يک خورشت جنوبی : قليه ماهی

Untitled-1

بسياری از مردم به غذاهای محلی علاقمند هستند اما طرز تهيه اين جور غذاها قلق های خاصی می خواهد كه تنها سرآشپزان منطقه ای بلدند بنابراين ما شما را به درست كردن قلیه ماهی خوشمزه از يک سرآشپز جنوبی دعوت می كنيم.

مواد لازم قلیه ماهی :

ماهی شیر تکه تکه شده در اندازه درشت 500 گرم، سبزی قلیه شامل گشنیز 350 گرم خرد شده، شنبلیله 150گرم، پیاز یک عدد ریز خرد شده، سیر 4 حبه رنده شده، ادویه، نمک، فلفل به میزان مقداری، رب گوجه 1 قاشق غذاخوری سر خالی، تمر هندی یک بسته کوچک، آب یک لیوان جهت حل کردن تمر هندی، یک دوم لیوان جهت اضافه کردن به خورش قلیه ماهی

طرز تهیه قلیه ماهی :

ابتدا پیاز را در یک قابلمه تفت دهید سپس سیرو رب گوجه را اضافه کنید، پس از آن نمک، ادویه و فلفل را بیفزایید و بلافاصله سبزیجات را که کاملا ریز خرد شده اند را درون قابلمه بریزید و اجازه دهید کاملا سرخ شوند تا به رنگ تیره درآیند، در این مرحله شعله را خاموش کنید. در یک تابه تکه های ماهی را که به سیر و فلفل سیاه و نمک و آغشته کرده آید را به مدت 3_4 دقیقه تفت دهید، البته نباید تغییر رنگ دهند، در حدی که پوست ماهی را بتوان به راحتی جدا کرد و دور ریخت. پس از آن آب تمر هندی را که قبلا با یک لیوان آب خیس خورده به سبزیجات اضافه کنید و بلافاصله ماهی ها را بیفزایید و یک دوم لیوان آب اضافه کرده و با شعله ملایم اجازه دهید به مدت30 دقیقه بپزد. امیدوارم از این غذای تند و ترش و اسپایسی لذت ببرید.

0/5 ( 0 نظر )


نیازمندی های مرتبط

لطفاً هنگام تماس اعلام نمایید که در آسمونی شماره تلفن را دیده اید

نظر خودتان را ارسال کنید