شرایط ثبت‌نام مسکن ویژه تهران اعلام شد

شرایط ثبت‌نام متقاضیان مسکن طرح ویژه تهران همانند شرایط مسکن مهر شهر جدید پردیس است و زمان دقیق ثبت نام در تابستان اعلام می‌شود.

ایرج رهبر، رئیس کانون سراسری انبوه‌سازان، در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این‌که اولین مرحله ساخت و ساز مسکن طرح ویژه تهران در شهر جدید پردیس در حال انجام است، اظهار کرد:‌ در شهر جدید پردیس حدود 80 هزار واحد آغاز به ساخت شده است.

 وی افزود: متقاضیان این واحدها با مراجعه به دفاتر 22 گانه پست ثبت‌نام کرده و در صورت واجد شرایط بودن با پرداخت آورده مشخص می‌توانند جزو متقاضیان صد درصد واحدها قرار گیرند.

 رهبر با تاکید بر این‌که تاکنون حدود 70 هزار نفر ثبت‌نام کرده‌اند، گفت: در حال حاضر پالایش متقاضیانی که ثبت‌نام کرده‌اند، آغاز شده و در صورتی که افراد شرایط لازم را کسب کرده باشند از طریق ارسال پیامک به آن‌ها اطلاع رسانی می‌شود.

 رئیس کانون سراسری انبوه‌سازان تصریح کرد: شرایط ثبت نام مسکن مهر ویژه تهران همانند شرایط ثبت نام مسکن مهر است.

 وی در پایان گفت: قرار بود این طرح در چهار منطقه از شهر تهران ساخته شود که هنوز به مرحله ساخت و ساز نرسیده است.

از جمله شرایط ثبت‌نام مسکن مهر پردیس فاقد مسکن بودن یا به عبارتی افراد سرپرست خانواری که خود و افراد تحت تکفل آنها از تاریخ اول فروردین 84 فاقد زمین و واحد مسکونی بوده و از تاریخ 22/11/1357 ماه از هیچ‌یک از امکانات دولتی یا امکانات نهادهای عمومی غیر دولتی مربوط به تأمین مسکن شامل زمین، واحد مسکونی و یا تسهیلات یارانه‌ای خرید و یا ساخت واحد مسکونی استفاده نکرده باشند، زنان خود سرپرست اعم از مجرد، مطلقه یا بیوه مشروط به داشتن حداقل 35 سال سن با ارائه مدارک و مستندات قانونی (در خصوص فوت همسر یا طلاق، معلول جسمی، حرکتی با دارا بودن حداقل 20 سال سن و با معرفی و تأیید سازمان بهزیستی کشور است.

 پیش از این نیز چگینی ـ مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی وزارت راه و شهرسازی ـ با بیان اینکه در راستای تنظیم بازار مسکن و تولید مسکن ویژه در مناطق شهر تهران، ثبت‌نام این واحدها از شهریور ماه آغاز می‌شود، اظهار کرد: مخاطبان اصلی این واحدها مستاجران هستند.

0/5 ( 0 نظر )


منبع : همشهری آنلاین

دیدگاه های این مطلب

  1. نویسنده دیدگاه: رضا
    10 تیر 1392

    با سلام و عرض ادب بنده از ثبت نام کنندگان مسکن ویژه تهرانسر هستم که از شهریور 91 تا امروز 10/4/92 مبلغ 60 میلیون تومان واریز کردم قرار بود دولت برای مستاجرین قدم بردارد و نهایتا با مبلغی تا 100 میلیون تومان در 5 قسط در تیرماه 92 با امکانات سنگ گرانیت ،شیرالات،کابینت،هود ،پکیچ ،کولر،آسانسور و…واگذار شود ولی متاسفانه این وعده به چند علت محقق نشد یکی عدم قرارداد با متقاضیان دوم تعویق در ساخت توسط پیمانکاران و سوم عدم نظارت بر اجرای پروژه توسط مدیران وزارت شهرسازی و چهارم با بدترین نوع از معماری که اسما واحد 105 متر میباشد ولی در بازدید از واحد نمونه 70 متر بیشتر به نظر نمی آید و نما هم تبدیل به سیمان شسته گردیده حالا با این مبلغ گزاف 130 الی 150 میلیون نقد قبل از تحویل و بین 10 الی 12 سال ماهی یک میلیون تومان قسط چنین خونه ای آیا شرایط معنی دارد !!!!؟؟؟؟ و تنها به این پاسخ از سوی وزارت مسکن تهران این است خیلیها در صف انتظار هستند . بله جناب آقای مدیر خیلی ها در صف انتظار هستند اگر این خیلیها شهریور 91 ثبت نام و پول واریز میکردند آیا صف اینگونه بود !!؟؟

نظر خودتان را ارسال کنید