ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا ثبت نام لاتاری آمریکا کلیک کنید !

چگونه یک محصول را اختراع کنیم؟

Untitled-1 ايده‌هايتان را ثبت کنيد.

اولين گام در راه رسيدن به يک محصول منحصر به فرد و مفيد ايده‌پردازي است. زمينه‌ي تخصصتان را در نظر بگيريد، بيشتر به چه چيزي علاقه‌مند هستيد و درباره‌اش اطلاعات بيشتري داريد؟ به منظور ابداع يک محصول از صفر، بايد در قلمرو دانش خود باقي بمانيد. در غير اين صورت ممکن است يک ايده عالي داشته باشيد، اما هيچ درک درستي از چگونگي اجراي آن نخواهيد داشت.
– سعي کنيد ليستي از تمام چيزهايي که مورد علاقه شما هستند تهيه کنيد. اين ليست مي‌تواند شامل سرگرمي‌ها، مشاغل، و يا محصولاتي که به طور مرتب استفاده مي‌کنيد باشد.
– براي هر فعاليت و يا محصول مورد علاقه‌تان، به بهبودها و پيشرفت‌هايي که مي‌توانند به صورت يک اختراع ايجاد شوند فکر کنيد. اين کار مي‌تواند به شکل تغيير يک محصول يا فعاليت مفيد يا افزودن چيزي به آن باشد.
– ليست مفصلي تهيه کنيد. يک ليست شلوغ از يک ليست خالي خيلي بهتر است، پس آنقدر به نوشتن ايده‌هايتان ادامه دهيد تا واقعاً هيچ چيز ديگري به ذهنتان نرسد.
– هميشه يک دفتر با خود همراه داشته باشيد تا به‌طور مداوم آيتم‌هاي جديدي به ليست اختراعات بالقوه خود اضافه کنيد. نگهداري ايده‌ها بصورت متمرکز در يک مکان مانند يک دفتر منظم، به شما کمک خواهد کرد تا ذهني آزاد داشته باشيد و ايده‌هاي خود را بعداً بررسي کنيد.
– در فرايند ايده‌پردازي عجله نکنيد. يک ايده‌ي خوب ممکن است فوراً به ذهن برسد و يا پس از هفته‌ها و يا ماه‌ها ليست کردن ايده به وجود بيايد.

2
پس از اينکه به اندازه کافي روي ايده‌پردازي وقت گذاشتيد و تمام گزينه‌هاي ممکن را بررسي کرديد، بهترين ايده‌ي خود را انتخاب کنيد. حالا بايد درباره‌ي اطلاعات مربوط به پروژه وقت صرف کنيد. چند طرح از شکلي که براي اختراعتان متصور هستيد رسم کنيد، و پس از آن چند پرسش مهم را در نظر بگيريد.
– براي بهبود اين محصول چه چيزي مي‌توانيد به آن اضافه کنيد؟ چه چيز خاصي در رابطه با اختراع شما آنرا حائز اهميت مي‌کند تا مردم به آن احساس نياز کنند؟ چرا اختراعتان مهم است؟
– در مورد تغييراتي که ممکن است لازم باشند فکر کنيد. چه قسمت‌هايي از اختراعتان بيهوده يا غير ضروري هستند؟ آيا راهي براي کارآمدتر کردن آن و يا کاهش هزينه‌هاي توليد وجود دارد؟
– تمام جنبه هاي اختراع خود را شامل تمام قطعات مورد نياز و جزئيات مهم در مورد اينکه چگونه کار مي کند و يا آنچه که انجام خواهد داد در نظر بگيريد. اين پاسخ‌ها و ايده‌ها را در دفتر خود ثبت کنيد تا بعداُ بتوانيد به آنها مراجعه کنيد.

3
درباره اختراعتان تحقيق کنيد.
پس از اينکه از تصميم و ايده‌ي خود مطمئن شديد، تحقيق کنيد تا مطمئن شويد ايده‌ي شما واقعاً منحصر به فرد است. اگر يک محصول مشابه ايده‌ي شما در حال حاضر ثبت اختراع شده باشد، قادر نخواهيد بود اختراع خود را به توليد انبوه برسانيد و يا حق ثبت اختراع براي آن دريافت کنيد.
– در اينترنت بدنبال محصولاتي که با شرح اختراع شما مطابقت دارند بگرديد. اگر نامي براي محصول خود در نظر داريد، درباره‌ي آن نيز جستجو کنيد تا مطمئن شويد که در حال حاضر محصول ديگري با آن نام وجود ندارد.
– به فروشگاه‌هايي که محصولاتي با کاربرد مشابه محصول مورد نظر شما ارائه مي‌کنند سري بزنيد. ميان قفسه‌هاي آنها بدنبال محصولات مشابه بگرديد و حتي از کارمندان فروشگاه درباره‌ي محصولاتي با هدف مشابه محصول شما سؤال کنيد.
– به خزانه‌هاي ثبت‌اختراع سري بزنيد و در دسته‌ي مرتبط با محصول مورد نظرتان به جست‌وجوي محصولات مشابه بپردازيد. مي‌توانيد از مسئولان آنجا نيز در اين رابطه راهنمايي بخواهيد.
– يک جست‌وجوي پيشرفته‌ي پتنت انجام دهيد تا از اينکه واقعاً هيچ محصولي مشابه محصول مورد نظر شما وجود ندارد مطمئن شويد.

واقعيت بخشيدن به اختراع

4
اکنون وقت مناسبي براي ساختن يک نمونه از اختراعتان است. نيازي به استفاده از مواد گران‌قيمت و يا استفاده از فرايندهاي ساخت پيچيده و گسترده نيست، فقط يک نسخه از آن بسازيد.
– نيازي نيست براي ساختن مدل از همان موادي که براي توليد انبوه محصول اصلي مورد نياز هستند استفاده کنيد.
– اگر خودتان به تنهايي قادر به ساختن مدل نيستيد مي‌توانيد از يک شرکت بخواهيد اين کار را براي شما انجام دهد. البته اين کار مي‌تواند هزينه‌ي زيادي داشته باشد پس حتماً ابتدا سعي کنيد خودتان اين کار را انجام دهيد.

5
با داشتن گواهي ثبت اختراع و يک مدل از اختراعتان، فقط چند قدم با موفقيت فاصله داريد! قدم بعدي آماده سازي يک ارائه است که اساس اختراعتان را پوشش دهد. مي‌توانيد از اين ارائه هم براي مشتريان احتمالي و هم توليدکنندگان استفاده کنيد،‌ همچنين مي‌توانيد دو نسخه‌ي جداگانه و تقريباً‌ متفاوت براي هر يک از اين اهداف درست کنيد.
– سعي کنيد ارائه‌تان حرفه‌اي باشد، مهم نيست چطور آن را درست مي‌کنيد. مي‌توانيد از پاورپوينت، فيلم و يا يک پوستر فيزيکي براي ارائه استفاده کنيد.
– از تصاوير، اطلاعات و نمودارهاي مفيد استفاده کنيد. حتماً ويژگي‌ها، کاربردها و نتايج و فوايد طولاني مدت آنرا ذکر کنيد.
– اين کار اختياري است اما مي‌توانيد از يک طراح گرافيک براي تهيه‌ي يک ارائه‌ي بسيار خوب براي محصولتان کمک بگيريد. رسيدن به ظاهر ارائه باعث جلب توجه مشتريان و توليدکنندگان خواهد شد.
– حتماً متن صحبت‌هاي خود را نيز براي ارائه آماده‌سازي کنيد. داشتن شکل‌ها و نمودارهاي خوب کافي نيست، بايد قدرت بيان خوبي هم داشته باشيد. چيزي را حفظ نکنيد، بلکه سعي کنيد ايده‌اي از همه‌ي چيزهايي که قصد داريد توضيح بدهيد و جواب‌هاي سؤالات احتمالي داشته باشيد (و درصورت لزوم از يادداشت‌ها هم استفاده کنيد).

6
 اختراعتان را به يک توليدکننده ارائه کنيد.
توليدکنندگان محلي را که محصولاتي مشابه محصول شما توليد مي‌کنند بيابيد و براي ارائه‌ي محصول خود به آنها مراجعه کنيد. مي‌توانيد براي شروع يک نامه‌ي معرفي براي آنها ارسال کنيد و در آن خود را معرفي کنيد و درباره‌ي کاري که از آنها مي‌خواهيد توضيح دهيد.
– پس از اينکه پاسخ نامه را دريافت کرديد، خود را براي ارائه دادن مطالب آماده کنيد. احتمالاً لازم خواهد بود که به آنجا برويد و محصول خود را به همراه توضيحات لازم براي آنها ارائه کنيد.
– حتماً يک نسخه از ارائه‌تان در اختيار آنها قرار دهيد تا بتوانند در صورت لزوم بعداً مطالب شما را مرور و بازبيني کنند.
– علاوه بر توضيح در مورد فوايد محصولاتتان براي خريداران، درباره‌ي اينکه اين محصول چگونه براي آنها سودآور خواهد بود نيز توضيح دهيد. آنها هم مثل شما افراد کاري هستند و مي‌خواهند بدانند که از شراکت و کار با شما چه چيزي عايدشان مي‌شود.

7
اختراعتان را توليد کنيد. پس از اينکه يک توليدکننده براي محصولتان پيدا کرديد، توليد انبوه آن را آغاز کنيد. البته بهتر است با تيراژهاي کوچکتر شروع کنيد (و شرکت توليدکننده‌ي شما نيز اين را به شما خواهد گفت). مي‌توانيد براي شروع صد يا هزار نسخه از آن توليد کنيد.

8
چگونه يک محصول اختراع کنيم براي محصول جديد تبليغ کنيد.
شما ترتيب تمام کارها را داده‌ايد: گواهي ثبت، مدل، توليدکننده و در نهايت توليد انبوه محصول. حالا زمان آن است که راه‌هايي براي تبليغ آن بيابيد تا ميزان فروش آن را به حداکثر ممکن برسانيد.
– با صاحبان کسب و کارهاي محلي ملاقات کنيد و درباره فروش محصولتان با آنها صحبت کنيد. مي‌توانيد ارائه‌ي خود را به آنها نيز نشان دهيد تا بدانند فروش محصول شما براي آنها به جز حمايت از يک توليدکننده‌ي محلي چه سودي دارد.
– براي محصولتان تبليغاتي درست کنيد. از يک طراح گرافيک محلي براي تهيه‌ي تبليغات تصويري و ويدئويي که باعث شوند مشتريان براي محصول شما مشتاق شوند کمک بگيريد.
– راهي براي نمايش تبليغاتتان در منطقه خود پيدا کنيد. بسياري از روزنامه‌ها، شبکه‌هاي تلويزيوني و راديويي محلي در ازاي دريافت مبلغ کمي محصول شما را تبليغ مي‌کنند.
– در بين دوستان و خانواده درباره‌ي محصولتان بگوييد. معرفي محصولتان به افرادي که به شما نزديکتر هستند به پخش خبر اختراع شما و آشنا شدن افراد و گروه‌هاي جديدي با محصول شما منتج خواهد شد.
– جلسات اطلاع‌رساني محلي برگزار کنيد و در کنفرانس‌ها نمايشگاه‌هاي تجاري شرکت کنيد. همچنين نگاهي به هزينه‌هاي اجاره‌ي يک بيلبورد تا تابلوي تبليغاتي در مناطق مجاورتان بيندازيد.

Untitled-1

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید