7 راهکار موثر برای رفع تیرگی زانو و آرنج

dark-elbow

تیرگی زانو ، آرنج و قوزک پا بیشتر بر اثر ضخیم شدن پوست اتفاق می افتد و ربطی به مسائل داخلی بدن ندارد.

در واقع خیلی ها فکر می کنند این تیرگی نوعی لک است در صورتی که با لک های صورت و سایر نقاط بدن تفاوت دارد.

عوامل مختلفی در ایجاد این تیرگی ها دخیل هستند ، بعضی افراد به صورت ژنتیک در این زمینه استعداد دارند ، بعضی ها نیز بر اثر تحریکات و تحت فشار قرار دادن پوست دچار چنین تیرگی هایی می شوند ؛ برای مثال کسانی که عادت دارند به مدت طولانی آرنج شان را روی میز قرار دهند یا کسانی که به چهار زانو نشستن عادت دارند بیشتر از تیرگی آرنج ، زانو و قوزک پا رنج می برند.

در واقع این عادت ها پوست را به تدریج تحریک کرده و باعث ضخیم و تیره شدن آن می شوند.

آسمونی هفت تا از موثرترین کارهایی که خودتان در منزل برای رفع تیرگی می توانید انجام دهید را به شما معرفی می کند:

dark-elbow2لیمو ترش

 آب یک لیمو را بگیرید و با مقدار کافی شکر مخلوط کنید تا مخلوط حالت خمیری پیدا کند، بعد این مخلوط را حدود ۵ دقیقه روی آرنج ماساژ دهید. لیمو خاصیت رنگ‌بری دارد و شکر هم سلول‌های مرده سطح پوست را از بین می‌برد. این کار را هفته ای یک بار انجام دهید.

به صورت روزانه نیز از لیمو استفاده کنید به صورتی که آب نصف لیمو را گرفته و با پنبه به آرنج و زانوهای خود بمالید و یا لیمو را از وسط برش داده و روی آرنج و زانوهای خود قرار دهید. بعد از هر بار استفاده آرنج و زانوی خود را سریع نشویید، صبر کنید تا آب لیمو به طور کامل در پوست شما نفوذ کند. بعد از شستن حتما از کرم مرطوب کننده استفاده نمایید.

dark-elbow4
گلیسیرین و گلاب

مخلوطی از گلیسیرین و گلاب تهیه کنید که کمی حالت کرمی داشته باشد و روی آرنج‌ها بمالید، این کار تولید ملانین را کم می‌کند و رنگ قسمت‌های تیره پوست را روشن می‌کند. در واقع هم گلاب و هم گلیسیرین به‌عنوان رنگ‌‌برهای طبیعی شناخته می‌شوند که می‌توانند پوست‌های مرده و چربی‌ها را هم بردارند.

روغن زیتون

شب‌ها قبل از خواب چند قطره روغن زیتون روی ناحیه تیره بمالید و صبح شست‌وشو دهید.

dark-elbow5

روغن نارگیل

قبل از حمام روغن نارگیل را برای 10 تا 15 دقیقه روی پوست ماساژ دهید، سپس ناحیه را با صابون ملایم و آب ولرم شست‌وشو دهید. از این روش هر روز یا یک روز در میان استفاده کنید. این روغن نوعی دئودورانت طبیعی هم محسوب می‌شود. همچنین می‌توانید یک قاشق غذاخوری روغن نارگیل را با نصف قاشق غذاخوری آبلیمو مخلوط کنید و برای 15 دقیقه روی ناحیه قرار دهید، سپس آن را با آب ولرم و صابون بشویید.

جوش شیرین

یک قاشق چای خوری جوش شیرین با مقداری شیر را مخلوط کنید. این مخلوط را طوری تهیه کنید که حالت خمیری داشته باشد؛ سپس آن را به روی قسمت های تیره زانو و آرنج هایتان بمالید و به آرامی ماساژ دهید.

ماست

یک قاشق ماست را با کمی سرکه سفید مخلوط کرده و روی آرنج و زانوهای خود بمالید تا خشک شود سپس با آب ولرم بشویید.

dark-elbow3

آلوئه ورا

ژل آلوورا را برای 30 دقیقه روی ناحیه تیره قرار دهید، سپس آن را بشویید.

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید