دسر و مربا

حلوای زعفرانی

saffron halva 3 1 حلوای زعفرانی

امروزه تو هر قنادی که سر بزنیم حلوا را با تنوع زیادی مشاهده میکنیم ولی اگر کمی حوصله خرج کنیم میتوانیم حلوای بسیار لطیف و خوشمزه ای در منزل تهیه کنیم،حلوا انواع مختلفی دارد دستوری ساده و راحت را در اختیارتون قرار میدهم تا افرادی که برای اولین بار قصد تهیه آن را دارند با خیال راحت دست به کار شوند .
مواد لازم حلوای زعفرانی:
آرد                                   2 لیوان
شکر                                2 لیوان
گلاب                                نصف لیوان
زعفران                            1/2قاشق چایخوری
پودر هل                           1/2قاشق چایخوری
آب                                  2 لیوان
روغن جامد،روغن مایع و کره از هر کدام 1/3لیوان

طرز تهیه حلوای زعفرانی:
برای درست کردن شهد ابتدا آب و شکر را میگذاریم بجوش بیاد نیاز نیس که بجوشه و غلیظ بشه،همین که به نقطه جوش برسه کافیه حالا شعله را خاموش کرده ،زعفران ،پودر هل و گلاب را اضافه می کنیم و شهد را کنار گذاشته و به سراغ آرد میرویم، روغن و کره را در قابلمه ای بزرگتر از حجم آرد ریخته و بعد از اینکه کمی گرم شد آرد الک شده را اضافه کرده و با حرارت ملایم تفت میدیم،باید با حوصله و حتما با حرارت کم این کار انجام شود تا آرد نسوزد و خوش رنگ شود برای اینکه متوجه شویم به رنگ دلخواه رسیدیم یا نه،نوک قاشق از آرد تفت خورده را در ظرفی با چند قطره از شهد مخلوط میکنیم تا ببینیم آرد تا چه اندازه سرخ شده،در نهایت بعد از اینکه رنگ دلخواه بدست آمد زیر حرارت را خاموش کرده و با احتیاط شهد را اضافه می کنیم و مرتب هم میزنیم ،مجددا حرارت را روشن کرده و کمی حلوا را هم میزنیم تا جا بیفته و به اصطلاح از ظرف جدا بشه و به روغن بیفته . برای اینکه کیفیت حلوا بهتر بشه در آخر کار دو طرف ظرف را گرفته و حلوا را به طرفین تکان میدهیم تا نتیجه مطلوب تری حاصل بشه حلوا آماده شده تا سرد نشده باید در ظرف مورد نظر کشیده و تزیین شود .
 💡 نکته:

–  هنگام اضافه کردن شهد مراقب باشید که صورت و دستهایتان آسیب نبیند چون بخار بسیار داغی از ظرفتان خارج میشود که باید کاملا مراقب باشید .
– بعد از ریختن شهد اگر احساس کردید حلوا خیلی شل شده اصلا جای نگرانی نیست با کمی حرارت ،آرد شهد را به خود جذب کرده و حلوا سفت میشود .
– برای پخت حلوا بهتره از آرد سبوس دار مثل آرد نان سنگک استفاده شود .

تازه های آسمونی

قیمت ادویه جات

ندا رحیمی

پاییز بمان کجا می روی؟

ندا رحیمی

طرز تهیه بستنی زعفرانی

آسمونی

قیمت زعفران

طاهره رضایی

تصاویر ماندگار لیگ برتر( بخش هفتم )

شهاب نظری فر

2 شوال ، تعطیلی عید سعید فطر

آسمونی

نظر شما چیست؟