دسر و مربا

شُله زرد – آش انرژی بخش

مواد لازم شُله زرد:

  • برنج ۲ لیوان
  • شکر ۴ لیوان
  • گلاب ۱ لیوان
  • کره 4تا 5 قاشق سوپخوری
  • خلال بادام
  • خلال پسته برای تزیین
  • زعفران و هل
  • دارچین برای تزیین
  • آب سرد ۱۴تا ۱۶ لیوان

Shole Zard شُله زرد   آش انرژی بخش

طرز تهیه شُله زرد:

برنج را قبل از استفاده خوب با آب گرم شستشو بدهید و چند بار آب آنرا عوض کنید، پس از آن روی آن آب گرم بریزید و برای چهار پنج ساعت بگذارید خیس بخورد.

آب برنج را خالی کنید بعد آنرا همراه ۱۴ لیوان آب داخل قابلمه بریزید و بگذارید جوش بیاید، پس از جوش آمدن بلافاصله حرارت را کم کنید و بگذارید به آرامی بپزد. در صورتی که حرارت زیاد باشد برنج به ته قابلمه خواهد چسبید.

کافی است برنج و آب به آرامی بجوشد. وسط های کار کمی زعفران به برنج و آب بیفزاید تا همراه با مرحله آخر بجوشد. مقدار زعفران را خودتان تصمیم بگیرید کم کم بیفزاید و هم بزنید و بگذارید چند دقیقهای بجوشد، اگر کم بود مقدار دیگری بیفزاید به صورتی که شله زرد خوش رنگ شود.

اگر احیانا در مدت طبخ آب برنج تمام شد مقداری آب گرم به آن اضافه کنید در این مدت تمام وقت آنرا زیر نظر داشته باشید و مدام بهم بزنید در غیر این صورت برنج به کف قابلمه خواهد چسبید، هرچه به آخر طبخ نزدیک تر بشوید امکان چسبیدن ته قابلمه بیشتر میشود در نتیجه در اواخر کار مدام شله زرد را هم بزنید کمی مانده به آخرهای کار وقتی تقریبا برنجها خوب نرم و له شد شکر ، گلاب، هل و کره را به آن بیفزاید و هم بزنید معمولا نیازی به افزودن آب نیست چون مقدار آب داده شده کفایت می کند ولی برنجهای گوناگون مقدار آب بیشتر یا کمتری نیاز دارند.

برای خلال بادامها روشهای مختلفی وجود دارد، خلال بادام را بعضی در آخر طبخ شله زرد توی شله زرد میریزند و بعضی زودتر دلیل این کار این است که بعضی دوست دارند خلال بادام سفت باشد و بعضی برعکس دوست دارند خلال بادام نرم باشد این بستگی به سلیقه خود شما دارد.

اگر مطمئن نیستید میتوانید خلال بادام را در ظرفی جداگانه بجوشانید و هنگامی که نرمی (سفتی) آن باب میل شما بود آنرا کنار بگذارید و در آخر طبخ شله زرد خلال بادام را به شله زرد بیفزاید و کمی هم بزنید و بگذارید چند دقیقهای بجوشد.

دقت کنید وقتی شله زرد آماده است که زیاد شل نباشد وقتی آنرا در ظرف میریزید نباید ولو شود و حالت آش داشته باشد البته دقت کنید شله زرد وقتی سرد شد هم مقداری سفت تر خواهد شد.

ولی خوب وقتی تمام شد زیاد نباید شل باشد.

بعد از خاتمه کار شله زرد را در ظرف بریزید و با دارچین و خلال پسته آنرا تزئین کنید.

تازه های آسمونی

قیمت ادویه جات

ندا رحیمی

پاییز بمان کجا می روی؟

ندا رحیمی

طرز تهیه بستنی زعفرانی

آسمونی

قیمت زعفران

طاهره رضایی

تصاویر دیدنی 9 آذر 96

طاهره رضایی

محصولات معروف ایرانی

آسمونی

3 نظر

StephenKl 29 می 2014 at 16:22

I treasure the knowledge on your web sites. With thanks!
My Website – http://pharmacycatalog2014.com

پاسخ به این نظر
EduardoBit 29 می 2014 at 05:44

Your posts is very important.
My Website – http://drugstoredir2014.com/

پاسخ به این نظر
TrevorOn 18 می 2014 at 21:32

Simply looked at a few of your photos (: i’m actually happy i got to job darkness you. You’re excellent!

my website – http://journal-cinema.org/

پاسخ به این نظر

نظر شما چیست؟