جاذبه های گردشگری قشم + تور قشم

آسمونی: جزیره قشم بزرگ ترین جزیره خلیج فارس و جزو استان هرمزگان محسوب می شود که از طبیعتی شگفت انگیز و پیچیده برخوردار می باشد.

دوستداران طبیعت؛ جاذبه های طبیعی این جزیره را عجایب هفتگانه می خوانند و عقیده دارند در پهنه ای 1400 كیلومتر مربعی، وجود چنین طبیعتی تنها با واژه “بی نظیر” قابل توصیف است.

جزیره قشم علاوه بر برخورداری از ویژگی های طبیعی، از موقعیت خاص استراتژیك در صحنه سیاست نیز برخوردار است. 

 

دیدنی ها و جاذبه های گردشگری جزیره قشم به سه گروه اصلی تقسیم می شود:

 • گروه 1- جاذبه های طبیعی برای دوستداران طبیعت، محیط زیست، تفریحات ورزشی ساحلی و دریایی، پژوهشگران علوم زمین، محققان علوم جانور شناسی و …
 • گروه 2- جاذبه های فرهنگی برای دوستداران هنر، فرهنگ، آداب و رسوم بومی سنتی
 • گروه 3- جاذبه های تجاری مناسب برای خرید از بازارهای سنتی و مدرن

 –> جاذبه های طبیعی قشم:
 

غار نمک:

در فاصله 90کیلومتری شهر قشم، در بخش انتهایی جنوب غربی جزیره ( تقریبا به موازات ساحل جنوبی ) کوه گنبدی شکل به ارتفاع 237 متر از سطح دریا غار نمک قرار دارد.
وجود رگه های سفید نمک بر بدنه این کوه از دور منظره ای جالب و دیدنی را نمایان می سازد .

فاصله دهانه غار نمک از جاده همجوار ساحل دریا حدود 2 کیلومتر است که توصیه می شود با پای پیاده پیموده شود. درون غار نمک به ویژه در اعماق آن، تاریک است و برای مشاهده استالاکیت های بلورین نمک نیاز به چراغ قوه پرنور است. سقف غار نمک را قندیل های مرمرین و بلورین در اشکال مختلف پوشش داده اند و منظره ای بدیع به وجود آورده اند.

جریان آب نمک در کف غار نیز از منظره های دلپذیر غارهای نمکی جزیره قشم است.
رطوبت هوای جزیره و نفوذ آب در غارها سبب فروچکیدن آب نمک اشباع شده بر بدنه قندیل ها می شود و شکل آن را پیوسته تغییر می دهد.
از دل کوه نمکدان یک جریان آب زیر زمینی دائمی می جوشد و راه را به خارج می گشاید که پس از حل کردن نمک در مسیر حرکت خود به صورت چشمه نمک در دامنه کوه ظاهر می شود و در گودال مقابل خود حوضچه ای طبیعی به رنگ سفید به وجود می آورد.

منظره این حوضچه از دور همچون برف زمستانی دیدنی است. این چشمه در تمام طول سال جریان دارد.
نمک های غار نمک از بهترین نوع نمک سر سفره شناخته شده است و در ترکیب آن عناصر دیگری همچون منیزیم وجود دارد به همین دلیل می تواند به عنوان نمک طبی به ویژه برای مصرف ورزشکاران حرفه ای به صورت کپسول مصرف شود.

با بررسی های به عمل آمده توسط زمین شناسان دانشگاه شیراز و کشور چک معلوم شده که این غار، طولانی ترین غار نمک جهان ( به درازای 6400 متر ) است.

نظیر غار نمک جزیره قشم در کمتر نقطه ای از ایران دیده شده است. تحقیقاتی که اخیرا بر روی فضای داخلی غار نمک انجام شده است، حاکی از قابلیت ویژه آن است.

باقی ماندن و تنفس در داخل غار نمک قشم می تواند به بهبود بیماران مبتلا به آسم و ناراحتی های تنفسی کمک کند.

ارزش دیدن مسیر غار نمک و محیط اطراف آن همراه با تسهیلات جهانگردی لازم به حدی است که بخش اعظم نیاز ایرانیان و خارجیان شیفته به دیدار از مناطق دیدنی منحصر به فرد کره زمین را برآورده می نماید.

کوه ها و تندیس های قشم:

در جزیره قشم کوه های کم ارتفاع و شگفت انگیز بسیاری وجود دارد که از تحولات دورانی و فروکش آب و بیرون آمدن این کوه ها از دل آب حکایت می کند. سطح این کوه ها را لایه های مرجانی، اسفنجی و دو کفه ای ها پوشانده اند که این امر موجب حفاظت خاک های نرم شیست و مارن زیر سطح مرجانی شده است.

در اثر فعل و انفعالات طبیعی، وزش باد، طوفان های باران زا، نمادها و تندیس های دیدنی و زیبایی در سراسر جزیره پدید آمده است که جزیره قشم و جزایر اطراف آن را از دیگر جزایر خلیج فارس متمایز و شگفت انگیز می نماید. این مجسمه های طبیعی را در شکل های گوناگون و عجیب در سراسر جزیره می توان مشاهده کرد.

جنگل دریایی حرا (HARRA) زیستگاه امن پرندگان مناطق گرمسیری:

درخت حرا که نام علمی آن به حکیم و فیلسوف ایرانی ابو علی سینا (Avicenna Marina) نسبت داده می شود، درختانی در اندازه های 3 تا 6 متر با شاخ و برگ سبز روشن هستند.

درخت حرا آب شورزی است که هنگام مد آب دریا تا گلوگاه در آب فرو می رود. با خاصیت تصفیه ای که در پوست درخت حرا وجود دارد، بخش شیرین آب دریا را جذب و نمک آن را دفع می کند. درخت حرا در حقیقت یک کارخانه آب شیرین کن طبیعی و خدادادی است.

در تنگه خوران، بین جزیره قشم و بخشی از استان هرمزگان ( فاصله بین شمال جزیره قشم و بندر خمیر) جنگل حرا در گستره ای معادل 200 کیلومتر مربع پدید آمده که از تنوع زیستی بالایی برخوردار است. جنگل حرا به دلیل مساعد بودن شرایط اکولوژی، زیستگاهی امن برای پرندگان مهاجر همچون حواصیل بزرگ، اگرت بزرگ، اگرت ساحلی، حواصیل هندی، کفچه نوک تیز، سلیم خاکستری، گیلانشاه، کاکائی و …. از مناطق گرمسیری است.

جنگل حرا زیستگاه مناسبی برای نرم تنان، سخت پوستان و ماهیان پدید آورده است که منبع غذایی مهمی برای ماهیان و پرندگان وحشی هستند. ارتباط میان تولید اولیه بوم سازگان ( اکوسیسم ) حرا و تولید ماهیان ارزشمند و صدف در دیگر نواحی حاره به خوبی مشخص شده است.

بستر مرطوب جنگل حرا ، محل مناسبی برای پرورش مرغان ماهی خوار دریایی و به طور مشخص ماهی خوار دریایی سفید ( اگرات آلبا ) به وجود آورده و از میان دیگر گونه ها، مرغ باران یا آبچلیک ( کارادریده) در هنگام مهاجرت از میان جنگل حرا عبور می کنند. جنگل حرا در زمستان زیستگاه مناسبی برای تغذیه آبچلیک ها و پلوه ها است. تعداد قابل توجهی از گونه های پرندگان اروپایی – آسیایی( حدود 43 گونه ماهی خوارند) که به آفریقا مهاجرت می کنند. یکی از مسیرهای مهاجرت از جنوب ایران و از میان خلیج فارس در نقطه باریک تنگه هرمز میان جزیره قشم و جزیره ابوموسی عبور می کند. مناطق جزر و مدی حفاظت شده حرا به مثابه سرزمین استراحت و تغذیه پرندگان ماهی خوار و گونه های دیگری از پرندگان مهاجر است.

دیدار از جنگل حرا خاطره ای به یاد ماندنی در اذهان دوستداران طبیعت، آب، هوا، درخت و پرندگان و سکوت استثنایی باقی می گذارد.

 انجیر معابد یا درخت سبز یا درخت لول (LOOL یا لور):

از رستنی های شگفت انگیز مناطق حاره، مخصوصا جزایر خلیج فارس، درخت همیشه سبز، درخت لور (معروف به انجیر معابد) است که تاجی بزرگ با ریشه های هوایی متعدد دارد. میوه رسیده نارنجی رنگ درخت لور مطبوع و خوراکی است.

یکی از زیباترین درخت لور در تم سینتی ( منطقه توریان) قرار دارد و در نزدیکی آن بقعه ای دیدنی با طرح معماری کهن به نام زیارت پیر واقع شده است.

حیات وحش دریایی:

به طور کلی 11 گونه خرچنگ از سه خانواده در جزیره قشم وجود دارد. آب های جزیره قشم از انواع ماهی غنی است. لاک پشت سبز در آب های جزیره های قشم، هنگام و لارک و همچنین در تنگه خوران و شرق لافت دیده می شود.

ساحل شنی در شرق کانی در قسمت جنوب شرقی یک مکان دلخواه برای لاک پشت های دریایی است.
دولفین بینی بطری نیز از عمده پستانداران منطقه است.

–> جاذبه های فرهنگی قشم

غار خربز (خربس Xarbez):
به فاصله 12 کیلومتری قشم در کنار جاده جنوبی، غار خربس بر سینه کوهی مشرف به دریا و دشت میانکاسه قرار دارد.

غار خربس از غارهای دریایی است که بر اثر گرداب و تخلیه ماسه ها از حفره سنگ ها به وجود آمده، اما در دوره های پیش از اسلام مردمان با افزودن بر وسعت غار خربس در بخش های تالار میانی و دهلیزهای انشعابی به احتمال زیاد از آن برای پناهگاه و یا نیایشگاه استفاده کرده اند.

چاه های تل آب یا طلا:
در 76 کیلومتری شهر قشم و در 30 کیلومتری شمال فرودگاه بین المللی قشم چاه های طلا قرار دارد. در روستای لافت قبل از همه، بادگیرهای منازل روستائی چشم مشتاقان دیدار از قشم را به خود جلب می نماید. پس از آن به محض ورود به لافت و در جوار قلعه نادری حلقه های چاه آب متعدد در داخل گودال دامنه کوه به چشم می خورد که حکایت از تکنولوژی ذخیره آب پارسیان جزیره نشین عهد هخامنشی و دوره زرتشتیان دارد. چون تکنولوژی چاه کنی و قنات تا آنجا که روشن است خاص گبریان و زرتشتیان بوده است.

مردم سخت کوش این منطقه، با زحمت زیاد در دل سنگ های شیستی برای ذخیره آب زلال باران چاه هایی حفر کرده اند. تل مشرف بر این چاه ها، با سطح سنگی مرجانی، آب باران را به گودال محل چاه ها هدایت می کند و چون کف چاه ها به لایه های گچی ختم شده است، آب برای مدت طولانی نسبتا سالم و خنک در آن باقی می ماند.

در بالای چاه های طلا دو اثر تاریخی برج دیده بانی بازمانده از قرن هفدهم وجود دارد. اما بیش از همه بادگیرهای خانه های روستای لافت در دو جبهه خیره کننده است. این آثار از نظر فناوری تهویه هوا در نقاط گرمسیری در نوع خود بی نظیر اند.

گفته می شود تعداد چاه های طلا به تعداد روزهای کبیسه یک سال شمسی 366 حلقه بوده و در گذشته در هر روز از سال درپوش یکی از آنها را باز و از آن استفاده می کردند. بعضی به غلط و به دلیل ارزش بالای آب در جزیره واژه طلا را به آن اطلاق میکنند در حالیکه صحیح آن تلا= تل او = TAL EAU تل آب و(( او)) به معنی آب (به زبان پارسی قدیم و فرانسه امروزی) است.

سدهای ساسانی و هخامنشی:

در قشم آب شیرین برای نوشیدن انسان، حیوان و گل و گیاه ارزش حیاتی دارد. از ایام قدیم با ساخت سد در تنگه ها، راه ها و دره ها، آب های شیرین فصل بارانی را جمع آوری و به تدریج به مصرف شرب و کشت می رساندند.

سد پی پشت:
در نزدیکی روستای پی پشت و در 37 کیلومتری شهر قشم و 28 کیلومتری فرودگاه بین المللی قشم در شمال جزیره قرار دارد. در مدخل تنگه، تاسیسات تقسیم آب این سد تاریخی از دوره ساسانی به چشم می خورد.

سد گوران:
در 78 کیلومتری شهر قشم و در کنار روستای گوران در نزدیکی جاده طبل- باسعیدو قرار دارد. سنگ بنای اولیه سد به دوران گوران ( گبران یا زرتشتیان) و هخامنشیان مربوط می شود.

سایر آثار تاریخی و باستانی قشم:

در جزیره قشم آثار تاریخی حاکی از تمدن و شهرنشینی دوران وجود دارد.
وجود لوحه ای به خط کوفی در یک مسجد قدیمی داخل جزیره موسوم به گوشه ( مشهور به شیخ برخ ) حاکی از آن است که این مسجد در سال 244 ه.ق تعمیر شده است و قبل از آن آتشکده بوده است.

 

قلعه قشم :
قبل از سلطنت شاه عباس توسط پرتغالی ها به عنوان دژ نظامی و اعمال حاکمیت و تسلط و کنترل ترافیک دریایی منطقه هرمز و خلیج فارس ساخته شده است.

نیایشگاه ناهید:
در تپه کولغان در 5/2 تا 3 کیلومتری شمال غربی شهر قشم و در سر راه جاده درگهان، زرتشتیان به پرستش خداوند می پرداخته اند و از کوچه های این شهر منظره دریای پارس چشم ها را نوازش و دل ها را آرامش می داده است.

 

ماهیگیری تفریحی:
با توجه به تنوع و کثرت ماهی در خلیج فارس که حدود سیصد کیلومتر ساحل در جزیره قشم و همجواری با سه جزیره دارای سواحل متعدد مرجانی ماهیگیری در تمامی فصول سال مهیا است، می توان از ساحل و یا در قایق و برقراری تورهای مختلف ماهیگیری در مکان های مختلف برای صید ماهی اقدام نمود.

ضمنا، با وجود مناطق متعدد مرجانی در عمق های کم به شکار ماهی با تفنگ زیر آبی نیز می توان پرداخت.

–> جاذبه های تجاری قشم

بازار ها و مراکز خرید شهر قشم به شرح زیر می باشند:

 

بازار قدیم قشم :

بازار سنتی قشم از قدیم فعال بوده و امروز همچنان نقش عمده ای در عرضه انواع محصولات دارند و

این بازار در مرکز شهر و در نزدیکی اسکله سنگی (شهید ذاکری) قرار دارد.

 

مجتمع های تجاری :

در سال های اخیر بازارهای جدیدی بصورت مجتمع نیز به وجود آمده اند از جمله :

– بازار ستاره

این بازار که در سال 1376 به بهره برداری رسید، دارای 641 فروشگاه در سه طبقه تجاری، شعب بانک های ملی ، سپه ، صادرات، واحد فروش برگ سبز، موزه تاکسی درمی، بازی های کامپیوتری ، سالن بیلیارد، رستوران سنتی، کافه تریا، پیتزا فروشی، آرایشگاه زنانه و مردانه، پله برقی، سیستم تهویه مرکزی، سیستم پیجینگ، نمازخانه، نمایندگی محصولات شوارتسکلف آلمان، آرکانسیل، نیوا، کلیون، آرکون، آیوا، سامسونگ، JVC – LG – SONY – تفال – BYC ، چای احمد، فیلیپس.

 

– بازار بزرگ فردوسی

دارای سه طبقه ، دوطبقه تجاری مجموعا 450 فروشگاه، طبقه سوم 180 واحد اداری مسکونی، آسانسور، پله برقی، رستوران، سیستم تهویه مرکزی، سیستم صوتی مرکزی، نماز خانه ، سرویسهای بهداشتی

 

– بازار پردیس

دارای چهار طبقه ، طبقات اول و دوم تجاری 148 فروشگاه ، کافی شاپ ، کافی نت و خدمات کامپیوتری، کلاسهای آموزش زبان و کامپیوتر، نمایندگی انحصاری ایران خودرو، آسانسور شیشه ای، سیستم تهویه مرکزی، بانک تجارت، موسسه مالی بنیاد، نمایندگی محصولات : جین – ماشین – رنگ ویندوز – کن وود – ماتسوشیتا

طبقات سوم و چهارم: 90 واحد مسکونی

 

– بازار خلیج فارس

دارای چهارطبقه- اول و دوم تجاری شامل 80فروشگاه، طبقه سوم دارای 30واحد اداری مسکونی، طبقه چهارم رستوران خلیج فارس، چهار آسانسور، سیستم تهویه مرکزی، نمایندگی محصولات JVC ، کن وود ، فارلین ، TDK ، نوکیا، وست پوینت ، کارول، لومینارک، آرکوپل

 

– بازار مرجان

فاز اول:

طبقه زیرزمین سوپرمارکت و محل فروش ، طبقه همکف و اول اداری دارای 60 فروشگاه، طبقه دوم مسکونی دارای 8 واحد آپارتمان.

فاز دوم:

زیرزمین سوپر مارکت متصل به زیرزمین، فاز اول، همکف تجاری اداری 50 فروشگاه، چهار طبقه روی همکف هتل آپارتمان هر طبقه 18 واحد جمعا 72 واحد

 

– مجتمع اداری و تجاری نخل زرین

فاز اول:

این مجموعه مشتمل بر 72 واحد تجاری و اداری و زیربنای حدود 6000 متر مربع،

فاز دوم:

دارای زیربنای 68000 متر مربع مشتمل بر فضای تفریحی، خدماتی، اقامتی، تجاری

از این بخش بلوک های B ،A و C هر یک به مساحت تقریبی 5000 مترمربع

در بخش های A و B فاز دوم تعداد 45 باب مغازه و 45 باب واحد اداری موجود می باشد که تعداد 31 باب سوئیت با اعمال تغییرات لازم به هتل سوئیت های مجهز تبدیل شده است.

همچنین بخشی از این مجتمع نقش یک مجتمع دانشگاهی را بر عهده دارد.

 

– بازار سیمرغ

دارای چهار طبقه ، زیرزمین 24 باب انبار، طبقات همکف و اول 71 فروشگاه ، طبقه دوم رستوران، کافی شاپ، سالن بیلیارد، سیستم تهویه مرکزی، سیستم پیجینگ و آنتن مرکزی.

 

سایر مجتمع های قشم :

 

– بازار راه ابریشم

دارای دو فاز- 90 فروشگاه در دو طبقه ، اتصال ساختمان فاز اول و دوم به وسیله پل هوایی شیشه ای ، آسانسور ، پله برقی ، آنتن مرکزی ، سیستم تهویه مطبوع ، سیستم سانترال مرکزی درب های برقی ، پارکینگ ، فضای سبز اطراف

 

– مجتمع اداری مسکونی خورشید

در دو طبقه تجاری زیر زمین و همکف فعال است. طبقه اول دارای کاربری اداری و طبقه دوم و سوم به صورت مسکونی است.

 

– مجتمع تجاری پاسارگاد

 

– بازارچه امام قلی خان

تقریبا محل استقرار واحد های اداری است و فعالیت بازرگانی زیادی ندارد.

–> رستوران های قشم

رستوران بانى
انتهاى بلوار امام قلى خان(جنب سينما دريا) 07635228901

رستوران نعيم
ميدان امام قلى خان- جنب شهرک ساحلى 07635226665

رستوران شاد
بازار فردوسى- پلاک 2016 07635223351- 09133150511

رستوران آريا
خيابان شهيد باهنر- روبروى پاسگاه مرکزى 07635221300

رستوران سيد
خيابان شهيد منتظرى – جنب بانک کشاورزى – طبقه زير زمين – پاساژ نور –

رستوران آبيدر
خيابان شهيد منتظرى – جنب مخابرات 07635228457-09177672476

رستوران عرفان
نرسيده به ميدان ولايت روبروى مبل ولوازم خانگى هوم سنتر –

رستوران پرديس
پشت بازار پرديس 07635220635

رستوران خليج فارس
بازار خليج فارس – طبقه چهارم 07635242594

غذا سراى 133
کوچه جنب بازار پرديس – پشت ساختمان بانک صنعت ومعدن شماره 7 07635240582

کبابسراى کردستان1
ميدان جهاد – ايستگاه قديم درگهان 07635223148

کبابسراى کردستان2
بلوار ولى عصر نرسيده به چهار راه پرديس 07635224752

کبابى دبش
بازار فردوسى- طبقه زيرين- نبش استاديوم ورزشى تختى 07635223343

غذاخورى زيتون
پشت بازار فردوسى – روبروى استاديوم ورزشى تختى –

کبابى شقايق
بازار قديم – روبروى بانک صادرات شعبه مرکزى 07635229177

پيتزا تنورى سان برگر
بلوار ولى عصر، چهار راه جانبازان، طبقه زيرزمين سوپر فاروق 07635225224

پيتزا ساندويچ جزيره
ميدان جهاد- ايستگاه قديم درگهان – جنب سيد مظفر 07635229341-07635224625

پيتزا ساندويچ راميسا
بازار فردوسى – پلاک2003 07635240941

پيتزا ساندويچ راميسا
ايستگاه قديم درگهان

07635225186

پيتزا دلف
بازار پرديس ،جنب بانک كشاورزي پلاك 12 07635240636

پيتزا وساندويچ زيتون
بازار قديم – جنب بانک ملت 07635228533-07635223328

پيتزا و کنتاکى شب
ميدان ولايت (ساعت) 07635229414

کباب ترکى و راميسا
ميدان پاسداران – ايستگاه قديم درگهان 07635229117

ساندويچ گلشن
خيابان شهيد منتظرى جنب بانک کشاورزى مرکزي –

ساندويچ شبهاى جزيره
بازارقديم- ميدان پاسداران – نبش کوچ مسجد صاحب الزمان –

ساندويچ هايدا
بازار فردوسى

رستوران سبز شانديز
پشت بازار بين المللى ستاره قشم 07635243126-09177632463

 

شما نیز خاطرات خود را از جزیره قشم در قسمت نظرات پایین صفحه بنویسید.

0/5 ( 0 نظر )


دیدگاه های این مطلب

 1. نویسنده دیدگاه: تور لحظه آخری
  26 شهریور 1397

  ممنون از سایت خوبتون
  از سایت ما هم دیدن کنید

 2. نویسنده دیدگاه: مشاوره تحصیلی
  22 شهریور 1397

  سلام و خسته نباشید سایت خیلی خوبی دارید به جرات می تونم بگم تو حوضه ی فعالیتتون بهترینید تشکر فراوان

 3. نویسنده دیدگاه: قاسم
  14 فروردین 1397

  سلام من مبخام با دوست دخترم برم کیش،
  هتل گیر میدن یان ازاده؟؟؟

 4. نویسنده دیدگاه: رکسان
  28 اردیبهشت 1396

  قشم هم قسمتی از ایرانه!!هر مقرراتی که واسه بقیه جاهها هست برای اونجا هم هست.البته واسه کسایی که میخوان با دوستاشون برن میتونن خونه کرایه بگیرن .ولی مشکلی که توی قشم هست اینه که به خاطر آب و هولش شپش و ساس زیاده پس حواستون باشه سوغات نیارید.

 5. نویسنده دیدگاه: افشین
  10 اردیبهشت 1396

  سلام من برای اولین بار می خوام برم برای گردش از قشم هرکی هر جایی به نطرش میرسه بگه ممنونم

 6. نویسنده دیدگاه: سعید
  08 اسفند 1395

  سلام.بهترین رستورانها و فست فود و پیتزای قشم؟

 7. نویسنده دیدگاه: محسن
  14 بهمن 1395

  قشم جاهای دیدنی خوبی داره حتما برین

 8. نویسنده دیدگاه: محسن
  24 دی 1395

  ما امسال می خوایم بریم قشم خواهش میکنم مناطق گردشگری وبازار ها و بازارچه هاشو برم تو جیمیلم بریزید مرسی

  • نویسنده دیدگاه: ابراهیم
   02 بهمن 1395

   دوست عزیز من در صورت نیاز میتونم راهنماییتون کنم.

   09171803043

 9. نویسنده دیدگاه: benyamin
  13 دی 1395

  علي اقا سلام
  مگه شما اومدين قشم كه ميگين با افكار صد ساله هستن

 10. نویسنده دیدگاه: benyamin
  13 دی 1395

  با دوست پسر يا دخترتون بخواي بياي ميتوني سوئيت بگيرين

  • نویسنده دیدگاه: محسن
   24 دی 1395

   شما باهرکی رفتی رفتی

 11. نویسنده دیدگاه: علی
  08 آبان 1395

  مینووو جان شما با دوست پسرت برید کیش ، قشم شهر کوچکی هست و مردمش هنوز با افکار 100 سال پیش هستن . بیشتر به درد خانواده ها می خورد .

  • نویسنده دیدگاه: نما
   17 اردیبهشت 1396

   قشم بی نهایت زیباست مثل کیش بلکه با صفاتر از کیش هم هست خیلی خیلی بهتون خوش میگذره هر چی تو کیش هست تو قشم هم هست مردمانی بی نهایت عالی مهربون و مهماندوست داره خواهر من ده سال تو قشم زندگی کرده هر چی از خوب و بودنش و با صفا بودنش بگم کم گفتم .متاسفانه کیش خیلی پولی شده و خیلی بی روح شده مراکز خرید فوق العاده گرون داره و بازیهای آبی هم فوق العاده گرون ولی قشم همه جوره برای هر کس و هر قشری عش و حال داره تازه میتونید با کشتی های اتوبوسی یک روز کامل هم به بندر عباس برید و کلی اونجا بگردید و جاهای مختلف را ببنید . خلاصه اینکه هر کس اهل دل باشه هر کس اهل مسافرت باشه باید بره و همه جا را با فکر و دیدگاه خودش ببینه و نظر بده همه جای ایران زیباست بستگی به دیگاه و خلق و خوی خودتون داره

 12. نویسنده دیدگاه: Ebrahim
  04 مهر 1395

  لطفا راهنمایی کنید از مشهد میخوام برم قشم..با ماشین برم خوبه یا با هواپیما…میخوام یه چهار پنج روزی اونجا باشم..

  • نویسنده دیدگاه: نما
   17 اردیبهشت 1396

   با هواپیما برید

 13. نویسنده دیدگاه: رضا
  31 خرداد 1395

  مینوووو مواظب باش دو نفری میرین اونجا سه نفری برنگردین خخخخخخ

 14. نویسنده دیدگاه: یک ناشناس
  27 فروردین 1395

  به نظرمن حیف نیست ذهن خودتونا درگیره این کارها میکنید. شما توی شهر خودتون هم که باشید هرکاری که دوست داشته باشید میکنید ولی یه سفر که میرید سعی کنید از سفر و جاهای دیدنی ان لذت ببرید خیلی بیش از اون کارها لذت بخش هست

 15. نویسنده دیدگاه: زین العابدین
  07 فروردین 1395

  سلام
  ممنون از اطلاعات کامل ، مختصر و جامع شما از جزیره زیبای قشم

 16. نویسنده دیدگاه: sonia
  07 فروردین 1395

  خوبه بد نيست

 17. نویسنده دیدگاه: فرشاد
  19 اسفند 1394

  سلام
  قشم واقعا قشنگ بود..هر چند از لحاظ امکانات خیلی شهر قوی نیست..اما طبیعت بی نظیری داره ..
  رستورانهای خوب: آبشار، کردستان، شبهای جزیره
  برای گشت شهری هم آقای خالد ما رو همه جا ببرد و خیلی هم منصف بود..(شماره تماس آقای خالد: **)

  • نویسنده دیدگاه: مریم
   08 بهمن 1395

   شماره تلفن آقای خالد رو می خواستم

 18. نویسنده دیدگاه: فائزه
  24 بهمن 1394

  خیلی خوب بود

 19. نویسنده دیدگاه: طاها
  10 بهمن 1394

  عالییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی

 20. نویسنده دیدگاه: ناشناس
  02 دی 1394

  اونجا از گیر خبری نیست

 21. نویسنده دیدگاه: مینووو
  04 آذر 1394

  با سلام
  ببخشید با دوست پسرم بخوام برم،برای هتل گیر میدن؟

  • نویسنده دیدگاه: حاجی
   04 اسفند 1394

   گیر نمیدن، تازه استخر مختلط هم داره!

  • نویسنده دیدگاه: رها
   02 فروردین 1395

   خاک تو سرت کنن ک همه جا مایه ابرویزی هستی

  • نویسنده دیدگاه: میلاد
   03 فروردین 1395

   نه عزیزم کاریت ندارن فقط به آرزوت میرسی و عقدتون میکنن

  • نویسنده دیدگاه: علی
   08 آبان 1395

   البته سوئیت یا هتل آپارتمان گیرتون میاد .

 22. نویسنده دیدگاه: ناشناس
  28 آبان 1394

  کاش آدرس اینجا هارو مینوشید

  • نویسنده دیدگاه: rahimi
   25 بهمن 1395

   قشم ـ هلر ـ جاده ساحلی ـ حوالی پارک ساحلی ـ منزل محمد یوازی تلفن07635266642

   قشم ـ هلر بلوار وحدت ـ ضلع شرقی مدرسه 17 شهریور ـ منزل عبدالعزیز روشن

 23. نویسنده دیدگاه: متین
  31 شهریور 1394

  اصلا جاهایی که خوب باشه نداره

 24. نویسنده دیدگاه: نسرین محمدی
  24 شهریور 1394

  من یک سوال داشتم برای تفریح جزیره قشم بهتر میباشد یا کیش؟ ممنون

 25. نویسنده دیدگاه: معین
  21 مرداد 1394

  من سال 92 همراه با خانواده و با ماشین خودمان به جزیره قشم رفتم. بسیار زیبا و دیدنی تر از جزیره کیش است. اگر بتوانید با ماشین شخصی بروید بسیار بهتر است زیرا جاذبه های طبیعی انجا آنقدر زیاد است که داشتن ماشین شخصی برای بازدید از آنها بخوبی به کار می آید. قیمتهاش هم مناسبه اما اطلاع زیادی درباره امکانات تفریحی دریایی مانند جت اسکی یا پاراسل در انجا ندارم.

 26. نویسنده دیدگاه: تور کیش
  16 تیر 1394

  ممنون مطالب خوبی بود

 27. نویسنده دیدگاه: چارتر
  30 خرداد 1394

  چارتر

 28. نویسنده دیدگاه: ناشناس
  15 اردیبهشت 1394

  سلام با تشکر مریم هستم از قشم و از همه دعوت میکنم از شهر ما دیدن کنند و حالشو ببرن

 29. نویسنده دیدگاه: ستایش جعفری
  15 اردیبهشت 1394

  سلام ایا قشم بهتره یا کیش؟چرا؟

 30. نویسنده دیدگاه: کورش
  03 اردیبهشت 1394

  با سلام. برای اولین بار قصد سفر به قشم رو دارم. اطلاعات مفیدی در این پیچ دیدم که قطعا بدردم خواهد خورد. ممنون میشم اگر بفرمایید که آیا در قشم امکان کرایه ماشین وجود دارد و حدود نرخها چه مقدار میباشد. با تشکر فراوان

  • نویسنده دیدگاه: --> آسمونی
   03 اردیبهشت 1394

   بله امکان دارد
   نسبت به خودرو متفاوت است

 31. نویسنده دیدگاه: رسام
  05 فروردین 1394

  اطلاعات بسیار عالی و کامل بود با تشکر

 32. نویسنده دیدگاه: احمد
  25 اسفند 1393

  با سلام و تشکر از اطلاعات شما

 33. نویسنده دیدگاه: احمد
  25 اسفند 1393

  با سلام و تشکراز اطلاعات داده شده.بد نیست درباره درگهان و دیگر نقاط قشم هم بنویسید.

  • نویسنده دیدگاه: --> آسمونی
   25 اسفند 1393

   با همکاری شما عزیزان

 34. نویسنده دیدگاه: رامین سیاه منصور
  15 اسفند 1393

  بسیار عالی خیلی مفید بود امیدوارم در مسافرت اتی یعنی نوروز ۹۴با دید بازتری از جزیره بزرگ قشم دیدن کنم

 35. نویسنده دیدگاه: محمد
  13 اسفند 1393

  سلام یه مشکلی که داره ایام عید استراحت گاه وسرویس بهداشتی جواب گوی مسافرها نیست وبرای مسافران مشکل ساز است با تشکر

 36. نویسنده دیدگاه: یاسین
  02 اسفند 1393

  قشم عالیه انشا الاه نوروز میرم قشم ایول

 37. نویسنده دیدگاه: reza
  20 بهمن 1393

  سلام ممنون از سایت خوبتون خیلی مفید بود فقط اگر میشه قیمت لنج هایی که ا بند عباس به قشم و سایر جزیره های اون میرن بگید ممنون

 38. نویسنده دیدگاه: برید
  13 بهمن 1393

  برید کمپ هامون قشم ( نزدیک اسکله ) یادتون نره

 39. نویسنده دیدگاه: مهناز
  25 آذر 1393

  سلام …ممنون ار اطلاعات خوبتون خیلی کمکم کرد در انتخاب مسیر گردشگریم

 40. نویسنده دیدگاه: اويسا
  14 آذر 1393

  لطفا جاهاي بيشتري بگذاريد ممنون مي شم

 41. نویسنده دیدگاه: بزرگی
  15 آبان 1393

  سلام میشه بفرمایید مهمانسرای خانه کارگر و یا خانه معلم و یا شرکت توزیع برق در قشم موجود میباشد که ما استفاده کنیم ممنون از لطف شما

 42. نویسنده دیدگاه: سلمان
  10 مهر 1393

  سلام، با ماشين شخصي هم مي شود به قشم رفت؟ چطور؟

  • نویسنده دیدگاه: علی شماعی زاده
   24 اردیبهشت 1394

   بله دوست عزیز باید برین بندر پل یا پهل و بوسیله لندیکرافت برسین به بندر لافت قشم

  • نویسنده دیدگاه: زهره
   15 تیر 1394

   بله امکان داره

  • نویسنده دیدگاه: ناشناس
   19 آذر 1394

   بله از طریق بندر پل که در فاصله ۷۵ کیلومتری بندرعباسه میشه رفت

 43. نویسنده دیدگاه: محمد حسام
  20 شهریور 1393

  سلام متشکرم از سایت خوبتون.
  قشم هم مثل کیش ایست گاه های دوچرخه و دوچرخه برقی داره که بشه نوشهر راهت رفتو امد کرد؟

 44. نویسنده دیدگاه: مهناز
  11 شهریور 1393

  ممنونم از سایت خوبتون خیلی مفید بود میشه آدرس مهمانپذیر یا هتل آپارتمان های ارزان قیمت را هم بذارید

  • نویسنده دیدگاه: --> آسمونی
   20 شهریور 1393

   خواهش عزیز، به زودی و البته با همکاری عزیزان ساکن قشم

 45. نویسنده دیدگاه: زهره حیدری
  04 شهریور 1393

  سلام با تشکر از سایت خوبتون من میخواستم اخر شهریور برم قشم ولی نمیدونم مثل کیش خئب هست واسه تفریح کردن وجاهای دیدنی؟
  ممنون

  • نویسنده دیدگاه: --> آسمونی
   04 شهریور 1393

   تمام اطلاعات کافی از جاهای دیدنی آنرا در مطلب درج نموده ایم

 46. نویسنده دیدگاه: محمود
  20 خرداد 1393

  با سلام و تشکر از اطلاع رسانی شما
  آیا از قشم تور ا روزه برای بندر عباس دارند یا نه؟ یا در بندر عباس تور یک روزه هست؟

  • نویسنده دیدگاه: --> آسمونی
   20 خرداد 1393

   اگر از خود قشم بخواهید دقیق اطلاع نداریم این موضوع را ، ممکن است باشد
   ولی به طور کل تورهای 2 و 3 روزه از همه جا به قشم و بندرعباس وجود دارد

 47. نویسنده دیدگاه: محمود
  10 خرداد 1393

  لطفا راهنمایی کنید که از قشم چطور میشه به کیش هم سر زد

  • نویسنده دیدگاه: --> آسمونی
   10 خرداد 1393

   برای رفتن از قشم به کیش میتوانید از طریق بندر آفتاب، گناوه یا لنگه اقدام کنید
   برای رفتن از بندر لنگه به جزیره کیش، دو راه وجود دارد که هزینه هردوی آنها تقریبا برابر است، ولی تفاوت زیادی بین آنها وجود دارد. راهی که خیلی سر راست است، استفاده از کشتی‌های بندرلنگه به کیش است که پس از چند ساعتی سفر آبی به کیش می‌رسید. اما مشکل این سفر این است که اولا این کشتی‌ها همیشه یافت نمی‌شوند! به قول محلی‌ها، بعضی وقت‌ها این کشتی‌ها مسافر به دوبی می‌برند و در مسیر کیش رفت و آمد نمی‌کنند. بعضی روزها هم به خاطر کمی مسافر این خط تعطیل است!
   مشکل دیگر این کشتی‌ها، طولانی بودن مسیر آنهاست. شاید آنهایی که سفر دریایی را تجربه نکرده‌اند تصور کنند که چهار ـ پنج ساعت روی آب‌های آزاد بودن خیلی جالب است. اما از آنجایی که این کشتی‌ها امکانات کافی برای مسافرت دریایی را ندارند و نیز گاهی مسافران را روی عرشه سوار می‌کنند، مسافران در طول سفر بسیار خسته می‌شوند.
   اما راه دیگر برای سریع رفتن به کیش اینطور است که از بندر لنگه با یک سواری به بندر چارک بروید و از آنجا با قایق‌های موتوری که هر روز از چارک به کیش می‌روند به جزیره آزاد کیش بروید. این مسیر چند مزیت دارد:
   اول آنکه از بندر لنگه تا چارک با سواری یک ساعت بیشتر طول نمی‌کشد، و از آنجا هم با قایق دقیقا یک ساعت تا کیش راه است. به این ترتیب راه لنگه تا کیش را دو ساعته می‌شه رفت. درحالی که از راه دریایی لنگه به کیش حداقل این مسیر چهار ساعت طول می‌کشد. دوم اینکه در این مسیر هیچ وقت معطل نمی‌شوید حداکثر یک ربع تا بیست دقیقه باید در نوبت بمانید و سپس با قایق‌های موتوری که در هر مسیر یازده نفر را سوار می‌کنند عازم کیش شوید. البته فراموش نکنید که اگر هوا خراب باشد و دریا موج داشته باشد، هیچ قایقی در این مسیر کار نمی‌کند، حواستان به هوا باشد!

 48. نویسنده دیدگاه: سارا
  19 اردیبهشت 1393

  سلام، ارديبهشت تقريبا خوبه أما خرداد ظاهرا خيلي گرمه

 49. نویسنده دیدگاه: میثم
  05 اردیبهشت 1393

  سلام .کارت عالیه،خیلی لذت بردم .خاطرات جزیره واسم زنده شد.موفق باشی.

 50. نویسنده دیدگاه: neda
  28 فروردین 1393

  سلام بهترین مراکز تجاری و رستوران و دیدنی های قشم رو معرفی کنید ممنون

  • نویسنده دیدگاه: --> آسمونی
   28 فروردین 1393

   مراکز دیدنی و تجاری به طور کامل معرفی شده اند
   رستوران ها نیز درج شدند
   موفق باشید

 51. نویسنده دیدگاه: مجید
  28 فروردین 1393

  بسیار عالی بود
  ممنون از سایت خوبتون 🙂

 52. نویسنده دیدگاه: مهسا
  25 فروردین 1393

  سلام من تو تعطیلات نوروز 5روز قشم بودم خیلی خوش گذشت به همه میگمحتما به قشم سفر کنید

  • نویسنده دیدگاه: neda
   28 فروردین 1393

   ممنون میشم جاهای که رفتیو بگی و به نظرت تو اردیبهشت و خرداد هوا واسه سفر به قشم مناسبه؟

  • نویسنده دیدگاه: neda
   28 فروردین 1393

   اردیبهشت و خرداد هوا تو قشم چطوره؟

 53. نویسنده دیدگاه: مهدی
  07 فروردین 1393

  سلام . چندتا سئوال داشتم . 1- چادر میشه زد تو قشم 2- کرایه اژانس برای کل روز چنده 3- اب و هوا تو عید چگونه است . با تشکر

  • نویسنده دیدگاه: --> آسمونی
   09 فروردین 1393

   1- چادر در مکانهایی که سایر مردم زده اند میتوان زند
   2- کرایه نسبت به مسیر است
   3- آب و هوا عالی

 54. نویسنده دیدگاه: زهرا
  29 بهمن 1392

  سلام میخوام برنامه مسافرت بزارم
  قشم مثل کیش برنامه های تفریحی هم داره?

  • نویسنده دیدگاه: --> آسمونی
   01 اسفند 1392

   بله حوضچه هامون، پارک ها، بوستان ها و امکان تفریحی، ورزشی زیادی در قشم قرار دارند

  • نویسنده دیدگاه: زهرا
   10 اسفند 1392

   مثل کیش برنامه تفریحی نداره ولی با یک کم مطالعه و تحقیق میتونی خودت برنامه ریزی کنی و از تمامی زیبایی های قشم دیدن کنید.واقعا قشم و جزیره هرمز زیبا و باشکوه است.

  • نویسنده دیدگاه: امیر.خطیر
   24 اسفند 1392

   سلام متاسفانه مانند کیش نیست فقط در ایام نوروز کشتیهای تفریحی گشتهای شبانه دارند

 55. نویسنده دیدگاه: مهدی
  18 دی 1392

  دفعه اول هست که به اتفاق خانواده به مدت 3 روز خواهم رفت
  بهترین برنامه ریزی برای سیاحت در این مدت چیست؟

 56. نویسنده دیدگاه: مریم
  07 دی 1392

  اطلاعات تون کم بود

 57. نویسنده دیدگاه: حامد
  29 آذر 1392

  واقعا مفید و عالی بود خیلی خوبه چون چند روز دیگه با خانواده میریم اونجا و من تونستم اطلاعات خوبی از سایتتون بدست بیارم.

  • نویسنده دیدگاه: --> آسمونی
   30 آذر 1392

   زنده باشی سفر خوش حامد جان

 58. نویسنده دیدگاه: رمچاهی
  19 آبان 1392

  خیلی عالیه باینکه من هزاربار به جاهای دیدنی قشم فتم ممنوم از سایت خوبتوننننننننننننننننننننننننننننننننننن 😛 8)

 59. نویسنده دیدگاه: مهسا
  06 آبان 1392

  ممنون از اطلاعات خوبتون 😉

 60. نویسنده دیدگاه: ناشناس
  06 آبان 1392

  😀 🙄 😈

 61. نویسنده دیدگاه: داود
  20 شهریور 1392

  لاک پشت های دریای چه فصلی در ساحل روستای شیبدراز تخم ریزی میکنند؟ و از این روستا قایق هست که بین جزیره قشم و هنگام مسافران را جابه جا کنه یا نه؟

  • نویسنده دیدگاه: --> آسمونی
   23 شهریور 1392

   میبخشید اطلاعی از این موضوع نداریم

  • نویسنده دیدگاه: امیر.خطیر
   24 اسفند 1392

   سلام.از نیمه اسفند تا اوایل اردیبهشت تخمریزی و خروج و حرکت بچه لاک پشت ها بسوی دریا بهترین زمان برای دیدن ساعات اولیه بامداد

 62. نویسنده دیدگاه: داود
  20 شهریور 1392

  من 2 روز به قشم سفر میکنم لطفا 3 تا از بهترین جاذبه های گردشگری را به من ایمیل کنید

  • نویسنده دیدگاه: --> آسمونی
   20 شهریور 1392

   غار نمک، حیات وحش دریایی، جنگل دریایی حرا

  • نویسنده دیدگاه: ناشناس
   01 آبان 1397

   داوود جان ما هم عازمیم ایمیلتو بزار یا شمارتو هماهنگ کنیم. قربون یو

نظر خودتان را ارسال کنید