چهارشنبه 19 خرداد 1400
بروزرسانی در 3 روز پیش
درج نظر
برنامه کامل مسابقات یورو 2020
زمان مطالعه: 4 دقیقه
برنامه کامل مسابقات یورو 2020 از روز جمعه به وقت ایران آغاز می شود و تیم های منتخب یورو 2020 در شش گروه چهار تیمی با هم به رقابت می پردازند.

فوتبال اروپا همیشه جذاب و پرطرفدار بوده است. تمام رویداد های جهان به خاطر شیوع ویروس کرونا تعطیل شده بود که یورو 2020 از این قاعده مستثنی نبود. علاقمندان فوتبال بی صبرانه منتظر شروع بازی های جام ملت های اروپا 2020 هستند و اخبار این تورنمت را دنبال می کنند. این مسابقات که قرار بود در تابستان 99 برگزار شود، یک سال به تاخیر افتاد و در تابستان 1400 برگزار می شود. در این بخش از آسمونی به تاریخچه مسابقات یورو و برنامه بازی های یورو 2020 نگاهی می اندازیم.

تاریخچه مسابقات فوتبال یورو

تاریخچه جام ملت های اروپا (یورو) به سال 1960 برمی گردد. مسابقات یورو از آن زمان هر چهار سال یک بار برگزار می شود. جام ملت های اروپا همیشه بیشترین طرفداران را در سطح قاره های جهان داشته است و بهترین تیم های اروپایی به رقابت با هم می پردازند.

 بعد ها نام این رقابت ها به "یورو" تغییر یافت. در طول این مسابقات، آلمان با سه دوره قهرمانی و سه دوره نائب قهرمانی بهترین تیم تاریخ فوتبال یورو شد. تیم های اسپانیا و فرانسه بعد از آلمان بیشترین تعداد قهرمانی را دارند.

یکی از ویژگی های عجیب یورو 2020 میزبانی مسابقات آن است. میزبان این مسابقات کل کشورهای اروپایی می باشند. دوره جدید این مسابقات از 11 ژوئن تا 11 جولای به مدت یک ماه در سراسر قاره اروپا برگزار می شود. 24 تیم فوتبال در مسابقات یورو 2020 شرکت می کنند که 8 تیم از میان آن ها در رنکینگ فیفا حضور دارند و جزو برترین تیم های فوتبال جهان هستند. تیم های قدرتمند اروپایی با بازیکنان درخشان خود قطعا برنامه های زیادی برای این تورنمت خواهند داشت. فینال مسابقات یورو امسال نیز در تاریخ 20 تیر در انگلیس برگزار خواهد شد.

تیم‌ های فوتبال شرکت کننده در یورو 2020

تیم های منتخب یورو 2020 در شش گروه چهار تیمی با هم به رقابت می پردازند. تیم های بزرگ و پرستاره ای مانند تیم ملی هلند، لهستان و دانمارک مدعی قهرمانی در این رقابت ها هستند اما فوتبال هیچگاه قابل پیش بینی نبوده. تیم های کوچک اتفاقات بزرگی را در مستطیل سبز رقم زده اند و تیم های بزرگ در حساس ترین شرایط از دور رقابت ها حذف شده اند. گروه بندی تیم های حاضر در یورو 2020 به ین صورت است:

گروه A: ترکیه، ایتالیا، ولز و سوئیس

گروه B: دانمارک، فنلاند، بلژیک و روسیه

گروه C: هلند، اوکراین، اتریش و برنده پلی‌آف سطح چهارم

گروه D: انگلیس، کرواسی، برنده پلی‌آف سطح سوم و جمهوری چک

گروه E: اسپانیا، سوئد، لهستان و برنده پلی‌آف سطح دوم

گروه F: برنده پلی‌آف سطح اول، پرتغال، فرانسه و آلمان

برنامه کامل بازی های یورو 2020

گروه A یورو 2020

 

بازی

ورزشگاه

روز

تاریخ

به وقت ایران

1

ترکیه - ایتالیا

المپیکو رم - ایتالیا

جمعه

21 خرداد

23:30

2

ولز - سوئیس

المپیک باکو - آذربایجان

شنبه

22 خرداد

17:30

3

ترکیه - ولز

المپیک باکو - آذربایجان

چهارشنبه

26 خرداد

20:30

4

ایتالیا-سوئیس

المپیکو رم - ایتالیا

چهارشنبه

26 خرداد

23:30

5

سوئیس - ترکیه

المپیک باکو - آذربایجان

یکشنبه

30 خرداد

20:30

6

ایتالیا - ولز

المپیکو رم - ایتالیا

یکشنبه

30 خرداد

20:30

 

 

گروه B یورو 2020

 

بازی

ورزشگاه

روز

تاریخ

به وقت ایران

1

دانمارک-فنلاند

پارکن کوپنهاگن-دانمارک

شنبه

22 خرداد

20:30

2

بلژیک - روسیه 

کرتوفسکی سن پترزبورگ-روسیه

شنبه

22 خرداد

23:30

3

فنلاند - روسیه

کرتوفسکی سن پترزبورگ-روسیه

چهارشنبه

26 خرداد

23:30

4

دانمارک-بلژیک

پارکن کوپنهاگن-دانمارک

پنج شنبه

27 خرداد

20:30

5

روسیه-دانمارک

پارکن کوپنهاگن-دانمارک

دوشنبه

31 خرداد

23:30

6

فنلاند - بلژیک

کرتوفسکی سن پترزبورگ-روسیه

دوشنبه

31 خرداد

23:30

 

 

گروه C یورو 2020

 

بازی

ورزشگاه

روز

تاریخ

به وقت ایران

1

اتریش - مقدونیه شمالی

آرنا ناسیونال بخارست - رومانی

یکشنبه

23 خرداد

20:30

2

هلند - اوکراین

یوهان کرویف آرنا آمستردام - هلند

یکشنبه

23 خرداد

23:30

3

اوکراین - مقدونیه شمالی

آرنا ناسیونال بخارست - رومانی

پنج شنبه

27 خرداد

17:30

4

هلند - اتریش

یوهان کرویف آرنا آمستردام - هلند

پنج شنبه

27 خرداد

23:30

5

مقدونیه شمالی - هلند

یوهان کرویف آرنا آمستردام - هلند

دوشنبه

31 خرداد

20:30

6

اوکراین - اتریش 

آرنا ناسیونال بخارست - رومانی

دوشنبه

31 خرداد

20:30

 

 

گروه D یورو 2020

 

بازی

ورزشگاه

روز

تاریخ

به وقت ایران

1

انگلیس- کرواسی

ومبلی لندن - انگلیس

یکشنبه

23 خرداد

17:30

2

اسکاتلند - چک

هامپدن پارک گلاسکو - اسکاتلند

دوشنبه

24 خرداد

17:30

3

کرواسی - چک

هامپدن پارک گلاسکو - اسکاتلند

جمعه

28 خرداد

20:30

4

انگلیس - اسکاتلند

ومبلی لندن - انگلیس

جمعه

28 خرداد

23:30

5

کرواسی - اسکاتلند

هامپدن پارک گلاسکو - اسکاتلند

سه شنبه

1 تیر

23:30

6

چک - انگلیس

ومبلی لندن - انگلیس

سه شنبه

1 تیر

23:30

 

 

گروه E یورو 2020

 

بازی

ورزشگاه

روز

تاریخ

به وقت ایران

1

لهستان - اسلوواکی

کرتوفسکی سن پترزبورگ - روسیه

دوشنبه

24 خرداد

20:30

2

اسپانیا - سوئد

لا کارتوخا سویا - اسپانیا

دوشنبه

24 خرداد

23:30

3

سوئد - اسلوواکی

کرتوفسکی سن پترزبورگ - روسیه

جمعه

28 خرداد

17:30

4

اسپانیا - لهستان

لا کارتوخا سویا - اسپانیا

شنبه

29 خرداد

23:30

5

اسلووکی - اسپانیا

لا کارتوخا سویا - اسپانیا

چهارشنبه

2 تیر

20:30

6

سوئد - لهستان

کرتوفسکی سن پترزبورگ - روسیه

چهارشنبه

2 تیر

20:30

 

 

گروه F یورو 2020

 

بازی

ورزشگاه

روز

تاریخ

به وقت ایران

1

مجارستان - پرتغال

پوشکاش آرنا بوداپست-مجارستان

سه شنبه

25 خرداد

20:30

2

فرانسه - آلمان

آلیانس آرنا مونیخ-آلمان

سه شنبه

25 خرداد

23:30

3

مجارستان - فرانسه

پوشکاش آرنا بوداپست-مجارستان

شنبه

29 خرداد

17:30

4

پرتغال - آلمان

آلیانس آرنا مونیخ-آلمان

شنبه

29 خرداد

20:30

5

پرتغال - فرانسه

پوشکاش آرنا بوداپست-مجارستان

چهارشنبه

2 تیر

23:30

6

آلمان - مجارستان

آلیانس آرنا-آلمان

چهارشنبه

2 تیر

23:30

 

به نظر شما همراهان آسمونی، کدام تیم قهرمان یورو 2020 می شود؟

ثبت نظر درباره «برنامه کامل مسابقات یورو 2020»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید