جوانمردی در ورزش زیر سوال رفت/ این یک تئاتر خیمه شب‌بازی بود

به گزارش آسمونی، علی مرادی پس از بازگشت تیم ملی وزنه‌برداری از المپیک ریو در خصوص ناداوری در مسابقه بهداد سلیمی گفت: بسیاری از کارشناسان و روزنامه‌نگاران مطرح جهان اتفاقاتی را که در مسابقه بهداد سلیمی رخ داد،‌ به تئاتر خیمه‌شب بازی تشبیه کردند. این حرف من نیست و حرف کارشناسان مطرح دنیاست. جوانمردی در ورزش را زیر سؤال بردند و دل مردم ایران را شکستند. ناراحت هستیم و پیگیری‌های حقوقی را انجام می‌دهیم.

2178655

رییس فدراسیون وزنه‌برداری درخصوص اینکه گفته می‌شود «محمد جلود» عضو عراقی فدراسیون جهانی به دلیل مشکلات شخصی با وی حق سلیمی را تضییع کرده، گفت: نمی‌دانم شخصی که شما اشاره می‌کنید چه کسی است و او را نمی‌شناسم! به نظرم مسائلی بالاتر از این حرف‌ها در میان بود. طبق قانون کسانی می‌توانند به‌عنوان ژوری حضور داشته باشند که رزرو باشند، اما یک فرد از «تکنیکال کنترل» در جایگاه ژوری نشست. هرچند دو رأی از اعضای ژوری هم با سه رأی داور به نفع ما بود،‌ اما نظر داوران خواسته نشد که خلاف قانون بود، چراکه آنها باید رأی ژوری را تأیید کنند، اما این اتفاق نیفتاد.

مرادی تصریح کرد: کاری به افراد نداریم و دنبال احقاق حق هستیم. همان زمان که متوجه شدیم جلود در ژوری نشسته، دیگر نمی‌شد کاری کرد، درحالی‌که نامش در استارت لیست اولیه هم نبود. به نظر می‌رسد کسب دو مدال طلا برای آنها گران بوده است، درحالی‌که حتی دو وزنه‌بردار دیگر ما هم می‌توانستند روی سکو بروند.

وی خاطرنشان کرد: حالا متوجه می‌شوم که چرا قبل از انتخابات فدراسیون وزنه‌برداری آن نامه‌نگاری‌ها برای رییس نشدن من انجام می‌شد. پیگیر احقاق حق سلیمی هستیم و به دادگاه CAS شکایت می‌کنیم.

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید