زندگی متفاوت حافظ ناظری

حافظ ناظری

 حافظ ناظری متولد ۸ مرداد ۱۳۵۸ در کرمانشاه، خواننده سنتی است.تحصیلات خود را در مدرسه (دانشگاه) موسیقی مانس در نیویورک در رشته آهنگسازی و رهبری ارکستر به اتمام رسانده است، وی پسر شهرام ناظری بزرگ است. 

حافظ ناظری

شروع فعالیت 

 از سه سالگی در کلاس‌ های آواز پدرش شرکت می‌ کرد.آموزش جدی موسیقی را از سن  نه سالگی نزد پدرش آغاز کرد و سپس به آموزش سازهای کوبه‌ ای چون دف و سه‌ تار نزد مسعود شعاری پرداخت و در نواحتن آنها به مهارت رسید.

حافظ ناظری

 اولین اجرا 

 همواره از سنین کودکی با پدر در تورهای معتبر اروپایی حضور داشت.در سال ۱۳۷۵ وقتی ۱۷ سال داشت اجرای دف نوازی را در آلبوم حیرانی پدرش را منتشر کرد، سپس بعنوان نوازنده سه تار در اجراهای پدر حضور داشت.

حافظ ناظری

 مهاجرت به آمریکا 

 ۲۱ سال داشت که به آمریکا رفت و در ایالت کالیفرنیا ساکن شد، سپس به نیویورک رفت تا در رشته موسیقی در این شهر ادامه تحصیل دهد .

حافظ ناظری

ابداع سازی بنام حافظ 

 او سال ۱۳۸۸ از سه‌ تار ابداعی خود رونمایی کرد سازی که بعد از‌ آن در اغلب کنسرت‌ هایی که او در داخل و خارج ایران برگزار کرد به عنوان ساز اصلی او مورد استفاده و نواختن قرار می‌ گرفت.

حافظ ناظری

روز حافظ ناظری در کالیفرنیا 

 در ۲۵ فوریه ۲۰۰۶ در سن دیگو ایالت کالیفرنیا روزی به نام حافظ ناظری به اسم بنده ثبت شده است. یعنی اگر شما در شهرداری کالیفرنیا روز بیست و پنجم فوریه ۲۰۰۶ را نگاه کنید حتما می بینید که روزی به نام حافظ ناظری در آن نوشته شده است.

حافظ ناظری

 ازدواج  و همسر 

 هنوز بصورت رسمی خبری از ازدواج وی، رسانه ای نشده است.

حافظ ناظری

 آثار 

  ● شور رومی که در ایران به اسم مولویه منتشر شده‌است

  ● سه تار نوازی در کنسرت ۷۷ (شهرام ناظری و کامکارها)

  ● دف نوازی در اثر آواز اساطیر (شهرام ناظری و فیض بشی پور)

  ● دف نوازی در اثر حیرانی (شهرام ناظری و گروه شمس)

  ● آلبوم بعد یازدهم (بخش اول پروژه سمفونی رومی) – انتشار در زمستان ۱۳۹۲ (۲۰۱۴)

  ● ناگفته‌ – انتشار در تابستان ۱۳۹۴ (۲۰۱۵)

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید