تازه های آسمونی
خانه > گردشگری > جهانگردی > یکاترینبورگ روسیه ، پنجره ی آسیا
 • ساحل گشت - تور کانادا
 • کوهک
 • تبلیغات در آسمونی
 • یکاترینبورگ روسیه ، پنجره ی آسیا

  یکاترینبورگ
  یکاترینبورگ

  یکاترینبورگ شهر جوانی است که حدود سیصد سال پیشینه دارد.اما در این سیصدسال نسبت به بسیاری از دیگر شهر های روسیه پیشرفت خیلی بیشتری کرده است.با اسمونی در معرفی یکاترین بورگ همراه باشید.

  همه چیز در مورد روسیه را در آسمونی بخوانید.

  استادیوم اکاترینبورگ
  استادیوم اکاترینبورگ

  جام جهانی 2018

  به گزارش آسمونی روسیه به عنوان میزبان جام جهانی 2018 انتخاب شده است. یکاترینبورگ نیز به عنوان یکی از شهر های مهم روسیه مسئولیت میزبانی این مسابقات را بر عهده دارد.مسابقات جام جهانی فوتبال فیفا 2018 در استادیوم اکاترینبورگ (ekaterinburg) برگزار می شود این استادیوم با ظرفیت 35 هزار نفری ساختاری بیضوی با سقف مسطح دارد که دو سکوی تماشاچیان در خارج و کناره های ان بنا شده است.

  -همه چیز در مورد جام جهانی 2018 را در آسمونی بخوانید.

  اسوردلوف
  اسوردلوف

  تاریخ

  به گزارش آسمونی در قرن هفدهم تاریخ نویسی با نام واسیلی تاتیشف و مهندسی با نام جورج ویلیام دی جنین این شهر را ساختند .یکاترینبورگ ریشه گرفته از نام همسر پطر کبیر یعنی کاترین اول است. این شهر اولین شهر صنعتی روسیه نام گرفته است زیرا در قرن 18 بیشتر ساختمان های آن صنعتی بودند.در بافت قدیمی شهر مقدار بسیار زیادی آهن به کار رفته که حاکی از آن است که صنعت غالب در یکاترینبورگ صنایع فلزات بوده است بعد ها به این شهر ساختمان های نظامی برای پیشگیری از حمله های همسایه های آسیایی روسیه اضافه شد.از جمله این ساختمان ها می توان از دیوار سنگی این شهر نام برد.کاترین کبیر بعد ها این شهر را به عنوان پایتخت مناطق اطراف آن انتخاب می کند

  سال ها بعد خط راه آهن سیبری از این شهر می گذرد.یکاترینبورگ به یکی از مهم ترین ایستگاه های توقفی قطار های سیبری تبدیل می شود.با ایجاد راه ارتباطی شرق به غرب یکاترین بورگ از لحاظ جمعیتی و اقتصادی نیز توسعه سریعی پیدا می کند و در این سالها به پنجره ی آسیا شهرت پیدا می کند.

  با سقوط تزار نیکلای دوم تزار و خانواده ی او به یکاترین بورگ منتقل می شوند و در آنجا اعدام می شوند. در این دوران نام یکاترینبورگ به اسوردلوف (sverdlov)که نام یکی از افراد مهم رژیم کومونیستی بود تغییر پیدا می کند.اسوردلوف به یکی از معدود شهر هایی تبدیل می شود که رژیم شوروی بر توسعه ی آنها تاکید داشته.با زوال اهمیت اهن در این دوران ساختمان های صنعتی بسیار متنوعی در این شهر ساخته می شود.با شروع جنگ جهانی دوم استالین بسیاری از ساختمان های مهم صنعتی و اشیاء مهم موزه ها را از شهر های تحت تاثیر جنگ به یکاترین بورگ منتقل میکند تا از گزند بمباران در امان بمانند.امروزه هنوز بسیاری از این ساختمان ها در یکاترینبورگ فعال اند.

  دریاچه شرتاش
  دریاچه شرتاش

  جغرافیا

  به گزارش آسمونی یکاترینبورگ در مرز قاره اسیا و اروپا و در شرق رشته کوه های اورال قرار دارد.بیشتر مناطق این ناحیه را درخت پوشانده و از بعضی مناطق آن استفاده کشاورزی می شود.یکاترینبورگ دارای دو دریاچه شرتاش (shartash) و شوواکیش (shuvakish)  است و رود ایست (iset) از این شهر می گذرد بسیاری گمان می کنند یکاترینبورگ در سیبری قرار دارد که اشتباه است زیرا این شهر در غرب بیابان سیبری قرار دارد

  آب و هوا

  یکاترینبورگ آب و هوای معتدل قاره ای دارد. این شهر تنوع انواع فصل ها با تفاوت های زیاد دارد.آب و هوای این شهر به سرعت تغییر می کند و اکثر مواقع بارش باران و برف را مشاهده می کند.با تاثیر رشته کوه های اورال و بیابان سیبری هئای این شهر تحت تاثیر عوامل سرد کننده و با تاثیر باد های خاورمیانه و دریای خزر تحت تاثیر عوامل گرم کننده است. میانگین دمای سالیانه یکاترین بورگ 3 درجه و میانگین بارش سالیانه آن 537 میلی متر است

  یکاترینبورگ
  یکاترینبورگ

  مردم

  روس ها : 89%

  تاتار ها 3/7 %

  اوکراینیان : 1%

  بشکیری ها : 0/9%

  دیگر نژاد ها

  اطلاعات عمومی

  پایتخت استان اسوردلفسک ( sverdlovsk)

  جمعیت:1.387 میلیون

  واحد پول : روبل روسی

  زبان : روسی

  10 جاذبه گردشگری یکاترینبورگ

  خانه کیریلوف
  خانه کیریلوف

  10 جاذبه گردشگری روسیه را در آسمونی مطالعه کنید.

  خانه کیریلوف (Kirillov’s House)

  این ساختمان در دهکده کانارا (kanara) در نزدیکی یکاترین بورگ قرار دارد.ساختمانی خاص زیبا و رنگارنگ با تزئینات از فرشته ها و نماد های شوروی.این ساختمان توسط سرگی کریلوف آهنگر بومی این منطقه ساخته شد.

  یادبود تولیپ سیاه
  یادبود تولیپ سیاه

  مجسمه ها و یادبود ها

  مجسمه کیبورد ، پوپوف ، موسسان شهر ، برادران لومیر ، تولیپ سیاه همه زیبایی ها و خاطرات خود را دارند.پوپوف یک فیزیکدان مطرح روسی بود.برادران لومیر هنرندان مطرحی بودند . یادبود بود تولیپ سیاه یک بنای یادبود برای جنگ و سربازان روسی کشته شده در جنگ افغانستان است تولیپ سیاه نام هواپیمایی است که اجساد کشته شدگان را به روسیه بازگرداند.مجسمه ی کیبورد در کنار رود ایست قرار دارد مردم شهر معتقدند اگر با ایستادن روی هر خانه آرزویت را تایپ کنی و سپس روی اینتر بایستی ارزویت برآورده می شود.

  آکادمی ایالتی اپرا و باله ی یکاترینبورگ
  آکادمی ایالتی اپرا و باله ی یکاترینبورگ

  آکادمی ایالتی اپرا و باله ی یکاترین بورگ (Yekaterinburg State Academic Opera and Ballet Theatres)

  هم بنا و هم آثار هنری نمایشی درون آنن بسایر زیبا است و ارزش تماشا دارد.ساختمان این بنا دیواری تقریبا سفید با سقف مسی سبز رنگ دارد.باله و اپرای روسیه شهرت جهانی دارد و ممکن نیست به روسیه سفر کرد و از تماشای این هنر ها گذشت.

  رودخانه ایست
  رودخانه ایست

  رودخانه ایست

  در کنار رودخانه مکان ها و پارک های زیابایی برای استراحت ساخته شده است. ار این ها گذشته سد روی این رود بسیار دیدنی است.

  عبادتگاه گانینا یاما
  عبادتگاه گانینا یاما

  عبادتگاه گانینا یاما (Ganina Yama Monastery)

  این بنای زیبا در خارج شهر برای یادبود قتل بی رحمانه ی اناده ی رومانوف ساخته شد.این عبادتگاه از چوب ساخته شده و معماری شبیه به معماری چینی دارد.

  کلیسای روی خون
  کلیسای روی خون

  کلیسای روی خون (Church upon the Bloody)

  این کلیسا برای یادبود اعدام بی رحمانه خانواده رومانوف ساخته شده است.پیش از ساخت این کلیسا در این مکان خانه ای قرار داشت که در آن خانواده رومانوف اعدام شدند.پس از اعدام آنها برای مدتی کوتاه بولشویک ها این ساختمان را نمادی بر پیروزی دولت شوروی بر خاندان سلطنتی تبدیل کردند. اما مردم از آن برای همدردی ترحم با خانواده به قتل رسیده استفاده می کردند پس دولت شوروی آن خانه را خراب کرد پس از سقوط شوروی درست در جایی که خانواده رومانف کشته شد این کلیسای زیبا را با یاد آن ها ساختند.

  ایستگاه دیدبانی ویستوسکی
  ایستگاه دیدبانی ویستوسکی

  ایستگاه دیدبانی ویستوسکی (Vysotsky Viewing Platforms)

  این مکان بام شهر یکاترینبورگ است.از این مکان می توان تمام اماکن دیدنی یکاترینبورگ را تماشا کرد.

  موزه سنگ های تراش خورده و جواهرات
  موزه سنگ های تراش خورده و جواهرات

  موزه سنگ تراشی و جواهرات (Museum of Stone-Cutting and Jewellery)

  این موزه گنجینه ی زیبایی از جواهرات روسیه را در خود نگهداری می ک ند که ارزش دیدن را دارند.

  قصر راستروگویو خاریتونوف
  قصر راستروگویو خاریتونوف

  قصر راستروگویو خاریتونوف (Rastorguyev-Kharitonov Palace)

  یک قصر بسیار زیبا در یکاترینبورگ با معماری یونانی شباهت زیادی به ساختمان های سن پترزبورگ دارد

  ایالت سواستینو
  ایالت سواستینو

  ایالت سواستینو(sevastyanov estates)

  در این ایالت ساختمانی منحصر به فرد وجود دارد. معماری خاص و رنگ آمیزی این ساختمان بسیار جذاب و دیدنی است.

  همچنین در آسمونی کشور روسیه را مطالعه کنید.

  -منبع اختصاصی از آسمونی.

  + سایر موضوعات در تلگرام، کلیک نمایید


  امتیاز شما به این صفحه:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...

  < اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

  🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=291025
  loading...
 • تبلیغات در آسمونی
 • شبکه اشتراک ویدئو واو
 • ترنج - مجری دکوراسیون داخلی
 • کانال تلگرام آسمونی
 • اینم جالبه !

  دیدنی های شهر کلن آلمان

  این شهر کهنسال رودخانه راین، یکی از مهم‌ترین مراکز تجاری و فرهنگی در غرب آلمان …

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.