رنگ کردن ابرو به روش آرایشگران حرفه ای

Untitled-1

رنگ كردن ابرو در ظاهر كار ساده‌اي است اما همين كار ساده نكات و تكنيك‌هاي ريزي دارد كه مي‌تواند جلوه متفاوتي به ابروها بدهد و زيبايي آنها را دوچندان كند. برخي هم چندان موافق رنگ كردن نيستند و ترجيح مي‌دهند با مداد و سايه به ابروها رنگ دهند اما بايد بدانيد تنها با آرايش نمي‌توانيد ابروهاي‌تان را روشن و مثلا آنها را با رنگ موي بلوند خود هماهنگ كنيد پس براي هيچ‌كس ضرر ندارد كه كمي با تكنيك‌هاي رنگ كردن بيشتر آشنا شود.

اول از همه بايد بدانيد بيشتر آرايشگرها مي‌گويند رنگ ابروها بايد يك درجه تيره‌تر از رنگ موها باشد اما باز هم همه موافق اين امر نيستند و نظرات مختلفي وجود دارد. براي همين در اينجا ما براي‌تان تمام نكاتي را كه براي رنگ كردن ابرو نياز داريد، آورده‌ايم؛ از انتخاب رنگ گرفته تا تكنيك‌هاي رنگ زدن ابرو.

مواد مورد نیاز:
1. رنگ مخصوص ابرو و قابل استفاده روي مناطق ظريف مانند اطراف چشم
2. برس رنگ با سر باريك و گوش‌پاك‌كن
3. ظرف شيشه‌اي كوچك كه مواد را درونش مخلوط كنيد.
4. اكسيدان مخصوص ابرو
5. پنبه براي پاك كردن رنگ‌ها از روي ابرو
6. وازلين يا كرم براي چرب كردن قسمت‌هايي كه مي‌خواهيد رنگ نگيرند.

رنگ پوست مهم است:
يادتان باشد رنگ ابروها تنها با رنگ مو مشخص نمي‌شود بلكه رنگ پوست هم نقش تعيين‌كننده‌اي دارد؛ مثلا اگر رنگ موي قهوه‌اي تيره با پوستي گندمي داريد و ابروي‌تان مشكي است، اين تضاد نزديك به هم چهره‌تان را جذاب‌تر مي کند يا مثلا فردي كه پوستي روشن با ابروي مشكي داشته و هم‌اكنون رنگ موي خود را بلوند كرده، بهتر است يك تا دو درجه رنگ ابروي خود را روشن كند. كساني كه چهره‌اي سبزه دارند و رنگ مو را مش يا كامل روشن كرده‌اند، بهتر است رنگ ابروي شان را چهار تا پنج درجه نسبت به رنگ ريشه روشن كنند چون اين رنگ ابرو چهره را بازتر و زيباتر خواهد كرد. افراد با موهاي شرابي و فندقي و گروه رنگ موهاي قرمز بهتر است با هر رنگ پوستي ابرو را تيره نگه دارند. گروه زيتوني با پوست‌هاي سفيد و روشن رنگ ابرو را تنها يكي، دو درجه روشن‌تر از رنگ مو كنند و گروه زيتوني با پوست‌ تيره آن را كاملا روشن سازند.

از چه اكسيداني براي ابرو استفاده كنيد؟
شما نبايد همان اكسيداني را كه براي رنگ‌ كردن موهاي‌تان استفاده مي‌كنيد براي ابرو يا مژه‌هاي‌تان هم به كار ببريد. ابرو و مژه‌ها هم موهاي كمتري نسبت به سر دارند و هم كوتاه‌تر هستند بنابراين خيلي سريع‌تر رنگ مي‌گيرند. پس بهتر است براي آسيب ديدن كمتر از اكسيدان ضعيف‌تري استفاده كنيد. براي رنگ مژه بايد از اكسيدان‌هايي استفاده كرد كه حداقل 9/1 و حداكثر سه است، براي رنگ ابرو تا شش هم مي‌توانيد استفاده كنيد البته توصيه ما اين است كه براي ابروها هم همان اكسيدان سه يا كمتر را به كار ببريد.

آيا هميشه با تغيير رنگ مو، ابروها را هم رنگ كنيم؟
اگر رنگ موهاي خود را تغيير مختصري داده‌ايد، كافي است كمى‌ سايه پودري يا مداد ابرو روي ابروها بزنيد. اين كار ابروها را با هر رنگ مويي خوشرنگ تر و خوش‌فرم‌تر مى‌كند. اگر رنگ موهاي‌تان را تغيير اساسي داده‌ايد (مثلا موهاي قهوه‌اي تيره را به رنگ بلوند روشن درآورده‌ايد) از متخصص ابرو در آرايشگاه‌تان مشاوره بگيريد و رنگ ابروهاي‌تان را هماهنگ با رنگ موها‌ي‌تان عوض كنيد.

چه رنگي براي ابرو انتخاب كنيد؟
هميشه رنگ مداد ابروي‌تان را هماهنگ با رنگ موها و پوست‌تان انتخاب كنيد. معمولا براي روز رنگ طبيعي و براي عصر از رنگ‌هاي تندتر استفاده كنيد. اگر رنگ موهاي‌تان را اغراق‌‌آميز تغيير دهيد بايد متناسب با آن رنگ ابروي‌تان را كمرنگ يا پررنگ كنيد. تنوع رنگ ابروي پودري بيشتر از مداد ابروست. قبل از هر بار استفاده، نوك مداد ابروي‌تان را تيز كنيد. اگر از رنگ پودري استفاده مي‌كنيد، بعد از هر دو يا سه بار استفاده برس آن را بشوييد و با باد خشك كنيد. اگر پودر زيادي روي برس باشد رنگ را بيش از حد پخش مي‌كند.
تكنيك‌هاي رنگ زدن ابروها

رنگ ابروهاي‌تان را هماهنگ با رنگ موها‌ي‌تان عوض كنيد

چطور ابروها را روشن كنيد؟
كساني كه ابروهايي ضخيم، زبر و بسيار تيره‌اي دارند براي روشن كردن‌شان دچار مشكل مي‌شوند. اين افراد مي‌توانند براي روشن‌ كردن ابروها سراغ دكلره و مواد بي‌رنگ‌كننده بروند؛ البته هنگام كار با اين مواد بايد بيشتر دقت كنند و هيچ‌گاه به‌طور مداوم ابرو‌ها را دكلره نكنند چون مي‌تواند آسيب‌زننده باشد.

1- كار را با ابروهاي تميز آغاز كنيد؛ يعني بايد ابروها پيش از دكلره برداشته و موهاي آن مرتب شده‌ باشند همچنين بهتر است قبل از كار با شامپو آنها را بشوييد.

2- با استفاده از يك گوش‌پا‌ك‌كن پوست اطراف ابرو را با وازلين بپوشانيد. اين كار پوست را از آسيب‌ها و التهابات ناشي از دكلره محافظت مي‌كند به‌خصوص اگر تازه ابروها را برداشته ‌باشيد پوست حساس‌تر است و ملتهب مي‌شود.

3- ماده دكلره را آماده كنيد و در يك كاسه بلوري بريزيد. تهيه ماده دكلره با توجه به نوع آن متفاوت است. مي‌توانيد از فروشنده يا آرايشگرتان كمك بخواهيد. با برس مخصوص رنگ ابرو يا برس تميز ريمل مواد را روي ابروها بماليد. اگر مي‌خواهيد همه موها به خوبي رنگ باز كنند چندين‌بار با حركات رفت و برگشتي موها را برس بزنيد.

4- بعد از اينكه ابروها كامل با مواد پوشانده شدند ساعت را نگاه كنيد. اگر مي‌خواهيد ابروها فقط كمي روشن شوند و رنگ باز كنند حدود پنج دقيقه زمان بگيريد اما اگر مي‌خواهيد خيلي روشن شوند مواد بايد حدود 10 دقيقه روي ابرو بمانند. مدام موها را چك كنيد تا نسوزند.

5- مواد را با پنبه يا دستمال كاغذي مرطوب از روي ابرو پاك كنيد.

6- صورت را بشوييد و ابروها را با حوله خشك كنيد.

7- در اين مرحله ممكن است در رنگ ابروهاي‌تان زردي يا نارنجي وجود داشته باشد که مي‌توانيد با وارياسيون بنفش اين زردي را بگيريد. چند قطره وارياسيون را با اكسيدان مخلوط كنيد، به ابروها بزنيد و حدود 10 دقيقه صبر كنيد.

8- ابروها را بشوييد و با حوله خشك كنيد. به‌راحتي مي‌توانيد تفاوت مرحله هفت را با اين مرحله متوجه شويد. در اينجا ديگر ابروها زردي ندارند و رنگي طبيعي‌تر به دست آورده‌اند.

9- اگر كمي ابروها را با مداد و سايه مرتب كنيد، ديگر مي‌توانيد ادعا كنيد ابروهايي ايده‌آل داريد.

Untitled-1

راهنماي قدم به قدم تيره كردن ابروها:
– با گوش‌پاك‌كن دورتا دور ابرو و محلي را كه نمي‌خواهيد رنگ كنيد با وازلين يا كرم چرب بپوشانيد.

– رنگ انتخابي را حدود يك سانتي‌متر داخل ظرف شيشه‌اي بريزيد و حدود سه قطره اكسيدان روي آن بچكانيد. مواد را با برس خوب مخلوط كنيد و از قسمت كلفت ابرو خيلي سريع و با دقت تمام بزنيد؛ طوري كه همه ابروها با رنگ پوشانده شود.

– دقت كنيد اين رنگ خيلي سريع مي‌گيرد، معمولا براي رنگ‌هاي تيره و مشكي يك دقيقه كافي است. با پنبه مرطوب ابروها را تميز كنيد تا جايي كه ديگر پنبه رنگ نگيرد.

– بيشتر از دو تا سه دقيقه رنگ را نگه نداريد براي اينكه شما به‌راحتي مي‌توانيد دوباره ابروها را تيره كنيد ولي روشن كردن رنگ تيره بسيار سخت است.

0/5 ( 0 نظر )


نیازمندی های مرتبط

لطفاً هنگام تماس اعلام نمایید که در آسمونی شماره تلفن را دیده اید

نظر خودتان را ارسال کنید