درمان میگرن با زنجبیل

Untitled-1
سردردهاي ميگرني جزء سردردهاي مزمن و طولاني مدت هستند که افراد زيادي با آن درگير هستند. به قول طب رايج سردردهاي درمان ناپذير!در طب سنتي سردردها داراي ريشه‌هايي از صفرا، خون، بلغم و سودا تعريف مي‌شوند که با عدم تعادل و بي نظمي طبع‌هاي گفته شده اين مشکل به اندام رأسي يعني سر منتقل مي‌شود.

سردرد صفرايي با سودايي يا غلبه خون با هم متفاوت هستند. براي شروع درمان،‌ابتدا بايد درمانگر مزاج بيمار را تشخيص دهد و بعد براي تعديل مزاج بيمار داروي مناسب تجويز گردد.توجه کنيد که درمانگر سنتي يک‌سري رژيم‌هاي درماني نيز خواهد داد که هم به اصلاح مزاج و هم درمان بيماري کمک شاياني مي‌نمايد و عدم رعايت آن شايد منجر به شکست يا کند شدن دوره درمان مي‌شود. گاهي سردردهاي ميگرني با مراعات يک رژيم يا دستور ساده از بدن انسان رخت مي‌بندد و حتي نياز به مصرف هيچ دارويي هم نيست. پس مي‌توانيد براي درمان به يک درمانگر ماهر سنتي مراجعه کنيد .
گياهان دارويي براي درمان ميگرن

اثر زنجبيل در پيشگيري و کنترل ميگرن معادل داروهاي مسکن شيميايي مي باشد

براي نمونه افرادي که داراي سردردهاي ميگرني با منشأ صفرايي هستند؛ ميتوانند از ترکيب زير براي مدت دو هفته استفاده کنند.گياه زنجبيل از سال ها قبل و در طب سنتي داراي کاربردهاي درماني متعدد است.مطالعات انجام شده توسط محققان دانمارکي نشان داد که گياه زنجبيل در کنترل و بهبود سردردهاي ميگرني نقش بسزايي ايفا مي کند. اين محققان پي بردند که اثر زنجبيل در پيشگيري و کنترل ميگرن معادل داروهاي مسکن شيميايي مي باشد.

گياه زنجبيل از سال ها قبل و در طب سنتي داراي کاربردهاي درماني متعدد از جمله رفع تهوع بوده است. مطالعه اخير نشان داد که زنجبيل به کنترل واکنش هاي التهابي و درد کمک کرده و سردردهاي ميگرني را بهبود مي بخشد.متخصصان توصيه مي کنند با شروع علايم ميگرن، در حدود يک سوم قاشق مرباخوري پودر زنجبيل (معادل ??? تا ??? ميلي گرم) را در آب گرم ريخته و بنوشيد. همچنين مي توان از زنجبيل تازه در رژيم غذايي روزانه استفاده نمود. مصرف اين گياه تعداد دفعات و شدت حملات ميگرن را به ميزان قابل ملاحظه اي کاهش مي دهد.Untitled-11

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید