سالاد عدس مفید و رژیمی

4381

اين سالاد ترکيبي فوق العاده از پروتئين، فيبر و مواد مغذي سبزيجات است. اين ترکيب باعث مي شود از ميل کردن اين غذا کاملا احساس رضايت داشته باشيد و تا مدت طولاني بعد از آن احساس گرسنگي نکنيد. تاثير سالاد عدس به همين جا ختم نمي شود فيبر موجود در آن براي کساني که مشکل يبوست دارند بسيار مفيد است. اين سالاد را از دست ندهيد.

مواد لازم براي تهيه سالاد رژيمي عدس:
عدس خشک يک و يک چهارم فنجان
تخم مرغ بزرگ 6 عدد
روغن زيتون کاملا خالص 3 قاشق غذا خوري
سرکه انگور قرمز 3 قاشق غذا خوري
سس خردل يک قاشق غذا خوري
سير خرد شده 2 قاشق چاي خوري
نمک سه چهارم قاشق چاي خوري
فلفل سياه سه هشتم قاشق چاي خوري
فلفل دلمه اي قرمز، مکعبي شده يک و يک چهارم فنجان
پيازچه خرد شده يک دوم فنجان
قطعات کرفس يک دوم فنجان
شاهي 8 فنجان

طرز تهيه:
عدس ها را در يک ماهي تابه متوسط قرار دهيد. درون ماهي تابه آب بريزيد، طوري که تا 7 سانت بالاي عدس ها بيايد. آب درون ماهي تابه را به جوش بياوريد، شعله را پايين بکشيد و اجازه دهيد عدس ها 20 دقيقه بجوشند. عدس ها را از ماهي تابه خارج کنيد و گرم نگهشان داريد. به يک ماهي تابه بزرگ با عمق 8 سانت آب اضافه کنيد.

آب درون ماهي تابه را به جوش بياوريد، سپس تخم مرغ ها را اضافه کنيد، و اجازه دهيد 5 دقيقه و 30 ثانيه بجوشند. تخم مرغ ها را از ماهي تابه بيرون بياوريد و درون آب يخ قرار دهيد، اجازه دهيد 5 دقيقه درون آب يخ بمانند، سپس بيرون بياوريدشان و پوست بکنيد.

روغن زيتون، سرکه، خردل، سير، نمک و يک چهارم قاشق چاي خوري فلفل سياه را در يک کاسه متوسط با هم ترکيب کنيد، با يک هم زن خوب بهم بزنيدشان. 2 قاشق غذا خوري از اين ترکيب را کنار بگذاريد.

عدس، فلفل دلمه اي، پياز، و کرفس را به باقي مانده ي ترکيبي که درست کرديد اضافه کنيد، به آرامي بهم بزنيد. دو قاشقي که از ترکيب کنار گذاشتيد و شاهي ها را در يک کاسه بزرگ بريزيد، خوب بهم بزنيد تا شاهي ها آغشته شوند. شش بشقاب آماده کنيد.

در هر شش بشقاب سه چهار فنجان از ترکيب عدس و حدود يک فنجان ترکيب شاهي قرار دهيد. تخم مرغ ها را از طول به دو قسمت تقسيم کنيد، و در هر بشقاب قرار دهيد.
باقي فلفل سياهي که مانده را روي همه بشقاب ها بپاشيد.

Untitled-1

اطلاعات تغذيه اي:
مواد گفته شده در اين دستور غذايي براي 6 وعده در نظر گرفته شده است، هر وعده شامل يک بشقاب که شامل سه چهارم فنجان ترکيب عدس، يک فنجان شاهي و يک عدد تخم مرغ است مي باشد. اطلاعاتي که در ادامه مي آيد مربوط به يک وعده از اين غذا است.

0/5 ( 0 نظر )


نیازمندی های مرتبط

لطفاً هنگام تماس اعلام نمایید که در آسمونی شماره تلفن را دیده اید

نظر خودتان را ارسال کنید