علت پایین آمدن کیفیت فیلم بعد از تبدیل

فیلم ها و به طور کل قطعات با کیفیت بالای ویدئویی, برای تبدیل و به اصطلاح Convert شدن, به چیزی بیش از یک نرم افزار قدرتمند و همچنین کارت گرافیک و پردازنده قوی و همچنین حافظه زیاد نیازمندند.

در حقیقت برای انجام این پروسه, به ویژه در زمینه ویدئوهایی با کیفیت HD, شما حتما به یک پردازنده چند هسته ای قوی, یک کارت گرافیک قدرتمند و به روز و حافظه بالایی, حداقل ۴ تا ۸ گیگابایت نیاز دارید, اما بازهم ممکن است در هنگام تبدیل, با مشکلاتی چون هنگ کردن سیستم و یا توقف پروسه تبدیل روبه رو شوید.

اما علت چیست؟

علت آن این است که شما به سخت افزار دیگری هم برای انجام این کار حرفه ای نیاز دارید و آن همانا مجهز نمودن سیستم به یک کارت کپچر (Capturer) قدرتمند میباشد. چنین کارتی در حقیقت بار اضافی را از دوش پردازنده و کارت گرافیک برداشته و فرضا در لحظات بحرانی که سیستم در مرحله تبدیل فرمت یک قطعه سنگین ویدئویی, در حال به سرگیجه افتادن است, دست کمک به سوی سیستم دراز کرده و با توجه به توانایی تخصصی خود در چنین اموری, به سادگی عملکرد مورد نیاز شما را انجام می دهد. پس در نظر داشته باشید که اگر برای امور ویدئویی خود, نیازهایی حرفه ای را دنبال می کنید, حتما به یک کارت کپچر قوی نیاز دارید. در حقیقت به همین خاطر است که فرضا دوستانی این سوال را وطرح می کنند که: من کل فیلم آواتار را با کیفیت عالی در قالب فرمت MKV دیدم که فقط ۸۰۰ مگابایت حجم آن بود. من چگونه می توانم فیلم های DVD خودم را که هرکدام بیش از ۴٫۵ گیگابایت حجم دارند, به این فرمت تبدیل کنم؟ چرا نرم افزارهایی که در این مورد روی کامپیوترم نصب کرده ام, این کار را انجام نمی دهند؟ چرا وسط کار متوقف می شوند؟ چرا فقط چند دقیقه از کل فیلم را به این فرمت تبدیل می کنند؟ و چراهای دیگر.

پاسخ اینجاست که برای انجام یک کار حرفه ای در یک زمینه, حتما به سخت افزاری حرفه ای هم در آن زمینه نیاز داریم. بنابراین توصیه می کنیم اگر دنبال کارهای حرفه ای نیستید و فرضا برای یک یا چند مورد استثناء, قصد تبدیل فرمت یک قطعه ویدئویی HD را به فرمت دلخواه دارید, اگر سیستم شما جواب نمی دهد, به سراغ مراکزی بروید که این کار را به نحو احسن برای شما و با قیمتی مناسب انجام می دهند. اما اگر مایلید به طور مداوم چنین کارهایی را انجام دهید و اصولا از سیستم خود به طور حرفه ای یا نیمه حرفه ای در زمینه تبدیل فرمت ویدئویی و به طور کل تدوین و ادیت فیلم های با کیفیت استفاده می کنید, در این صورت حتما نیاز به یک کارت کپچر مناسب دارید که البته نرم افزارهایی قدرتمندی هم همراه این کارت ها ارائه می شوند که دست شما را به خوبی در انجام این امور باز می کنند.

ضمنا قابل ذکر است که قیمت کارت های کپچر از محدوده ۳۰ الی ۴۰ هزار تومان (بسته به مارک و قابلیت های آن) تا محدوده ۱ میلیون تومان و حتی بیشتر, متغیر است. ضمن اینکه شما می توانید در صورت نیاز, با مراجعه به بازار سخت افزار و بررسی انواع ای کارت ها, با توجه به بودجه و نیاز خود, مدل مناسبی را تهیه بفرمایید.

– نویسنده : رضا رزاقی

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید