مثلث برمودا و عجایب آن، گورستان آتلانتیک

bermuda-triangle(4)

مثلث برمودا (Bermuda Triangle) محلی است وهم‌ انگیز که در آن صدها هواپیما و کشتی در هوا و دریا ناپدید شده‌اند. بیش از هزار نفر در این منطقه وحشت گم شده‌اند، بدون اینکه حتی یک جسد یا قطعه پاره‌ای از یک هواپیما یا کشتی مفقود شده ، به جا مانده باشد.

 موقعیت مثلث برمودا

مثلث برمودا واقعا یک مثلث نیست، بلکه شباهت بیشتری به یک بیضی (و شاید هم دایره‌ای بزرگ) دارد که در روی بخشی از اقیانوس اطلس در سواحل جنوب شرقی آمریکا واقع است. راس آن نزدیک برمودا و قسمت انحنای آن از سمت پایین فلوریدا گسترش یافته و از پورتوریکو گذشته ، به طرف جنوب و شرق منحرف شده و از میان دریای سارگاسو عبور کرده و دوباره به طرف برمودا برگشته است. طول جغرافیایی در قسمت غرب مثلث برمودا ۸۰ درجه است، بر روی خطی که شمال حقیقی و شمال مغناطیسی بر یکدیگر منطبق می‌گردند. در این نقطه هیچ انحرافی در قطب نما محاسبه نمی‌شود.

در غرب اقیانوس اطلس، در آن سوی سواحل جنوب شرقی ایالات متحده ، ناحیه ‌ای وجود دارد که به شکل مثلث است . این ناحیه از برمودا در شمال آغاز می‌شود و تا قسمت جنوبی فلوریدا امتداد می‌یابد ، سپس از سمت شرق با گذشتن از جزایر باهاما و پورتوریکو،به طول جغرافیایی ۴۰ درجه به سمت غرب کشیده می‌شود و دوباره به برمودا باز می‌گردد.

این ناحیه که به مثلث برمودا معروف است ،در لیست رازهای ناشناخته جهان به مکانی اضطراب انگیز وباور نکردنی به ثبت رسیده است . در این مکان بیش از صدها هواپیما و کشتی بدون آنکه کوچکترین اثری از آنان باقی بماند ، ناپدید شده‌اند.

bermuda-triangle(1)

اغلب این حوادث از سال ۱۹۴۵ به بعد روی داده است ، و در طول ۲۶ سال اخیر بیش از ۱۰۰۰ نفر در این ناحیه از جهان جان خود را از دست داده اند ، بی آنکه حتی اثری از جسد یکی از آنها یا نشانه ای از بقایای هواپیماهاو کشتی‌های ناپدید شده باقی مانده باشد .
وینسنت گادیس که مثلث برمودا را نامگذاری کرده، آن را به صورت زیر توصیف می‌کند: « یک خط از فلوریدا تا برمودا ، دیگری از برمودا تا پورتویکو می‌گذرد و سومین خط از میان باهاما به فلوریدا بر می‌گردد.

این محل فتنه‌انگیز و تقریبا باور نکردنی اسرار غیر قابل توصیف جهان را به خود اختصاص داده است. مثلث برمودا نامش را در نتیجه ناپدید شدن ۶ هواپیمای نیروی دریایی همراه با تمام سرنشینان آنها در پنجم دسامبر ۱۹۴۵ کسب کرد. ۵ فروند از این هواپیماها به دنبال اجرای ماموریتی عادی و آموزشی ، در منطقه مثلث ، پرواز می‌کردند که با ارسال پیامهایی عجیبی درخواست کمک کردند. هواپیمای ششم برای انجام عملیات نجات ، به هوا برخاست که هر شش هواپیما به طرز فوق‌العاده مشکوکی مفقود شدند.

آخرین پیامهای مخابره شده آنها با برج مراقبت حاکی از وضعیت غیر عادی ، عدم روییت خشکی ، از کار افتادن قطب نماها یا چرخش سریع عقربه آنها و اطمینان نداشتن از موقعیتشان بود. این در حالی بود که شرایط جوی برای پرواز مساعد بود و خلبانان و دیگر سرنشینان افرادی با تجربه و ورزیده بودند. با وجود مدتها جستجو هیچ اثری از قطعه شکسته ، لکه روغن ، آثاری از اجسام شناور ، خدمه یا تجمع مشکوکی از ه‌ها دیده نشد. هیچ حادثه‌ای چه قبل و چه بعد از آن ، تا این حد حیرت‌آورتر از ناپدید شدن دسته جمعی هواپیماهای مذکور نبوده است. در حوادثی مشابه در این منطقه ‌قایقها و کشتیهایی مفقود شده‌اند (قربانیان مثلث برمودا)، در برخی موارد هم فقط خدمه و سرنشینان ناپدید گشته‌اند.

bermuda-triangle(5)

 اما بدانید در مورد هواپیمای ایرفرانسی که به طور اتقاقی از روی برمودا گذشته بود:

2 روز تا پیدا شدن بقایای پرواز شماره 447 ایر فرانس و یک هفته هم تا پیدا شدن جسد 2 مسافر طول کشید. همین فاصله زمانی و مفقود بودن باقی اجساد باعث شد تا دوباره شایعات عجیب و غریبی مثل مثلث برمودا سر زبان ها بیفتد و حتی در همین ایران خودمان هم نقل بشود. ماجرای سقوط ایرباس A-130 فرانسوی، با اینکه در لابه لای خبرهای داغ انتخابات گم شد اما برای دوستداران خبرهای علمی و حتی علمی -تخیلی ازآن خبرهای داغی بود که مدت ها بود خبری از آنها نداشتیم.

 یکی از دوازده تا 

وقتی 12 هواپیمای دیگر در همان زمان و در مسیر همان کانال هوایی داشتند برفراز اقیانوس اطلس پرواز می کردند، از شانس بی نظیرشان داس مرگ فقط به آنها گیر داد و همه چیز موافق آمد تا هواپیمایشان تا ته دریا فرود برود و همه گروه های جست و جو گر برزیلی را معطل کشف آهن قراضه کند. بخش راز آمیز داستان آنجاست که هیچ کدام از 12 هواپیمای دیگر شرایط نامساعد آب و هوایی ای گزارش نکرده اند و در کمال صحت و سلامت به زمین فرود آمده اند. همین یک دلیل برای اهالی خرافاتی ینگه دنیا کافی است که ماجرای این پروازرا به فهرست رویدادهای سری و اعجاب انگیزاضافه کنند. یادمان باشد که مثلث معروف برمودا توی همین اقیانوس بوده. کارشناس های پرواز می گویند: «حتی اگر هوا خراب بود، به صرف درب و داغان بودن شرایط جوی، چنین سقوط و گم و گور شدنی اتفاق نمی افتاد». تازه هوا هم می تواند به سرعت در فواصل کوتاه، کوتاه تغییر کند.ضمناً بارادارهای خفنی که این جور هواپیماها دارند، می توانند با تشخیص یک توفان خطرناک، آن را دور بزنند یا ارتفاع بالاتر مسیر خود را ادامه دهند و همه اینها یعنی باید دنبال یک دلیل اسرار آمیز برای سقوط این هواپیمای بخت برگشته باشیم. سیستم های کامپیوتری هواپیما 4 ساعت بعد از تیک آف اخطارهای سریالی خود را آغاز کردند و به محض ورود به یک توفان مهیب در چند مایلی ساحل شرقی برزیل هواپیما ناپدید شد. این نوع از گم شدن طیاره ها در اطراف اقیانوس اطلس دوباره بحث مثلث برمودا و بلاهایی را که سر هواپیماهای بخت برگشته آورده است، سر زبان ها انداخت؛ مثلثی که مدت هاست وجودش تکذیب شده است. 

bermuda-triangle

228 مسافر ارزشمند

مسافران این هواپیما که 228 نفر مسافر داشته و همگی به رحمت ایزدی پیوستند آدم های شاخصی بودند؛ 4 تا دکتر ایرلندی که یار گرمابه و گلستان هم بودند با این پرواز داشتند از تعطیلات2هفته ای خود در برزیل به فرانسه بر می گشتند. 2 تا از این دکترها هنگام خواندن درس های پزشکی شان در بسیاری از کشورهای دنیا برنامه های هنری اجرا کرده اند و به قول خودمان چند بعدی بودند.61فرانسوی، 58برزیلی، 26 آلمانی، 9 چینی و 9 ایتالیایی دراین هواپیما همسفر بوده اند. 

یک دانشمند زمین شناس آمریکایی هم که همراه همسرش درهواپیما بود و برای برگزاری کنفرانس علمی به بارسلونای اسپانیا می رفت، ملتش را داغدار کرد. 

یک مهندس سازه بریتانیایی که برای انجام پروژه های نفتی به برزیل رفته بود، به علاوه 2 مدیر ارشد برزیلی و یک مهندس فرانسوی از دیگر تلفات این سقوط آزاد بوده اند. 10 مدیر فروش یک شرکت تولید کننده تابلوی برق (CDED)هم سوار این هواپیما بودند. اینکه می گوییم دکتر و مهندس و مدیر ارشد و فلان و بهمان، برای این است که بدانید کشته شدن این همه آدم خبره و با تجربه از آن موضوعات مهمی بود که داستان را بیشتر به تراژدی نزدیک کرد وخیلی برای آن ور آبی ها گران تمام شد. 

 همان مثلث همیشگی 

تخیلی ها می گویند حادثه اخیر، شبیه اتفاقی است که برای پرواز شماره TWA800 افتاده؛ هواپیمایی که از نیویورک به فرانسه می رفت، در اقیانوس اطلس سقوط کرد و 230سرنشین آن کشته شدند. با اینکه فرض های اولیه بیانگر یک حمله تروریستی بود اما شرکت NTSB در سال 2000 مدارکی را ارائه کرد که نقص فنی را علت اصلی سقوط هواپیما می دانست. 

با این وجود، علت این سانحه هوایی هنوز به درستی مشخص نشده است. هایزیک خلبان کار کشته آمریکایی و استاد پرواز و صاحب کتاب «تشریح سقوط هواپیما»است. او معتقد است چون مردم هنوز به هواپیما به عنوان یک وسیله عجیب نگاه می کنند و با طرز کار و هدایت آن به طور کامل آشنا نیستند، دوست دارند درباره آن خیالبافی کنند. به نظر او «اگر جان اف کندی در اتومبیل شخصی اش کشته نمی شد، مرگ او بسیار جذاب تر می بود». 

این خیالبافی ها و تعداد زیاد مسافرانی که در هر حادثه هوایی از بین می روند و همچنین مخابره شدن تمام سقوط ها باعث شده حساسیت مخاطبان اخبار روی چنین موضوعاتی بسیار زیاد باشد. CNN در مقاله ای مدعی شده است که سقوط هواپیمای فرانسوی هم به فهرست وقایع عجیب و غریب اضافه خواهد شد؛ اتفاقاتی که هنوز به علت کشف نشدن دلیل قطعی و علمی شان برای پژوهشگران جذابند و در حافظه جامعه جهانی هم ماندگار شده اند؛ حوادثی که در حوالی مثلث برمودا اتفاق افتاده اند، در ردیف اولین حوادث خارق العاده ای هستند که توجه همه را به خود جلب می کنند. 

bermuda-triangle(3)

ماهیگیری از آب گل آلود

اما در کنار این همه خبر علمی و انسانی، ماجرا خبرهای حاشیه ای خیلی زیادی هم داشت. ماجرا از این قرار است که این هکرها واقعاً آب پاکی را ریخته اند روی دست مردم و معرفت و انسانیت. آخر فرصت طلبی تا کجا؟ آخر چرا از نگرانی عمومی مردم سوء استفاده می کنید؟ شما را چه می شود؟ بدون شک این حادثه آن قدر بزرگ و حساس بود که خیلی زود به موضوع اول جست و جوی مردم در گوگل تبدیل شود. 

یک عده آدم هکر سودجو هم با شناختن جو موجود شروع کردند به ایجاد دام های اینترنتی. تصور کنید به گوگل می روید و کلمه های کلیدی جست و جوی این خبر را وارد می کنید؛ کلماتی مثل ایرفرانس، پرواز 447، 228 کشته و حتی فرانسه + برزیل. شما هیچ کار اشتباهی نکرده و حتی فایل های ضمیمه را هم دانلود نمی کنید. اما حتی در این موقعیت هم هکرها دست بردار نیستند و با استفاده از امکانات SEO(برجسته کردن لینک های موتور جست و جو)شما را به صفحه هایی هدایت می کنند که هنگام بازدید از آنها فایلی به اسم Trof-yektel.AA در کامپیوتر شما ذخیره می شود و دمار از روزگار رایانه تان در می آورد. 

اگر این روزها آنتی ویروستان را آپدیت کرده باشید، حتماً با اخبار سقوط ایرفرانس 447 هم مواجه شده اید. لازم نیست بیخود تعجب کنید. همه ماجرا زیر سرهکرها است که با ساختن ویروس هایی شبیه به بمب گوگلی، دست به ابتکار زده اند. 

این ماجرا قبلاً هم سر انتخابات ریاست جمهوری فرانسه و رقابت سار کوزی و رویال تکرار شده بود. ظاهراً هکرها علاقه زیادی به فرانسه دارند.

این برمودا کجاست؟ رازی در میان نیست 

از آن وقتی که جو مثلث برمودا و تب این حفره اسرار آمیز بین ما داغ داغ بود، 20 سالی می گذرد. ولی با ناپدید شدن این هواپیماهای کذایی دوباره تمام حرف و حدیث هایی که مدت ها بود فراموش شده بودند، سر زبان ها افتادند. مثلث برمودا یک منطقه در قسمت غربی شمال اقیانوس اطلس است که گزارش های زیادی از ناپدید شدن هواپیماها و کشتی ها در اطراف آن مخابره شده است. خطای انسانی، خطای ابزار و اتفاقات ناگوار طبیعی زیادی که درحول و حوش این مثلث شیطانی اتفاق افتاده اند باعث شده بود تا خیلی ها این ناحیه از زمین را مرموز و اسرار آمیز بدانند. حتی با اضافه کردن یک سری خرافات و رژن ایرانی ماجرا هم ساخته شده بود. محل دقیق این مثلث مشخص نیست اما معمولاً 3 راس آن در فلوریدا، پورت ریکو و جزیره برمودا در اقیانوس اطلس در نظر گرفته می شود.

بیشترین حوادث و سوانح در حوالی ضلع جنوبی آن بین باهاما و فلوریدا اتفاق افتاده اند. صفحات مربوط به مثلث برمودا در اینترنت بسیار زیاد و جامعند. این مطالب، بخشی از همان حرف و حدیث هایی است که در دهه 60 در همین ایران خودمان هم طرفدار داشت. امروزه مشخص شده که از لحاظ علمی هیچ رازی در کار نیست و حوادث مثلت برمودا به علت تغییرات الکترومغناطیس ناشی از توفان های دریایی، مرموز به نظر می رسیده. 

bermuda-triangle(2)

برخی از سقوط های طول تاریخ 

2008: بوئینگ 777بریتیش ایرویز، مدت کوتاهی بعد از بلند شدن هواپیما از فرودگاه معروف هیترولندن سقوط کرد که منجر به مصدومیت 19نفر از 152سرنشین این پرواز شد. علت سقوط: نامعلوم.
2007: فازت (اولین ماجراجویی که دور دنیا را با بالون طی کرد)در آسمان نوادا ناپدید شد. ماهها جست وجوی محققان برای پیدا کردن جسد او به نتیجه نرسید تا اینکه در فوریه 2008استخوان های او نیم مایل دورتراز محل سقوط کشف شد. علت سقوط: نامعلوم.
1999: پین استوارت با هواپیمای جت خود سقوط کرد.علت سقوط: کاهش فشار هوا در کابین خلبان (علت این کاهش ناگهانی فشار هنوز مشخص نشده .)
1994: پرواز شماره 427که ازشیکاگو به فلوریدا پرواز می کرد، در پنسیلوانیا سقوط کرد و هر 132مسافر پرواز کشته شدند.علت سقوط: مشکلاتی در سکان هواپیما پیدا شد اما این، دلیل کافی برای توجیه انحراف ناگهانی مسیر و سقوط هواپیما نبود. 
1987: پرواز شماره 295هواپیمایی آفریقای جنوبی بلافاصله بعداز مشاهده دود در کالپیکت هواپیما در اقیانوس هند سقوط کرد. زباله های ناشی از این سقوط در سواحل ماداگاسکار پیدا شد. علت سقوط: نامعلوم.
1937: آملیا ارهارت، هوانوردی که مشغول سفر به دور دنیا بود و کمک خلبانش در حال پرواز بر فراز اقیانوس آرام ناپدید شدند.علت سقوط: از کار افتادن موتور دو قلوی هواپیما.
1945: گم شدن پرواز شماره 19 و تیم 5نفره ملوانان انگلیسی.علت سقوط: عدم توانایی در تشخیص مختصات هواپیما.

برای اطلاعات بیشتر مطلب زیر را ببینید:

راز و اسرار مثلث برمودا

0/5 ( 0 نظر )


دیدگاه های این مطلب

 1. نویسنده دیدگاه: نازنین شریفی
  08 اسفند 1396

  سلام،این خرافه ها چیه؟از نظر علمی هم ثابت شده که به خاطر گاز های اسیدی هست که در اون موقعیت جغرافیایی بوجود میاد و باعث میشه که هر چیزی که در برابر این گاز ها قرار میگیره ناپدید میشه…مثل اسید که هر چیزیو بخار میکنه

 2. نویسنده دیدگاه: مریم
  24 اردیبهشت 1396

  سلام جریان این هرم که میگن زیر برمودا کشف شده چیه، ممنونم

 3. نویسنده دیدگاه: Albert
  03 آبان 1395

  درود بی کران برشما دوستان عزیز ودرود بر روح القدوس.من تا نردیکی اونجا
  رفتم .حالت مغناطیسی داره چون وقتی به چند کیلومتری اونجا نزدیک میشین
  گوشاتون زنگ میزنه وسردرد مبگیرین .

  • نویسنده دیدگاه: رضا
   22 بهمن 1395

   سلام تو کی رفتی؟

 4. نویسنده دیدگاه: reza
  22 مهر 1395

  راز مثلث برمودا هنوز کشف نشده و کسی نمیداند ک چرا هواپیما ها و کشتی ها درونش سقوط میکنند بعضی ها میگویند این مثلث یک میدان مغناطیسی بسیار قوی دارد ک مثل آهن ربا همه چیز را به درون خود میکشد ولی این سیاهی خوف ناک همچنان رازیست مرموز

 5. نویسنده دیدگاه: mmmmmmm
  23 شهریور 1395

  ب نظر من مفقود شدن این هواپیما ها یا کشتی ها بی دلیل نیست شاید بیان کننده ی خبرهای ست ک در مغر انسان نمیگنجد چطور میشه این همه کشتی گم بشن چطور اون هواپیما ها نا پدید شدن مگ تکنولوژی پیشرفت نکرده ینی نمیتونن ی رد یابی درست کنن ک بتونه ردیابیشون کنه ب نظر من این اتفاق ها نشانه ی ظهور هستش

 6. نویسنده دیدگاه: ستاره
  07 فروردین 1395

  اکثراین حرفهاوشایعات ساخته ی ذهن خودماآدماس…درموردمثلث بنینگتونم میگفتن ماورای طبیعت وازهمین جورخرافات…ازآخرم همه ی ایده هاشون پوچ وتوخالی دراومد…ویااون کوه خرافات که میگفتن توش کوتوله هازندگی میکنن توروخداباورنکنید…این چرندیاتو…جالب اینه که همه ی این سه مکانم توآمریکاس…بادامن زدن به همین حرفاس که ماهنوزجهان سومیم…توروخداجن دیگه چیه نزنیداین حرفارو…جای خجالت داره که کشورایی مثل ژاپن دایم درحال پیشرفت وترقین بااینکه ناخن کوچیکه ی ایرانم نمیشن ولی مابااین کشورغنی هنوزتوی داستانهای جن وپری غوطه وریم…موفق باشید

 7. نویسنده دیدگاه: سراج
  22 اسفند 1394

  این برموداشبیه هرم فرعون باعث چشم هوروس جادوگر به شیطان بزرگ برمودابامرگ به جهانی دیگر می روند

 8. نویسنده دیدگاه: شایان
  04 اسفند 1394

  هیچ کسی جان سالم به در نبرده از اونجا !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 9. نویسنده دیدگاه: شایان
  04 اسفند 1394

  واقا این مثلث برمودا اجب چیز اسرار آمیزیه.

 10. نویسنده دیدگاه: feryal
  24 دی 1394

  من نفهمیدم الان هس یا نه اخه اخر نظریه گفته دروغه پس علت این همه وقایع چیه؟

 11. نویسنده دیدگاه: فاطمه
  21 آذر 1394

  اگه کسی نميتواند ازآن جان سالم به در ببرد پس چطور ی این عکس ها را در این زمینه گذاشته آید درظم آدم ها همیشه باید توکل به خدا کنند

  • نویسنده دیدگاه: امیرعلی
   14 شهریور 1395

   اون عکس قوی تخیله همش الکی هیچکس مثلث برمودا رو ندیده فقط گربادایی که بالایه مثلث برمودا وجودداره واقعی شهر نشین هایی که نزدیک این منطقن او گردبار هارو دیدن اخه یه شهری توی امیریکا نزدیک اون مثلث برموداست شاهدان عینی گربادارو دبدن همون گرباد باعث میشه که بکشته اونجا توی مثلث برمودا

 12. نویسنده دیدگاه: یه نفر همین نزدیکیا
  27 آبان 1394

  خیلی از این سقوط ها اصلا مربوط به این مکان نیست و اینکه چرا اینقدر اصرار دارند اینجا رو خاص و مرگ آور جلوه بدند خودش جای فکر داره
  ایده های مختلفی در این مورد هست اعم از اینکه اینجا نظامیه یا تفریحگاه خصوصی یا محل تحقیقات تسلیحاتی و… اما فقط به یه موضوع ساده نظرتونو جلب میکنم میخوام از اونایی که سعی دارند واسه مردم سناریو بسازند بپرسم اگه جایی مرموز توی پهنه ی اقیانوس باشه که بتونی “مرز”ش رو مشخص کنی پس حتما دلیل مرموز بودنشو هم میدونی که تونستی حدودد جایی رو که اینجوریه خط کشی کنی! وگرنه جای تقدیر داره که قدم رنجه فرمودی و خودت شخصا تست کردی ببینی کجاهاش اینجوریه و الان این اطلاعاتو از اون دنیا مخابره میکنی ! دمت گرم !!!!!

  • نویسنده دیدگاه: امیرعلی
   14 شهریور 1395

   خوب شد گفتی نمیدونستیم

  • نویسنده دیدگاه: هادی
   14 اردیبهشت 1396

   خیلی نظر عالی بود من استفاده کردم

 13. نویسنده دیدگاه: SARA
  14 آبان 1394

  واقعا عالی بود خیلی استفاده کردم

 14. نویسنده دیدگاه: ناشناس
  19 مهر 1394

  عالی بود

 15. نویسنده دیدگاه: Linchan
  20 شهریور 1394

  جن!!!!خخخخخخخخخخخخ
  پس اگه قبل ما افریده شدن از سال 1945 برمودا خطرناک شده
  خیر ما اینگونه فکر نمیکنیم

  • نویسنده دیدگاه: ضد ضد
   18 دی 1395

   من موافق این نیستم که اونجا خاص هست ولی مخالفشم نیستم چون از چیزی خبر ندارم
   ولی حرفای تو رو مخمه !!
   شما میگی از اون سال به بعد معروف شده عجیبه
   خب تو اون سال ها رسانه ها بیشتر بوده و معروف شده
   وگرنه هزار سال قبل کشتی ای اونجا میرفته خب کی میدونشته کجا رفته چی شده و …

 16. نویسنده دیدگاه: لیلا
  09 شهریور 1394

  یکم ترسیدم

  • نویسنده دیدگاه: امیرعلی
   14 شهریور 1395

   ترس نداره

   • نویسنده دیدگاه: رضا
    22 بهمن 1395

    بخدا داره امشب خواب نمیرم??

 17. نویسنده دیدگاه: موج
  07 شهریور 1394

  اول از همه باید قرآن را کامل خواند وتفسیر کرد چیز های زیادی درباره برمودا میکن ولی قابل اعتماد ترین حرف همین کتاب مقدس است..وکتاب های پیامبران البته توهین به سایت نکردم و مقصودم این سایت نیست

 18. نویسنده دیدگاه: ناشناس
  30 مرداد 1394

  جالب بود

 19. نویسنده دیدگاه: سعید
  30 مرداد 1394

  خوب دوستان این مردم دارند وارد محل زندگی جن ها میشوند خداوند انها را قبل انسان افرید و بعد از افرینش انسان مسطور کرد فکر نمیکنید که وافعا محل هایی که وجود داره محل زندگی جن ها باشه .

  • نویسنده دیدگاه: arvin
   20 بهمن 1394

   واقعا ایرانی ها و امثال تو خیلی خرافاتی و بیسوادین

   • نویسنده دیدگاه: میلاد
    26 اردیبهشت 1395

    اقای اروین تو با این حرف قران رو زیر سوال بردی

  • نویسنده دیدگاه: امیرعلی
   14 شهریور 1395

   چرت نگو

 20. نویسنده دیدگاه: ترسا
  28 تیر 1394

  وای خیلی جذاب بود مرسی

 21. نویسنده دیدگاه: نسرین
  25 تیر 1394

  فتبارک الله الحسن الخالقین

 22. نویسنده دیدگاه: فاطمه
  04 تیر 1394

  برمودا منطقه ای است که از نظر دانش اهمیت خاصی دارد راز نهفته اش روزی عمه چیز را اشکار میکند

 23. نویسنده دیدگاه: db
  04 تیر 1394

  دوستان برمودا وجود داره طبق تحقیقات البته آگه اشتباه نباشه مناطق فلوریدا پورتوریکو برمونا قدرت مغناطیسی عجیبی دارند آگ. این سه نقطه رو بهم وص. کنی یه شکلی در میاد که خیلی قدرت مغناطیسیش بالاه

 24. نویسنده دیدگاه: ناشناس
  31 خرداد 1394

  این مثلث وجود داره

 25. نویسنده دیدگاه: سحر
  17 خرداد 1394

  واقعا باور نکردنی است عالی بود متشکرم

 26. نویسنده دیدگاه: mobi
  14 خرداد 1394

  خیلی جالب بوددوس دارم بیشتردراین موردبدونم…

 27. نویسنده دیدگاه: حسین
  11 خرداد 1394

  تحقیق شده که مثلث برمودا جایی هس که الکترو مغناتیس اون منطقه زیاد و همه چیز رو از کار می اندازه وگاز هایی از زیر زمین خارج میشه که همه چیز رو از سطح دریا و از اسمون رو پایین میکشه

 28. نویسنده دیدگاه: فاطیما
  08 خرداد 1394

  برای ایناتفاقات حتمادلیلی وجود داره که قربانیای زیادی می طلبه بااین همه واقعا عالی بودممنون

 29. نویسنده دیدگاه: هادی
  31 اردیبهشت 1394

  Thank you Very GoooooooooooooooooD

 30. نویسنده دیدگاه: ایسا
  27 اردیبهشت 1394

  شگفت انگیزه

 31. نویسنده دیدگاه: شهرزاد
  24 اردیبهشت 1394

  من45 سال دارم همش الکیه که مردم زیرش زندن من داییم همان زیر مرده

 32. نویسنده دیدگاه: نیلوفر
  23 اردیبهشت 1394

  مثلث برمودا به خاطر جاذبه حتی هوابیما ها روهم به طرف خودش میکشه

 33. نویسنده دیدگاه: ع .ص
  21 اردیبهشت 1394

  من,(ع.ص) هستم به نظر من مثلث برمودا وجود داره چون به دلایلی از جمله این که :کره ی زمین در اون مننطقه میدان مقناطیسی بوجود اورده که بقیر از اجسام فلزی تمام اجسام را به سمت خود جذب میکند یا می توان گفت که مثلث برمودا با برخورد شهاب سنگ های آسمانی که در میلیارد ها سال به زمین برخورد کرده اند بوجود امده با شند چون در فضا هر فلزی که وجود داره به فلز مایع تبدیل نشده و به صورت فلز خالص هست و این نوع فلز ها شاید با اب واکنش داده و باعث شده تا این عجیبه بوجود بیا

 34. نویسنده دیدگاه: مهدی
  15 اردیبهشت 1394

  عالی بود

 35. نویسنده دیدگاه: بهرام رفیعی
  12 اردیبهشت 1394

  عده ای از محققان دریافته بودن که جزیره برمودامرکز جاذبه زمینه.که به شکل آهنربای خیلی قوی همه اجسام روطرف خودش میکشه…

 36. نویسنده دیدگاه: گل بامی
  11 اردیبهشت 1394

  اخه چه طوری ان ها مردند

 37. نویسنده دیدگاه: مهدیه
  06 اردیبهشت 1394

  خوب اخه ینی چی من نفهمیدم حالا اصن این مثلث برمودا وجود داره یا ن
  حتمن دارن بقیه رو میترسونن ک زیاد دربارش تحقیق نشه حتمن ساختگیه
  ولی در وجودش واینکه خدا بوجودش آورده شکی نی ولی اینکه هواپیماها و بقیه چیزارو ب سمت خودش میکشه ی خورده عجیبه دلم میخاد ی دفه لرم اونجا اگه زنده اومدم ی کتاب درباره چیزای ک دیدم حتمن مینویسم
  باااااااااااااااااااااای

  • نویسنده دیدگاه: سمیرا
   27 مرداد 1394

   خوشگل اگه می شد سالم برگردی که اونایی که رفتن اون زیر دربارش کتاب می نوشتن .بعدم کل دنیا دنبال جواب این معما هستن تازه حتی اگرم بخوایم بگیم کشور های اروپایی این کارو کردن پس چرا کشتی هاو هواپیماهای خودشون رفته اون زیر ؟؟؟؟؟یکم فکر کنین بعد حرف بزنین …….خواهش می کنم

 38. نویسنده دیدگاه: ugd
  01 اردیبهشت 1394

  مطالب مثلث برمودا بسیار حیرت انگیز و جالب بودند درضمن مطالب خیلی سخت قابل درک بود

 39. نویسنده دیدگاه: ناشناس
  31 فروردین 1394

  خیلی خوب بود

 40. نویسنده دیدگاه: حامد
  29 فروردین 1394

  دست خوش جالب بو

 41. نویسنده دیدگاه: نرگس
  24 فروردین 1394

  نه بابا چرت و پرته با کلی تحقیق دارم میگما…

 42. نویسنده دیدگاه: مانی
  05 فروردین 1394

  به نظر من یک گاز زیادی توی اون نقطه است که هواپیما وکشتی ها رو می بره تو آب

 43. نویسنده دیدگاه: پارسا
  01 فروردین 1394

  خیلی عالی بود
  امامن قانع نشدم

 44. نویسنده دیدگاه: مینا
  26 اسفند 1393

  من که قانع نشدم مطمعنا یه رازیه که آخروزمان مشخص میشه

  • نویسنده دیدگاه: سارا
   29 فروردین 1394

   100%مینا جون.خودتو ناراحت نکن.نترسیا.تا ترسیدی برو بغله مامانت.باااسسسسسسسسسسسسسسس؟

 45. نویسنده دیدگاه: نارنین
  19 اسفند 1393

  خوب بود

 46. نویسنده دیدگاه: ترانه
  13 اسفند 1393

  عالی بود

 47. نویسنده دیدگاه: علی بشیری
  11 اسفند 1393

  ایا ازبین رفته است یا نه واگر ازبین رفته چگونه و چگونه به وجود امده است

 48. نویسنده دیدگاه: مینا
  08 اسفند 1393

  اطلاعات بدست امده میتواند بیشتر از این باشد؟

  • نویسنده دیدگاه: ناشناس
   02 اردیبهشت 1394

   میدانی مینا این اسراری است که انسان ها باید دربارهی آن تحقیق کنند و برای اون تاوان زیادی بده

 49. نویسنده دیدگاه: حسين
  03 اسفند 1393

  مثلث برمودا فقط در زمين و دريا عمل نمي كند در هوا هم عمل مي كند

 50. نویسنده دیدگاه: سهیل
  27 بهمن 1393

  عالی بود

  • نویسنده دیدگاه: ترانه
   13 اسفند 1393

   عالی بود

 51. نویسنده دیدگاه: علی
  19 بهمن 1393

  من کتاب دکتر جی مانسون والنتین در مورد حوادث برمودا رو خونده ام،جالب اینه که در اون کتاب از شخصی(اسمشو حضور ذهن ندارم)نام برد که در خصوص یوفوها و موجودات فرا زمینی تحقیق میکرده این شخص بعد از چند وقت جنازه اش به دلیل خفگی با گاز در اتومبیل شخصیش پیدا شده

 52. نویسنده دیدگاه: نرگس
  16 بهمن 1393

  راستش نمیدونم چیبگم

 53. نویسنده دیدگاه: spedeh
  15 بهمن 1393

  برای من جالب بود

 54. نویسنده دیدگاه: نازی
  24 دی 1393

  شایدم اونقدری جاذبه داره که همه چیزو میکشه زیر زمین حتی اب اون منطقه رو….

  • نویسنده دیدگاه: حسین
   12 اردیبهشت 1394

   اره.به نظرمنم همینه

  • نویسنده دیدگاه: اطهر
   08 خرداد 1394

   به نظر من اون عکسی که اب رو میکشه داخل فتوشاپه اخه داخل عکس هوایی اون حالت وجود نداره یا بهتر بگم توعکس هوایی اب معمولی و داخل نرفته و صافه

 55. نویسنده دیدگاه: فروشگاه اینترنتی آواکام
  08 دی 1393

  خیلی عالی بود.

 56. نویسنده دیدگاه: ندا
  07 دی 1393

  تایتانیک هم در اتلانیک شمالی یعنیاقیانوس اطلس شمالی غرق شد … معلوم نیست اونم جریانش مربوط به مثلث برمودا میشه یا نه …
  در هر حال فقط دلایل لمی ذیرفتنیه و باید تو اون محل اکتشاات دقیقی صورت بگیره…

 57. نویسنده دیدگاه: هومن
  26 آذر 1393

  من که میگم همش زیر سر این آمریکایی هاست.شاید زیر دریا یه پایگاه ساختن و یه دیوار الکترومغناطیسی دورش کشیدن.به خاطر همین هرهواپیما یا کشتی ای که وارد میشه خارج شدنش با خداست

  • نویسنده دیدگاه: ناشناس
   05 خرداد 1394

   اره همش زیر سر همین آمریکا هستش

  • نویسنده دیدگاه: Mehdi
   17 خرداد 1394

   آقای باهوش
   قدمت مثلث برمودا برمیگرده به سالیان دراز.شاید از اول به وجود اومدن زمین
   تو اون زمان هم آمریکا بوده آخه؟؟!!!

 58. نویسنده دیدگاه: بهرام
  15 آذر 1393

  برای من خیلی جالب بود

  • نویسنده دیدگاه: AREZOO
   11 دی 1393

   اره عالی عجیب منم با تو موافقم

 59. نویسنده دیدگاه: کیمیا دهه هشتادی
  07 آذر 1393

  راستش اگه بخواین من می دونم رازش چیه!!!
  اما نمی تونم بگم
  من تو مدرسه درموردش تحقیق کردم و رازشو فهمیدم
  از چندتا استاد دانشگاه و اینام پرسیدم با اون چیزی که تو فکر من بود مطابقت داشت
  اگه اونجوری که من فکر می کنم باشه …
  وای خدایا
  من دیگه نمی تونم این رازو تو دلم نگه دارم
  ازطرفی به یه کسایی قول دادم که به کسی نگم اگه بگم…

 60. نویسنده دیدگاه: ناشناس
  09 آبان 1393

  خیلی عالی
  ممنونم

 61. نویسنده دیدگاه: مهسا
  17 مهر 1393

  من خیلی دلم می خواد بفهمم سر اون ادمایی که ناپدید شدن چی اومده

 62. نویسنده دیدگاه: H.H.Holmez
  11 مهر 1393

  ولی خدایش این چیه لامصب

 63. نویسنده دیدگاه: H.H.Holmez
  11 مهر 1393

  من احتمال میدم این یکی از درهای ورود ب جهنم باشه کلی مردم اسکول جمع شدن دنبال هویتش میگردن.ول کن بابا زندگیتو بکن.اما اگه جنست مثه من خرابه از اون ورا رد نشو دیدی کشیدنت تو هههههههههههههههههه

 64. نویسنده دیدگاه: مینا
  10 مهر 1393

  واووووووووووووووووووووووووووووو
  ای ول عجب چیزیه ها

 65. نویسنده دیدگاه: مهدیه
  02 مهر 1393

  woooooooooooowواقعا عجیب وشگفت انگیزه…..

 66. نویسنده دیدگاه: سام
  15 شهریور 1393

  توی همین ایران هم یک بیابان بنامه بیابان ریگ جن وجود داره ک از برمودا بدتر و عجیب تره دربارش مطالعه کنین.

 67. نویسنده دیدگاه: بهمن
  04 مرداد 1393

  تاراستگوشش من باور نمیکنم برای اینکه الان قرن 21 عصر اتم حتما دانشمندان بازیگوش

  • نویسنده دیدگاه: نیوشا
   03 آبان 1393

   واقعا که تا حا لا می دونستید که تو شهر سو خته کشور خود ما که مال چند هزا سال پیش بود ه تو جمجمه یه زن چشم مصنو عی پیدا کرده اند

 68. نویسنده دیدگاه: مهرسا
  29 تیر 1393

  باورم نمیشه که برمودا …
  نمی تونم دربارش فکر کنم .
  نمی دونم داره اشکم در می اد.
  ممنون بازم میام !!!!!

 69. نویسنده دیدگاه: فاطیما
  14 تیر 1393

  من ک چیزی سر در نیاوردم

 70. نویسنده دیدگاه: پوریا
  13 تیر 1393

  خیلی عجیبه کل دنیا توش مونده.

 71. نویسنده دیدگاه: ونوس
  27 خرداد 1393

  واقعا خیلی عالی بود.محشره

 72. نویسنده دیدگاه: سارا
  27 خرداد 1393

  خیلی باحال وعجیب غریبه

 73. نویسنده دیدگاه: sagedeh
  23 خرداد 1393

  عالی بود

 74. نویسنده دیدگاه: ناشناس
  22 خرداد 1393

  جالبه…

 75. نویسنده دیدگاه: ناشناس
  02 خرداد 1393

  من خودم دیدم

  • نویسنده دیدگاه: مینا
   10 مهر 1393

   ببخشید چه جوری دیدید؟
   میشه برام توضیح بدید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 76. نویسنده دیدگاه: یاسین فرزانه
  02 خرداد 1393

  شگفت انگیز است

 77. نویسنده دیدگاه: امیر علی
  02 خرداد 1393

  خخخخخخخخخخخخخخخیلی خوب بود

 78. نویسنده دیدگاه: ناشناس
  18 اردیبهشت 1393

  خوب

  • نویسنده دیدگاه: ناشناس
   29 اردیبهشت 1393

   خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ

 79. نویسنده دیدگاه: علی
  16 اردیبهشت 1393

  دوس دارم با کسی که خیلی دوسش دارم برم اونجا و ناپدید بشم.
  خیلی باحاله

 80. نویسنده دیدگاه: ناشناس
  15 اردیبهشت 1393

  ممنون از اطلاعات خوبی که در اختیار ماقرار دادین

 81. نویسنده دیدگاه: ناشناس
  13 اردیبهشت 1393

  انقدر دلم مى خواست بروم اونجا و چيز هاى ترسناك ببينم

 82. نویسنده دیدگاه: ناشناس
  13 اردیبهشت 1393

  انقدر دلم مى خواد برم اونجا و چيز هاى ترساك ببينم

 83. نویسنده دیدگاه: ناشناس
  09 اردیبهشت 1393

  ميتونست بهترباشه

 84. نویسنده دیدگاه: مینا
  06 اردیبهشت 1393

  ازاطلاعاتی که درمورد مثلث برمودا دادید ممنون خسته نباشید باتشکر فراوان

 85. نویسنده دیدگاه: میفا
  03 اردیبهشت 1393

  خیلی کنجکاوم بدونم تواین مثلث برمودا چی هست که هواپیماها و کشتی ها توش ناپدید میشن امیدوارم یه روز رازش کشف کنند

 86. نویسنده دیدگاه: دنیاوحنانه
  26 فروردین 1393

  عالیه

 87. نویسنده دیدگاه: بیتا
  11 فروردین 1393

  خوب بود

 88. نویسنده دیدگاه: دانشمند هسته ای
  07 فروردین 1393

  اول از کسی که این اطلا عات را در اختیار بقیه گذاشته تشکر می کنم . اما به نظر من بهتر بود اطلاعات به روز تری میذاشتید راستی می خواستم بگم من می خوام خودم شخصا با کشتی به مثلث برمودا برم برام دعا کنید تا بتونم اولین کسی باشم که از ایران راز این مثلث راپیدا می کنه

  • نویسنده دیدگاه: --> آسمونی
   08 فروردین 1393

   با تشکر از شما، اطلاعات تکمیلی در حال آماده شدن است، خوشحال خواهیم شد پس از سفرتان تجربه دیدار خود را برای درج در سایت ارسال نمایید

  • نویسنده دیدگاه: jegheleh
   31 فروردین 1393

   اگه زنده برگشتید واقعا براتون آرزوی سلامتی و موفقیت دارم.

 89. نویسنده دیدگاه: یاسمن
  02 فروردین 1393

  به نظر من که این مثلث وجود داره عالی بود ممنون من میگم این مثلث وجود داره دلیل اثباتش هم همین هواپیما ها و کشتی هاست چون 100% کسی نمیاد این حرف هارو بصورت دروغی بگه فکر کنم زیادی حرف زدم

 90. نویسنده دیدگاه: علیرضا
  28 اسفند 1392

  سلام من مطالب سایت رو خوندم. اطلاعات در مورد مثلث برمودا کلا کم هست و اپدیت نشده. درضم در مورد محل اقامت امام زمان تو مثلث برمودا باید بگم اینم از اون حرفاس

  • نویسنده دیدگاه: --> آسمونی
   29 اسفند 1392

   با تشکر این بخش به مرور تکمیلتر می گردد

 91. نویسنده دیدگاه: زینب
  25 اسفند 1392

  س.خیلی جالبه من که مخم سوت کشید.باور کن.

 92. نویسنده دیدگاه: ناشناس
  21 اسفند 1392

  چرت وچرت نگین

 93. نویسنده دیدگاه: رضا
  08 اسفند 1392

  من شنیده ام در مثلث برمودا موجودات فضایی اقامت دارند

  • نویسنده دیدگاه: Ghazaleh74
   07 فروردین 1393

   وااااااااااااااای وحشتنااااااااااااااااااااااااااااااااااک منکه دستوباهام سست میشه وقتی به ارتفاعش فک میکنم

 94. نویسنده دیدگاه: sogand
  06 اسفند 1392

  خیلی جالبه

 95. نویسنده دیدگاه: اشكان
  01 بهمن 1392

  خسته نباشيد.من شنيدم مثلث برمودا محل زندگي امام زمانه

  • نویسنده دیدگاه: sogand
   06 اسفند 1392

   کی گفته اشکان اقا

  • نویسنده دیدگاه: یاسمن
   02 فروردین 1393

   بنظرت جایی که بهش میگن منطقه ی شیطان می تونه محل زندگی ایشون باشه؟؟ این یه توهینه البته از نظر من

 96. نویسنده دیدگاه: ارغوان
  05 آذر 1392

  جوب چرا علامت سوال میزارید تو ذهنمون شمارو جون پسر همسایتون بگید که این ها همش واقعیه یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  • نویسنده دیدگاه: sogand
   06 اسفند 1392

   بله که واقعی

 97. نویسنده دیدگاه: خودم
  29 آبان 1392

  😉

 98. نویسنده دیدگاه: نگار
  01 آبان 1392

  ولی عکساش قدیمیه :mrgreen:

  • نویسنده دیدگاه: مراد
   18 آبان 1392

   متاسفانه مطالب جدیدی نداره من تمام ای مطلب را سا لها قبل در کتابها خوانده ام البطه باز هم از شماها تشکر می کنم 🙄

   • نویسنده دیدگاه: پوریا
    18 دی 1392

    آقای کتاب خوان البتّه اشتباه نوشتی

  • نویسنده دیدگاه: sogand
   06 اسفند 1392

   گل گفتی

 99. نویسنده دیدگاه: نگار
  01 آبان 1392

  خیلی خوب بود.مرسی

 100. نویسنده دیدگاه: jeghele
  28 مهر 1392

  بازم ممنونم ولی لطفا عکسهای جدید تر تر بذارید. :mrgreen:

 101. نویسنده دیدگاه: jeghele
  25 شهریور 1392

  خیلی عالیه
  راستی آسمونی جون عکسی که برای هر کاربر انتخاب شده عوضم میشه؟؟؟

  • نویسنده دیدگاه: --> آسمونی
   26 شهریور 1392

   به زودی در طراحی جدید سایت ، این امکان توسط خود شما وجود داره

 102. نویسنده دیدگاه: غزال
  24 شهریور 1392

  جالب بود.تشکر

 103. نویسنده دیدگاه: jeghele
  20 شهریور 1392

  سلام
  دوباره خیلی ممنونم.
  راستی یه سوال گرداب برمودا هواپیماهارو از آسمون پایین میکشه یا خود آسمون اونارو به طرف بالا میکشه؟

  • نویسنده دیدگاه: --> آسمونی
   20 شهریور 1392

   بله جاذبه ای که به طور کل در اونجا قرار داره، همه چیز رو به سمت پایین میکشونه

   • نویسنده دیدگاه: jeghele
    20 شهریور 1392

    خیلی ممنونم.
    از هرکی میپرسیدم چیزی بلد نبود ولی
    با اطلاعاتی که شما بهم دادین هم خودم
    فهمیدم هم به اونا میگم که اونا هم یاد بگیرن.

 104. نویسنده دیدگاه: ایران
  19 شهریور 1392

  بیابان ریگ شن چی؟مال ایرانه جاده دامغان جندق اونم همین طوره حتی شتر ها هم نزدیکش که میرسند می ایستند

 105. نویسنده دیدگاه: نرگس
  18 شهریور 1392

  به نظرمن مثلث برمودایه چیز شگفت انگیزه که همیشه فکرمنودرگیر خودش میکنه!کاش میشداین رازمثلث برمودازودکشف شه.ممنون اومطالب خوبتون

  • نویسنده دیدگاه: رها
   22 آبان 1392

   مگه ایتکه خودت دست ب کار شی عزیزم!! 😆 😆 😆

 106. نویسنده دیدگاه: ترسا
  17 شهریور 1392

  من قبلاتحقیق جامعی دراین موردانجام دادم وازمعتبرترین سایت های آمریکااستفاده کردم،مثلث برمودا وجودداردوجزیره تفریحی ماسون ها است وهیچ مفقودشدنی درآن رخ نداده اماماسون باشایع پراکنی باعث مخوف نشان دادن این مکان شدندتابه راحتی به کارهای مخفیانه خودبرسند.
  خدایادوست دارم هوارتا!

  • نویسنده دیدگاه: مارک هنری
   14 آبان 1392

   نخیر واقعیه

 107. نویسنده دیدگاه: hasti
  16 شهریور 1392

  میدونید من همیشه راجع به مثلث برمودا شک دارم که یه پدیده ی طبیعی باشه ولی از اطلاعاتتون ممنون

 108. نویسنده دیدگاه: Memare Azad
  15 شهریور 1392

  به نظر من آدم های مهم و مشهوری که توی اون اتفاق ناپپدید شدن زنده هستن ( میتونیم مثلث برمودا رو تله ای فرض کنیم که ساخته ی دسته Ufo ها هستش ) و از زمانی که در زمین مستقر شدن سعی در جمع آوریه اشخاص باهوش و مهم کردن
  این نظر شخصیه منه – شاید بعضی ها بگن چقدر مسخره !
  اما هرکسی یه فکری داره
  من اینطور فکر میکنم که ساختیه دسته موجوداته ماورا طبیعی میباشد
  با تشکر !
  Like یادتود نره ! D;

  • نویسنده دیدگاه: --> آسمونی
   16 شهریور 1392

   هیچ چیز بعید نیست، ممنون

 109. نویسنده دیدگاه: jeghele
  15 شهریور 1392

  واقعا ممنونم خیلی جالب بود.
  واقعا عکس های جدیدی عالی بودن.

 110. نویسنده دیدگاه: مهدی
  15 شهریور 1392

  خیلی جالب بود متشکرم

 111. نویسنده دیدگاه: شهید آینده
  13 شهریور 1392

  بسم الله الرحمن الرحیم.مسلما این مثلث برمودا(جزیره ی خضرا) مرتبط با امام مهدی (علیه السلام) است. اگر قبول نداریدبه کتاب عبقری الحسان که درباره ی موضوعاتی مثل:دیدارها-مکاشفات-رویاهای صادقه و… در رابطه ی با امام مهدی(عج الله تعالی فرجه الشریف) است مراجعه فرمایید.

  • نویسنده دیدگاه: jeghele
   15 شهریور 1392

   واقعا از این راهنمایی بزرگ ممنونم.
   خیلی دوست داشتم بدونم که اطلاعاتی که دارم درستن یا نه ولی با راهنمایی شما متوجه شدم.

 112. نویسنده دیدگاه: شهید آینده
  13 شهریور 1392

  مسلمااین مطالب از نظر متخصصان دین اسلام مرتبط با امام مهدی(علیه السلام)است.

  • نویسنده دیدگاه: اسلام
   13 شهریور 1392

   بی نهایت آفرین. کاملا درسته-گل گفتی.

   • نویسنده دیدگاه: عليرضا
    14 شهریور 1392

    خدا همه مريضهاي اسلام رو شفا بده مخصوصا تو و اين رفيق شهيد آينده ت

  • نویسنده دیدگاه: عليرضا
   14 شهریور 1392

   به ياري پروردگار اميدوارم زودتر شهيد بشي كه ديگه از اين نظرات از خودت ندي آخه چي بهت بگم…….

   • نویسنده دیدگاه: نفس
    01 آبان 1392

    ایول آقا علیرضا خوب گفتی 😆 آخه چ ربطی داره ؟ نکنه … واقعا از ته دل برات متاسفم 😥

   • نویسنده دیدگاه: ارغوان
    05 آذر 1392

    ایول علیرضووووووووو خوشم اومد

  • نویسنده دیدگاه: رها
   22 آبان 1392

   سلام شهید اینده!من نمیدونم چقد راجع ب این موضوع اطلاعات دارین ولی همینقدر میدونم ک پیشگویی های علمی ی جورایی با مستندات دینی و مذهبی ما قابل توجیهن! 😯

 113. نویسنده دیدگاه: سوری
  12 شهریور 1392

  واقعا جذاب بود لطفا بیشتر اطلاعات بدهید

  • نویسنده دیدگاه: --> آسمونی
   13 شهریور 1392

   اطلاعات بیشتری ارائه شد

 114. نویسنده دیدگاه: ساحل
  12 شهریور 1392

  وای چقدرحیرت انگیزه فوق العادست خدای من…دستتون دردنکنه مطلب خیلی جالبی بود

 115. نویسنده دیدگاه: mahsaa
  10 شهریور 1392

  وای چقدر جالبه مرسییییییییییی

 116. نویسنده دیدگاه: فاطمه
  10 شهریور 1392

  ببخشید یه سوال این عکس واقعیه گرداب برمودای یاتخیلی

  • نویسنده دیدگاه: --> آسمونی
   12 شهریور 1392

   بله واقعیه

   • نویسنده دیدگاه: jeghele
    20 شهریور 1392

    یه سوال دیگه باچه وسیله ای این عکس ها رو گرفتن؟

    • نویسنده دیدگاه: --> آسمونی
     20 شهریور 1392

     عکس هوایی از ماهواره میباشد

     • نویسنده دیدگاه: jeghele
      20 شهریور 1392

      ممنونم ولی منظورم عکس دومی و سومی
      که دقیقا از گرداب و کشتی گرفته شده بود
      هستش اوناهم ماهواره ای هستن یا نه؟؟
      تازه من اصلا مفهوم عکس اولی ومکان گرداب رو
      متوجه نشدم اگه میشه عکسی بذارین که
      مکان رو کاملا واضح نشون بده.

     • نویسنده دیدگاه: --> آسمونی
      20 شهریور 1392

      تصاویر ساختگی هستند ، چرا که نمیتوان به این مکان نزدیک شد

     • نویسنده دیدگاه: jeghele
      24 شهریور 1392

      ممنونم مامانم می گفت ساختگی هستند ولی من بازم از شما پرسیدم تا مطمئن بشم. 😀

 117. نویسنده دیدگاه: فاطمه حیدرپور
  07 شهریور 1392

  باتشکر از شما. خیلی مطالب عالی بود وعکس ها دیدنی .اگر می شود عکس های بیش تر وجالب تری در مورد مثلث برمودا بگذارید.

  • نویسنده دیدگاه: --> آسمونی
   07 شهریور 1392

   چشم ، به زودی

   • نویسنده دیدگاه: jeghele
    11 شهریور 1392

    از توجهتون به نظرات ممنونم.راستی خیلی وقت دیگه مطالب وعکس های جدید رو میگذارید؟؟؟؟

    • نویسنده دیدگاه: --> آسمونی
     13 شهریور 1392

     اطلاعات بیشتری ارائه شد

 118. نویسنده دیدگاه: نیما
  10 مهر 1391

  خیلی باحال بود

  • نویسنده دیدگاه: --> آسمونی
   10 مهر 1391

   سپاس از توجهتون

نظر خودتان را ارسال کنید