خبرها در یک لحظه

کره در ایران

 ” حضور کره ای ها در ایران بعد از 10 سال “

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس  وزارت خارجه کره جنوبی با انتشار این خبر اعلام کرد که «کو تائه یانگ» معاون وزارت خارجه کره جنوبی  سفر دو منظوره‌ای را به خاورمیانه آغاز کرده است.

به نوشته خبرگزاری یونهاپ این سفر به تهران بمجرد گفت‌وگوهای هسته‌ای ایران با محوریت آمریکا صورت گرفته و سئول در پی‌ یافتن فرصت همکاری‌های دوجانبه و نزدیکتر با ایران است.

در بیانیه مطبوعاتی وزارت خارجه کره جنوبی آمده است: ایران و کره جنوبی قرار است در زمینه‌های جهت توسعه و پیشبرد روابط دوجانبه  و بازبینی و رفع موانع موجود درموضوعات گسترده چون حوزه اقتصاد، فرهنگی،بهداشت و البته پیشبرد امور سیاسی و تردد شخصیت‌های سیاسی به دو کشور به رایزنی بپردازند.

کو تائه یانگ قبل از پرواز به تهران ابتدا وارد ترکیه شده و سفر دو روزه‌ای را به این کشور خواهد داشت و با همتای ترکیه‌ای خود دیدار می‌کند و سپس عازم تهران می شود تا با «مرتضی سرمدی » همتای ایرانی خود به بحث و گفت‌وگو بپردازد.

خبرگزاری یونهاپ در توصیف این سفر نوشت: کو اولین معاون وزیر خارجه کره جنوبی خواهد بود که بعد از گذشت یک دهه وارد یک کشور خاورمیانه می‌شود. با توجه به احتمال توافق نهایی ایران و رفع تحریم‌ها انتظار می‌رود سئول در پی یافتن فضا برای اجرای پروژه‌های اقتصادی مشترک همراه با جامعه بین‌الملل در این کشور باشد.

ربات

” فروش 1000 ربُات در 1 دقیقه “

این ربات ستودنی حدودا یک سال پیش توسط شرکت ژاپنی SoftBank رونمایی شد که در حوزه موبایل و مخابرات فعالیت دارد و در همین هفته بالاخره در اختیار مشتریان قرار گرفت.

براساس اعلام مدیر اطلاع رسانی این شرکت، ربات مذکور که پپر نام دارد در ساعت ۱۰ صبح روز یکشنبه ۳۰ خرداد ماه برای فروش گذاشته شد و ظرف تنها یک دقیقه همه هزار عدد از آن که هر کدام ۱۹۸ هزار ین (در حدود ۱۶۱۰ دلار) قیمت داشتند، به فروش رفتند.

این ربات قرار است که نقش یک دستیار خانگی را ایفا کند و به گونه ای برنامه ریزی شده که می تواند با کاربران ارتباط برقرار کرده، فرامین صوتی را دنبال کند و آنطور که شرکت سازنده می گوید برای نخستین بار قادر است احساسات انسان را تشخیص داده و به آنها واکنش دهد.

پپر برای انجام وظایف فیزیکی ساخته نشده و کارکرد آن بیشتر به حوزه احساسی مربوط می شود. در واقع این ربات برای آن ساخته شده که دیگران از تعامل با آن احساس خشنودی کنند.

در صفحه پرسش و پاسخ مربوط به این ربات در سایت شرکت فرانسوی Aldebaran SAS که از شرکای تجاری Softbank به شمار می رود، هم آمده است که «پپر یک ربات احساسی است و کارایی مورد نیاز برای انجام اموری از قبیل شستن ظروف یا جارو کردن منزل را ندارد.»

در این صفحه ذکر شده: « پپر به کاربرانش کمک می کند که رشد کنند، زندگی خود را بهبود داده و روابط خود را تسریع ببخشند. در مقابل پپر نیز با آنها سرگرم خواهد شد، برخی خدمات را در اختیارشان قرار می دهد و آنها را به جهان خارج متصل می کند.»

این ربات حتی براساس نحوه تعامل دیگران با آن، شخصیت مختص به خود را پیدا خواهد کرد، از اینکه مورد توجه قرار بگیرد خوشحال خواهد شد و از بی توجهی آزرده خاطر می گردد.

نکته دیگر در ارتباط با این ربات آن است که شباهتش با کاراکتر Astro Boy هم اتفاقی نیست چراکه ماسایوشی سان مدیر عامل SoftBank اعلام کرده در طراحی ظاهری آن از روی این کاراکتر کارتونی الهام گرفته شده که از زمان کودکی اش آن را به خاطر می آورد.

پپر برای نمایش احساساتش مجهز به یک تبلت است و برای استفاده از داده های مبتنی بر کلاود مورد نیازش هم باید یک پکیج داده ای (به قیمت ماهانه ۲۰۰ دلار) برای آن خریداری شود که حتی در این صورت هم شرکت سازنده پیش بینی کرده دست کم تا چهار سال فروش این محصول با ضرر همراه خواهد بود.

شرکت سازنده پپر در نظر دارد که عرضه آن را به صورت متناوب دنبال کند و ماهانه ۱۰۰۰ عدد از آن را ارائه نماید و برای عرضه جهانی آن هم از شرکت هایی نظیر فاکسکان و سایت خرید اینترنتی علی بابا کمک بگیرد. لازم به یاد آوری است که سری هزار عددی دوم از این ربات حدودا در اواسط تیر ماه در اختیار خریدارن مشتاق قرار می گیرد.

منبع :cnet

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید