بهشت آسیا جزیره بالی اندونزی

Untitled-1

بالي جزيره خدايان، جزيره کوچکي از بزرگترين مجمع الجزاير جهان يعني کشور اندونزي است. اين جزيره دو اقيانوس آرام و هند را به هم پيوند داده است و در نتيجه اين وصلت خود از آب و هواي بسيار متفاوتي برخوردارگرديده است و مثل بسياري از جزاير ديگراندونزي، دنياي مخصوص به خودش را دارد. دنيائي که اين نام اين جزيره را در فهرست برترين مقاصد توريستي جهان قرار داده است. اين جزيره جمعيتي حدود سه ميليون نفر داشته که قريب به اتفاق ساکنان آن اهل اندونزي هستند اما در سالهاي اخير بدليل رشد فراوان صنعت توريست بسياري ازاستراليا و اروپا هم به اين جزيره مهاجرت نموده و در بالي کار و زندگي مي کنند…

Untitled-1

اين جزيره که مساحتي بالغ بر 5620 کيلومتر مربع را پوشش داده است، از لحاظ آتش فشاني فعال بوده و خاک آن براي کشاورزي بسيار حاصلخيز. اما سوگولي کوههاي بالي کوه آگانگ که «مادر کوه »ها ناميده مي شود آتشفشاني فعال بوده که ارتفاعي بيش از 3000 متر دارد. در شمال و جنوب کوه هاي مرکزي اين جزيره زمين هاي بسياري حاصلخيزي براي کشاورزي وجود دارد که از آن براي کاشت برنج استفاده مي کنند.

Untitled-1

ما پرواز به بالي که فقط اندکي يعني حدود 12 ساعت طولانيتر از بلند ترين مصافت هوائي کشورماست معمولا از طريق کشور قطر و با هواپيمائي قطر اير ويز که يکي از خطوط پنج ستاره جهان مي باشد و يا امارات و پس از توقفي کوتاه در فرودگاه دوحه يا دبي شما را بسوي جزيره بالي رهنمون خواهد بود.زمان سفر بين تهران و دوحه حدوداً دوساعت يعني برابر با مدت زمان سفر شما از منزل تا فرودگاه امام تخمين زده خواهد شد. از اين نقطه تا ايستگاه بعدي که شهر کوالالامپور يعني پايتخت کشور زيباي مالزي مي باشد فقط هشت ساعت زمان لازم است.

Untitled-1جزيره اندونزيايي بالي داراي گنجينه هاي بسياري است: طبيعت زيبا، پوشش گياهي متنوع ودنياي منحصر به فرد زير آب، شاليزارها و آبشارها. اما گنجينه ويژه جزيره بالي سنت ها و رسوم اين جزيره است. هر فصل از سال که باشد خورشيد هر روز حوالي 6 بامداد در جزيره بالي طلوع مي کند. اين جزيره کوچک و سرسبز اندونزي يکي از اماکن توريستي بسيار جذاب جهان و قاره آسيا است که در هر زماني از سال تعداد بسيار زيادي توريست به آن سفر مي کنند.

Untitled-1

Untitled-1

Untitled-1

Untitled-1

 

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید