مسواکتان عامل خیلی از بیماریهاست!

Untitled-1

شايد تا به حال کسي به شما نگفته باشد که مسواکتان مي‌تواند بستري مناسب براي رشد و تکثير باکتري‌ها و ميکروب‌ها و دليل انواع بيماري ها باشد.

معمولا محل نگه داري مسواک در منزل داخل دستشويي يا حتي در قفسه هاي موجود درسرويس هاي بهداشتي مي باشد!!! آيا با همين مختصر توضيح قانع نشديد که مسواک بعضي از افراد منبع انواع آلودگي هاست؟؟
.
اول بدانيد که محل نگه داري مسواک مکان هاي نام برده نيست!! راجع به اين موضوع توضيح بيشتري نمي دهيم زيرا کاملا واضح است که..!!!
.
حتي اگر مسواک در جاي مناسب نگه داري شود باز هم آلودگي و ميکروب به همراه دارد حالا چه کنيم؟؟ مسواک نزنيم؟؟!! شما براي استفاده از مسواک بايد حداقل هفته اي يک بار آن را استريل کنيد,با يک روش بسيار بسيار ساده:

يک ليوان آب کاملا جوش و مقداري نمک مي تواند مسواک را حداقل براي چند روز عاري از انواع ميکروب نمايد,پس حداقل هفته اي يک بار مسواک خود را به مدت پنج دقيقه در نمک و آب جوش قرار دهيد.
.
نکته ديگر که بسيار پر اهميت مي باشد اين موضوع است که به هيچ وجه از درپوش براي مسواک استفاده نکنيد,شما با اين کار در واقع يک فضاي بسيار عالي براي رشد انواع ميکروب ها به دليل نرسيدن نور و حفظ رطوبت مهيا ساخته ايد و هر بار هم هزاران ميکروب را به زيبايي وارد دهان خود مي کنيد!!

عده اي هم که هفته اي يک بار مسواک مي زنند جا دارد تشکر کنيم از توجه بي دريغ به سلامتي خودشان ! 

Untitled-1

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید