آسمونی
جهانگردی

آشنایی با ایالت مونتانا آمریکا و شهرهای مونتانا

جایزه ملی یادگیری الکترونیکی

کشور آمریکا ایالت های زیادی دارد که هر کدام سبک زندگی، فرهنگ و تاریخچه جداگانه ای دارند. ایالت مونتانا یکی از ایالت های معروف آمریکا است. برای آشنایی با ایالت مونتانا آمریکا و شهرهای مونتانا این بخش آسمونی را تا پایان مطالعه نمایید.

آشنایی با ایالت مونتانا آمریکا و شهرهای مونتانا

مونتانا ایالتی است در ایالت‌های غرب آمریکا و چهل و یکمین ایالتی است که به آن کشور پیوست. پایتخت و شهرهای مهم آن هلنا و بیلینگز است.

مونتانا سرشار از منابع طبیعی و دارای کمترین چگالی ساکنین در میان ایالات متحده می‌باشد.

این ایالت جمعیت قابل توجهی اسب موستانگ دارد.

اقتصاد ایالت مونتانا آمریکا

اقتصاد مونتانا از کشاورزی سرچشمه گرفته‌است که رکن اصلی آن کشت غلات و دامپروری می‌باشد. سایر فعالیت‌های اقتصادی قابل توجه شامل نفت، گاز، زغال‌سنگ و سنگ‌معدن ، چوب و بخش گردشگری که به سرعت در حال رشد است، می‌باشد. سرویس‌های اجتماعی، مراقبت‌های بهداشتی و خدمات دولتی از دیگر بخش‌هایی هستند که به رشد اقتصادی کمک می‌کنند. پارک ملی گلیشر، بنای ملی یاد بود میدان جنگ لیتل بیگ هورن و پارک ملی یلواستون سالانه پذیرای میلیون‌ها گردشگر است.

مقایسهٔ تولید ناخالص داخلی ایالت‌های آمریکا با کشورهای دیگر در سال ۲۰۱۲. ایالت مونتانا در این سال تولید ناخالصی اش قابل مقایسه با کشور تونس بوده‌است.

در سال ۲۰۱۲، این ایالت تولید ناخالص داخلی برابر با ۴۵٬۹۸۳ میلیارد دلار داشت، که بیشتر از تولید ناخالص داخلی کشور تونس (۴۵٬۶۶۲ میلیارد دلار) بود.

17 State of mntana america 1 آشنایی با ایالت مونتانا آمریکا و شهرهای مونتانا

ریشه‌شناسی و تاریخ نامگذاری ایالت مونتانا آمریکا

نام مونتانا از کلمهٔ مانتانا اسپانیایی به معنای کوه یا بطور گسترده منطقهٔ کوهستانی گرفته شده‌است. مانتانا دل نورته نامی است که توسط کاشفان اسپانیایی به کل منطقهٔ کوهستانی غرب داده شده‌است. نام مونتانا توسط کمیتهٔ مناطق مجلس ایالات متحده، که در آن زمان توسط نماینده‌ها اداره می‌شد به لایحه اضافه شده‌است. جیمز اشلی از اوهایو، برای این قلمرو نام سرزمین آیداهو را پیشنهاد داد. نام مونتانا توسط نمایندگان، هنری ویلسون (ماساچوست) و بنجامین اف هاردینگ (اورگان) با این عنوان که مونتانا معنایی ندارد با موفقیت تغییر یافت.

دانشگاه‌های مهم ایالت مونتانا آمریکا

دانشگاه مونتانا

تازه های مرتبط

آشنایی با شهر سیاتل در ایالت واشنگتن آمریکا

ندا رحیمی

مالمو ، سومین شهر بزرگ کشور سوئد

ندا رحیمی

آشنایی با کشور بحرین

ندا رحیمی

نیویورک ، پرجمعیت‌ ترین شهر آمریکا

10 مقصد برتر توریستی در آسیا

نیما طباطبایی

توکیو پایتخت ژاپن ، میزبان المپیک 2020

طاهره رضایی

درج نظر