نمایش بهترین فیلم جشنواره فجر در سینما انقلاب

Untitled-1

1394/11/28

به گزارش آسمونی در روز پایانی این دوره فیلم های سینمایی «اژدها وارد می شود» ساعت 15، «ایستاده در غبار» 18:30 و «هفت ماهگی» 21:30 به نمایش در می آید.

«اژدها وارد می شود» به کارگردانی مانی حقیقی است که در روزهای اکران در جشنواره و در میان آرای مردمی رای بالایی را بدست آورد. «ایستاده در غبار» نیز که به عنوان بهترین فیلم جشنواره فیلم فجر برگزیده شد، روایتی متفاوت از زندگی حاج احمد متوسلیان است که بر اساس صداهای موجود از این فرمانده جنگی در دوران جنگ ساخته شده و محمد حسین مهدویان کارگردانی آن را بر عهده داشته است. «هفت ماهگی» هم ششمین اثر هاتف علیمردانی است که نگاهی به دو خانواده و روابط میان آن ها دارد و مسایل اجتماعی میان آن ها را به تصویر می کشد.

این جایزه به همت جنبش فکری هنری سینما انقلاب و با دبیری روح الله رجبی از 20 تا 27 بهمن ماه در تالار سوره حوزه هنری برگزار می شود که حضور اهالی رسانه در این جشنواره آزاد است.

در دوره های گذشته این جشنواره نیز آثاری چون «مزار شریف»، «شاهزاده روم»، «روباه»، «آرایش غلیظ»، «چهارشنبه 22 اردیبهشت»، «چ»، «شیار 143» «قلاده های طلا» شایسته تقدیر و نشان ققنوس جشنواره را دریافت کرده اند.

پنجمین دوره جایزه سینمایی ققنوس همزمان با نخستین دوره جایزه مجمع نویسندگان و منتقدان سینمای انقلاب در مراسمی مشترک با نام جشن تقدیر از منتخبان سینمای فجر انقلاب برگزار خواهد شد.
 

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید