آموزش و پژوهش صحیح

  درود بیکران: با آروزی بهروزی و موفقیت برای همگان، خدمت شما همراهان گرامی که به “تازگی” مطالب علمی مرا مطالعه می کنید عرض کنم، یکسری مسائل در رابطه با آموزش و پژوهش وجود دارد که به صورت خلاصه به آنها اشاره می کنم: سیستم آموزشی که بر مبنای – امروز از حفظ کن و چند روز دیگر آن را به فراموشی بسپار – کاملا اشتباه است. اصول علمی بر سه گزینه استوار است:

1- تجزیه و تحلیل 2- پردازش 3- نظریه پردازی.

 ما باید علاوه بر رشته خودمان چندین رشته دیگر را که همپوشانی رشته ای دارد را مطالعه کنیم. تولید علم یعنی رسیدن به مسائل جدید، بهتر و کامل تر ولی متأسفانه در این دنیا به دنبال تکرار علم هستند. مدرک بازی، مقاله بازی و کتابسازی اینها روش های غیر علمی می باشد. افراد باید بتوانند در رشته خودشان راه حل و راه کار ارائه کنند. در کتابی می خواندم که نوشته بود این روش از حفظ کردن مربوط به دویست سال پیش در فرانسه بوده. اگر هر انسانی در معنای واقعی به آن درجه از تکامل عقلی و وجودی رسیده باشد دیگر چیزی به نام حسادت و خشونت در وجودش پیدا نمی شود. تست زدن کاملا غیر علمی و غیر منطقی است چون علوم، برداشتی می باشد و باید با برداشت های علمی متفاوت به نتایج شگرفی رسید. علم بدون مکاشفه هیچ ارزشی ندارد. ما باید حتما راه و روش درست اندیشیدن و درست زیستن را به بشر بیاموزیم. و موضوع مهم دیگر اینکه اکثرا لغات را غیر علمی و غیر انسانی معنی می کنند مثلا به موردی اشاره کنم که کلمه سیاست هست که متاسفانه آن را به معنای درگیری – کشمکش و بحران می دانند ولی در حقیقت اینچنین نیست، سیاست به معنای – پاس نگاه داشتن هستی – می باشد. ما باید از خواندن مطالب ایده بگیریم. انسانیت یعنی « برابری – راستی – عدالت» که همه انسان ها در پرتو آن بتوانند که هرتوانایی مثبتی که دارند را به رشد و شکوفایی برسانند. خلاقیت و نوآوری اساس علم آموزی هست. قرار نیست انسان ها، همه مسائل را یاد داشته باشند ولی باید روان شناسی را به صورت کاربردی بیاموزند تا در زندگی – جامعه و جهان دچار مشکل نشوند. پاینده باشید.

بدرود.

– نوشته: از سعید پرهیزگار – اختصاصی پورتال آسمونی

0/5 ( 0 نظر )


دیدگاه های این مطلب

 1. نویسنده دیدگاه: سعید پرهیزگار
  30 آذر 1398

  درود برفرهیختگان ….ارتباطات کلامی و غیرکلامی عصاره تعاملات انسانی
  هستند. انسانها در پهنه ارتباطات بهینه خود میتوانند بقای
  خود را بهینه سازند. در دیدگاههای علمی مبنای پردازش
  اطلاعات و ارتباطات انسانی طرحواره ها و شناختهامحسوب می
  شوند. .. موفق باشید. بدرود

 2. نویسنده دیدگاه: سعید پرهیزگار
  04 تیر 1398

  درود …… می گویند: برنامه پیشگامان علمی بیانگر نقشی است که سازمان ها (NGO) می توانند از طریق علم، در بهبود روابط انسانها نقش ایفا نمایند…… بدرود .

 3. نویسنده دیدگاه: سعید پرهیزگار
  24 فروردین 1398

  درود بیکران ……….. می گویند : پنج کارکرد عمده برای حوزه آینده پژوهی بدین قرار هست: توصیف هدف ها- توصیف روندها–تبیین شرایط موجود-تصویرپردازی های آینده های ممکن و محتمل-ابداع،ارزیابی و امکان تدابیر لازم برای دستیابی به آینده مطلوب……… موفق باشید.

 4. نویسنده دیدگاه: سعید پرهیزگار
  11 آذر 1397

  درود بر فرهیختگان ………. از جمله عوامل مؤثر در پژوهش و به عبارتي نيروي محركه
  انجام پژوهش، داشتن انگيزش است كه خاستگاهي دروني دارد. انگيزه ها مبتني بر نيازها،
  خواسته ها و آرزوهايي ويژه هستند كه به حركت در آمده و فرد را براي نيازهاي
  معين به فعاليت وا مي دارد . موفق باشید.

 5. نویسنده دیدگاه: سعید پرهیزگار
  08 آذر 1397

  درود بیکران ……. شبیه سازی ها یکی از انواع روش های آموزشی است که از اوایل سال های 1900 میلادی به عنوان روشی برای کار آموزی مورد استفاده قرار گرفته است. دفتر هماهنگی شبیه سازی و الگو سازی در کشورهای پیشرفته سه نوع مهم شبیه سازی را بدین شرح تعیین می کند: شبیه سازی زنده، شبیه سازی مجازی و شبیه سازی ساختنی .. سرافراز باشید

 6. نویسنده دیدگاه: سعید پرهیزگار
  06 آذر 1397

  درود بر شما همراهان بسیار ارجمند ….. کارشناسان معتقدند که در پیش بینی های جمعیت چند مرحله اصلی وجود دارد.مدت زمان سپری شده در هر مرحله بسته به کاربرد آن متفاوت است،اما بعضی از کارهای پیش بینی جمعیت حداقل هفت مرحله را دربر می گیرد:انتخاب منطقه جغرافیایی-تعیین دوره پبش بینی-گردآوری داده ها-ارایه فرض ها-وارد کردن داده ها- بررسی پیش بینی ها-انجام پیش بینی های دیگر. موفق باشید.

 7. نویسنده دیدگاه: سعید پرهیزگار
  03 آذر 1397

  درود ……. پرندگان آب زی یکی از مهمترین شاخص های مطلوبیت و مدیریت تغییرات زیستگاههای تالابی به شمار می آیند . تغییرات تنوع،جمعیت،شاخص های تنوع زیستی و تراکم پرندگان،شاخص مناسبی در تعیین وضعیت سلامت بوم سازگان تالابی هستند.. بدرود.

 8. نویسنده دیدگاه: سعید پرهیزگار
  03 آذر 1397

  درود بر شما نیکان ……. وقتی اطلاعات علمی را دریافت می کنیم آن اطلاعات ممکن است: اطلاعاتی را که شخص از قبل داشته افزایش دهد یا تصدیق کند- به دانش موجود اشخاص در یک یا چند موضوع بیفزاید- یک بخش بسیار جدید و عالی دانش را به روی ما بگشاید.********************* می گویند: داده های کیفی ذاتا از لحاظ محتوا، غنی بوده و سرشار از احتمالات هستند . پاینده باشید.

 9. نویسنده دیدگاه: سعید پرهیزگار
  29 آبان 1397

  درود بر متفکرین: یکی از مهمترین مشکلات و دغدغه ها در مهندسی ژئوتکنیک،حفاظت از گودبرداری و ساختمانهای مجاورآن می باشد.مخاطرات بوجود آمده ناشی ازنشست های احتمالی،تقلیل ظرفیت باربری و تغییر مکانهای جانبی بوده که موجب ایجاد ترک در سازه های مجاور گود و بعضا تخریب آنها می گردد.بنابراین لزوم در نظرگیری حرکات زمین و تخمین میزان تغییرشکل های ناشی ازگودبرداری با استفاده از روش های عددی روشن و واضح است. موفق باشید.

 10. نویسنده دیدگاه: سعید پرهیزگار
  21 آبان 1397

  درود بر شماهمراهان گرامی
  در دهه 1990 و پس از آن، جامعه دانش بنیان و فناوری‌هایی (همچون فناوری اطلاعات و ارتباطات) ایجاد شدند که فرایند جهانی شدن را تقویت کردند و بر ارتباطات انسانی، نهادهای فرهنگی و ایمنی زیستی بسیار تأثیرگذار بودند.. موفق باشید

 11. نویسنده دیدگاه: سعید پرهیزگار
  14 مهر 1397

  درود بر شما اندیشمندان …… کارشناسان می گویند: مدل های شبیه سازی کامپیوتری می تواند در کاربست عملی تحلیلی تدابیر درازمدت نقش مهمی ایفا کند. چنین مدل هایی یکی از ابزارهای انگشت شماری هستند که می توان به کمک آنها به گونه ای روشمند چگونگی تغییر مؤلفه های کلیدی یک سامانه را با توجه به تعامل بین مؤلفه ها بررسی کرد.. موفق باشید.

 12. نویسنده دیدگاه: سعید پرهیزگار
  14 مهر 1397

  درود ….. روش آموزش آفرینندگی: 1- تجارب دانش پژوهان به موقعیت های خاص محدود نشود. 2- برای طرح سئوال ها و اندیشه های درست ارزش قائل شوید. 3- از روش ها و فنون بالا بردن سطح آفرینندگی «روش بارش مغزی و مطالعه آفریننده» استفاده کنید… موفق باشید.

 13. نویسنده دیدگاه: سعید پرهیزگار
  12 مهر 1397

  درود ….. حس تعلق مکانی کاملا به صورت جمعی و فردی شکل می گیرد و همچنین به پیوند با هویت انسان، پویا است و یک افق زمانی از گذشته تا آینده را دربردارد. موفق باشید.

 14. نویسنده دیدگاه: سعید پرهیزگار
  04 مهر 1397

  درود …… امروزه با توسعه شهرنشینی و گسترش شهرها موضوع سیلابهای شهری مورد توجه زیادی قرار گرفته است. وقوع سیلهای گسترده در حوزه های شهری علاوه بر ایجاد خسارات جانی و مالی فراوان،موجب بروز تاثیرات مخرب در محیط زیست و کیفیت آب آبراهه ها و مسیل های شهری می شود. از سوی دیگر رشد جمعیت شهری باعث تولید مقدار انبوهی مواد زائد حاوی انواع باطله ها و آلودگی های متفاوتی می گردد…. پاینده باشید.

 15. نویسنده دیدگاه: سعید پرهیزگار
  01 مهر 1397

  درود …. در سطح جهان مطالعات زیادی در زمینه شناسایی منابع تولید ریزگرد و مسیرهای آن با استفاده از سنجش از دور و مدل سازی عددی صورت گرفته است.
  بدرود.

 16. نویسنده دیدگاه: سعید پرهیزگار
  11 تیر 1396

  درود بر شما همراهان گرامی
  شهروندی را می توان از یک سو ایده ذهنی در مورد مسئولیت خود در مسائل اجتماعی ، یک ایده ذاتاً ارتباطی در خصوص همکاری میان افراد برای اداره زندگی آن ها و در نهایت مفهومی حقوقی – شهری دانست که در برگیرنده وظایف و تعهدات اجتماعی مختلف می باشد
  بدرود .

 17. نویسنده دیدگاه: سعید پرهیزگار
  11 تیر 1396

  درود … زیست توده (biomass) در میان انرژی های تجدید پذیر مقام نخست را در عرضه انرژی جهان دارا می باشد. به گونه ای که در سال 2000 بیش از 10 درصد عرضه انرژی اولیه جهان از منابع زیست توده تامین گردیده است.
  پاینده باشید.

 18. نویسنده دیدگاه: سعید پرهیزگار
  11 تیر 1396

  درود بر شما فرهیختگان
  درسال 1891 میلادی ، دان پل لاکور اولین شخصی بود که توانست برای تولید الکتریسیته ، توربین بادی بسازد. طی جنگ های جهانی ؛ مهندسان دانمارکی این فناوری را برای برطرف کردن کمبودهای انرژی ، توسعه و پیشرفت دادند.
  موفق باشید. بدرود .

 19. نویسنده دیدگاه: سعید پرهیزگار
  02 آبان 1395

  درود بیکران بر شما همراهان گرانقدر، آرزوی بهروزی برای همگان را دارم.دانشجویان گرامی با هم بررسی می کنیم:منطق نیز یک علم عالی و ابزاری است؛ زیرا عهده دار بیان راه های صحیحی است که فکر و اندیشه بر طبق آن، بر حقایق نامعلوم دست می یابد و اگر علم و فلسفه و تفکر انسانی نباشد، این علم نیز خود به خود منتفی می گردد. موفق باشید.

 20. نویسنده دیدگاه: سعید پرهیزگار
  03 مهر 1395

  درود بر شما بزرگواران: می گویند تلاش نظریه پردازان بر این است که بر اساس شرایطی که تغییر کرده به تجدید نظر و بازبینی نظریه ها می پردازند. پاینده باشید. بدرود.

 21. نویسنده دیدگاه: سعید پرهیزگار
  29 شهریور 1395

  درود. ارتقای بهداشت روانی محیط کار به عنوان یکی از مهمترین ابعاد توسعه و بهسازی منابع انسانی بوده و در چند دهه اخیر توجه سازمانها به نیروی سالم جسمی و فکری در موسسات متفاوت در بالا بردن سطح بهره وری تاثیر بسزایی دارد.
  موفق باشید.

 22. نویسنده دیدگاه: سعید پرهیزگار
  29 شهریور 1395

  درود. فرآیند خلق دانش سازمانی جدید است که به وسیله یادگیری گروهی،کسب دانش و اطلاعات و ارزیابی دانش انجام می گیرد.این فرآیند مترادف یادگیری سازمانی است. سرفراز باشید.

 23. نویسنده دیدگاه: سعید پرهیزگار
  29 شهریور 1395

  درود بر شما فرهیختگان.
  کتاب آموزش محیط زیست در قرن بیست و یکم ترجمه دکتر خورشیددوست جهت مطالعه برای همگان مفید می باشد. موفق باشید.

 24. نویسنده دیدگاه: سعید پرهیزگار
  20 مرداد 1395

  درود .****
  با یکدیگر مسائل را بررسی می کنیم: اگر سازمانها مشوق ایجاد دانش جدید هستند باید جریان
  اطلاعات در بین افراد را نیز تشویق کنند.****
  توانایی مبادله و ترکیب مجموعه دانش افراد یک سازمان تابعی از پنج عامل می باشد:
  دستیابی به اطلاعات علمی، انعکاس بر عملکرد گذشته، قابلیت جذب، توانایی
  یادگیري و ارزش درك شده از ترکیب و مبادله دانش.****
  پاینده باشید.****

 25. نویسنده دیدگاه: سعید پرهیزگار
  20 مرداد 1395

  درود بر فصل های زیبای کره زمین،
  سازمانهاي کارآفرین با تکیه بر دانش و خلاقیت نیروي انسانی
  خود، ضمن اتخاذ سیاستهاي خلاقیت محور از فرصتهاي محیطی و
  تغییرات پیوسته دنیاي پیرامون، در راستاي ماموریت ها و چشم انداز خود
  بهترین فرصت ها را جستجو میکنند.****
  جهت تفکر برای همراهان دانشجو: در ارتباط با شاخص سبک ریاست هیئت مدیره ها باید به اعضا اجازه
  دهند تا آزاد باشند و ریاست دیگران را بر عهده بگیرند و همچنین مدیران
  باید افراد را در تصمیم گیريها مشارکت دهند و کارها را به افراد خلاق و
  نوآور تفویض اختیار نمایند.****
  موفق باشید.

 26. نویسنده دیدگاه: سعید پرهیزگار
  18 مرداد 1395

  درود بر اندیشمندان ****
  گفته می شود: برای درک جایگاه ارتباطات در نهادهای اجتماعی،کافی است کارکردهای(اظهاری-اجتماعی-آگاهی بخشی-کنترل)آن تبیین شوند.****
  دانشمندان و پژوهشگران،موجودیتهایی را برای برآوردن نیازهای اطلاعاتی خویش خلق می کنند.این موجودیتها با تغییر رفتار اطلاع جویی واطلاع پراکنی دانشمندان،بر دیگر اجزای موجود در نظام ارتباطات علمی تاثیر می گذارند.****
  سرفراز باشید.

 27. نویسنده دیدگاه: سعید پرهیزگار
  18 مرداد 1395

  درود **
  می گویند: علم در مدیریت ارتباطات علمی،منحصر به دانش تجربی نیست،بلکه اعم از دانش علمی-تجربی و استدلالی-غیرتجربی است که بدین ترتیب،فلسفه،فنون و مهارتها را نیز شامل می شود.این دانش را می توان فراگرفت،یعنی دانشی قابل تحصیل و اکتسابی است و از این رو به طور حتم قابل انتقال است.****
  درنظرگرفتن علم به عنوان نهادی اجتماعی از آنجایی دارای اهمیت است که نه تنها سیر پیدایی و تحول سازمانهای مربوط را در ادوار گوناگون قابل پیگیری می سازد،بلکه تنوع آنها را نیز تبیین می کند.****
  بدرود.

 28. نویسنده دیدگاه: سعید پرهیزگار
  18 مرداد 1395

  درود بر متفکرین، به این متن انگلیسی کمی دقت بفرمایید:
  The goal of qualitative phenomenological research is to describe a “lived experience” of a phenomenon. As this is a qualitative analysis of narrative data, methods to analyze its data must be quite different from more traditional or quantitative methods of research
  موفق باشید.

 29. نویسنده دیدگاه: سعید پرهیزگار
  11 مرداد 1395

  درود بر شما، اندیشمندان می گویند: در نگاه *جدید* به نظریه های علمی(رویکرد معنا(“مفهوم”)شناختی به علم)،مدل ها نقش اساسی در نظریه های علمی بازی می کنند.به لحاظ ریاضی هر مدل یک ساختار است.در علم باید تغییرات بهتر و کاملتر صورت گیرد.**
  گفته می شود یکی از چند سئوال اساسی فلسفه علم، پرسش از چیستی نظریه های علمی است.یکی از اندیشمندان معتقد است که فلسفه علم روی نظریه های علمی به عنوان تولید اصلی علم تمرکز دارد.****
  همراهان گرامی همیشه به دنبال راهکار و راه حل در علم باشید.***
  بدرود ****

 30. نویسنده دیدگاه: سعید پرهیزگار
  10 مرداد 1395

  درود بر شما نیکان
  همراهان گرامی کمی دقت بفرمایید بعد نتیجه گیری کنید: از منظر فلسفی«حقیقت جویی» را با خمیر و سرشت انسان عجین دانسته اند؛یعنی او را فطرتا حقیقت جو می دانند. ذهن خلاق بشر از ابتدا همواره در پی این بوده است که پاسخی برای پرسشهای خود بیابد،ناشناخته ها را مورد شناسایی قرار دهد و بنیان های زندگی فردی و اجتماعی خود را بر یافته های علمی هموار سازد. کتاب و کتاب خوانی و میزان گرایش به مطالعه،امروزه یکی از شاخص های رشدوتوسعه به شمار می رود.*****
  اینکه می گویند کتابخانه یک دانشگاه برای همگان است به واقع اینچنین است،البته انسانیت حکم می کند که مطالب غیرعلمی منتشر نشود و برای همیشه حذف شود.****
  سرفراز باشید.

 31. نویسنده دیدگاه: سعید پرهیزگار
  06 مرداد 1395

  درود بر کره زمین..**** شکل گیری مفهوم برنامه ریزی سابقه دیرینه ای در تفکرات بشری دارد.در واقع تلاش بشر برای شناخت محیط پیرامون و چگونگی برخورد با آن نوعی برنامه ریزی بشمار می رود که از پیدایش اولین انسانها بر روی کره خاکی تا به امروز تداوم داشته است..****
  شهروندی به عنوان یک ایده ذاتا ارتباطی از جذابیت زیادی برخوردار است چرا که متضمن همکاری و همیاری میان افراد برای زندگی آنها هست.****
  همراهان گرامی کلمه – درود – به معنای احترام و آفرین می باشد.****
  پاینده باشید.*

 32. نویسنده دیدگاه: سعید پرهیزگار
  30 تیر 1395

  درود بر معرفت(شناخت)، درود بر حقیقت، درود بر پیام آوران صلح و صداقت، درود بر محیط زیست.
  بزرگواران ارجمند کتابهایی که در رابطه با -تاریخ علم- و کتابهایی که در رابطه با- نظریه ها و تفکرات سیستمی- می باشد برای مطالعه مفید هست.امیدوارم همیشه سلامت و موفق باشید. پاینده باشید. بدرود .*****

 33. نویسنده دیدگاه: سعید پرهیزگار
  29 تیر 1395

  درود بر شما نیکان، درود بر فضا و زمان، درود بر راهبردها و کاربردها.
  همراهان گرامی، استدلال باید بر مبنای علم و منطق باشد یعنی علوم طبیعی و علوم انسانی را باید در کنار یکدیگر آموخت.***** مطالعه علمی و منطقی باعث می شود تا مغز انسان به سمت سلامتی برود.*****
  اگر افراد با اصول علم تغذیه آشنا شوند خودشان می دانند که چگونه غذا تهیه کنند و نیازی به هیچ کلاسی هم نیست.**** موفق باشید.

 34. نویسنده دیدگاه: سعید پرهیزگار
  26 تیر 1395

  کتابخانه ها و طراحی داخلی آن
  شرایط محیطی که کتابخانه را احاطه کرده است به گونه¬ای اجتناب¬ناپذیر فعالیت¬های کتابخانه را تحت تأثیر قرار می¬دهد. کتابخانه و محیط، مرتب درگیر مبادله ای پیچیده از پیام ها، عملیات و کنش و واکنش هستند. این کنش و واکنش دامنه وسیعی داردکه به گونه ای رسمی و غیر رسمی افراد، فناوریها و گروهها را در بر می گیرد. در چنین شرایطی هرسازمان حساس خود را موظف می داند به فوریت به نیازها، فرصت ها و محدودیت های محیطی پاسخ گوید. کتابخانه ها باید به دنبال ایجاد محیطی مناسب، روح بخش، شاد و جذاب باشند، محلی که در آن همان احساس شادی و نشاط به مراجعه کننده دست دهد که در پارکها دست می دهد. محیط مناسب نیز یعنی فضایی روح بخش که فرد در آن بتواند فارغ از فشارهای ناخواسته روانی رشد کند و شکوفا شود. کیفیت فضای داخلی از یک طرف تأثیر مستقیمی بر نحوه انجام فعالیتهای کارکنان در آن دارد و از طرف دیگر نگرش، احوال و شخصیت مراجعان را تحت تأثیر قرار می دهد. معماری داخلی می تواند در ایجاد چنین فضایی در کتابخانه ها نقشی مؤثر داشته باشد. هدف معماری داخلی کتابخانه ها، بهبود عملکرد فیزیکی و روانی فضا برای راحت سازی فعالیت در آن است. وسایل، تجهیزات، رنگها، بافتها، پرداختها و تمامی عوامل دیگری که در حین کار در کتابخانه به چشم می خورد، جزء جدایی ناپذیر معماری داخلی کتابخانه به شمار می رود. برای آن که نتیجه حاصل از طراحی داخلی کتابخانه از نظر زیبایی شناختی دلنشین و رضایت بخش باشد، باید این عوامل با معماری ساختمان هماهنگ و مکمل و همراه آن باشد. عوامل مختلفی بر معماری تأثیر می گذارند. یکی از این عوامل رنگ است. تأثیر روانی رنگها درمحیط، بخصوص در کتابخانه ها، که گاه محیطی کسالت آور به نظر می آیند، انکار ناپذیر است. در معماری رنگ، تعریفهای ویژه و جدیدی برای فضا ارائه می شود. آگاهی نداشتن از این مسئله تأثیرهای جبران ناپذیری در پی دارد. برخی رنگ را خاصیت بصری فرم دانسته اند. در حقیقت، عنصر فرم از طریق رنگ معنا می یابد. کابرد رنگ ازیک فضای داخلی به فضای دیگر فرق می کند. رنگ ها باعث ایجاد پاسخ های فیزیولوژیکی متفاوتی در فشار خون، ضربان قلب، سیستم تنفسی، گوارشی و دمای بدن می شوند. به هرصورت برای رسیدن به هدف هایی همچون کارکرد مناسب، زیبایی بصری، هماهنگی فضایی مستلزم استفاده هماهنگ معنادار از عناصر طراحی هستیم. **** موفق باشید.

 35. نویسنده دیدگاه: سعید پرهیزگار
  23 تیر 1395

  درود بیکران بر شما بزرگواران بسیار ارزشمند ،، درودی ویژه بر شما که علم را به دیگران هم می آموزید. ****
  می گویند، مديريت دانش دو قسمت دارد : اول مديريث داده ها و اطلاعات و دوم
  مديريت افرادي كه واجد نظر، دانش و توانائي هاي خاص هستند . اين دو
  قسمت- محتوا و افراد – براي تسهيل مديريت دانش با كمك فرايندها و
  تكنولوژي خاصي بهم متصل شده اند .****
  زماني كه داده ها به منظور خاصي بشكلي منطقي سازماندهي ميشوند
  تبديل به اطلاعات ميشوند.****
  دانش فرايندي طولانی است كه براي قضاوتهاي ارزشمند براساس
  تجربيات و درك الگوها نياز به انسان دارد.****
  گفته می شود مديريت دانش، يك زمينه علمي به شمار مي رود . داراي
  مفهوم ها و ايده هاي مشترك با زمينه ها و نظريه هاي گوناگون است پس بهتر است با علوم متفاوت آشنا باشیم.***
  همیشه با آرامش زندگی کنید و مطالعه دائمی داشته باشید….. سرفراز باشید.

نظر خودتان را ارسال کنید