آغاز سال تحصیلی جدید با حضور 12 میلیون و 400 هزار دانش آموز

 

 

امروز ،اول مهر ماه همزمان با آغاز سال تحصيلي جديد، 12 ميليون و 400 هزار دانش آموز در بيش از 54 هزار واحد آموزشي سال تحصيلي خود را آغاز مي کنند.

با آغاز سال تحصيلي در اول مهر، همه ساله ميليون‏ها دانش‏آموز، به شوق آموختن دانش، روانه مدارس مي‏شوند. اين تكاپو جلوه زيبايي را به جامعه مي‏بخشد، گويي كه خوني تازه به رگ‏هاي حيات كشور اسلامي عزيزمان وارد شده است و اين چنين، تجسم پرمعنايي از نسل آينده به اذهان خطور مي‏كند. براي سازندگي، هيچ راهي مناسب‏تر از توجه عميق به امر مهم تعليم و تربيت نمي‏باشد. سرمايه‏گذاري بر روي انسان، به معناي سرمايه گذاري بر روي مولّد فن آوري است و امر آموزش و پرورش، يك سرمايه گذاري افزوده است، يعني هزينه‏اي كه صرف يك دانش‏آموز مي‏شود، سودي چند برابر خواهد داشت. آموزش و پرورش به طور مستقيم در تحول و پيشرفت ساير نهادهاي اجتماعي نيز نقش بنيادي و زمينه ساز دارد و ضعف و قوت اين نهاد، در نهايت به ضعف يا پيشرفت ساير نهادهاي اجتماعي منجر مي‏شود.

رئيس ستاد پروژه مهر روز گذشته با بيان اينکه بيش از 800 هزار معلم براي آغاز سال تحصيلي جديد آموزش ديده و ساماندهي شده اند، تصريح کرد: سال تحصيلي 92 – 91 از جمله سالهاي تحصيلي است که مسئولان آموزش و پرورش همه فعاليتهاي خود شامل ثبت نام، برگزاري دوره هاي آموزشي، ساماندهي نيروي انساني را دو ماه زودتر انجام داده است و هم اکنون وزارت آموزش و پرورش آماده آغاز سال تحصيلي جديد است.وي با اشاره به ايجاد پايه جديدالتاسيس ششم ابتدايي از مهر امسال گفت: بيش از 60 هزار معلم براي پايه ششم ابتدايي در نظر گرفته شده است که همه اين معلمان آموزشهاي لازم را در طول تابستان ديده اند و همچنين کلاسهاي رفع اشکال نيز در طول سال تحصيلي براي معلمان پايه ششم و دوم ابتدايي در روزهاي پنج شنبه برپاست.

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید