبریتی ها و ستاره های سینما برای مخاطبان خود یادآور توانایی ها و استعدادهای خارق العاده شان در دنیای هنر بودند، اما امروزه، رسانه های جمعی عوامل دیگری را برای برتری و به شهرت رسیدن افراد به وجود آورده اند که همین، تشخیص خاستگاه به شهرت رسیدن آنان را دشوار می کند.در جامعه معاصر سلبریتی بودن لزوما به این معنی نیست که یک فرد در مقایسه با میانگین افراد آن جامعه از استعداد و مهارت بیشتری برخوردار است، بلکه صرفا به این معنی است که یک نفر بهتر از دیگران توانسته کالایی را که مردم می خواهند، به خوردشانب دهد. فرقی ندارد این کالا زیبایی ای با سبک کیم کارداشیان باشد یا فعالیت های بشردوستانه آنجلینا جولی.

مهم این است که مردم با دیدن آن بتوانند رویایی از آن چه را ندارند، در سر بپرورانند. به همین خاطر است که با بررسی سلبریتی های هر جامعه می توان به فرهنگ توده ای و شکاف های اصلی آن جامعه در یک دوره مشخص پی برد. چرا که فرهنگ شهرت چیزی فراتر از علاقه به آدم های مشهور، انعکاسی از ارزش های جمعی و نمایش رابطه پیچیده میان انتظارات اجتماعی و واقعیت های اجتماعی- اقتصادی است. (سایت ترجمان: مقاله «سلبریتی ها به چه درد می خوردند؟»)

ما طرفدار آن چیزی هستیم که نداریم و دوست داریم روزی به دست بیاوریم. ما جذب سبک زندگی، زیبایی، ثروت، شهرت و نوع دوستی چهره ها می شویم، چون پکیج کاملی از همه آن چیزهایی است که در زندگی انتظارش را می کشیم. پس بیهوده نیست که به آن ها عشق می ورزیم و دوستشان داریم.

celebrities1 سلبریتی به چه معناست و به چه کسانی گفته می شود؟

از دیدگاه جامعه شناسان، سلبریتی (celebrity) ، چهره جذاب و شناخته شده ای است که یا با اتکا به ویژگی ها ، توانمندیها و خصوصیات خاص خودش یا حتی بر مبنای یک حادثه اجتماعی، مورد توجه خاص رسانه ایی، به موفقیت هایی در عرصه های مختلف ورزش، هنر و موسیقی، دانش و اندیشه دست پیدا کرده و از همه لحاظ، مورد توجه مردم است. شخصیت هایی کاریزماتیک که از قدیم الایام در جوامع وجود داشتند و تاثیرشان بر سبک زندگی آدم های یک جامعه، غیرقابل انکار است.

هر کسی می تواند سلبریتی خاص خودش را داشته باشد یک نفر می تواند به خاطر علاقه به فلان ورزش ، اسطوره آن ورزش را عاشقانه دوست بدارد رنگ لباس و یا همان مارک را برای خود بخرد و بپوشد و یک نفر دیگر به خاطر علاقه به فلان بازیگر ، سعی می کند خود را شبیه او آرایش کند . و یک نفر هم مثل من می تواند عاشق یک فیلسوف باشد من هم سعی می کنم حرفهای فیلسوف محبوبم “حکیم ارد بزرگ” را حفظ کنم عکسش را برای خودم پرینت بگیرم و در بین صحبت هایم مداوم از سخنان او رفرنس بیاورم.

celebrities2 سلبریتی به چه معناست و به چه کسانی گفته می شود؟

سلبریتی ها قابل تحمیل نیستند ما هزاران شخصیت مطرح داریم که در پشت برخی از آنها قدرتهای مختلفی وجود دارند اما مردم بنا به دیدگاه و نوع نگاه خود شخصیت مورد علاقه شان را انتخاب می کنند.

حتما همه ماها از کودکی با آدمهایی مواجه بوده ایم که خیلی سعی کرده اند شخصیت های مورد علاقه خودشان را به ما تحمیل کنند اما ما نتوانسته ایم سلبریتی آنها را درک کنیم و به قول معروف با آنها ارتباط برقرار نکرده ایم . پس سلبریتیها اساسا می توانند خط و مشی زندگی ما و چیزهایی که ما را به هیجان می آورند را نشان دهند حتی از طریق سلبریتی های اشخاص می توان منش خانوادگی و نقاط قوت و ضعف آنها را بهتر شناخت . سلبریتی ها شخصیت چند برابر شده دوستداران خودشان هستند.

بر فرض یک آدم مدگرا ، عاشق یک سلبریتی مانکن است او شاید نتواند تنوع مورد استفاده سلبریتی خودش را دنبال کند اما مسلما گلچینی از کالاهای تبلیغاتی آن مانکن را برای خود فراهم می آورد.

امروزه در جهان بسیاری از کشورها سعی در جهانی سازی سلبریتی های ملی خودشان را دارند و گاهی هم سلبریتی های کشورهای دیگر را به اشکال مختلف جذب خود می کنند . مثلا فرانسه با جوایز مختلف سلبریتی ها را جذب خود می کند و آمریکا با اعطای تابعیت آن سلبریتی را از آن خود می کند.

 • مشاهده اخبار داغ سلبریتی های ایرانی و خارجی در لینک زیر:

اخبار چهره ها

celebrities4 سلبریتی به چه معناست و به چه کسانی گفته می شود؟

celebrities3 سلبریتی به چه معناست و به چه کسانی گفته می شود؟

4.5/5 ( 4 نظر )


دیدگاه های این مطلب

 1. نویسنده دیدگاه: علی
  27 آذر 1398

  هرچیز درجای خودش نباشد زیان ]وراست.

 2. نویسنده دیدگاه: ناشناس
  24 آذر 1398

  یعنی حسادت به این واضحی!!!!!
  وقتی همتون از جمله خودم ارزوی سلبریتی بودن داریم واقعا متاسفم…

 3. نویسنده دیدگاه: حسین
  10 اردیبهشت 1398

  سلبریتی های بی ارزش وبیسوادودزد احساسات مردم

 4. نویسنده دیدگاه: ناشناس
  01 بهمن 1397

  پیکان فروشی

 5. نویسنده دیدگاه: علی
  21 دی 1397

  با این قسمت که سلبریتی ها قابل تحمیل نیستند،کاملا موافقم. ولی به نظر من خوبه که نقاط و نکات مثبت رفتار و منش یک سلبریتی مثبت که هماهنگ با فرهنگ خودمون هست و در واقع باعث رشد فرهنگی میشه رو بازنشر داد تا دیگران هم از اونا مطلع باشن و به رشد یک فرهنگ زیبا کمک کنن.

 6. نویسنده دیدگاه: حمید
  12 دی 1397

  خاک تو هرچی سلیبریتی

 7. نویسنده دیدگاه: ترک ایران
  25 آبان 1396

  سلبریتی ها یک خصیصه مشخص دارند و آن اینکه همگی آدمهای بی سواد هستند که مورد توجه قسمت بی سواد و عمی جامعه که البته اکثریت هستند می باشند

  • نویسنده دیدگاه: علی
   05 شهریور 1397

   اره از امی نوشتنت مشخصه با سوادی

  • نویسنده دیدگاه: Mahsa
   05 شهریور 1397

   اره از امی نوشتنت مشخصه با سوادی

 8. نویسنده دیدگاه: حسین
  16 مهر 1396

  علاقه خودت به یک فیلسوف را با علاقه یک بی سواد به یک بازیگر بخاطر مدل لباس یا نوع بازی یا قیافه، یکی می دانی؟!! اگر اینجوره واقعا به فکر خودت باش

  • نویسنده دیدگاه: ناشناس
   26 فروردین 1398

   من موافقم با نظرتون سلبریتی ازنوع فیلسوف و سلبریتی از نوع بازیگری کلی فرق داره

 9. نویسنده دیدگاه: بی نام
  10 خرداد 1396

  مثلا الکسیس یک سلبریتی هستش

  • نویسنده دیدگاه: بی نام
   01 تیر 1396

   صد در صد عزیزم
   عمو جانی هم همینطور
   خخخخخخخخخ

   • نویسنده دیدگاه: غریبه
    08 آبان 1396

    متاسفم.واسه خودمون

نظر خودتان را ارسال کنید