هفته سلامت: 7-1 اردیبهشت 1395

Week-health

روز 7 آوریل مصادف با سالروز تأسیس سازمان جهانی بهداشت ( World Health Organization ) است که در همه کشورها به عنوان روز جهانی بهداشت نامگذاری شده است و از سال 1950 این روز همه ساله گرامی داشته می شود.
نظر به اهمیت «سلامتی» در زندگی آحاد جامعه و نقشی که انسان سالم می تواند در شکل دهی جامعه سالم داشته باشد، تعیین زمان بیشتر از یک روز برای گرامیداشت برنامه های مرتبط با سلامت و تکریم فعالیت های دست اندرکاران عرصه بهداشت و درمان مورد توجه قرار گرفت و پیشنهاد نام گذاری یک هفته به عنوان «هفته سلامت» ارائه و انجام شد.
در کشور ما نیز به همین مناسبت، در طول هفته سلامت که از سال 1393  از  7-1 اردیبهشت‌ماه برگزار می شود، مقرر گردیده  برنامه های ویژه ای به منظور ارتقا سواد عمومی و فرهنگ سلامت عموم مردم برگزار گردد.
هرسال بنا به وضعیت بیماریها و مشکلات بهداشتی جهان، کشورهای عضو سازمان بهداشت جهانی تصمیم می گیرند یک شعار جدید را برای این روز انتخاب کنند، شعار امسال روز جهانی بهداشت (غلبه بر دیابت) است و برنامه های هفته سلامت نیز با محوریت این بیماری اجرا خواهد شد.

آمار بالای این بیماری در ایران ضرورت آگاه سازی مردم را می طلبد و توجه به رژیم غذایی و ورزش را در جلوگیری از ابتلا به آن گوشزد می­کند، مواردی که به نحوه و سبک زندگی امروزه ما مربوط هستند.

بی شک «هفته سلامت» فرصت مغتنمی است تا با بیان اهمیت و جایگاه بسیار مهم و سهم آن در تحقق توسعه پایدار، بر مشارکت مردم و همراهی مجموعه نهاد های حاکمیتی و اجرایی تأکید شود، از طرفی این هفته فرصتی است تا با بازنگری و نگاه مجدد به توانمندی ها؛دستاوردها و انتظارات موجود برای پاسخ گویی منطقی و شایسته به مردم، بازتوانی مضاعف و در قالب یک برنامه منسجم و کلان همراه با سایر دستگاههای مسئول در مسیر تحقق سلامت مردم گام برداشته شود.

شعار هفته سلامت سال: «غلبه بر دیابت BEAT DIABETES »

روزشمار هفته سلامت:

چهار‌شنبه    1  اردیبهشت 95:    عزم ملی برای تحقق اهداف سند بیماری‌های غیرواگیر

پنج شنبه     2  اردیبهشت 95:    13 رجب میلاد حضرت امام علی(ع) – بهداشت عمومی

جمعه           3  اردیبهشت 95:    فعالیت بدنی، ورزش و سلامت

شنبه           4  اردیبهشت 95:    غلبه بر دیابت با تحرک و تغذیه سالم

یک شنبه      5  اردیبهشت 95:    سلامت، نقش غذا و دارو

دوشنبه        6  اردیبهشت 95:    اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل در حوزه سلامت

 سه‌شنبه     7  اردیبهشت 95:    آموزش، خود مراقبتی و سلامت

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید