زمان واریز یارانه

آسمونی : یارانه یکی از سوالاتی که در پورتال آسمونی مورد پرسش کاربران محترم بوده، اینکه یارانه این ماه کی واریز، پرداخت و قابل دریافت می باشد؟

از آنجایی که تمام تلاش ما به روز رسانی لحظه ای و سریع پورتال آسمونی است، این رسالت را بر خود می دانیم تا اطلاع رسانی شفافی برای مردم شریف ایران در خصوص اعلام زمان واريز يارانه نقدی داشته باشیم.

یارانه هر ماه کی واریز میشود ؟

طبق آخرین گفته آقای دکتر اکبر ایزدی رئيس هيئت مديره و مديرعامل سازمان هدفمندسازی یارانه ها : “یارانه نقدی از بامداد روز 26 هرماه قابل برداشت خواهد بود.”

خبر جدید:

افزايش حداقل مستمری خانوارهای مددجويان تحت حمايت كميته امداد امام خمينی(ره) و سازمان بهزيستی كشور صورت گرفته است

 

جوابیه روابط عمومی سازمان هدفمند سازی یارانه ها به خبر وصل یارانه های قطع شده:

اداره كل روابط عمومی و ارتباطات مردمی سازمان در پی درج اخبار نادرست برخی از خبرگزاری ها و سایت های خبری در خصوص ارسال پیامك و وصل یارانه قطع شده برخی از سرپرستان خانوارهایی كه در سامانه وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی اعتراض خویش را ثبت نموده و اعتراض آنها مورد بررسی و تجدید نظر كارشناسان ذیربط قرار گرفته جوابیه ای به شرح ذیل منتشر كرد.

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان هدفمندسازی یارانه ها در طول سه سال گذشته و به استناد بند “ح” از تبصره (20) قانون بودجه سال 94 و همچنین بند “الف” از تبصره (144) قانون بودجه سال 95 کل کشور نسبت به شناسایی و قطع یارانه نقدی حدود پنج میلیون نفر از خانوارهای پُردرآمد اقدام نموده اند.

ضمناً حسب بند “الف” از ماده (4) آیین نامه اجرایی تبصره (20) قانون بودجه سال 94 کل کشور و نیز ماده (5) آیین نامه اجرایی تبصره (14) قانون بودجه سال 95 کل کشور، اعتراض این سرپرستان خانوار در صورت مراجعه به سامانه yaraneh10.ir مورد رسیدگی ماهیانه توسط کارشناسان خبره وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار می‌گیرد و در هر ماه پس از بررسی و انجام امور کارشناسی لازم و در صورت تأیید مستندات ارائه شده، این سرپرستان خانوار مجدداً به چرخه دریافت کنندگان یارانه نقدی برگشت داده می‌شوند.

لازم به توضیح است، در اردیبهشت ماه جاری نیز طبق روال ماههای قبل، نسبت به رسیدگی به اعتراضات ثبت شده سرپرستان خانوار در سامانه yaraneh10 .ir اقدام مقتضی صورت پذیرفته و نتیجه بررسی نیز از طریق پیامک به افراد ذینفع اطلاع رسانی گردیده است.

 

رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان هدفمندسازی یارانه ها اعلام کرد:

افزایش یارانه خانوارهای تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور و کمیته امداد امام خمینی (ره)
دکتر ایزدی با اشاره به قانون بودجه سال 1396 کل کشور گفت: به منظور ارتقای سطح معیشتی و حداقل دریافتی مددجویان تحت حمایت سازمان بهزیستی کشور و کمیته امداد امام خمینی (ره) مبلغ مزبور با یارانه فروردین ماه سال جاری به حساب اقشار مذکور واریز گردید.

مدیرعامل سازمان هدفمندسازی یارانه ها افزود: این افزایش علاوه بر یارانه پرداختی به این مددجویان بوده که در ساعت 24:00 مورخ 1396/01/26 به حساب سرپرستان خانوار واریز و قابل برداشت گردیده است.
وی همچنین این مبلغ را برای خانوارهای پنج نفره و بیشتر 365 هزار تومان، خانوارهای چهارنفره 337 هزار تومان، خانوارهای سه نفره 253 هزار تومان، خانوارهای دو نفره 189 هزار تومان و خانوارهای یک نفره 95 هزار تومان اعلام نمودند.

یارانه چیست؟

هدفمندسازی یارانه‌ها در ایران یکی از مهمترین بخش‌ها و نمایان‌ترین بخش طرح تحول اقتصادی است که به تغییر فرایند دادن یارانه‌ها می‌انجامد. در این فرایند با حذف تدریجی یارانه‌ها از مواد سوختی، مواد خوراکی، آب، برق و سایر اقلام در ایران نوع دادن تغییر می‌کند که بخشی از این یارانه‌های حذف شده (60 درصد در سال 1390) به صورت نقدی به مردم پرداخت می‌شود و سایر درآمد این کار صرف کارهای عمرانی و فرهنگی می‌شود. این کار در اواخر دههٔ 1380 به اجرا گذاشته شد و بخش عمدهٔ آن در دههٔ 1390 انجام خواهد شد. از هدفمندسازی یارانه‌ها به عنوان بزرگترین طرح تاریخ اقتصادی ایران نام برده می‌شود. بنابر آمار رسمی وزارت امور اقتصاد و دارایی، فاز اول این طرح با شکست روبرو شد و موجب ورود خانوارهای بیشتری به زیر خط فقر شد.

 

همچنین بخوانید :

ملاک حذفه یارانه مردم چیست؟

با وجود تمام بحث ها و اختلاف نظرها درباره پیشنهاد نمایندگان برای نحوه پرداخت یارانه های نقدی در سال جاری، در نهایت حرف مجلس با تایید شورای نگهبان به کرسی نشست و بودجه 1395 ضمن تعیین مجموعه ای برای حذف از یارانه و عدم ثبت نام مجدد یارانه ایشان، محل مصرف منابع ناشی از آن را نیز مشخص کرد.
ناطقان: مصوبه لحظه آخری کمیسیون تلفیق در پایان سال گذشته، بعد از اتمام تعطیلات نوروزی به داغ‌ترین و شاید پرحاشیه ترین بند مورد بررسی لایحه بودجه 1395 در مجلس تبدیل شد.
نمایندگان با این توجیه که دولت با وجود تذکرات قبلی به فکر حذف یارانه بگیران پردرآمد نیست و به روال خود برای پرداخت های نقدی ادامه می دهد، به این جمع بندی رسیده بودند که با مشخص کردن چند گروه، حدود 24 میلیون نفر از دریافت یارانه کنار خواهند رفت و دراین حالت کمک شایانی به دولت در کاهش دغدغه تامین مالی برای پرداخت های 3500 میلیارد تومانی در هر ماه خواهد شد.

با این حال دولت معتقد بود که چنین مصوبه ای قابلیت اجرایی ندارد. دلیل این بود که امکان چنین حذفی در مدتی کوتاه وجود ندارد، چراکه اطلاعات کافی برای این اقدام در اختیارش نیست. این در حالی است تجربه حذف قبلی در سال گذشته چنین فضایی را در اختیار دولت قرار نمی داد، چون در فرایند حذف 4.5 میلیون نفر در نهایت با اعتراض های انجام شده، دولت ناچار به برگرداندن حدود 1.5 میلیون نفر به هر دلیلی بویژه خطا در شناسایی شد.

موضوع مورد تاکید دیگر دولت نیز این بود که حتی با پذیرش حذف این گروه‌ها، آمارهای در اختیار آنها نشان می دهد که مجموع این گروه در حدود هفت میلیون نفر است نه 24 میلیون نفر.

در شرایطی که مدیران دولتی بعد از ناامید شدن از برگشت مصوبه در مجلس، از شورای نگهبان خواستار عدم تایید آن شدند، نهایت بررسی ها از تایید پیشنهادهای هدفمندی از سوی شورای نگهبان حکایت داشت و اخیرا از سوی رئیس مجلس در قالب تبصره (14) قانون بودجه 1395 برای اجرا به دولت ابلاغ شد.

 

چه کسانی حذف می شوند؟

در تبصره (14) قانون بودجه امسال، بند (الف) دولت را مکلف به حذف شش گروه می کند. گروهایی که البته سرپرست خانوارهایشان هدف قرار گرفته است و ظاهرا اعضای خانواده ملاک نخواهند بود.

بر این اساس، سه گروه تعیین شده اند که اگر درآمد سالانه آنها بیش از 35 میلیون تومان است باید از دریافت یارانه کنار گذاشته شوند؛ به عبارتی سرپرستان خانواری که درآمد متوسط ماهیانه آنها بیش از سه میلیون تومان است از نظر نمایندگان مجلس، جایی در بین یارانه بگیران ندارند.

اولین گروه، کلیه تجار و صاحبان مشاغل آزاد که درآمد سالانه آنها حداقل 35 میلیون تومان است را شامل می شود و باید از لیست یارانه بگیران حذف شوند.

دومین گروه با درآمد سالانه 35 میلیونی این افراد هستند: کلیه کارکنان دولت و قوای سه‌گانه و شهرداری‌ها و کلیه مؤسسات عمومی و مؤسسات عمومی غیردولتی و کلیه کارکنان نیروهای مسلح و بازنشستگان کشوری و لشکری و کلیه حقوق‌بگیران و مستمری‌بگیران مشمول تأمین اجتماعی و همه دریافت‌کنندگان حقوق و مستمری بخش دولتی و غیردولتی.

کلیه مدیران ، اعضای هیأت مدیره و بازرسان شرکت‌های دولتی و غیردولتی و وابسته به دولت، نهادهای عمومی غیردولتی و همچنین کلیه مدیران و اعضای هیات مدیره و رؤسا و معاونان مناطق، شعب بانک‌ها، بیمه‌ها و مؤسسات مالی و اعتباری و کلیه کارکنان، اشخاص حقوقی دولتی و غیردولتی که دریافتی سالانه آنها بیش از 35 میلیون نفر است، نیز سومین گروه درآمدی قابل حذف از یارانه نقدی را تشکیل می دهند.

اما نمایندگان مجلس بالاخره از دریافت یارانه های خود نیز کوتاه آمده و مصوب کردند تا یارانه آنها نیز به همراه قضات و اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی و پژوهشی دولتی و غیردولتی، پزشکان و دندانپزشکان قطع شود.

کلیه ایرانیان مقیم خارج از کشور نیز در لیست، حذف شدگان قرار گرفته اند. این در حالی است که پیش تر نیز دولت در رابطه با حذف یارانه بگیران خارج از کشور اقدام کرده و بخشی از آنها را نیز از مجموع یارانه بگیران کنار گذاشته بود.

در مجموع قانون بودجه دولت را مکلف کرده است تا یارانه 45 هزار و 500 تومانی کلیه اشخاصی که در سه دهک بالای درآمدی کشور هستند را قطع کند.

پورابراهیمی از مشخص شدن اولویت های حذف یارانه 24 میلیون پردرآمد خبر داد و گفت: دولت مجوزهای لازم برای شناسایی وضعیت درآمدی، هزینه و دارایی افراد را در اختیار دارد.

محمدرضا پورابراهیمی سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه 95 افزود: براساس قانون، یارانه باید به افرادی تعلق گیرد که با میزان درآمد آنها تناسب دارد اما این موضوع در دولت گذشته و کنونی رعایت نشد.

وی تصریح کرد: براساس مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه 95، دولت مکلف شد نسبت به حذف یارانه 3دهک بالای درآمدی اقدام کند و منابع آن باید صرف اشتغالزایی در کشور شود.

پورابراهیمی اظهار داشت: 3 دهک بالای درآمدی حدود 24 میلیون نفر از خانوار ایرانی را شامل می‌شود.

وی ادامه داد: منابع آزاد شده از محل حذف یارانه این افراد، صرف اشتغال با اولویت افراد تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی خواهد شد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه 95 در مورد معیار حذف یارانه 24 میلیون خانوار پردرآمد ایرانی نیز گفت: بخش عمده حذف یارانه این افراد با تمرکز بر درآمد آنان است که در گروه های ذیل قرار دارند:

گروه اول:
کلیه تجار و صاحبان مشاغل آزاد که درآمد سالیانه آنها حداقل 35 میلیون تومان است.

گروه دوم :
نمایندگان مجلس شورای اسلامی ، قضات ، اعضای هیئت علمی دانشگاه ها و موسسات آموزشی و پژوهشی و دولتی و غیر دولتی، پزشکان و دندانپزشکان .

گروه سوم:
کلیه کارکنان دولت و قوای سه گانه ، شهرداری ها و کلیه موسسات عمومی و موسسات عمومی غیردولتی و کلیه کارکنان نیروهای مسلح و بازنشستگان کشوری و لشکری، کلیه حقوق‌بگیران و مستمری‌بگیران مشمول تأمین اجتماعی و همه دریافت‌کنندگان حقوق و مستمری بخش دولتی و غیردولتی که دریافتی سالیانه آنها از 35 میلیون تومان بیشتر است.

گروه چهارم:
کلیه مدیران و اعضای هیئت مدیره و بازرسان شرکت های دولتی و غیردولتی و وابسته به دولت و نهادهای عمومی غیردولتی، کلیه مدیران و اعضای هیئت مدیره و روسا و معاونین مناطق و شعب بانک ها و بیمه ها و موسسات مالی و اعتباری، کلیه کارکنان و اشخاص حقوقی دولتی و غیردولتی که دریافتی سالانه آنها بیشتر از 35 میلیون تومان است.

گروه پنجم:
کلیه ایرانیان مقیم خارج از کشور نیز از دریافت یارانه منع شدند.

گروه ششم:
کلیه کسانی که در 3 دهک بالای درآمدی هستند و در گروه های یاد شده ذکر نشدند.

پورابراهیمی گفت: شفافیت اطلاعاتی در اقتصاد کشور، امری کاملا ضروری است و ما نمی توانیم کشوری باشیم که اطلاعات اقتصادی خانوارها وجود نداشته باشد.

وی افزود: در تمام کشورهای توسعه یافته ریز اطلاعات اقتصادی افراد و خانوارها وجود دارد و یکی از شرایط پیشرفت اقتصادی وجود این اطلاعات است.

سخنگوی کمیسون تلفیق گفت: دولت مجوزهای لازم برای شناسایی وضعیت درآمدی، هزینه و دارایی را در اختیار دارد، مدل های مختلفی که می تواند افراد و خانوارها را طبقه بندی کند.

پورابراهیمی اظهار داشت: اطلاعات نظام بانکی در اختیار دولت هاست اما هیچوقت این اطلاعات افشا نمی شود و در اختیار کسی هم قرار نمی گیرد. این اطلاعات برای برنامه ریزی اقتصادی لازم است و «سرک کشیدن» محسوب نمی شود.

پول حذف یارانه ها کجا می رود؟

بنا بر این اخبار، بند (د) تبصره (14) قانون بودجه امسال، منابع ناشی از حذف یارانه نقدی گروهای تعیین شده را نیز به اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی و تقویت تولید ملی منابع اختصاص داده است. هر چند که منابع مشخصی در این رابطه اعلام نشده است.

بر این اساس قرار شده تا 30 درصد از منابع بدست آمده از حذف یارانه بگیران، جهت یارانه سود تسهیلات اشتغال با اولویت خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) و بهزیستی و ایثارگران و رزمندگان معسر و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی و جوانان هزینه شود.

35 درصد دیگر از این منابع به پرداخت یارانه سود تسهیلات به واحدهای کوچک و متوسط صنعتی، معدنی، کشاورزی، خدمات فنی و مهندسی، گردشگری و صادراتی اختصاص خواهد یافت.

15 درصد نیز جهت حمایت از نوسازی صنایع با رویکرد کاهش مصرف شدت انرژی و 20 درصد دیگر هم جهت ارائه مشوق ها و زیرساخت‌های صادراتی در نظر گرفته شده است.

قانون بودجه بر این تاکید کرده است که باید آیین‌نامه اجرائی مصارف، منابع حذف یارانه بگیران توسط کارگروهی متشکل از وزیر”صنعت، معدن و تجارت” همچنین وزیر” تعاون، کار و رفاه اجتماعی” و رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور ظرف مدت یک‌ماه تهیه و به تصویب هیأت وزیران برسد.

تکلیف برای حذف گروه‌های هدف و حتی تعیین محل خرج صرفه جویی انجام شده از این محل در حالی خواهد بود که مجلس تاکید دارد، دولت باید تا تیرماه یعنی حدود دو ماه دیگر در این رابطه اقدام کند در غیر این صورت پرداخت یارانه به اشخاص مشمول این تبصره تصرف در اموال عمومی بوده و جرم محسوب می‌شود.

 

 • همچنین ببینید:

سامانه سهام عدالت

سامانه ثبت و رسیدگی به اعتراضات حذف شدگان از دریافت یارانه نقدی

پاسخ پرسش های متداول ثبت نام یارانه نقدی در سایت رفاهی

آدرس سایت رفاهی ثبت نام یارانه نقدی

شماره تلفن سایت رفاهی یارانه ها

سامانه استعلام یارانه نقدی

سامانه اعلام نیاز یارانه نقدی

0/5 ( 0 نظر )


دیدگاه های این مطلب

 1. نویسنده دیدگاه: فرشته صادقی
  16 بهمن 1396

  باسلام بنده ازشما یک سوال دارم ایاپیرزنی بی سرپرست که تحت پوشش ومددجوی کمیته امداد است چون درسالهای گذشته برای سهام به اصطلاح عدالت اصلا خبرنداشته که ثبت نام کند وتنها منبع درامدش هم همین صدقه های شما دولت مردان است به هرجا مراجعه میکند هیچکس جوابگو نیست شما بفرمایید چکار کند ممنونم البته من درراه خدا وبرای کمک ایمیل خودم را می نویسم

 2. نویسنده دیدگاه: رها
  27 شهریور 1396

  این از خدا خیر ندیده ها یارانه افراد نیازمند و قطع میکنن مال اقشار پر درآمد رو واریز میکنن منو شوهرم دوتامونم فوق لیسانس بیکار هستیم اجاره میدیم با هزار مکافات داریم زندگی میکنیم ونوقت امروز یارانه مارو واریز نکردن

 3. نویسنده دیدگاه: سهیل
  24 مرداد 1396

  با ثبات ترین چیز توی ایران این یارانه عزیز هست واقعا موندم با این همه توروم و گرونی چرا 500 تومان و اضافه نکردن که بشه 46 تومان ولی دلار 5 برابر شده
  به عبارتی داری یارانه 10 هزار تومان قدیم رو میگیری که ارزش نداره
  اون دوستی هم که میگه ما به عراق و سوریه کمک میکنیم اصلا هم حرفش درست نیست ما داریم برای امنیت کشورمون خرج میکنیم و این یک استراتژیک قویه توی دنیا
  کافیه یک روز ایران عقب نشینی کنه مطمئن باشین تو خاک ایران میاد

  • نویسنده دیدگاه: HAMiD
   23 شهریور 1396

   من با هردو نظر این دوستمون موافقم کاملا درست میگه

  • نویسنده دیدگاه: محسن
   24 شهریور 1396

   دوست عزیر شما منزورتان این هست که به انها کمک کنیم خودما درک .. نه خیر عزیز در صورتی این عمل خوب هست که خودمان هم رازی باشیم نه این که به تما می کشور ها کمک شود ولی خودما در فقر بمانیم این گونه مطمعن باش بیشتر ضربه خواهیم خورد . اگر خودمان در فقر نباشیم بهتر می توانیم جلوی این مملکتهای زورگو بایستیم . به خداوندی خدا بدانم که مملکتم و مردمم در اسایش هستند و مشکلی ندارند با ان که بیمار هستم جون می دانم که اسایش فرزندانم مهیا هست خود به ان کشور ها اعزام خوهم شد و در ضمن سوالی برایم هست که چرا یکه از اطرافیان همین سران به انجاها نمی روند ..

 4. نویسنده دیدگاه: حشمت اله احدی
  06 تیر 1396

  جدیدا” تحت پوشش یارانه واقع شدم ویارانه خردادماه 96 به حسابم واریز شد یارانه .مهر.آبان.آدر.دی.بهمن.اسفند95 وفروردین .اردیبهشت96 کی پرداخت میشود باتشکر

 5. نویسنده دیدگاه: احد
  01 تیر 1396

  اقا مگه دولت یارانه رو از جیب خودش میده.نفت و گاز ما ملت رو مفت میده عراق و سوریه و ….. وبنزین1000 تومنی رو قالب ما میکنه و بعدم یارانه رو قطع میکنه .اگه بهشت وجهنمی هست .من راضی نیستم حقم بره تو شکم عربهایی که 8سال جنگرو بهمون تحمیل کردن وبقیه هم ازش حمایت کردن

 6. نویسنده دیدگاه: حسین
  26 خرداد 1396

  سلام به همه،پس یارانه ها کو؟؟؟نریختند؟؟؟یامال ما رو که کمیته امدادی هستیم قطع کردند؟؟؟الکی شعار میدن به مددجویان مستمری میدم ماکه تاحالا ندیدیم

 7. نویسنده دیدگاه: لطفی
  24 خرداد 1396

  حضرت عباسی مونددم دین اینا چیه در یک موقعیت هایی میان واقعیتها و بلاهایی که به سر مردم جامعه میارن رو به زبان می یارند که بگن ما چقدر به فکر مردم هستیم و از اونا دفاع می کنیم -مثل همین که تو مناظره ها میان اعتراف می کنند که ما به ملت 45000 تومن یارانه دادیم و از جیب دیگه شون 500000 تومن برداشت می کنیم ( با افزایش قبض ها – چندین برابر کردن اجناس ) مگه منه کارگر در سال چقدر حقوقم اضافه میشه که این همه بارو باید بکشم . اون موقع یکسال و نیم قیل یارانه منو قطع کردند. جواب هم نمی دن

 8. نویسنده دیدگاه: م.کیا فرهنگی بازنشسته از گرگان
  22 خرداد 1396

  با سلام -مسئولین محترم لطفا فکری هم به حال جاماندگان ازثبت نام فروردین93وخانواده انان نیز بکنید.با تشکر از مرحمت شما.

 9. نویسنده دیدگاه: manije
  22 خرداد 1396

  یارانه من ازهمون ابتداحزف شدچون اطلاعات کافی نداشتم ونمی دونستم بایددوباره ثبت نام کنم بعدشم هرباراقدام کردم گفتن دولت بایداعلام کندبلاخره درتاریخ96/3/22ثبت نام کردم دیگه انشاالله یارانه ام رومیدن شماروبه خداجوابموبدین خیلی نیازمندم لطفاجواب بدین اگرجواب مثبت هست ازکی میدن؟؟؟؟

  • نویسنده دیدگاه: م.کیا فرهنگی بازنشسته از گرگان
   22 خرداد 1396

   سلام هموطن گرامی لطفا بفرمائید در کجا ثبت نام کرده اید چون من وخانواده ام نیز هم درد شمائیم.با تشکر از محبت شما.

 10. نویسنده دیدگاه: هیفاء ایرانی نژاد
  19 خرداد 1396

  باسلام واحترام خدمت کارشناسان محترم بنده چهار سال است که ازدواج کردم وپس ازازدواجم اقدام به تفکیک یارانه خود از خانواده شدم ولی متاسفانه از ان زمان تا بحال یارانه ام رانیز قطع شده است که به خیلی جاها مراجعه شده ولی متاسفانه نتوانستم نتیجه ای بگیرم حال از شما کارشناسان محترم خواستاررسیدگی دارم زیرادارای دو فرزند شیرخوار وشوهری بیکار که نیاز مبرم به یارانه دارم کدملی 1890284319وکدملی سرپرست 1899156682وشماره حساب 0305539644004وشماره تماس 09017569855

 11. نویسنده دیدگاه: نادیا
  19 خرداد 1396

  من از این وضعیت و از این امنیت آسوده ام حتی اگر یارانه هم ندهید ما هیچ کدوم از کارهای این مملکت را نمیتوانیم ادای دین کنیم با تشکر دانش آموز پیش دانشگاهی

 12. نویسنده دیدگاه: محمد
  16 خرداد 1396

  ب نظر‌من باید یه کم ب فکر ضعیف جامعه باشن مسولان ،، ولی دعا کنید خدا حق ملت ضعیف را بگیره،، وظلم پایدار نباشه ..فقط خدا میتونه ظالمایی ک حق مردم میخورن رو بگیره..

 13. نویسنده دیدگاه: مینا
  15 خرداد 1396

  دو ماهه یارانه افراد تحت پوشش کمیته امدادو دو برابر کردین یعنی ما ک چارتاییم 330تومن اضافه شده ،،،، پدر من ازکار افتادس و ما فقط با یارانه زندگی میکردین ب بدبخت، این افزایش هرچند ناچیز بسیار مارئ خوشحال کرد و ما رو از قشر بدبخت جامعه ب کم بخت ارتقا داد ک با ذوق چشمگیر خونواده ما همرا بود،،،،
  حالا اوندین میگین یارانه برمیگرده ب شکل قبل و مستمری کمیته رو س برابر میکنین، یعنی 80تومن میشه 240تومن ،،،مگه ما مسخره شماییم ،،، هر روز ی سازی میزنید بخاطر رای ائردن کلاه سرملت میزارین ،،، گولمون میزنین باهامون بازی میکنین ،خدا ازتون نگذره ،، درسته ما قشر فقیر جامعه هستیم ولی بی شعور نیستیم ، فقط یادتون باشه این بقدرت رسیدنها و منسبها فقط و فقط ازمایش الهیه، روزی باید پاسخگوی تک تک این کاراتون باشین ،، خدا ازتون نگذره ک با دل پیرمردا و ازکارافتاده ها بازی میکنین اول میخندونیدشون بعدشم ب گریشون میندازین ،، سیاستی ک درپیش گرفتین بسیار کثیف بود ،،، لعنت بر فریبکاران

 14. نویسنده دیدگاه: علیرضاشاهوزهی نژاد
  13 خرداد 1396

  سلام.الان 3ساله به دلیل اینکه نتونستیم برای یارانه ثبت نام کنیم یارانه نداریم.3نفریم وپسرمونم یارانه نداره.مستاجریم وپسرمم مریضه.بیماری داره.بنظرتون این انصافه که منه کارگرباخونه مستاجری وپسرمریض یارانه نداشته باشیم.لطفا پیگیری کنین چرا سایت یارانه بازنمیشه.اصلا اسمم توسایت نمیادبالا.من چیکاربایدبکنم

 15. نویسنده دیدگاه: س.م
  08 خرداد 1396

  بایدم یارانه رو توضیح بدید که چی هست ،من جاموندم از ثبت نام و موفق به ثبت نام نشدم تکلیف چیه واقعأ یعنی یه فکری نمیتونین به حال کسانی که جاموندن بکنین؟؟؟؟؟
  ما که ازهمه نیازمندتریم باید یارانه نگیریم؟
  اگه اهمیت میدادین به جوونای بدبختو بی کسوکار به یکی مثه ما که پشت نداره یه فکری به حال ما میکردین که بتونیم ثبت نام کنیم اومدیم جدا کنیم گیرخودمون بیاد بدتر قطعش کردین
  واقعن که عجب مملکتی داریم

 16. نویسنده دیدگاه: میترا
  07 خرداد 1396

  سلام،یارانه ی ما سه ماهه قطع شده،کجا باید مراجعه کنم؟لطفا یکی پاسخ بده

 17. نویسنده دیدگاه: جواد
  06 خرداد 1396

  این یارانه ها که الان واریز میشود بدرد هیچ کس با این وضع اقتصادی که خیلی از مردم بیچاره دارند نمی خورد چه فایده ای دارد وقتی که همه اجناس از خوراکی گرفته تا اجاره خانه افزایش قیمت داشته باشد قبض برق و گاز وتلفن را هم که نگ شمارا بخدا قسمتون میدیم یفکری دیگه به حال این مردم مستاجر،بد بخت ،بیکار، آبرودار بکنید که هرچی دارند وندارند وازبقیه باید قرض کنند تا زندگیشون بگذرد …مردگی وزندگی به چه دردی میخورد …..

 18. نویسنده دیدگاه: رضا
  06 خرداد 1396

  با سلام و ممنون از از اینکه اخبار مریوط به یارانه رو پیگیری میکنید. در گزارشتون اومده هر ماه واسه عده ای پیامک برقراری مجدد یارانه میاد پس چرا پیامک واسه ما اومده که 26/2/96 یارانه واریز میشه اما نشد! اگه ممکنه پیگیری بفرمایید بر خلاف گفته آقای روحانی خیلی از ما مردم محتاج ای یارانه هستیم مخصوصا با این پیامک اخیری که فرستاده شده امیدوار شدیم.

 19. نویسنده دیدگاه: عباس
  04 خرداد 1396

  سلام
  پارسال یارانه من را قطع کردند وقتی به سایت مراجعه کردم دلیل قطع یارانه را نوشته بودند ماکسیما منم اعتراض کردم که هیچ وقت ماکسیما نداشتم و حتی خانه هم ندارم بعد از چند ماه باهام تماس گرفتند و خیلی توهین آمیز یه خانم بهم گفت که تو که معلول یا از کار افتاده نیستی یارانه میخوای چکار بعد هم که خواستم اعتراض کنم قطع کرد واقعاً خاک تو سرتان با این روش برخورد با قضیه یارانه . زرنگید برید با برادران عزیز قاچاقچی تون مقابله کنید نه با مردم عادی کوچه و بازار اونم با دروغ و ریا

 20. نویسنده دیدگاه: فاطمه
  02 خرداد 1396

  باسلام یارانه ماهم که سه نفر هستیم.بطورناگهانی قطع شد.درصورتیکه نه درآمدبالاداریم نه خونه.دلیل چی هست نمیدونم.هرچی اعتراض هم میزنیم فایده نداره ونتيجه نگرفتیم.

 21. نویسنده دیدگاه: اصغر
  31 اردیبهشت 1396

  سلام.وقت بخير.اخيرا پيامكي به من رسيد كه مي گفت يارانه شما 26 ارديبهشت 96 برقرار مي شود اما چنين نشد.آيا پي گيري مي شود؟ من كارمندم و البته افراد متمولي را مي شناسم كه يارانه مي گيرند.

 22. نویسنده دیدگاه: سیروس سریفی
  30 اردیبهشت 1396

  سلام جناب اقای روحانی در دوره اول یارانه خانمم را قطع کردی دستت درد نکنه این دوره هم مال منو قطع کن وبده به انانی که حقوق های دویست میلیونی میگیرن…. 19 سال 7ماه در وزارت امور اقتصادی خدمت کردم بدو نه هیچ دلیلی اخراجم کردن و اهیچگونه حقوق ومزایا بمن پرداخت نمیشود ایا عدالت اسلامی این است ؟؟؟؟؟؟؟؟

 23. نویسنده دیدگاه: جعفر
  27 اردیبهشت 1396

  لعنت برشما یارانه من چرا قطع کردید خودتون میلیاردی میخورید ما مگه بچه ایران نیستیم

 24. نویسنده دیدگاه: مهندس بیکار
  27 اردیبهشت 1396

  من کدوم درامدو دارم؟؟؟30 سالمه بیکار هیچی ندارم.کل خونوادمم رو هم دیگه درامد 4 تاشون سالی بیست میلیون نمیشه!چطور روتون شده 3 ساله یارانه ما رو قطع کردید ب دلیل اصناف وصلم نکردید.یعنی ما اقشار پردرامدیم ک ی خانواده 6 نفری در سال زیر 20 میلیون در میارن؟بعد این میلیاردرایی ک مبینیم وصله یارانشون تازه مفهوم عدل و عدالت رو متوجه میشیم..تعریف عدل اینه هر کس داره بیشترش بدید هرکس نداره بچاپینش و بدبخترش کنید.اینجانب هرگز به این عدل و عدالت های شما و صندوق شما دیگر رای نمیدهم

 25. نویسنده دیدگاه: حسن ازساوجبلاغ
  26 اردیبهشت 1396

  یه پیشنهادبرای دولت دوازدهم دارم:
  دولت یارانه مردم را شش ماه پرداخ کند،بعبارت بهتر یارانه شش ماه اول را فروردین وشش ماه دوم رامهرماه پرداخت کند تا مردم بتوانند یکجا مبلغ دریافتی را به یک زخمی بزنند.آخه باچخل وپنج هزارتومن ماهیانه،روزی یه آدامس موزی هم نمیشه خرید چه برسه به هزینه کرد دربخش خانئاروجاری……………….

 26. نویسنده دیدگاه: شاهپور بختیاری
  18 اردیبهشت 1396

  همین یارانه هم از سرتون زیاده،،،
  شما باید مثل افغانی ها و … باهاتون رفتار بشه،،،
  همیشه مینالین،،،قبل از انقلاب نالیدین،،،بعد از انقلاب نالیدین،،،پس چه مرگتونه،،، با کدوم نظام راحت و ریلکس هستید،،، شما رو اگر تو بهشت هم ببرند باز هم مینالید،،،از بس مونگولید،،،چند روز دیگه هم برا انتخابات شورای شهر خودتون رو جر وا جر میدید،،،

  • نویسنده دیدگاه: مین
   15 خرداد 1396

   فعلا ک تو خودتو چرخ کردی فلک زده

  • نویسنده دیدگاه: ایرانی
   15 خرداد 1396

   همین ادمایی مث تو …. به سرتاپای این مملکت که مردم بیچاره واسه اینکه یارانه بگیرن خودشونو به هر دری میزنن
   پول یارانه هم میره تو جیب اونایی که میلیاردی میلیاردی میزنن به جیب امیدوارم خدا تو همین دنیا ازشون بگیره

  • نویسنده دیدگاه: محمد
   16 خرداد 1396

   اولا ک تو خودت مونگولی بی تربیت بی فرهنگ ،،چرا به این ملت بدبخت ک بعضیا هم برا نان شب زن وبچه ندارن ،،،توی عوضی به مردم میگی چرا مینالید و اینکه چ مرگتونه،،،خودت حتما نفست از جای گرم بلند میشه ک اینطوری دفاع میکنی از مسولینی ک واقعا مفت خور و بی لیاقت هستن مث تو،، .

  • نویسنده دیدگاه: من من
   18 خرداد 1396

   گل گفتی ای که گل گفتی

 27. نویسنده دیدگاه: نمیزاری
  15 اردیبهشت 1396

  ماشالله همه دنبال یارانهاند دولت خوب سرگرمتون کرده …چرا کسی نمیگه چرا من ایرانی باید از دولت صدقه بگیرم انهم اینقدر کشور به این پولداری بعد مارو با 45هزار تومان سر کار گذاشتن اینهمه پول کجا میره پس شماها حقوق چند میلیونی میگیرید بعد به مردم 45هزار میدید خجالت نمیکشید عربستان ماهی 2;3 میلیون میده به مردمش انهم نه یارانه نه با اسم صدقه پول خودشونه حقشونه سهمشون میدن بهشون بترسید از روزی که مردم دوباره بیدار شن وای به شما

 28. نویسنده دیدگاه: منصورعارف
  09 اردیبهشت 1396

  اقایان که اقتصادان وحقوق دان هستیدبنده درروستای ازتوابه شهرستان قشم هستم ازجامانده های یارانه بهارسال 93اگریارانه حق قشرضعیف ایران است پس بنده بایک خانواده 7 نفری ازبهار93جامانده ام کارگری هستم روز33000تومان کارمیکنم صدها باربرای ثبت نام به فرمانداری مراجعه کردم ایاتابهالبرای اقایان همچون مشکلی پیش امده که4 سال به اداری دولتی مراجعه کنندوهیچ جوابی نگیرند اقای اقتصاددان دولت اگرقشرضعیف وغنی برای شمامفهوم است پس چرا حرفی ازجامانده ها بر زبان نمی اوریدایاکسی که ماشین اخرین مدل داردبرای 45000تومان التماس نمیکندد

 29. نویسنده دیدگاه: مریم کرمی
  27 فروردین 1396

  سلام . پدر من 77 ساله شون هست حدود یکساله که یارانه شون حذف شده این در حالی است که خودشون هنوز توی این سن مستاجر هستن و هیچگونه درآمدی ندارند ، به هر کجا که می شد مراجعه کردم اما نتوانستم کاری برای ایشون بکنم ..درسته مبلغ چشمگیری نیست اما پدر من با همون قبض برق و تلفن اش رو پرداخت می کرد ، لطفا راهنمایی کنید ..

 30. نویسنده دیدگاه: صادق
  23 فروردین 1396

  به نظر من یکی باید مثل آقای احمدی نژاد باشه که توی روی ترامپ نامرد وایسه ونتونه ترامپ هیچ حرفی بزنه من فقط به آقای احمدی نژاد رای میدهم یادتون نره هیچ کسی مثل آقای احمدی نژاد برای مردم کاری انجام نداد درسته بعضی ها میگن آقای احمدی نژاد باعث شده نیرو هسته ای ایرن لو بره ولی اگه دقت کنید همین آقای احمدی نژاد بود که نیروی اتمی رو پیش برد وهمه از ایران میترسیدن(پس ازتون خواهش میکنم درست فکر کنید)ممنون

 31. نویسنده دیدگاه: BOB
  24 اسفند 1395

  فقط باید بگم لعنت به…!

 32. نویسنده دیدگاه: مهدی حضرتی
  18 اسفند 1395

  سلام چرا یارانه یک بازنشسته فرهنگی راحذف کرده اید وبه زورپولش راداده اید به بهزیستی من که راضی نیستم حق من وبچه هایم رابازگردانید

 33. نویسنده دیدگاه: وحید رحمتی
  15 اسفند 1395

  با این همه خرج زندگی یارانه به کجا میرسه
  قیمت هارو برگردونن به گذشته یارانه نمی خوایم

  وقتی خط فقر رو 812 هزار تومان در ماه تعیین می کنند، خوب این 45 هزار تومان یعنی ملت برو بمیر دیگه

 34. نویسنده دیدگاه: رضا
  26 بهمن 1395

  امروز سه شنبه 26 بهمن هست ولی یارانه نیست . چطور شما فرمودین دوشنبه 25 بهمن یارانه قابل برداشت هست؟

 35. نویسنده دیدگاه: رجب علی
  21 بهمن 1395

  ینهمه دادوفریاد میکنند اینهم بدوبیراه به گوش کردولت ودولت مردان هوار میکشند آیا به خرجشان میره ؟
  این آقایانی که از رژیم طاغوت دلاشون خونه میپرسم آقا دررژیم ستم شاهی اختلاسهای چندهزارمیلیاردی خبری بود
  آیا واقعا شرم نمیکنید. جوانهای این مملکت که اینهمه درجنگ کشته شدند واینهمه درپیروزی انقلاب کشته شدند فقط بخاطر این بود که شماها به نوائی برسید ؟ آنهائی که دم از شریعت میزنید آیا خوردن نانی که به خون جوانان این مملکت می خیسانید وباوله دهان میگذارید حلال است تف به رویتان بیاید حیف آن امام اگه اینجوری میدانست اصلا به ایران نمی آمد که از همه چیزش گذشت و شما به آن شخص بزرگ خیانت کردید. بی شرمها لااقل از این سید بزرگوارکه رهبرمان است خجالت بکشید که میگوید من از مسئولین وکارهایشان خسته شده ام

 36. نویسنده دیدگاه: شهروند
  17 دی 1395

  چرا برای اختلاس و حقوقهای نجومی وعراق وسوریه وفلسطین و…..پول هست اما برای وضع معیشت بازنشستگان دولت به گدایی افتاده همه مردم میدونند که اینها فقط برای خودشان واقوام و سیاستهای خودشان روی کار امدند وبه دروغ ملت را هم دخیل میکنند این کشور ثروت فراوان داره اما باید بره تو جیب لبنانی . یمنی . عراقی و 10000ها تروریست دیگه وفقط مردم ما باید تو فقر باشند .خاک بر سر بیسوار واحمقتان کنند.

 37. نویسنده دیدگاه: شهروند
  17 دی 1395

  لعنت بر پدر این نظام دروغی که ملت ابرومند ایران را خوار وذلیل کرد برای صدقه

 38. نویسنده دیدگاه: alireza
  25 آذر 1395

  اونی که براش میمیرم یار یار یارانه…
  ((:
  بخوره تو سرشون با این یارانه دادنشون

 39. نویسنده دیدگاه: یارانه بگیر
  21 آذر 1395

  سلام
  روز اول که ثبت نام یارانه ها شروع شد قرار بود که تغییرات در قیمت اقلام نباشه
  دولت قیمتها رو برگردونه به سال 88 بعد یارانه ها رو حذف کنه
  اگر برا دولت ضرر داره چرا بر نمیگردونه سال 88
  نون سنگک 100 تومن بود نه الان که 1000 تومن شده
  لطفا مسئولان سرشون از برف بیارن بیرون

 40. نویسنده دیدگاه: رضا شفیعی
  27 آبان 1395

  لعنت به ما که با پاهای خودمون میریم تو صف های طولانی وقت خودمون رو هدر میدیم و یه سری مفت خور بی درد بی تخصص رو میفرستیم مجلس که به عنوان نماینده ما برن اون تو و نون زن و بچه هامون رو ببرن. عوض اینکه دولت مخالف پرداخت باشه و این نمایندهای شکم سیر در مقابلش بایستن کار برعکس شده! دولت تلاش میکنه پرداخت کنه نماینده ها تمام تلاششون رو بکار گرفتن که قطع بشه، حتی کار رو به شورای نگهبان کشوندن! خیلی جالبه

 41. نویسنده دیدگاه: سینا
  26 آبان 1395

  دولت پاکدست.ریشه های دروغ و فساد و ظلم را کاشت.لعنت به تو.ننگ بر تو.

 42. نویسنده دیدگاه: بیکار
  25 مهر 1395

  خدالعنتشون کنه یارانه مارا93 قطع کردند هرچه اعتراص کردیم فایده نداشت

  • نویسنده دیدگاه: سعید
   29 دی 1395

   نگران نباش دولت تدبیر درستش می کنه

 43. نویسنده دیدگاه: فرشید
  23 مهر 1395

  حق دارن حضرات ملت رو هیچ حساب کنن در تمام شرایط مردم پشتیبان نظام بوده اینم قدردانی از مردمه حقوق یه کارمند لشکری یا کشوری و بازنشسته بدبخت اصلا همخوانی با گرونی و تورم نداره اکثر مردم در فقر و بدبختی هستن اما اینا شدن زبون ما جای ما جار میزنن همه وضعشان توپه فقط جیب خودشونه که پر شدن نداره جلو روی مردم با کمال بیشرمی میان دروغهای بزرگ میگن خدا فقط بداد ایران و ایرانی برسه هیچی از ایران باقی نداشتن لاشخورها دزدیدن بردن و خوردن

 44. نویسنده دیدگاه: ایمان
  22 مهر 1395

  تو کدوم تقویم 26مهر 95 جمعه میشه . تو تقویم شمسی مورد قبول کشور که جمعه 23 مهر و جمعه ی بعدیش 30 مهر میشه خواهشا خبر الکی نزنید .

  • نویسنده دیدگاه: سعید زنگنه
   22 مهر 1395

   دوست عزیز تاریخ درست است، روز اشتباه خورده بود که اصلاح شد.

 45. نویسنده دیدگاه: حبیب شکوری
  18 مهر 1395

  درجواب سوال پول حذف یارانه ها کجامی رود بایدگفت به جاهایی می رود که بشود اختلاس های چندین هزارمیلیاردی راانجام داد به جاهایی می رودکه حقوق های نجومی به مدیران دلسوزنظام !!! داده ویابرداشته شود واین قبیل جاها تابرای مدتی رسانه هادراین باب تغذیه خبری بشوندوصدای نهاهای مردمی برای بازگرداندن آنهابه خزانه دولت ودلسوزی برای ملت ازتریبونهای مختلف وباکلمات وجملات خوشایندبلندشودوآنقدرگفته شودکه مردم ازشنیدن آنهاخسته شده و اینگونه اقدامات قاطع درحرف راپیگیرنباشندوبخودی خودفراموش کنندتاخبراختلاسهای کلان دیگری به نحوی انتشاریابدواین دور وتسلسل ادامه یابدورفاه اجتماعی وایجاداشتغال و تحصیل کودکان روستاهای محروم درسیستان وبلوچستان وسایرنقاط مانندصدهاسال قبل درکپرویادرفضای بازوبدون سقف برروی زمین خاکی بنشینندوگرمای طاثت فرساومشکلان دیگرراتحمل کنندتادرآینده باتحصیلات عالیه به خدمت دلسوزانه افتخارکنند : اگر شمامی دانیدبجای دیگری هم می رودبگوییدبدانیم :

نظر خودتان را ارسال کنید