روبان دوزی های ساده و جدید

روبان دوزی یکی از زیر شاخه های سوزن دوزی است که از تلفیق انواع پارچه روبان و نخ گلدوزی میتوان به خلق آثاری زیبا پرداخت …

روبان دوزی

پارچه مناسب برای روبان دوزی : پارچه مناسب روبان دوزی پارچه ای است با بافت درشت مانند کتان ، حوله ای ، مخمل و سوزن باید راحت از پارچه عبور کند تا کار تمیزی داشته باشید ، همچنین رنگ پارچه باید ثابت باشد.

نخ مناسب برای روبان دوزی : نخ های گلدوزی نخ های مناسبی هستند ، همچنین میتوانید از نخ های عمامه گلابتون و دیسکو نیز استفاده کنید ، رنگ نخ نیز باید ثابت باشد.

روبان مناسب برای روبان دوزی : روبان ها در اندازه ها و رنگ های مختلف وجود دارند و شما باید با توجه به باریک و یا پهن بودن طرح تان ، روبان را انتخاب کنید.

 روبان های پهن و آهار دار مناسب گل های درشتی هستند که اغلب روی کار دوخته می شوند و نباید داخل پارچه شود ، روبان های بدون آهار باریک با رنگ های تیره و روشن مناسبترین نوع برای روبان دوزی هستند ، رنگ روبان نیز باید ثابت باشد.

چگونه بدانیم پارچه نخ و روبان رنگی ثابت دارند : اگر قسمتی از پارچه نخ و روبان را خیس کنید و با کمی فشار روی پارچه ای سفید بکشید پارچه سفید نباید رنگی شود ، حتی بهتر است کمی هم روی آنها اتو بکشید تا نتیجه کار را ببینید.

چگونه میتوان رنگ را ثابت کرد : یک قاشق مرباخوری سرکه و یک قاشق غذاخوری نمک را در یک لیتر آب حل کنید و پارچه و نخ و روبان را به مدت ۲۰ دقیقه در این محلول قرار دهید سپس ابکشی کنید و اجازه دهید خشک شوند.

انتقال طرح روی پارچه : ابتدا طرح را روی یک نایلون یا سلفون با ماژیک بکشید سپس همان نایلون را روی پارچه گذاشته و با هم داخل کارگاه محکم کرده و روی نایلون شروع به دوخت کنید ، در انتهای کار نایلون ها را پاره میکنید و بیرون میکشید.

نکته ها : برای اینکه بتوانید روی پارچه های نازک روبان دوزی کنید و چروک نشود ابتدا محل عبور روبان ها را با هویه نازک یا هر وسیله مشابهی سوراخی کوچک ایجاد کنید و سپس دوخت را شروع کنید.

روبان دوزی

برای ساخت تابلو زیبای روبان دوزی شده به پارچه ضخیم یا بوم نقاشی ، خودکار یا ماژیک ، سوزن کوبلن و روبان رنگی نیاز دارید.

روبان دوزی

ابتدا طرحی که دوست دارید را با خودکار یا ماژیک روی پارچه بکشید ( میتوانید طرح مورد نظرتان را بوسیله کاربن از پشت روی پارچه بکشید سپس از روی پارچه طرح را با خودکار پررنگ کنید ).

روبان دوزی

پس از کشیدن طرح شروع به روبان دوزی کنید ، ابتدا بخش های بالایی کار را انجام دهید ، بهتر است برای تمیزی کار روبان را پس از دوخت بیش از حد نکشید تا پارچه جمع نشود.

روبان دوزی

روبان را از سوزن عبور دهید و با توجه به دوخت هایی که از قبل آموزش داده ام گل ، برگ و … را روی طرح پیاده کنید.

روبان دوزی

برای روبان دوزی روی تابلو ابتدا از طرح های ساده و کوچک استفاده کنید و پس از انکه حرفه ای شدید در اندازه های بزرگ تر کار کنید.

عکسهای بسیار زیبا از انواع گل روبان دوزی شده

   روبان دوزی  روبان دوزی  روبان دوزی   روبان دوزی روبان دوزی  روبان دوزی  روبان دوزی  روبان دوزی  روبان دوزی  روبان دوزی در آموزش های بعدی با آسمونی همراه باشید.

5/5 ( 1 نظر )


دیدگاه های این مطلب

 1. نویسنده دیدگاه: ر. زیرک صیادی
  26 خرداد 1396

  سلام
  شما به خودتون اجازه میدید هرچیزی رو تبلیغ کنید؟ اصلا ب اون کالا توجه میکنید؟ این میتونه خیلی براتون بد بشه… بالاخره پلیس فتا باید از یجایی نونی ک برا زنو بچش میبره رو حلال کنه…. نکنید اینکارو، ب پیچتون سر میزنم، اگه تغییر نکرد گزارش میدم، شما حق ندارید مردمو گم راه کنید،درسته پول ارزش داره، ولی انسانیت هم نباید فراموش بشه اونایی ک ب سایتتون سر میزنن، مثل من، بهتون اعتماد میکنن، نزارید زیر سوال برید، روز خوش

  • نویسنده دیدگاه: سعید زنگنه
   27 خرداد 1396

   سلام
   دوست عزیز مکان گفتگو در پایین مطالب غیر مرتبط نیست ، بلکه در بخش تماس با ما و ایمیل است
   و اینکه منظورتان چه تبلیغی است؟

نظر خودتان را ارسال کنید