ثبت نام عتبات نوروز 96

atabat

پیش ثبت نام اینترنتی سفرهای نوروزی عتبات عالیات 96

سازمان حج و زیارت از پیش‌ ثبت‌نام‌های نوروزی عتبات عالیات خبر داد؛ علاقمندان از ۱۲ تا ۱۶ بهمن ماه برای ثبت‌نام فرصت دارند.

پیش ثبت نام سفرهای نوروزی عتبات از 9 صبح فردا آغاز می شود، با پورتال آسمونی همراه باشید:

 مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت از آغاز پیش ثبت نام سفرهای نوروزی عتبات از 9 صبح فردا در سامانه atabat.haj.ir و دفاتر زیارتی سراسر کشور خبر داد.
 
محسن نظافتی روز دوشنبه در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار حوزه حج افزود: با توجه به برنامه ریزی های انجام گرفته متقاضیان سفر به عتبات عالیات (ویژه نوروز 1396) می توانند از فردا تا ساعت 16 روز دوشنبه 18 بهمن ماه جاری نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.
وی با بیان اینکه پیش بینی می شود در ایام نوروز امسال حدود 120 هزار هموطن ، عازم سفر به عتبات شوند، تصریح کرد: سفرهای نوروزی عتبات از 25 اسفندماه جاری آغاز می شود و تا 15 فروردین 96 ادامه خواهد داشت.
وی با تاکید بر اینکه ثبت نام کنندگان این ایام تا 31 اردیبهشت ماه 96 با تاریخ های متفاوت اعزام خواهند شد، گفت: متقاضیان بایستی پس از انجام پیش ثبت نام خود و یا همراهان کد رهگیری دریافت کنند.
به گفته نظافتی با پایان یافتن مهلت مقرر از پیش ثبت نام ها قرعه کشی صورت خواهد پذیرفت که نتایج این قرعه کشی و همچنین زمان قطعی نمودن ثبت نام در کاروان ها برای هریک از اولویت ها، روز شنبه 23 بهمن ماه در سامانه atabat.haj.ir قابل مشاهده خواهد بود.
او تصریح کرد: این پیش ثبت نام ها در قالب گروه های یک تا هفت نفره و همچنین برای گروه های با جمعیت بالاتر در قالب گروه های تا 35 نفره انجام خواهد گرفت که 15 درصد ظرفیت اعزام های این دوره به این گروه ها اختصاص داده شده است.
نظافتی اظهار کرد: متقاضیان سفر به سامرا نیز می تواند با انتخاب این شهر مقدس در سامانه حج نسبت به اعزام خود در قالب کاروان اقدام کنند.

توضیحات تکمیلی سازمان حج

به گزارش آسمونی سازمان حج و زیارت طی اطلاعیه‌ای از آغاز پیش ثبت‌نام سفرهای نوروزی عتبات عالیات خبر داد و اعلام کرد با عنایت به برنامه‌ریزیهای صورت گرفته، پیش ثبت‌نام سفرهای این دوره عتبات عالیات شامل اعزامهای 25 اسفند ماه سال جاری تا 31 اردیبهشت سال 1396، همزمان با آغاز ایام‌الله دهه فجر انقلاب اسلامی از ساعت 9 صبح روز سه شنبه 12 بهمن ماه شروع و تا ساعت 16 روز دوشنبه 18 بهمن ماه ادامه خواهد داشت.
متقاضیان برای پیش ثبت‌نام این سفرها می‌توانند با مراجعه به سامانه atabat.haj.ir و یا مراجعه مستقیم به دفاتر زیارتی سراسر کشور که اسامی آنها در پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت اعلام شده، نسبت به پیش ثبت‌نام خود و همراهانشان اقدامم کرده و کد رهگیری دریافت کنند.

با پایان یافتن مهلت مقرر از پیش ثبت‌نامها قرعه‌کشی صورت خواهد پذیرفت که نتایج این قرعه کشی همچنین زمان قطعی کردن ثبت‌نام در کاروانها برای هر یک از اولویتها، روز شنبه 23 بهمن ماه در سامانه atabat.haj.ir قابل مشاهده خواهد بود.

گفتنی است این پیش ثبت‌نامها در قالب گروههای یک تا هفت نفره همچنین برای گروههای با جمعیت بالاتر در قالب گروههای 35 نفره انجام خواهد گرفت که 15 درصد ظرفیت اعزامهای این دوره به این گروهها اختصاص داده شده است.

متقاضیان سفر به عتبات عالیات لازم است دارای گذرنامه با حداقل چهار ماه اعتبار از زمان اعزام بوده و در غیر این صورت هر چه زودتر نسبت به دریافت گذرنامه جدید اقدام کنند

سازمان حج و زيارت در جهت ايجاد رفاه و سهولت بيشتر و بمنظور پیشگیری از ازدحام علاقمندان تشرف به سفر زيارتي عتبات مقدسه در دفاتر خدمات زيارتي، اقدام به ایجاد سامانه پيش ثبت‌نام اینترنتی عتبات عالیات نموده است.
متقاضيان محترم تشرف به عتبات عاليات که مایل به اعزام از تاریخ 95/12/25 لغایت 96/02/31 می باشند، با رعایت موارد مشروحه ذیل و با تكميل فرم مربوطه در سايت (http://atabat.haj.ir) می توانند براي خود وهمراهانشان پيش ثبت‌نام نمايند.

شروع پیش ثبت نام از ساعت 9 صبح روز سه شنبه 95/11/12 لغایت ساعت 16 روز دوشنبه 95/11/18 خواهد بود.

نتایج قرعه کشی روز شنبه 95/11/23 بر روی سایت پیش ثبت نام (http://atabat.haj.ir) قابل رویت خواهد بود.

«به جهت آشنایی کامل با مراحل و روش ثبت نام خواهشمند است حتماً موارد ذیل را مطالعه و سپس نسبت به انجام پیش ثبت نام اقدام نمائید».

متقاضیان می توانند به یکی از دو روش ذیل نسبت به پیش ثبت نام عتبات عالیات اقدام نمایند:
الف- پیش ثبت نام گروهی، از 1 تا 7 نفره (ثبت نام در این روش حداقل 1 نفر و حداکثر تا 7 نفر می باشد)
ب- پیش ثبت نام گروهی، فقط 35 نفره (ثبت نام در این روش می بایست حتماً 35 نفر کامل باشد)

توجه مهم: افرادی که مبادرت به ثبت نام 35 نفره می نمایند درصورتیکه تعدادی از آنها منصرف یا از آن گروه خارج شوند(گروه جدید تشکیل دهند) و عدد گروه به کمتر از 25 نفر تقلیل یابد؛ گروه اولیه حذف شده و در قرعه کشی شرکت داده نخواهد شد.
توجه: فقط 15درصد ظرفیت اعزام مختص اعزام های گروهی (گروههای 35 نفره) می باشد، لذا پیشنهاد می شود برای آنکه از امکان بیشتری برای تشرف بهره مند شوید، در گروههای حداکثر تا 7 نفره ثبت نام فرمائید.

تذكرات مهم عتبات عالیات

1- هر گروه از یک سرگروه و افراد زیر گروه وی (همراهان) تشكيل مي‌شود كه لازم است مشخصات كامل سرگروه و اطلاعات اولیه همراهان(کد ملی ، نام و نام خانوادگی ، شماره شناسنامه ، تاریخ تولد) به صورت صحیح در فرم پيش ثبت‌نام سايت درج گردد.
2- هر نفر فقط یکبار و در يك گروه می تواند (بعنوان سرگروه يا همراه) پيش ثبت‌نام نمايد و چنانچه به هر دلیلی هر یک از افراد پیش ثبت نام شده (سرگروه یا همراهان) پس از ثبت نام و دریافت کد رهگیری، خواستار ثبت نام با گروه جدید یا جابجائی اسامی گروه خود باشد می تواند نسبت به ثبت نام مجدد اقدام و کد رهگیری جدید دریافت نماید که در این صورت اطلاعات ثبت نامی در گروه قبلی حذف خواهد شد.
3- كدملي و مشخصات كلي متقاضیان تشرف با اطلاعات سازمان ثبت احوال تطبیق و در صورت مغايرت، اطلاعات موجود در پايگاه ثبت‌احوال کشور مبناي عمل خواهد بود، لذا در ثبت كد ملي دقت مضاعف به عمل آورید.
4- پس از اتمام مهلت پیش ثبت نام ساعت 16 روز دوشنبه 95/11/18 امکان تغییر نام و مشخصات افراد ثبت نام شده میسر نمی باشد.
5- باتوجه به اعلام اسامی افراد پذیرفته شده جهت ثبت نام در کاروانها از طریق سیستم ارسال پیام کوتاه، ثبت شماره تلفن همراه سرگروه (يا يكي از نزديكان وی) در فرم پيش ثبت‌نام الزامی است.
6-در صورتيكه تعداد افراد پيش ثبت‌نام شده از ظرفيت اعزام در ماه‌هاي اعلام شده در استان‌هاي مختلف بيشتر باشد، اولويت تشرف گروه‌ها براساس قرعه‌ تعيين و از طریق همین سایت به آنها اعلام می گردد و افراد مازاد بر ظرفیت حذف خواهند شد.
7- قرعه کشی و اعزام افراد پذیرفته شده از استان محل سكونت سرگروه (قید شده در سیستم)صورت خواهد گرفت. لذا، استان و شهر محل سكونت را با دقت از فهرست مربوطه انتخاب نمائيد.
8- تاريخ تولد افراد بايد به صورت كامل روز، ماه و سال (بصورت چهار رقمي) در فرم درج شود.
9-كدملي همه افراد ده رقمي بوده و بايد كليه ارقام (صفرهاي سمت چپ) آن بطور كامل در فرم ثبت شود.
10- پس از تكميل فرم و ثبت آن ، اطلاعات دريافتي جهت کنترل نمايش داده مي‌شود، اطلاعات نمايش داده شده را به دقت كنترل و در صورت صحت، گزینه تأييد را انتخاب و نسبت به قطعي نمودن پيش ثبت‌نام خود اقدام نمائيد. چنانچه اطلاعات نمايش داده شده صحيح نیست با انتخاب گزینه بازگشت و اصلاح مجدد نسبت به رفع مغایرتها اقدام نمائيد.
11- پس از قطعي نمودن پيش ثبت‌نام، سیستم یک شماره رهگيري به گروه تخصيص می دهد كه اين شماره را يادداشت نموده و براي پیگیری های بعدی نزد خود نگهداري خواهید فرمود..
12- داشتن گذرنامه با اعتبار حداقل 6 ماه از تاریخ اعزام ضروری است ضمنا فرزندان بالای 17 سال نیاز به گذرنامه مستقل دارند.
13- فقط افراد پذیرفته شده در قرعه کشی دارای الویت اعزام بوده و انتقال یا جایگزینی به غیر، میسر نمی باشد.

ثبت نام گروه حداكثر هفت نفره و ثبت نام كاروان 35 نفره قابل انجام می باشد.

انجام ثبت‌نام نوروزی سفر به عتبات عالیات/ مردم از سفر با آزادبرها خودداری کنند
گروه اجتماعی: مدیر حج و زیارت خوزستان با بیان اینکه ثبت‌نام نوروزی سفر به عتبات عالیات از طریق تارنمای عتبات در حال انجام است، گفت: مردم جداً از سفر با آزادبرها خودداری کنند.
ناصر حویزاوی مدیر حج و زیارت خوزستان در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از خوزستان اظهار کرد: ثبت‌نام نوروزی سفر به عتبات عالیات در عراق از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی atabat.haj.irr امکان پذیر است.وی گفت: با توجه به اینکه ظرفیت هتل‌های عراق و پذیرش زائران محدود است بنابراین زوار در گروه‌های ۷ و ۳۵ نفری اعزام می‌شوند؛ این اعزام‌ها به گونه‌ای است که روزانه یکصد کاروان به عراق وارد شوند و ۱۵۰ کاروان از این کشور خارج شوند.

حویزاوی بیان کرد: از مردم می‌خواهم با مراجعه به شرکت‌های مسافربری نسبت به سفر به عتبات عالیات اقدام کنند و از سفر با آزادبرها جدا خودداری کنند. چراکه سفر با آزادبرها بدون بیمه و نظارت بر سفر است. در عراق ستاد عملیاتی در نجف، کربلا و کاظمین مستقر شده است که بر امینت و توزیع غذا، نظارت دارند که در بخش غیر حج و زیارت لحاظ نمی‌شود.

مدیر حج و زیارت خوزستان با بیان اینکه اگر اتفاقی برای زائران در غیر از چهارچوب سفر در قالب کاروان های زیارتی رخ دهد هیچکس مسئول نیست، عنوان کرد: هتل‌هایی که برای اسکان زائران در عراق در نظر گرفته شده از نظر امنیتی و خدماتی و رفاهی بررسی و ارزیابی کامل شده است.

سازمان حج و زیارت

آدرس : تهران ، خيابان آزادي ، نبش خيابان رودکي شمالي ، سازمان حج و زيارت
تلفن : 64511 -021
پست الکترونیک : info@haj.ir
ساعات اداری : روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 

0/5 ( 0 نظر )


دیدگاه های این مطلب

 1. نویسنده دیدگاه: زه ا ایمن
  03 اسفند 1395

  دیگر حج وزارت هم با دی بازی؟؟؟؟ ؟اولویت 5 بودیم سایت باز شد بر شده بود

 2. نویسنده دیدگاه: زهرا
  11 بهمن 1395

  خدواند قسمت همه آرزومندها کنه زیارت عتبات عالیات را
  با تشکر

نظر خودتان را ارسال کنید