گزارش بازی آلمان مقابل يونان

 مرحله یک چهارم نهایی جام ملت‌های اروپا امشب با برگزاری دیدار دو تیم آلمان و یونان پی گیری شد که در پایان آلمان بر حریف خود پیروز شد و به نیمه نهایی رفت. 

تیم‌های ملی آلمان و یونان از ساعت ۲۳:۱۵ به وقت تهران در دومین مصاف مرحله یک چهارم نهایی جام ملت‌ها از مرحله یک چهارم نهایی برابر هم قرار گرفتند که در ‌‌نهایت آلمان با حساب ۴ بر ۲ بر حریف خود پیروز شد.

در ابتدای این پیکار یواخیم لو، سرمربی تیم ملی آلمان با ایجاد ۴ تغییر نسبت به بازی قبلی باعث تعجب همگان شد. وی جروم بواتنگ، ‌مدافع عضو بایرن را که در جدال با دانمارک دو اخطاره بود، به خط دفاع بازگرداند. همچنین به جای توماس مولر و لوکاس پودولوسکی از مارکو رویس و آندره شورله استفاده کرد. در خط آتش نیز برخلاف سه بازی قبلی از وجود می‌روسلاو کلوزه بهره گرفت.

در تیم یونان نیز فرناندو سانتوس، سرمربی این تیم نیز به جای کاراگونیس، کاپیتان دو اخطاره ‌اش از وجود ماکوس در خط میانی‌اش سود جست. نتیجه این تغییرات سبب تحرک بیشتر درجناحین ژرمن‌ها شد.

ژرمن‌ها در این نیمه بازی خوب و تهاجمی را به نمایش گذاشتند و دره‌مان دقایق ابتدای چندین موقعیت روی دروازه یونان ایجاد کردند که در مهم‌ترین آن خدیرا با ضربه‌ای محکم دروازه حریف را نشانه رفت اما توپ با فاصله کمی از کنار دروازه به بیرون رفت.

دردقیقه ۳۳ آندرله شورله از جناج چپ آلمان به درون محوطه حریف رفت و به سمت دروازه یونانی‌ها شوت کرد که از کناره دروازه تیم یونان عبور کرد. حملات آلمانی‌ها همچنان ادامه دادشت تا سرانجام دردقیقه ۳۹ فیلیپ لام پشت محوطه جریمه حریف صاحب توپ شد و با شوتی محکم قفل دروازه یونانی‌ها را گشود تا نیمه اول با برتری ژرمن‌ها به پایان برسد.

البته در دقیقه ۴ آلمانی‌ها توسط شورله به گل رسیدند که دامیر اسکومینا، ‌داور اهل اسلوونی آن را مردود دانست.

اما در نیمه دوم آلمان‌ها طوفانی‌تر از نیمه اول ظاهر شدند ولی بر خلاف جریان بازی یونانی‌ها در یک ضد حمله در دقیقه ۵۵ توسط ساماراس به گل تساوی رسیدند. پس از گل یونلنی‌ها بار دیگر توپ خانه آلمانی‌ها به راه افتاد و خدیرا در دقیقه ۶۱ برای بار دوم دروازه حریف را باز کرد تا آلمانی‌ها را پیش بیندازد اما این پایان کار نبود و بار دیگر کلوزه در دقیقه ۶۸ برای سومین بار توپ را به تور دروازه یونان فرستاد تا قدرت خود را به حریف دیکته کند.

در دقیقه ۷۴ مارکو رویس در یک حمله دیگر دروازه یونان را گشود تا جمع گل‌های ژرمن‌ها به عدد ۴ برسد و آلمان در آستانه یک پیروزی مقتدرانه قرار گیرد.

پس از این گل، بازی تا حدودی از آن تب و تاب دقایق طوفانی آلمان افتاد ولی در دقیقه ۸۸ مدافع آلمان مرتکب خطای پنالتی شد و سالپی گدیس پنالتی را گل کرد تا از سنگینی شکست یونان کاسته شود و بازی ۴ بر ۲ شود و بازی با همین نتیجه به پایان رسید.

گفتنی است مرکل صدر اعظم آلمان و برخی دیگر از مسئولان بلند پایه آلمانی و یونانی این بازی را از نزدیک تماشا کردند.

 

 

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید