حمله عجیب رسانه های جهان به داور ایرانی

faghani

1394/10/02

به گزارش آسمونی نقل از تراز ،آن طور که رسانه های جهان نوشته اند علیرضا فغانی، داور کشورمان در بازی فینال جام‌جهانی باشگاه‌ها میان ریورپلاته و بارسلونا قضاوتی جنجالی و پراشتباه را داشته است.

رسانه‌های اسپانیا به اکثر تصمیمات او در طول بازی اعتراض داشتند و روزنامه آس در گزارش زنده خود برای این بازی عملکرد فغانی را “وحشتناک” خواند.

بزرگ‌ترین اشتباه فغانی مربوط به نیمه اول و گل لیونل مسی بود. به‌نظر می‌رسید که بازیکن آرژانتینی پیش از گلش با دست توپ را کنترل کرده باشد. صحنه‌ای مشابه آنچه در بازی پرسپولیس، ذوب‌آهن رقم خورد و فغانی تصمیم متفاوتی در صحنه مشابه گرفت.

سایت روزنامه آس در مورد این صحنه نوشت: «گل اول بارسلونا مقابل ریورپلات ازسوی لیونل مسی با جنجال همراه شد. بازیکن آرژانتینی که به سختی خودش را به بازی رسانده بود با دست راست توپ را کنترل کرد و با پای چپ بی‌نظیرش دروازه حریف را باز کرد. داور ایرانی این صحنه را ندید و گل را صحیح اعلام کرد. صحنه به‌حدی واضع بود که بازیکنان ریور به داور اعتراض کردند.»

روزنامه مارکا در مورد این صحنه نوشت: «گل اول بارسلونا که روی حرکت مسی به ثمر رسید بدون جنجال نبود. بازیکن آرژانتینی توپ را با بازویش کنترل کرد تا تردیدهای زیادی ایجاد شود. البته اولیویور آندوخار، کارشناس رادیو مارکا این گل را کاملا سالم می‌داند.»

روزنامه آرژانتینی اوله هم در خبری با تیتر “هند بود؟” به این صحنه اشاره کرده است: «چه اتفاقی افتاد؟ هند شد؟ هواداران ریورپلاته قطعا صحنه را هند می‌دانند و هواداران بارسلونا که گل اولشان را زدند قطعا نظر دیگری دارند. بخشی از هواداران ریورپلاته اعتقاد داشتند که مسی با دست راستش پیش از شوت شدن توپ را کنترل کرده است. صحنه سریع و بسیار مشکلی برای داور ایرانی بود.»

در نیمه دوم هم در حالی‌که نیمار چند بازیکن بارسا را جا گذاشته بود در محوطه جریمه سرنگون شد. گزارشگر سایت روزنامه آس در مورد این صحنه نوشت: «پنالتی روی نیمار پس از حرکت دیدنی بازیکن برزیلی گرفته نشد. داور ایرانی در کل بازی بد کار کرده است.»

در اواخر بازی هم روی یکی از صحنه‌ها بوسکتس روی پای حریف تکل خشنی زد. گزارشگر سایت آس دراین‌باره نوشت: «تکل بسیار خشن بوسکتس و علیرضا فغانی که در کل بازی عملکرد ضعیفی داشته حتی کارت زرد هم نشان نداد. عملکرد وحشتناک داور ایرانی.»

عملکرد فغانی به‌حدی بحث برانگیز بود که سایت روزنامه موندو دپورتیوو که حامی بارساست هم به آن واکنش نشان داد. پس از کارت زرد گرفتن سرجی روبرتو در دقیقه ۷۱، خبرنگار سایت این روزنامه نوشت: «سرنوشت بازی تعیین‌شده و داور ایرانی با کارت‌های زردی که نشان می‌دهد باید تز دکترا بدهد. ۴ کارت زرد برای بارسا و دو کارت زرد برای ریورپلاته.»

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید