لحظه ای با دیا میرزا

دیامیرزا با نام اصلی دیا هاندریچ متولد نهم دسامبر 1981 است که بعد از حضور در عرصه مدلینگ و پیروزی به عنوان بانوی برتر آسیا وارد بالیوود شد.

او در رسانه‌ها به خاطر کارهای اجتماعی‌اش معروف است.

دیا میرزا

دیا به همراه ساحل سنگا و زایدخان شرکتی به نام بورن‌فری اینترتینمنت در عرصه تهیه‌کنندگی فیلم را اداره می‌کند.

اولین فیلم آنها «عشق برهم زننده زندگی» نام داشت که 17 اکتبر 2011 اکران شد.

دیا در حیدرآباد ایالت اوتارپرادش متولد شد.

پدرش فرانک هاندریش نقاش و گرافیستی آلمانی بود که به معماری و طراحی دکوراسیون نیز می‌پرداخت و اصالتی مونیخی داشت. در حالی که مادرش دیپا از اهالی بنگال بود که او هم نقشه‌کش ساختمان و طراح دکوراسیون است و در حال‌ حاضر فعالیت‌های اجتماعی مختلفی را در زمینه کمک به معتادان و الکلی‌ها انجام می‌دهد. وقتی دیا چهارسال و نیمه بود والدینش از هم جدا شدند و نزدیک به پنج سال بعد پدرش از دنیا رفت.

مادرش نیز در ازدواج مجدد، با احمدمیرزا زندگی خود را سر گرفت که او نیز سال 2003 از دنیا رفت. دیا برای کارهای هنری خود نام فامیل ناپدری‌اش را انتخاب کرد.

17

دیا میرزا در مورد فیلم سلام بمبئی گفته :

این برای اولین بار است كه در یك پروژه مشترك سینمایی كار می‌كنم كه البته بیشتر عوامل آن ایرانی هستند. از بازی در كنار رضا گلزار واقعا خوشحالم. او یك بازیگر فوق‌العاده است و جدا از قدرت بازیگری، چهره‌ای خاص دارد.

به‌نظرم او یكی از زیباترین آدم‌های روی كره‌زمین است. از قربان محمد‌پور نیز تشكر می‌كنم. او یك كارگردان مهربان است و امیدوارم همیشه شاد و خندان باشد. ضمن اینكه در این مدت مردم ایران نیز به من لطف زیادی داشتند و در صفحه شخصی من علاقه خودشان را نسبت به من نشان دادند كه از همه آنها تشكر می‌كنم.

16

5/5 ( 1 نظر )


دیدگاه های این مطلب

  1. نویسنده دیدگاه: کیانا حیدری
    28 دی 1397

    دیا میرزا نام من کیانا حیدری است. من برای اول که تو را در فیلم سلام بمبئی دیدم علاقه مند شدم با تو ارتباط داشته باشم.
    لتفا شماره تلفن خود را در اینترنت بگذار. ممنون میشم

نظر خودتان را ارسال کنید