صبح زیبای خود را با آبمیوه و عسل شروع کنید

Untitled-11394/11/5

شروع صبح با يک ليوان چاي، قهوه يا هر نوشيدني کافئين‌دار ديگري براي بسياري از ما به عادتي غير قابل ترک بدل شده است؛ عادتي که چشم ما را به روي ديگر گزينه‌هاي ممکن و صد البته مناسب‌تر بسته است.
احتمالاً از خودتان مي‌پرسيد به جز شير و آب پرتقال چه نوشيدني ديگري مي‌توان به اين فهرست اضافه کرد؟ پاسخ ما به شما آبليمو عسل است. نوشيدني لذت بخش که نه فقط در هنگام سرماخوردگي و گلو درد بلکه در روزهاي عادي هم مي‌تواند سلامتي را به ما هديه کند. اگر هم چنان براي استفاده از آبليمو عسل به عنوان نوشيدني آغازين روز مشکوک هستيد بهتر است اين گزارش آسمونی را دنبال کنيد و با پنج ويژگي منحصر به فرد اين ترکيب آشنا شويد.

حفظ آب بدن:
يکي از بدترين و اشتباه‌ترين عادت اين روزهاي اغلب ما عدم نوشيدن آب به ميزان کافي است، مسأله‌اي که موجب خشکي بيش از حد بدن ما مي‌شود. در چنين شرايطي ترکيب ليمو، عسل و آب نه تنها مي‌تواند به تأمين آب مورد نياز ما در طول روز کمک کند بلکه منبع خوبي براي دريافت سديم، پتاسيم و منيزيم نيز محسوب مي‌شود.

بهبود سيستم هضم:
نوشيدني بي‌نظير براي کمک به هضم بهتر، نوشيدني که به دليل وجود فيبر به سالم ماندن دستگاه گوارش کمک مي‌کند و مانع ابتلا به يبوست مي‌شود. علاوه بر اين، آبليمو عسل موجب تحريک کبد و توليد ميزان بيشتري صفرا مي‌شود، فرآيندي که در بهبود عملکرد سيستم هضم نقش ويژه‌اي ايفا مي‌کند.

سم زدايی:
در کنار توليد صفرا، نوشيدني آبليمو عسل در دفع سموم به کبد کمک مي‌کند. اين ويژگي منحصر به فرد نقشي مهم در خروج مواد آسيب زا و مضر از بدن ايفا مي‌کند و مانع ابتلا به بسياري از بيماري‌هاي مرتبط با سيستم گوارش مي‌شود.

بهبود سلامت قلب:
اگر مي‌خواهيد قلبي سالم با ضرباني منظم داشته باشيد نوشيدن آبليمو عسل را فراموش نکنيد. اين ترکيب معجزه آسا با تنظيم فشار خون يکي از اصلي‌ترني تهديدکننده‌هاي سلامت قلب را خنثي مي‌کند. علاوه بر اين، به دليل قدرت پاک سازي که دارد مانع از بسته شدن و گرفتگي شريان هاي اصلي قلب مي‌شود.

بهبود شرايط روحی:
اگر صبح‌ها با خلقي بد و گرفته بيدار مي‌شويد نوشيدن آبليمو عسل را فراموش نکنيد. اين نوشيدني به دليل وجود مقدار قابل توجهي پتاسيم احساسي از خوشي و شادي را به ما مي‌بخشد و نويد بخش شروع روز خوب براي ماست.

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید