پشت پرده تجمع علیه توافق مقابل مجلس

rally-against-nuclear-agreement(2)

1394/05/28
دو روز بعد از آنكه صد نفر از مخالفان توافق هسته‌اي با تجمع مقابل مجلس خواستار «رد» برجام توسط نمايندگان شده بودند، نماينده رشت از وجود «دست‌هاي پنهان» در پس اين تجمع اعتراضي سخن گفت. دست‌هايي كه به گفته غلامعلي جعفرزاده از داخل بهارستان اين نوع تجمعات و اقدامات را «مديريت» مي‌كنند.

به گزارش آسمونی به نقل از روزنامه اعتماد: دو روز بعد از آنكه صد نفر از مخالفان توافق هسته‌اي با تجمع مقابل مجلس خواستار «رد» برجام توسط نمايندگان شده بودند، نماينده رشت از وجود «دست‌هاي پنهان» در پس اين تجمع اعتراضي سخن گفت. دست‌هايي كه به گفته غلامعلي جعفرزاده از داخل بهارستان اين نوع تجمعات و اقدامات را «مديريت» مي‌كنند.

مهم‌ترين شعار تجمع روز يكشنبه مخالفان توافق هسته‌اي در مقابل مجلس اين بود؛ «يك نماينده انقلابي قرارداد ١٩١٩ را باطل كرد، مدرس‌ها كجايند؟» تجمع اين عده البته با حضور زهره طبيب‌زاده، نماينده تهران در جمع آنها همراه بود كه تاكيد داشت: «خط به خط برجام نشان از شكستن خطوط قرمزي است كه مقام معظم رهبري اعلام كردند. » طيف دلواپسان تا پيش از اين هم بارها تجمعاتي مشابه را با حضور برخي چهره‌هاي سياسي شناخته شده برگزار كرده بودند. تجمعاتي كه همواره «مردمي» خوانده مي‌شد.

غلامعلي جعفرزاده، نماينده رشت اما در واكنش به تجمع روز يكشنبه مقابل مجلس به «اعتماد» توضيح مي‌دهد: «الان ديگر از ظاهر اين دست تجمعات هم مشخص است كه اين اقدامات از حالت طبيعي خارج شده و كاملا سازماندهي شده و هدايت شده پيش مي‌رود. متاسفانه از داخل مجلس هم برخي افرادي كه لباس نمايندگي بر تن دارند در هدايت اين اقدامات نقش‌هايي بازي مي‌كنند و شاهد هستيم كه به جمع اين افراد مي‌روند و حتي اين عده را دعوت مي‌كنند كه تا حق خود را نگرفته‌ايد از اينجا نرويد. »

rally-against-nuclear-agreement(1)

وي مي‌ا‌فزايد: «متاسفانه ما خيلي از وقت‌ها متوجه مي‌شويم كه حتي دعوت از اين افراد براي چنين اقداماتي هم از داخل مجلس صورت مي‌گيرد. »

غلامعلي جعفرزاده در ادامه با تاكيد بر اينكه «اعلام نظر و اعتراض و تجمع آرام حق هر گروه و قشري است و نمي‌توان جامعه را از اين حق اساسي محروم كرد»

ادامه مي‌دهد: «مشكل ما اين است كه اين كارها به اسم مردم و به نام كارهاي خودجوش صورت مي‌گيرد. حال آنكه پشت آن چند نماينده و چهره سياسي هستند كه كارها را مديريت مي‌كنند و خط مي‌دهند. هيچ اشكالي ندارد كه اين افراد مخالف توافق باشند و حتي از نمايندگان بخواهند آن را رد كنند. اما اين كار را صادقانه انجام دهند. اين بسيار ناپسند است كه نماينده يا جمعي از نمايندگان با اين ميزان از اختيارات حقوقي براي تكرار شدن يك موضع سياسي، خود را پشت گروهي به اسم دانشجو و مردم پنهان كنند.»

وي همچنين تاكيد مي‌كند: «اگر اين تجمعات و اعتراضات مشكلي ندارد، چرا همكاران ما با مخفي‌كاري به هدايت آن مي‌پردازند؟» جعفرزاده همچنين از «دستگاه‌هاي امنيتي و نظارتي» تقاضا مي‌كند كه اين موضوع را بررسي كنند كه «چطور عده‌اي از داخل مجلس جمعي را براي برخي منويات سياسي جلوي مجلس مي‌كشانند و مي‌خواهند آنها را به اسم مردم معرفي كنند. »

rally-against-nuclear-agreement38

0/5 ( 0 نظر )


دیدگاه های این مطلب

 1. نویسنده دیدگاه: عسل
  30 مرداد 1394

  از قيافه هاشون تابلوئه احمدی نژادين وگرنه دولت کنونی و طرفداراشون که خييييلی بيشتر از دولت قبل يعنی دولت احمدی نژاده خواهان صلح و توافق با تمام کشورا هستيم اين خاشاکام خودشونو خسته نکنن به جايی نخواهند رسيد10

 2. نویسنده دیدگاه: حانیه سادات
  29 مرداد 1394

  سایت شماخیلی خیلی داره خطی عمل میکنه چون گزارشات سیاسی شمایاازروزنامه آرمانه ویاازاعتماده و….بااین که این روزنامه هاحتی بانگاه اول میشه تشخیص دادکه درخیلی اززمینه هامنصف نیستندووخودفروخته وفوق العاده غرب زده هستند!!!اگه واقعاخودتون رومنطقی میدونیدچراگزارشاتتون روازکیهان و19دی و….که به لطف دولت انتقادپذیر!!!!هرروزداره به خاطرشفاف سازی بهشون فشارمیادگزارش نمیدید.؟؟!!

  • نویسنده دیدگاه: --> آسمونی
   29 مرداد 1394

   دوست گرامی قبل از نظر، کمی در سایت و آرشیو جستجو کنید
   خبرهای روز ایران و جهان از همه منابع رسمی جمهوری اسلامی استفاده می شود
   موفق باشید

نظر خودتان را ارسال کنید