گروه پرطرفدار tvxq کره جنوبی + بیوگرافی و تصاویر

tvxq

بیوگرافی گروه پرطرفدار TVXQ :

آسمونی : گروه تی وی ایکس کیو در سال ۲۰۰۳، زیر نظر اس‌ام اینترتینمنت و به‌عنوان گروهی ۵ نفره، متشکّل از یونو یونهو، مکس چانگمین، هیرو جه‌جونگ، میکی یوچون و شیا جونسو، آغاز به‌کار کرد و بلافاصله پس از انتشار نخستین تک‌آهنگ خود، «آغوش»، درسال ۲۰۰۴، درمیان عموم شناخته شد، این تک‌آهنگ در رتبهٔ چهارّم جدول ام‌آی‌ای‌کی جای گرفت. دو آلبوم اوّل گروه، «مثلّث» در سال ۲۰۰۴ و «طلوع خورشید» در سال ۲۰۰۵، هر دو جزو پرفروش‌ترین آلبوم‌ها بودند و موجب شهرت گروه در خارج از کره شدند. تی‌وی‌ایکس‌کیو در سال ۲۰۰۶، زیرنظر اوکس و با آلبوم «قلب، ذهن و روح» وارد صنعت موسیقی ژاپن شد و با موفّقیّت محدودی مواجه گردید.

تی‌وی‌ایکس‌کیو در اواخر دههٔ ۲۰۰۰ و پس از انتشار آلبوم‌های پرفروش ««اُ»-جونگ.بان.هاپ» در سال ۲۰۰۶ و «میروتیک» در سال ۲۰۰۸، به معتبرترین گروه در صنعت موسیقی کره تبدیل شد و به شهرت جهانی دست یافت، هر دوی این آلبوم‌ها عنوان «بهترین آلبوم سال» را در جشنوارۀ جوایز گلدن دیسک از آنِ خود کرد. آلبوم اخیر شامل ترانهٔ «میروتیک» بود که منتقدین بین‌المللی، آن را به‌عنوان رکن اصلی کی-پاپ معرّفی کرده‌اند. گروه به‌دنبال انتشار چهار تک‌آهنگ شماره یک و سپس آلبوم «کد مخفی» در سال ۲۰۰۹، به‌طور گسترده‌ای توجّه عموم را در ژاپن برانگیخت. باوجود موفّقیّت‌های تجاری روزافزون، سه عضو گروه، جه‌جونگ، یوچون و جونسو، به‌دنبال اختلافات داخلی و درگیری حقوقی با ناشر مربوطه، گروه را ترک کردند. پیش از خروج این سه عضو، آخرین آلبوم پنج‌نفرهٔ ژاپنی با عنوان «بهترین منتخب ۲۰۱۰» منتشر گردید و برای نخستین بار گروه را در رأس جدول آلبوم‌های اوریکن قرار داد. این آلبوم شامل تک‌آهنگ معروف «دنیا را قسمت کن / ماییم!» بود.

پس از وقفهٔ یک ساله در فعّالیّت‌ها، تی‌وی‌ایکس‌کیو با دو عضو باقی‌ماندهٔ خود، یونهو و چانگمین، بازگشت. پنجمین آلبوم گروه با عنوان «سرت رو پایین نگه دار» در سال ۲۰۱۱ منتشر و بلافاصله پس از انتشار، صدرنشین بیشتر چارت‌های معتبر آسیایی شد. اوّلین دو آلبوم ژاپنی گروه دونفره، «نوا» و «زمان» به شهرت تی‌وی‌ایکس‌کیو در ژاپن، اعتبار بیشتری بخشید و تور کنسرت‌های این دو آلبوم، به پرجمعیّت‌ترین تورهای این کشور تبدیل شد. هشتمین آلبوم ژاپنی گروه، «همراه» در سال ۲۰۱۴ منتشر شد و گروه را به اوّلین و تنهاترین هنرمند خارجی تبدیل کرد که چهار آلبوم پیاپی شماره یک داشته‌است.

تی‌وی‌ایکس‌کیو با فروش بیش از ۱۵ میلیون نسخه، پرفروش‌ترین هنرمند کره و یکی از پرفروش‌ترین گروه‌های پسرانهٔ آسیا محسوب می‌شود. این گروه، یکی از موفّق‌ترین هنرمندان آسیایی هم‌نسل خود به حساب می‌آید و به علّت موفّقیّت‌های بی‌شمار و سهم بزرگ خود در اشاعهٔ کی-پاپ، از آن با عناوین «پادشاه کی-پاپ» و «ستارهٔ آسیا» یاد می‌شود. برطبق جدول اوریکن، تک‌آهنگ‌های گروه در ژاپن، پرفروش‌ترین تک‌آهنگ‌های خارجی‌زبان تمام دوران‌ها بوده‌است و همچنین بیشترین تک‌آهنگ‌های خارجیِ درصدر جدول درطول تاریخ ژاپن، از آنِ تی‌وی‌ایکس‌کیو می‌باشد. «تور زمان»، یکی از پرجمعیّت‌ترین تور کنسرت‌های سال ۲۰۱۳ و تا به امروز پرجمعیّت‌ترین تور خارجی در ژاپن بوده‌است. این گروه اوّلین هنرمند خارجی‌زبانی بود که در استادیوم نیسان به اجرا پرداخت.
بیلبورد از تی‌وی‌ایکس‌کیو با عنوان «اعتبار کی-پاپ» یاد کرده‌است.

جونگ یونهو و شیم چانگمین دو عضو گروه tvxq

tvxq-et-jyj-seront-ils-r-unis-au-m-me-v-nement

???? (??) 2004. 2. 16.

m7rvbn

TVXQ_wallpaper_by_DeanyaJunsu

نام کامل اعضای گروه از ابتدای تاسیس :

U-know

 نام :U-Know

نام اصلی :Jung Yunho 정윤호

تاریخ تولد :February 6, 1986

محل تولد :Gwangju, South Korea

سبک خواندن :Pop, R&B

شغل : خواننده و رپر و مدل و رقاص و بازیگر

2012.08.31_jaejoong

نام : hero

نام اصلی :Youngwoong Jaejoong – kim jae joong 김재중

تاریخ تولد :January 26, 1986

محل تولد :Gongju, Chungcheongnam-do, South Korea

سبک خواندن :Pop, R&B

شغل : خواننده و بازیگر و رقاص و مدل و اهنگساز

more201wpb

نام : MAX

نام اصلی : Shim Changmin 심창민

تاریخ تولد :February 18, 1988

محل تولد :Seoul, South Korea

سبک خواندن :Pop, R&B

سغل : خواننده و مدل و بازیگر و رقاص و اهنگساز

yoochun11

نام: micky

نام اصلی :Park Yoochun 박유천

تاریخ تولد :June 4, 1986

محل تولد : Seoul, South Korea

سبک خواندن :Pop, R&B

شغل : خواننده و بازیگر و مدل و رقاص و اهنگساز و رپر

شروع کار : ار سال ۲۰۰۳

js.jpg w=860

نام : Xiah

نام اصلی :Kim Junsu 김준수

تاریخ تولد :December 15, 1986

محل تولد :Gyeonggi-do, South Korea

سبک خواندن : Pop, R&B

شغل : خواننده و مدل و بازیگر و آهنگساز و رقاص

 

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید