تازه های آسمونی
خانه > گردشگری > جهانگردی > زیباترین جزایر اروپا
تور اروپا - سرزمین میترا
املاک کوهک
تبلیغات اینترنتی

زیباترین جزایر اروپا

top-islands-of-europe-1

بسیاری اروپا و سرزمین های سبز آن را، محیط و فضایی پرجاذبه برای گذراندن سفر یا تعطیلات خود می دانند. کشورهایی با سابقه ای گذشته از دوران سیاه وسطی، مناطقی مملو از تاریخ کهن بشر و حتی جاذبه هایی به جای مانده از اولین مهاجران آفریقایی، همه و همه این تکه سبز مستقر در میان قاره های آفریقا و آسیا را به یکی از مقصدهای اصلی گردشگری تبدیل کرده است.

علاوه بر آن، جزایر اروپا را می توان در طول فصول گردشگری، از پرجمعیت ترین مناطق جهان نامید. جزایری که گذشته از مناظر زیبا، خورشید، دریا و سواحل شنی خود، تجربه ای کامل از تعطیلاتی عالی و بی نقص را در اختیار گردشگران قرار می دهند.

آنچه در ادامه این بخش آسمونی می آید، برگزیده ای از برترین جزایر اروپا در کشورهای مختلف این قاره است که آشنا شدن با آنها خالی از لطف نیست. شاید مسافر بعدی این جاذبه ها، شما باشید.

مایورکا : مایورکا بخشی از جزایر بالئاریک (Balearic)و یکی از شلوغ ترین جزایر اروپا در کشور اسپانیا است، خلیج هایی با سنگ های فیروزه ای آبی، سواحل شنی، ویرانه های باستانی و بناهای تاریخی همچون کلیسای لاسو (la Seu) و کاخ پالاسیو رئال دو لا آلمودانیا، این جزیره را به منطقه ای مشهور مبدل ساخته است. چشیدن لذایذ موجود در این جزیره، نیازمند سپری کردن مدت زمانی طولانی است. از اینرو دهکده های سنتی، بازارهای محلی و روش های ساده و بومی زندگی آن همواره میزبان گردشگران علاقه مند هستند.

منورکا : منورکا دومین جزیره بزرگ جزایر بالئاریک اسپانیا محسوب می شود. این جزیره علاوه بر برخورداری از سواحل آفتاب گیر خود، منطقه ای مناسب برای فعالیت های باستان شناسی نیز به شمار می رود. غارهای متعدد، ویرانه های باستانی و حفاری های باستان شناسی، مقصدی ایده آل را برای محققان و مورخان به وجود آورده است. بندر زیبای فورنلز (Fornells) در شمال جزیره یکی از بهترین مناطق برای صرف غذاهای دریایی با رستوران های سنتی آن است.کوهستان تورو (toro) با ارتفاع ۳۵۷ متری خود، مرتفع ترین نقطه این جزیره به شمار می رود که بازدید کنندگان زیادی را همواره به سوی کلیسای نوک قوله خود می کشاند. این منطقه منظره ای زیبا از کل جزیره منورکا را در اختیار گردشگران قرار می دهد.

top-islands-of-europe-2

جزایر قناری : جزیره اسپانیایی گران قناری (Gran Canarie) که به دلیل تنوع آب وهوایی خود به قاره کوچک شهرت دارد، در ۱۲۵ مایلی سواحل آفریقای غربی قرار گرفته است. آب و هوایی گرمسیری و خشک در جنوب و آب و هوایی نیمه معتدل و گرم در شمال، دو نیمه کاملاً متفاوت را برای این جزیره توریستی به وجود آورده است. این جزیره به لطف برخورداری از کوهستانی با ارتفاع ۲۰۰۰ متر همه ساله میزبان کوهنوردانی از سراسر جهان بوده و ساحل ماسه ای آن به یکی از جاذبه های اصلی گردشگری در جنوب جزیره تبدیل شده است. دوستداران مناطق تاریخی و فرهنگی نیز با سپری کردن روزهایی مفرح در شهر لاس پالماس، مرکز جزیره گران قناری، می توانند فرصتی مناسب را برای بازدید از بناهایی برجسته، همچون کلیسای سانتا آنا ( santa Ana) و قلعه قدیمی کاستیلو دو لا لوز که در حال حاضر به موزه ای تبدیل شده، به دست آورند.

تنریف : تنریف بزرگترین جزیره از جزایر قناری است. بازدیدکنندگان و گردشگران این مناطق از منظار متنوعی دیدن می کنند. برخی از مهم ترین و پر جاذبه ترین مناظر آن را صخره های همیشه سبز با گل ها و درختانی با برگ های سوزنی تشیکل می دهند. گردشگران می توانند با صعود بر قله ۳۷۱۸ متری پیکو دل تید (pico del tiede) بلندترین کوهستان اسپانیا، به راحتی تمام حفره های به جای مانده از فعالیت های آتشفشانی آنرا مشاهده کنند. پارک پرندگان «لورد پارک» یکی دیگر از جاذبه های گردشگری تنریف است که گونه های مختلفی از پرندان را در خود جای داده است.

فوئرته ونچورا : جزیره فوئرته ونچورا (fuerte ventura) اسپانیا به خاطر بادهای سهمگین خود شهرتی جهانی پیدا کرده و جاذبه و مقصدی مفرح برای علاقه مندان به ورزش های آبی است. عاشقان آب، خواه قایقران باشند، خواه موج سوار، هر آنچه را که تمایل قلبیشان است در این جزیره به دست خواهند آورد. این جزیره آتشفشانی کمتر از ۷۰ مایل با سواحل مراکش فاصله داشته و سواحل سفید در کنار شن های سیاه آتشفشانی از این منطقه جاذبه ای منحصر به فرد ساخته است. کاستا کالما (casta calma) نیز یکی دیگر از مناطق گردشگری این جزیره به شمار می رود که در جنوب فوئرته ونچورا قرار گرفته و مسیری ۲۰ مایلی را برای قدم زدن ساحلی مسافران به وجود آورده است.

لانزاروت : در نگاه اول، جزیره لانزاوت اسپانیا را منظره ای می بینیم که پس از گذشت سال ها فعالیت آتشفشانی اقیانوس ها، حالت و شکل امروز خود را پیدا کرده است.اما مشاهده دقیق و موشکافانه تر به این جزیره، مناظری حیرت آور را برای بازدید کنندگان به تصویر می کشاند. پارک ملی تیمانفایا (timanfaya) یکی از مناطق به جای مانده از فوران های آتشفشانی است که هنوز هم آثاری از گدازه های آتشفشانی در آن مشاهده می شود. به عنوان مثال، اجاقی که در رستوران “ال دیبالو” این جزیره قرار دارد با استفاده از یک تنور آتشفشانی فعال غذاها را می پزد. این جزیره که دومین جزیره بزرگ از جزایر قناری است در سال ۱۹۹۴ به عنوان یکی از زیست منطقه های محافظت شده جهان در فهرست یونسکو به ثبت رسید.

top-islands-of-europe-3

کورفو : جزیره کورفو که در آثار هومر، شاعر یونان باستان، به بهشت توصیف شده است، امروزه یکی از پر جمعیت ترین جزایر این کشور محسوب می شود. این جزیره به دلیل برخورداری از پوشش گیاهی بسیار زیاد خود به جزیره سبز شهرت پیدا کرده است. بخش جنوبی آنرا درخت های زیتون در بر گرفته که توانایی رشد تا ارتفاع ۲۰ متری را نیز دارا هستند. دریاچه کورشیا بزرگترین دریاچه شمال غرب کورفو است که زیباتین ساحل این جزیره را به خود اختصاص داده است. در این بین، شهر کورفو، که مرکزیت این جزیره را بر عهده دارد، نقطه با ارزش آن به شمار رفته که با ساختمان هایی به سبک معماری باستانی، چشم هر بیننده ای را به خود معطوف ساخته است. صومعه مونی پالئوکاستریتسا (moni paleo kastaritsa) که روی صخره ای قرار دارد، یکی دیگر از جاذبه های این جزیره به شمار می رود.

رودز : این جزیره به مجمع الجزایر دودکانیز (Dodecanese)، کشور یونان تعلق داشته و تمام ویژگی های یک جزیره تفریحی و توریستی را نیز در خود جای داده است. این جزیره فرهنگ ساحلی مخصوص به خود را داشته و جاذبه دنیای زیرآب آن همه ساله محل تردد غواصان سراسر جهان می شود.

پتالودز (Petaloudes) یکی از جاذبه های مهم جزیره رودز به شمار می رود. منطقه ای محافظت شده که تابستان هایی شلوغ از پروانه های رنگارنگ داشته و از این رو به دره پروانه ها شهرت پیدا کرده است. شهر رودز یا رودز سیتی نیز ویژگی مخصوص به خود را دارد. کاخ بزرگ (Master palace) و خیابان شوالیه ها در بافت قدیمی شهر، بقایایی به یادماندنی از قرون وسطی این جزیره به شمار می روند.

سانتورینی : آنچه که امروزه جزیر ه ای با مناظر زیبا به نام سانتورینی را در سرزمین های یونان به وجود آورده حاصل فعالیت هایی آتشفشانی است که طی سال ها صورت گرفته است. جاذبه های سنتی این جزیره را خانه های سفید با گنبدهایی آبی رنگ تشکیل می دهند که بر روی صخره های شیب دار ساخته شده اند.بعضی از پرجاذبه ترین مناطق این جزیره را آتشفشان خاموش و ویرانه هایی از بنای باستانی الدترا (old thera) تشکیل داده اند که تجربه ای مفید را برای شناخت تاریخ یونان در اختیار بازدیدکنندگان قرار می دهند. گردشگران می توانند با عبور از راه های تنگ و باریک به جای مانده از شیارهای آتشفشانی لذتی همیشگی را همراه با احساس قدم نهادن روی گدازه های جاری شده از دل اقیانوس تجربه کنند.

در این بین، شاخص ترین وجهه این جزیره، خاصیت شاعرانه بودن آن است که منجربه جذب زوج های جوان به این منطقه شده است.

+ سایر موضوعات در تلگرام، کلیک نمایید


امتیاز شما به این صفحه:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=23883
 • خدمات اینترنت پرسرعت بیسیم - شبکه رسانه
 • تبلیغات اینترنتی
 • کانال تلگرام آسمونی
 • اینم جالبه !

  بهترین مکان های دیدنی و تفریحی دنیا

  دنیایی که ما در آن زندگی می کنیم سراسر از شگفتی است:جنگل ها، بیابان ها، …

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.